dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Opaska wokól okien

    Witam
    Poszukuję rozmaitych zdjęc opasek dookoła okna najchętniej takich które są także pod parapetem. Głównie chodzi mi o to jaki parapet zamontować żeby to ladnie wyglądało. Z tego co widziałem to jak jest opaska dookoła okna to najczęściej parapet jest tylko we wnęce okiennej ale może się mylę.
    Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?
    pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotr5

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-792
    Posty
    12

    Domyślnie

    Według mnie parapety i listwy okienne powinieneś wybrać mając na uwadze wygląd całego budynku, a nie jako wystrój okna samego w sobie. Ja, jeżeli mam taką możliwość staram się dobierać sztukaterię biorąc pod uwagę wygląd dachu, cokołu, schodów, bryłę budynku, rozmiar i rozmieszczenie okien... Są to elementy, które mogą narzucać lub wykluczać pewne rozwiązania w kwestii doboru sztukaterii elewacyjnej i parapetów.
    Rozwiązanie o którym piszesz jest dość często stosowane szczególnie przy opaskach symetrycznych (przeważnie o profilu prostokąta). Jednak przy opaskach o bardziej zróżnicowanych kształtach częściej spotykam się z rozwiązaniem gdzie parapet jest wpuszczony w ścianę tworząc podparcie dla opaski okiennej pod którym doklejana jest opaska podparapetowa. Oczywiście jest jeszcze kilka innych możliwości. Myślę jednak, że jakbyś pokazał budynek, który zamierzać uzbroić w sztukaterię to wypowiedzą się osoby bardziej kompetentne w kwestii estetyki.
    Na P.W. wysyłam Ci link do galerii zdjęć z realizacjami, gdzie zastosowano opaski okienne. Może znajdziesz tam rozwiązania, które wpadną Ci w oko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony