dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Komin obok ściany a nie w ścianie - makabreska

    Koledzy i koleżanki, mam mieć komin systemowy i otóż ten komin nie bedzie wmurowany w ścianę tylko bedzie stał obok ściany - przylegał. Czy tak to ma być? Wyobrażałem sobie ze jeśli jest ściana nośna i ma 25cm grubości to pustak kominowy głęboki na około 30cm będzie w ścianie a 5cm bedzie wystawał. Tymczasem wg murarzy ma byc obok. Nie podoba mi sie to, bo zabierze mi to 25cm pomieszczenia. Jak do tego dodzie wkład kominka to wyjdzie mi ze kominek z kominem zajmie mi 150cm głębokosci. Jak uwazacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Tu jest ciekawy wątek. http://forum.muratordom.pl/showthrea...ie-no%C5%9Bnej

    Więc juz chyba wiem - poproszę o wycięcie ściany na szerokość komina i zabudowanie komina w ścianie wewnętrznej

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zawsze się tak da, popatrz czy komin w grzbietową nie trafi wtedy, albo w podciąg w więźbie. Dochodzi też motyw zrobienia wymianu na stropie, tak na marginesie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    może zamienić systemowy na stalowy, będzie bezwyczystkowo, przy ścianie nad kominkiem
    rozwiązanie skuteczne i bezkonfliktowe

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Adam ja mam tak jak ty chcesz, to znaczy komin systemowy w ścianie nośnej, wystaje raptem kilka centymetrów. Teraz po fakcie powiem ci tylko, że niczego podczas budowy nie żałuję bardziej, niż właśnie takiego rozwiązania. Wynikło z tego masę problemów i dodatkowych kosztów. Posłuchaj murarzy bo dobrze ci radzą i nie kieruj się swoim widzimisię.

  6. #6

    Domyślnie

    Mordimer a jakie to były komplikacje?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ja też mam w ścianie nośnej, ba nawet dylatacji nie mam i jest zupełnie OK, więc nie rozumiem komplikacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie też się wydaje, że każdy komin ma swoje właściwości, dzięki którym można go albo wbudować w ścianę albo trzeba postawić obok.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Adam: problemów tak na prawdę można było spokojnie uniknąć, gdyby tyko moi murarze nie byli durniami, lub mieli pojęcie o wykonywaniu wymianów (strop Teriva). Więc jeśli się zdecydujesz, to po prostu patrz na łapska, żeby przy przejściu przez strop głupich pomysłów nie dostawali. Może dobrze by było, żeby twój projektant się wypowiedział na temat przerwanego w tym miejscu wieńca.
    Komin nie będzie przewiązany ze ścianą, więc przy tynkowaniu zwróć też na to uwagę, żeby później ci się pęknięcia nie robiły. W innym wątku ktoś pisał co i jak.

    Inna sprawa, że karta gwarancyjna komina mówi, że musi być postawiony zgodnie z instrukcją montażu. A instrukcja montażu mówi, że ma być obok ściany i z dylatacją. Nie wiem czy było by to wystarczającą podstawą do nie uznania roszczeń, ale warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony