dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 246
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 4947

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chloe napisałam rano post (a pisałam na raty) i mnie wywalilo

    Wiec tak na szybko - na budowie tudnych decyzji jest bardzo dużo, ale musisz mieć pewność, ze wybierasz dobrze, bo osiwiejesz !!!
    będzie dobrze !!! i oby już lżej

    w kwesti gladzenia scian - garażu nie mam, a kotłowni plytki ale nie do sufitu, sciany nad plytkami sa wygładzone i pomalowane na bialo + biale plytki (czarne na podłodze)

    przyniosłam inspirki pokoju




    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    My gładzi nie mamy w ogóle - nawet w domu. Jakbyśmy kładli to w garażu czy kotłowni na pewno nie, bo gładź jest bardzo miękka i podatna na ubytki, a przecież w garażu łatwo o obtłuczenia ściany. Więc nawet jeśli chodzi o względy estetyczne to lepiej zostawić sam tynk

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    My jak Mmelisa mamy. Gładzie tylko tam położyliśmy, gdzie potem miało być malowane na tip-top. Na tynku, który my mamy farba niezbyt dobrze wygląda.

    Jest takie cóś - papier gładziowy. Tylko jedna firma w PL to ma w ofercie. W Anglii b. popularny, bo u nich z jakiegoś powodu często ściany i sufity pękają.
    Nadaje się potem do malowania. Piszą, że maskuje i wyrównuje drobne nierówności ścian i sufitów.
    Kładzie się jak tapetę. Właśnie kupiliśmy rolkę 40 mb i będziemy od wtorku kłaść w mieszkaniu po mojej mamie. Zamiast gładzenia i malowania
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    O rany, ale tematów
    1. Moje dziecię też nie jada mięsa. Czasem coś przemycę (mocno rozdrobnione). Lubi spaghetti, ale też musi być drobniutkie. W przedszkolu coś tam skubnie, ale zazwyczaj wraca do domu głodna . Wyniki ma ok, więc nie zmuszam jej szczególnie.
    2. Ekipa... dzisiaj właśnie pożegnaliśmy swoją. Nie skończyli wszystkiego, ale bardziej niż na poprawkach zaczęło nam zależeć by się wreszcie wyprowadzili (od ponad dwóch miesięcy mieszkali na naszej budowie, ale pracowali już gdzieś indziej). Obawialiśmy się pożegnania i rozliczenia, ale udało się wszystko skończyć z klasą, uśmiechem i poczuciem kompromisu (ten jak wiadomo doskonały nie jest, ale zawsze lepszy niż poczucie krzywdy ).
    Trzymam kciuki za Twoją ekipę!
    3. Gładzie - w kotłowni mamy płytki do sufitu, ale my mamy kocioł na paliwo stałe, więc bardziej się brudzi. Płytki były tu najlepszym rozwiązaniem. W garażu M. też będzie chciał przegładzić ponad płytkami (tak z grubsza, specjalną gładzią wapienną - tam mamy tynki cementowo-wapienne), ale wynika to z jego szczególnego stosunku do tego miejsca . Nasz obecny garaż też jest wymuskany, bo lubi w nim spędzać czas. Często po prostu musi, bo jeden z samochodów dobiega pięćdziesięciu lat, a drugi właśnie skończył 20. Potrzebują specjalnej troski
    Ja sama na pewno nie kładłabym tam gładzi, ale to nie mój teren, więc się nie wtrącam
    4. Przejście do większego łóżka - u nas odbyło się rok temu (Julianna miała 3 latka). Pojechaliśmy do jej ulubionego sklepu na I . Wyjaśniliśmy, że jest już dużą dziewczynką i zasłużyła na piękne, większe łóżeczko . Lekko ukierunkowaliśmy wybór ramy . Za to sama wybrała sobie pościel, a wieczorem nie mogła się doczekać kiedy wskoczy do nowego łóżeczka . Minnen jest z tych, które rosną z dzieckiem. Nie mamy teraz miejsca na większe . W nowym domu na początku też będzie z nami, bo Julisia bardzo je lubi.
    Słusznie napisała Słonko, że niepotrzebnie niepokoi nas to, co dla dzieci jest zazwyczaj kolejnym etapem rozwoju .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Chloe no nie gadaj ze mamy czekac do poniedzialku...
    bo wiesz..ja juz taka sie zrobilam wredna, ze od dzisiaj zaczynam wysylac emaile do tych co juz przeginaja z moim czekaniem i wykorzystuja moja cierpliwosc... tez chcesz do nich dolaczyc??


    jak daleko macie do Ikea? my daleko..ale nie powstrzymalo to nas ostatnio by pojechac i poogladac kuchnie (10minut ogladania... 40minut czekania w kolejce az numerek nasz wybiora )
    a przeciez moglismy to zrobic tutaj w NO... bo mamy doslownie 10-15min jazdy

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chloe, sprawdzę tę papierową gładź i opiszę Ci jak to działa. Kupiliśmy średnio grubą.
    Wcale nie jest drogi rolka 40 mb o szerokości 56 cm i grubości 1200 kosztuje 70 zł + zwykły klej do tapet

    To jest jedyny sprzedawca jakiego znaleźliśmy na Allegro
    http://allegro.pl/listing/user/listi...Items-11854029
    http://tynki-inowroclaw.pl/index.php?p=17
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Chloe no nie gadaj ze mamy czekac do poniedzialku...
    bo wiesz..ja juz taka sie zrobilam wredna, ze od dzisiaj zaczynam wysylac emaile do tych co juz przeginaja z moim czekaniem i wykorzystuja moja cierpliwosc... tez chcesz do nich dolaczyc??


    jak daleko macie do Ikea? my daleko..ale nie powstrzymalo to nas ostatnio by pojechac i poogladac kuchnie (10minut ogladania... 40minut czekania w kolejce az numerek nasz wybiora )
    a przeciez moglismy to zrobic tutaj w NO... bo mamy doslownie 10-15min jazdy
    Grozisz mi? Może podjadę, bo mam świetliki do zawiezienia

    Do Ikei mamy ze 300 km, także trudno jest przekonać lubego, ze chciałabym na coś spojrzeć Czeka nas jednak taka wyprawa, bo pokój dziecięcy będzie bazował na asortymencie z tego sklepu - dodatkowo może kupię jakiś stolik albo inne byleco

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chloe, sprawdzę tę papierową gładź i opiszę Ci jak to działa. Kupiliśmy średnio grubą.
    Wcale nie jest drogi rolka 40 mb o szerokości 56 cm i grubości 1200 kosztuje 70 zł + zwykły klej do tapet

    To jest jedyny sprzedawca jakiego znaleźliśmy na Allegro
    http://allegro.pl/listing/user/listi...Items-11854029
    http://tynki-inowroclaw.pl/index.php?p=17
    Pesteczko, to jest chyba właśnie to, co ma ten mój kolega. Muszę do niego podjechać i zobaczyć, jak ten sufit wygląda

  8. #8

    Domyślnie

    Ktoś tu oczekiwał zdjęć kotłowni?
    Mel- proszzzz - oto brzydal - nad płytkami jeszcze nie wygładzone, ściany zachlapane przy wierceniu przepustów od reku ale coś widać. I piec jest





    Nie ma jeszcze zasobnika na wodę ale wkrótce się pojawi. Najważniejsze, że w poniedziałek odbieramy dokumenty i będzie można zgłosić gotowość do gazowni

    Na budowę dojechały świetliki - trzeba je zamontować przed położeniem piany

    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 24-05-2014 o 11:52

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    tak to ja to ja to ja to bylam

    ale extra!






    czy drzwi wyjsciowe w kotlowni to takie same mamy?kolekcja arktyczna rovaniemi

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    tak to ja to ja to ja to bylam

    ale extra!




    czy drzwi wyjsciowe w kotlowni to takie same mamy?kolekcja arktyczna rovaniemi
    Nie ma to, jak mieć kotłownię, nie?
    Mel, zabij mnie ale nie pamiętam, co to za drzwi - wiem tylko tyle, że były dużo tańsze, niż wejściowe Dwie pary takich mamy - jedne zewnętrzne do magazynku i drugie (ze zdjęcia) między garażem a kotłownią.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    nooo ja tez kotlownie bede miec...wiec sie ciesze

    Tansze sa bo w wejsciowych masz naswietla...

    moje od kotlowni tyle samo kosztowaly co te wejsciowe z naswietlem

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    nooo ja tez kotlownie bede miec...wiec sie ciesze

    Tansze sa bo w wejsciowych masz naswietla...

    moje od kotlowni tyle samo kosztowaly co te wejsciowe z naswietlem
    Ale lepiej mieć dobre drzwi - raz, że trzymają ciepło, dwa - jak ktoś włamie się od strony garażu, trafi na solidną przeszkodę.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Zlodziej jak chce to i oknem wejdzie

    oki ide sobie polezec na sloneczku...

  14. #14

    Domyślnie

    Witajcie, widzialam w tym temacie zdjecia wewnatrz pokoju dziecka z ciemnymi oknami od wewnatrz... my wlasnie mielismy starszny porblem z decyzja czy w srodku biale czy orzech... oboje sie troche ze bedzie za ciemno, przytlaczajaco, a bialy uniwersalny i pasujacy do wszystkiego... jak "na zywo" czujesz sie z ciemnymi oknami?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    kotłownia cacuszko ja czekam bardzo na świetliki. ..czy ty pokazywalas gdzie one beda ???

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    hej
    cieszę się, że inspiracje się przydają jak znajdę jeszcze coś ciekawego to podrzucę

    gratuluje kotłowni nie ma to jak płytki od razu lepiej no to teraz coraz bliżej prawda ?


    melduję, że zmierzyłam od boku wyspy do wysokiej zabudowy mam dokładnie 92 cm (po otwarciu szafki zostaje jeszcze 30 cm luzu), jak widać u mnie na zdjęciach wcale to nie jest tak mało i faktycznie przejścia jest wystarczająco
    mam nadzieję, że pomogłam
    BARDZO! Czyli 90 wystarczy - uff! Będzie wyspa wszerz))


    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    Witajcie, widzialam w tym temacie zdjecia wewnatrz pokoju dziecka z ciemnymi oknami od wewnatrz... my wlasnie mielismy starszny porblem z decyzja czy w srodku biale czy orzech... oboje sie troche ze bedzie za ciemno, przytlaczajaco, a bialy uniwersalny i pasujacy do wszystkiego... jak "na zywo" czujesz sie z ciemnymi oknami?
    Cześć Słodki
    Pierwszy raz mam ciemne okna i jak na razie jestem bardzo zadowolona Stanowią ładną "ramkę" dla obrazów z zewnątrz. Nie mam wrażenia, że jest przez to ciemniej w pomieszczeniach - jeśli okna są duże, ich kolor nie powinien przeszkadzać. Początkowo planowałam ościeżnice w kolorze Winchester ale z uwagi na planowaną podłogę drewnianą, zmieniliśmy plany - do szarości, czy antracytu nie trzeba dopasowywać drewna - po prostu każde ładnie współgra Może dziewczyny coś jeszcze dodadzą - jak by nie patrzeć jeszcze nie mieszkamy w naszym domku, nie wiemy, czy taki kolor utrudni, czy ułatwi urządzanie.

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    kotłownia cacuszko ja czekam bardzo na świetliki. ..czy ty pokazywalas gdzie one beda ???
    Ivy, jeden świetlik będzie w pralni (prawie identycznej, jak Twoja) - nie mam tam okna, a chciałam mieć choć trochę światła słonecznego. Drugi świetlik będzie w garderobie przy sypialni.
    Nie robiłam zdjęć samych otworów ale tutaj troszeczkę widać:


    Nad wszystkimi pomieszczeniami na piętrze (z wyj. przedpokoju) mamy poddasze nieużytkowe, więc nie byłoby możliwości doświetlenia wnętrz bez okien światłem słonecznym, gdyby właśnie nie świetliki. Działają na takiej zasadzie:
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 25-05-2014 o 21:36

  17. #17

    Domyślnie

    O ja mam taki świetlik w pokoju synka jako dodatkowe doświetlenie, bo nie ma tam okna w dachu, jest tylko port fenetre (czy jak to się pisze

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Migotka to Ty szukałaś kiedyś takich pojemników "kubłów" na zabawki dla Młodego? Bo widziałam wlaśnie takie w Jysku, chyba za 10 zł

  19. #19

    Domyślnie

    _Chloe_
    ja mam tak, ze zawsze martiwe sie na zapas pomimo ze teraz podobaja mi sie ciemne, to obawiam sie tego co moze byc za x lat przy ew zmianie aranzacji... teraz mamy taka wstepna aranzacje i pasuje orzech... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	262094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	262095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcgafhje.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	262096
    chcoiaz troszke boje sie o kuchnie ze bedzie zbyt duzo tego drewna...
    podloge planujemy orzech amreykanski wiec tezp owinno byc ok.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    _Chloe_
    ja mam tak, ze zawsze martiwe sie na zapas pomimo ze teraz podobaja mi sie ciemne, to obawiam sie tego co moze byc za x lat przy ew zmianie aranzacji... teraz mamy taka wstepna aranzacje i pasuje orzech... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	262094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	262095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcgafhje.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	262096
    chcoiaz troszke boje sie o kuchnie ze bedzie zbyt duzo tego drewna...
    podloge planujemy orzech amreykanski wiec tezp owinno byc ok.
    Rozumiem Cię doskonale, mam podobnie, jednak po kilku miesiącach rozważań nad różnymi rzeczami nauczyłam się już, że na całe życie sobie nie dogodzę - gust się zmienia, moda się zmienia... a przede wszystkim zmienia się technologia - nie sądzę, żeby okna przetrwały 30 lat, więc kiedyś zostaną wymienione. Poza tym nie da się wszystkiego przewidzieć i mimo że jestem mocno poukładana, już widzę że wiele rzeczy zmienia się szybciej niż tempo robót na budowie.

    Myślę, że to, co teraz spędza nam sen z powiek później nie będzie zauważalne - dojdą zasłony, dywany, meble, kolory - ważne żeby wszystko stanowiło spójną całość, a co będzie za x lat? Pożyjemy, zobaczymy..

    Bardzo ładna wizualizacja - jeśli dobrze połączysz odcienie drewna, będzie pięknie.

Strona 112 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony