dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    koktajl no właśnie mieliśmy tak zjebany (sorry) plan zagospodarowania, że tyllo tarasy użytkowe chroniły nas od dachu skośnego.

  2. #82

    Domyślnie

    aaaa i wszystko jasne napisz do lullaby- była w takim samym położeniu jak ty

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Hej,
    Ja też mam dach odwrócony - a na nim membranę Baudera i Roofmate jako izolację. Dach wraz z wpustami robiliśmy przed oknami.
    O ile dobrze pamiętam - papa wymaga większych spadków na stropie niż membrana. Musicie omówić temat z architektem, żeby nie okazało się np. że musicie podnieść do papy attyki, a tym samym zaburzyć pierwotne proporcje bryły.
    Attyki mamy i tak wysokie, robią częściowo za barierki tarasów. Info, że dach robiliście wcześniej od okien jest dla mnie bardzo istotne, bo też się ku temu skłaniam. Jesteś zadowolona ze swojego dachowca ? I przy okazji okien(mam wrażenie, że to Ci sami wykonawcy) Pytam się, bo prowadzimy ostro zaawansowane rozmowy i z jednym i z drugim
    Pozdrawiam

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cormac tylko uważaj na propozycje,bo czasami zamiast EPDM mogą zaoferować PVC a to jest rozwiązanie trochę tańsze i porównując parametry może (ale nie musi) być mniej trwałe.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  5. #85

    Domyślnie

    Zdecydowanie zrób najpierw dach potem okna! Gdy pada deszcz na niegotowy dach i woda z niego spływa po ścianach to raczej pewne ze zniszczy okna- w betonie jest tyle związków ktore mogą zrobic wżery w oknach na zawsze. My tez najpierw mieliśmy zrobiony dach a okna potem choć mogliśmy miec kilka miesięcy do przodu ale nie chcieliśmy ryzykować zniszczenia okien. My akurat mamy mbrane Sika plan czyli jest to PCV a nie EPDM- nie wiem czy jest to az tak mniej trwały produkt niz PCV- nam mówiono ze eEPDM powoli jest juz przestarzałym produktem wiec jak widac każdy ma inne podejście. Przez to ze sika była tańsza niz np membrana firestone ( epdm) ktora nam oferowali to zrobiliśmy dach nie ze styroduru a z wełny skalnej rockwool.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sika jest bdb. Może rzeczywiście lepiej zaufać wykonawcy
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  7. #87

    Domyślnie

    Każdy wykonawca swoje chwali i bądź tu człowieku mądry

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do Carlise przekonał mnie brak jakichkolwiek łączeń. Membrana jest w całości i dodatkowo wywinięta na attykę.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał cormac Zobacz post
    Jesteś zadowolona ze swojego dachowca ? I przy okazji okien(mam wrażenie, że to Ci sami wykonawcy) Pytam się, bo prowadzimy ostro zaawansowane rozmowy i z jednym i z drugim
    Pozdrawiam
    Tak, z obu firm jestem zadowolona. Z perspektywy czasu, minusem jest odległość między siedzibą firmy wykonawczej a inwestycją, zwłaszcza, gdy nie da się zamknąć tematu jednoetapowo lub gdy trzeba coś poprawić. Alltop wypada tu korzystniej.
    Pozdrawiam, lulla

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony