dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie ile za kominek?

    ile kosztuje zrobienie kominka otwartego?

  2. #2

    Domyślnie

    czy nikt nie ma otwartego kominka bez wkładu? może jednak ktoś ma , bardzo proszę niech podzieli się kosztem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W przypadku Twojego pytania konkretna odpowiedź właściwie nie jest możliwa.
    Wykonanie kominka otwartego może kosztować zarówno 1000 zł jak i kilkadziesiat tysięcy zł. Zależy to min. od:
    - materiału obudowy który chcesz zastosować (nic na ten temat nie napisałeś)
    - żeliwa na palenisko, szybrów (nic na ten temat nie napisałeś)
    - wielkości paleniska (nic na ten temat nie napisałeś)
    - zakresu prac kominiarskich (nic na ten temat nie napisałeś)


    Pozdrawiam.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Za robocizne kominka otwartego od 3.tys do 5. tys Pozostałe koszty to szamoty +masy szamotowe+ fasada + drobne dodatki. Najwiekszy koszt to...? Podwójna zapłata za poprawki..
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    To jest fachowiec - nic nie wie nie widział, ale podwójnie za poprawki już chce i wie że będą.

  6. #6

    Domyślnie

    mógłbym się dowiedzieć jakich poprawek mam się spodziewać

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Terska Zanim odpiszesz coś głupiego przeczytaj co jest napisane . Największy koszt w budowie kominka to ponowana zapłata za poprawiania po takich fachowcach co "coś słyszeli o kominkach " i buduja w bardzo promocyjnych cenach. Paleniska otwarte wymagają sporych umiejetności i doswiadczenia , poprawianie po partaczach to w praktyce budowa od nowa. Wtedy koszt x 2 . " To jest fachowiec - nic nie wie nie widział.." Oj widziałem wiele kominków tak pobudowanych że tylko usiąść i płakać lub śmiać sie - co kto woli.... MISTRZ ZDUN Dariusz Bielawski
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    widzę,że trafiłem na kogoś kto robi kominki , to dobrze ,bo mam taki w projekcie w salonie,co prawda w tym roku nie planuję robić kominka, prędzej w następnym, ale mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, będę robił wylewki i zastanawiam się ile miejsca zostawić pod ten kominek salon 31,5 m2 w ształcie prostokata 4,1 na 7,7, kominek bedzie na samym środku sciany o długości 4,1. jakie pole zostawić pod ten kominek, jaka szerokośc i długość? wiem że trudno coś tak powiedziec ale może chociaż jakieś minimalne wymiary które nalezy zachować.

  9. #9

    Domyślnie

    widzę,że trafiłem na kogoś kto robi kominki , to dobrze ,bo mam taki w projekcie w salonie,co prawda w tym roku nie planuję robić kominka, prędzej w następnym, ale mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, będę robił wylewki i zastanawiam się ile miejsca zostawić pod ten kominek salon 31,5 m2 w ształcie prostokata 4,1 na 7,7, kominek bedzie na samym środku sciany o długości 4,1. jakie pole zostawić pod ten kominek, jaka szerokośc i długość? wiem że trudno coś tak powiedziec ale może chociaż jakieś minimalne wymiary które nalezy zachować.

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pod normalny kominek z paleniskiem otwartym wystarcz ok 140 cm szerokości i ok 70-80 cm głebokości . Oczywiście wielkość kominka wynika z rozmiarów paleniska a te są związane z : wysokościa komina , wymiarami kanału dymowego ,kubatury pomieszczenia. W przypadku kominka tradycyjnego wymiar kanału dymowego limituje wielkość paleniska a gabaryty obudowy to zupełnie inna para kaloszy .
    Darek B

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki,wiem że trudno coś tak doradzić, ale postaram zachować się te wymiary.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony