dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 81
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1603

Temat: Sterownik SPP

  1. #41

    Domyślnie

    --> Piotrek42
    O plumie czy tatarku też bardzo nie słyszałem. Tylko parę osób pisze o tych sterownikach... Z tego wynika, że dobre są czy raczej nie?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    --> Piotrek42
    O plumie czy tatarku też bardzo nie słyszałem. Tylko parę osób pisze o tych sterownikach... Z tego wynika, że dobre są czy raczej nie?
    Nie mi to osądzać...stare sprawdzone firmy...

  3. #43

    Domyślnie

    Nie ma możliwości sterowania przez internet?? Telefon?

    To lepiej dołożyć do sterownika Bruli.
    Sam podgląd? Kiedyś tzn. dawno, dawno temu byłby fajny, teraz to troszeczkę za mało.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Piotrek, sterować kotłem przez internet oczywiście można, do tego służy ten panel ePPX na stronie z podstawowymi danymi. Zresztą zapewne o tym wiesz, jak próbowałeś klikać w jego klawisze to wyświetlał Ci, ze musisz być zalogowany żeby zdalnie sterować kotłem. To jest dokładne odwzorowanie klawiszy obecnych na sterowniku. Kredka to zapisz, strzałki góra dół wiadomo, a ten po prawej to wejście do menu sterownika. Wykresy są dostępne w zakładce statystyki. Swoją drogą ciekaw jestem, jaką sprzedaż miałby eCoal czy Bruli, gdyby nie fakt montażu tych sterów do nowo sprzedawanych kotłów. Bo to jest podstawa poziomu sprzedaży tych sterów jak sądzę.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 11-10-2013 o 14:38 Powód: dopisek
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #45

    Domyślnie

    Kobra64 wiem bo stukałem - napisałem że nie znam stera więc mogę się mylić, w brulim masz po prostu inaczej stukasz mozesz zmieniać niezalogowany ale po prostu tego nie zapiszesz ! odnośnie twojej drugiej czesci pytania, kto komu zabroni podpisac kontrakt i sprzedawac swoje wyroby w nowych kotłach??zobacz na tech-a to jest monopolista na polskim rynku, ma sterowniki zaczynające sie drobnych kwot do naprawdę przekraczających ponad 1000..

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie wszyscy muszą mieć tak jak w sterach z Elektro System. Tutaj osoba niezalogowana może popatrzeć, bramka informuje o konieczności zalogowania w celu sterowania kotłem. A Tech to wiesz, za taką w sumie dość podobną do tej od Boleckiego bramkę liczy sobie coś koło 5 stówek. Tak też można. No ale ich ST 37 chodził mi na kotle blisko 8 lat i nie sprawiał problemów. Padł przekaźnik, nie chciało mi się naprawiać i kupiłem SPP. I to była dobra decyzja. Chociaż niedawno i ten przekaźnik wymieniłem i TECH leży sobie sprawny.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #47

    Domyślnie

    Ale tech chociaż opracował nowa niezależną grafikę strony www, a nie -zerżnał od konkurencji ) to tak mimochodem wiem -patrzyłem jakbym od techa chciał kupić sobie stera jaki mi pasuje+ czujniki+ wyświetlacz wydałbym ok 2,500zł !!!
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 11-10-2013 o 15:06

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc myślałem że doczekam się raczej jakiegoś komentarza odnośnie kresek i nastaw. Dosyć równo sobie chodzi, prawda? A i spalanie jak dla mnie zadowalające. Jak na kolubrynę 28 KW to nawet całkiem spoko.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Szczerze mówiąc myślałem że doczekam się raczej jakiegoś komentarza odnośnie kresek i nastaw. Dosyć równo sobie chodzi, prawda? A i spalanie jak dla mnie zadowalające. Jak na kolubrynę 28 KW to nawet całkiem spoko.
    Kobra.... Kaszpirowi też równo chodził?? nie?? ...a komin zgnił !! kreski i kropki to wiesz... jak jest już do czego porównać...na razie nie ma porównania

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No właśnie Kaszpirowi to równo ten jego Ognik nie chodził. Spadał w ciul poniżej zadanej i potem ze spalinami wyżej 300 przebijał zadaną w ciul i się odstawiał na wiele godzin.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek9970 Zobacz post
    Witam użytkowników sterownika spp
    W przyszłym tygodniu zasilę wasze grono (czekam na dostarczenie sterownika)i mam nadzieje że mogę liczyć na wasze wsparcie w ogarnięciu go.
    Jak dotąd sterowałeś kotłem dwustanowo to żadna pomoc raczej Ci potrzebna nie będzie. A do jakiego kotła ten ster idzie?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek9970

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kocioł to Zębiec 19kpc taki marketowy badziewiaczek na sterze Luksus.SPP właśnie dotarł ale montaż dopiero w przyszłym tygodniu

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No ale ich ST 37 chodził mi na kotle blisko 8 lat i nie sprawiał problemów. Padł przekaźnik, nie chciało mi się naprawiać i kupiłem SPP. I to była dobra decyzja. Chociaż niedawno i ten przekaźnik wymieniłem i TECH leży sobie sprawny.
    Ja sporo miałem wydatków i opał do tego ,więc będę na razie się przyglądał poczynaniom na tym sterze
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #54

    Domyślnie

    1. Podstawowe parametry zmienić można, to nie jest sam podgląd i zmiana temp. jak w techu
    2. Szkic jest,kocioł,kosz, domek, temp. zewn,wewn świadczą o czujnikach... temp. spalin także, ale producent stwierdził,że to ma być wyposażenie dodatkowe i każdy dokupi, co uzna za stosowne. Jest to początek tego pomysłu i produktu o nazwie BET, pożyjemy- zobaczymy do jakiego momentu się to rozwinie.

    3. Komunikacja była już rozwiązana do PPX-a, z niego także podstawowe sprawy zmienimy, nie ma dostępu do menu serwisowego

    4. Ponieważ komunikacja jest pod PPX, to jak Kobra zauważył przez internet można prowadzić kociołek z podajnikiem wyposazony w sterownik SPP ale też kocioł zasypowy wyposażony w sterownik SPR-11.... internet do kotła zasypowego, tutaj ten mały producent jest pierwszy i nikt mu tego nie zabierze.

    a teraz po robocie zimny browar, meczyk i miłego wieczoru

    ps. ten sterownik dmucha z jedną siłą, ale nie dmucha ciągle i tym różni się od wszystkich pozostałych.....
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 11-10-2013 o 19:21
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #55

    Domyślnie

    Witam,
    Jarecki79, co do pkt. 4, w części dotyczącej kotła zasypowego to trzeba by sprawdzić czy to firma Frisko z Wrocławia nie powinna otrzymać lauru pierwszeństwa, Wydaje się, iż propozycja tej firmy dla sterowania ich sterowników przez internet pomieści spokojnie również kotły zasypowe.
    Pozdrawiam.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek9970 Zobacz post
    Kocioł to Zębiec 19kpc taki marketowy badziewiaczek na sterze Luksus.SPP właśnie dotarł ale montaż dopiero w przyszłym tygodniu
    No montaż to tam 15 - 20 minut. I potem z kwadrans zabawy, żeby ustawić, Dawkowanie węgla na początek sobie przenieś takie, jak miałeś na tym starym sterowniku, tylko dmuchawę trzeba będzie ustalić. Najprościej na ucho i oko - tam masz zakres 1 do 50, trzeba wybrać taki bieg żebyś w pracy ciągłej ( czyli na 100% mocy ) miał płomień taki jak dotąd na starym sterowniku. Na 100% mocy wejdziesz, jak podniesiesz temperaturę sporo powyżej tej jaką masz aktualnie na kotle. Potem trzeba jeszcze tylko rozbieg dmuchawy dobrać, to jak już zacznie modulować moc sobie zrób. Trzeba dać taką wartość rozbiegu, żeby dmuchawa płynnie startowała z zatrzymania, bez jakiegoś mulenia i brzęczenia. Potem jeszcze tylko w ukrytym menu czas alarmu wygaszenia kotła, bo domyślnie jest chyba na 10 minut - a to znaczy, ze jak kocioł pracując na 100% mocy w ciągu tego czasu nie osiągnie zadanej, to wywali alarm. Ja mam na godzinę ustawiony. To ma znaczenie właściwie tylko przy rozruchu kotła, bo w normalnej pracy raczej 100% mocy to nie powinieneś oglądać. No i pierdoły - temp. załączenia pomp, alarm podajnika i przegrzania - ale to raczej na domyślnych może zostać. No i kosmetyka - ustalić masę opału podawanego na sekundę i pojemność kosza, to do licznika zużycia i alarmu pustego kosza. Powodzenia.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #57

    Domyślnie

    Jarek9970
    Deko jestem zarobiony, sprawdź jaką masz dmuchawę, powinna być na niej naklejka. Jak masz WPa06, WPa120, WBS6aAL, WBS6a, RMS-120, RV-13AM, to Ci pomogę...
    Podaj jaki jest podajnik (pancerpol?, klasyczna fajka?)

    Znając dmuchawę i podajnik podam Ci wyjściowe nastawy tego sterownika pod ekogroszek 24-26MJ i zostanie Ci mała korekta.
    Tak chyba łatwiej zacząć...

    a później z korektami to już kobra czy dziubek pewnie pomogą, bo w tygodniu to jestem tak teraz zawalony robotą, że ciężko oddech złapać.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek9970

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Jarecki79
    dmuchawa WPA05,podajnik pancerpol 17kw klasyczna fajka,eko wesoła.

  19. #59

    Domyślnie

    hmm to jeszcze została mała rzecz....CENA !! plus cena dodatkowych bajerów ,(czujników ew wyświetlaczy to co jest dostępne w ofercie do ww stera ) chyba że znowu opisujecie gruszki na wierzbie ,,, i to dopiero będzie za jakiś czas...

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cały zestaw sterownik SPP + bramka BET + komplet czujników wszystkich pokazywanych na wykresie temperatur ma kosztować między 650 a 700 PLN. Sam ster koło 4 stówek z kompletem czujników piec, podajnik i CWU. Cena niewiele wyższa jak za tani dwustanowy, bo już np. za dwustan TECH -a ST 37 trzeba zapłacić więcej.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 3 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony