dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Piec na ekogroszek - ogrzewanie mieszkania

    Witam,
    W najbliższym czasie czeka mnie remont mieszkania, przez ostatnie 20 lat lat nikt w nim nie mieszkał więc trzeba założyć ogrzewanie od zera. Jest to mieszkanie o powierzchni 75 m2 w budynku z lat 60 może 70, z jednym mieszkaniem na piętrze i naszym na parterze. Jedyne co w nim jest w miarę nowe to założone plastikowe okna. Myślę, że na chwilę obecną zapotrzebowanie na ciepło waha się w granicach 100-120W/m2? W przyszłości zamierzamy go ocieplić. Razem z żoną zdecydowaliśmy się na grzanie ekogroszkiem z racji tego że jest w miarę ekonomiczne i nie tak czasochłonne jak piec standardowy. W związku, że większość tematów które przeczytałem dotyczy ogrzewania domków założyłem nowy temat, a że posiadam niewielką wiedzę w tym zakresie tylko z forum może mi pomożecie
    Piec będzie służył w sezonie grzewczym do grzania CO i CWU, chcemy podłączyć bojler do niego i po za sezonem grzać wodę tylko bojlerem na prąd. Z tego co udało mi się wyczytać najlepszy będzie dla nas piec około 10kw, mam rację? Tylko pytanie czy takie małe piece mogą posiadać drugie palenisko do palenia drewna lub węgla czy tylko mają awaryjne ruszty do palenia miału? Ze względu na to, że chciałbym żeby obsługa była jak najbardziej automatyczna zainteresowałem się sterownikiem ecoal.pl, chociaż może być inne sterowanie. Na dzień dzisiejszy zainteresowałem się piecem Ogniwo eko plus 10kw, z tym że nie ma on dodatkowego rusztu. Budżet na piec to około 7tyś. Co byście mogli mi doradzić jeszcze jakiś niewielki piec spełniający powyższe warunki? Jeszcze ma pytanie, jakie mniej więcej powinno być dzienne zużycie takiego pieca przy dobrym ustawieniu?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Wejdź i poczytaj temat:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-Ekouniwersal

    Nie kupuj grzałki, bo w lecie też nim spokojnie będziesz sobie grzał. Tylko uważaj, bo to piec dla lenia
    Fokus 2

  3. #3

    Domyślnie

    co prawda mi to fachowiec polecił do domu wolno stojącego, ale może u Ciebie też się sprawdzi? http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktu...-kotlow-keller

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Kolego, a obecnie masz tam jakieś sprawne źródło ciepła?

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie jest tam bojler w łazience i planowaliśmy go tylko przenieść do piwnicy i też używać, ale może jednak rzeczywiście w ogóle zrezygnować z niego.
    jakubdab sprawdziłem sobie Twoją propozycję ale czy 15kw nie będzie w moim przypadku za duży? bo to są najmniejsze jakie moją w ofercie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie pytałem o bojler do ciepłej wody, tylko czy jest jakiś kocioł czy piec do ogrzewania CO. Ten 15 kW będzie za duży - tak ze dwa razy. A po ociepleniu to już w ogóle kosmos jakiś będzie.

  7. #7

    Domyślnie

    W sprawie bojlera to była odpowiedź do Alina&Mariusz a sorki nie widziałem Twojego pytania o źródło ciepła, na dzień dzisiejszy żadnego pieca ani kotła nie ma, wszystko trzeba robić od podstaw.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    A gaz na działce masz?

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co wiem budynek jest podłączony, ale trzeba go będzie jeszcze doprowadzić do mieszkania.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jak to 75m2 mieszkanie docieplisz, to każdy kocioł na ekogroszek będzie do niego za duży. Najmniejsze chyba są 7 kW za około 6 tysięcy PLN. Ja bym zaczął od docieplenia i grzał gazem. Gaz pewnie i tak będziesz do jakiejś kuchenki podciągał. Niezły kocioł gazowy będzie z połowę tańszy, koszt montażu podobny. Nawet jak masz ograniczony budżet to kosztem czegoś, co z prac wewnątrz mieszkania da się odsunąć w czasie zrobiłbym najpierw ocieplenie. Przy tym rozmiarze pewnie wyjdzie z 90 - 100m2 po ścianach zewnętrznych, obłożyć styropianem 15cm + siatka i zaciągnąć raz klejem wyjdzie około 5 - 6 tysięcy materiał + robota. Elewację można zrobić później jak z kasą nie bardzo.

  11. #11

    Domyślnie

    Masz rację, mam ograniczony budżet, zastanawialiśmy się z żoną nad gazem ale słyszeliśmy żeby utrzymać w miarę odpowiednią temperaturę w mieszkaniu to trzeba mocno odkręcając kurki, a to kosztuje. A jak pójdziemy w ekogroszek to pewnie będziemy kiedyś ocieplać ale to pewnie w późniejszym okresie bo w samym mieszkaniu będzie dużo do zrobienia. A zależy nam, chyba jak każdemu żeby w domu ciepło było ale majątku to ciepło nie kosztowało Ale może i masz rację może ocieplenie już teraz i gaz, jest zagwozdka a musimy się szybko decydować.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie chciałem Ci namieszać, ale ja tak bym robił. Jak coś w środku da się zepchnąć o rok czy dwa - to zepchnąć i włożyć tą kasę w ocieplenie. Gaz po ociepleniu wyjdzie taniej niż węgiel przed.

  13. #13

    Domyślnie

    Co raz bardziej skłaniam się ku temu ogrzewaniu gazowemu, w związku z czym trochę już o tym poczytałem ale mam parę pytań. Czy w przypadku 75m2 jednej łazienki opłaca się inwestować i czy w ogóle nadaje się piec kondensacyjny? Zużycie wody wiadomo kuchnia i łazienka, bez ogrzewania podłogowego. Z kondensacyjnych lepiej 1 czy 2 funkcyjny będzie lepszym rozwiązaniem. Czy coś takiego by się nadawało http://allegro.pl/junkers-cerapur-sm...524825667.html lub ten http://allegro.pl/piec-kondensacyjny...499266809.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony