dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pmmisiek

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    7

    Domyślnie Kanały PCV do wentylacji mechanicznej

    Witajcie,

    Chcę zrobić instalacje wentylacji mechanicznej. Rekuperator to będzie DOSPEL LUNA200, anemostaty mam już zamontowane w sufitach 100mm i wyprowadzone aluflexem na poddasze. Teraz muszę wykonać instalację na poddaszu. Zastanawiam się nad wykorzystaniem kanałów PCV np. takich dostępnych w Castoramie czy na allegro i dodatkowo zaizolować je wełną ok 40mm. Czy z PCV będą dobre czy może lepiej robić to na rurach blaszanych?

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    PCV to kanały nadające się tylko do instalacji WYWIEWNYCH, typu odprowadzenie powietrza z okapu kuchennego.

    Instalację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła możesz zrobić z kanałów metalowych,
    albo - i to jest najlepszy pomysł - z kanałów PE np. Uniflexplus+
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  3. #3
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmmisiek Zobacz post
    Witajcie,

    Chcę zrobić instalacje wentylacji mechanicznej. Rekuperator to będzie DOSPEL LUNA200, anemostaty mam już zamontowane w sufitach 100mm i wyprowadzone aluflexem na poddasze. Teraz muszę wykonać instalację na poddaszu. Zastanawiam się nad wykorzystaniem kanałów PCV np. takich dostępnych w Castoramie czy na allegro i dodatkowo zaizolować je wełną ok 40mm. Czy z PCV będą dobre czy może lepiej robić to na rurach blaszanych?


    Pozdrawiam,
    Należy przyjąć z ogromną dozą pewności, że dość szybko pozbędzie się Pan Luny, dlatego lepiej jest robić instalacje do innej centrali - tak dobierając prędkości w kanałach by wentylacji nie było słychać w nocy. Optymalna prędkość od 2 do 5m/sek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Należy przyjąć z ogromną dozą pewności, że dość szybko pozbędzie się Pan Luny
    Kojarzy mi się z innego forum, że to właśnie Pan był największym zwolennikiem i propagatorem Luny.
    Czy po zmianach producenta to już zupełnie inny rekuperator, który do niczego się nie nadaje?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #5
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Kojarzy mi się z innego forum, że to właśnie Pan był największym zwolennikiem i propagatorem Luny.
    Czy po zmianach producenta to już zupełnie inny rekuperator, który do niczego się nie nadaje?
    Nie zupełnie propagatorem - byłem zadowolony, że ma się pojawić na rynku tak tania centrala w segmencie małych central do mieszkań i małych domków.
    Z bardzo dobrym wymiennikiem ( szwedzki heatex typ L) - i jak to w życiu bywa - kolejna nauczka - nie ma co chwalić za wczasu.
    - wymiary centrali okazały się większe niż dużych central 800m3/h - nie mieściła się w mieszkaniu
    - wymiennik heatex szybko zastąpiono własnym sklejanym z kliszy rtg
    -zwykły styropian skręcany na śruby był nieszczelny
    -brak filtrów i tyrystorowy sterownik - dopełniły reszty.
    Choć dalej uważam, że lepsza luna niż "grawitacja" - można :
    - dokupić skrzynki na filtry
    - transformator do sterowania
    - uszczelnić silikonem obudowę czyniąc z niej "jednorazówkę"
    Tylko czy naprawdę o to chodzi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony