dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maady

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie mała kuchnia w wielkiej płycie

    Witam,

    bardzo proszę o pomoc w zaaranżowaniu małej kuchni w bloku z wielkiej płyty. Myślę nad projektem już któryś dzień pod rząd i nie jestem w stanie wymyślić kolejności sprzętów kuchennych tak, aby to wszystko miało ręce i nogi.
    Wymiary kuchni szerokość 2,09m, długość 2,89m. Planuję zmieścić tam lodówkę wolnostojącą min. 180cm wysokości, piekarnik do zabudowy, zmywarkę do zabudowy 60cm, płytę gazową i najlepiej dwukomorowy zlew. Zlew w narożniku i pod oknem niestety nie wchodzi w grę. Dobrze by było gdyby również zmieścił się tam maleńki stolik dla 2 osób. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	1781
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	219636

  2. #2

    Domyślnie

    Po co ci zlew dwukomorowy jak chcesz zmywarkę 60cm.Układ tylko w "L", a na trzeciej blacik.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maady Zobacz post
    Wymiary kuchni szerokość 2,09m, długość 2,89m. Planuję zmieścić tam lodówkę wolnostojącą min. 180cm wysokości, piekarnik do zabudowy, zmywarkę do zabudowy 60cm, płytę gazową i najlepiej dwukomorowy zlew. Zlew w narożniku i pod oknem niestety nie wchodzi w grę. Dobrze by było gdyby również zmieścił się tam maleńki stolik dla 2 osób.


    Może jeszcze spiżarnię?

    Bądź realistką, dobrze?

    Przy kuchni o szerokości 2,09 m nie zrobisz układu dwurzędowego, bez przesuwania ściany. Policz 2,09-0,6 m - przejście min 100 cm = zostaje 40 cm.
    Innymi słowy zlew, zmywarkę, lodówkę, piekarnik w słupku i płytę musiałabyś zmieścić na 2,9 mb. Dwa słupki (lodówka i piekarnik) zajmują 1,2 m. Czyli zostanie 1,7 m na blaty robocze, z czego 60 cm płyta gazowa, 80 cm zlew dwukomorowy. Zostaje ci 30 cm na zmywarkę. W przypadku zwykłego piekarnika, nie w słupku, masz dodatkowe 60 cm na zmywarkę. Przy rezygnacji ze zlewu dwukomorowego możesz dac szafkę 60 cm - kolejne 20 cm.
    I wówczas, jak rysowała kinka, ale bez zawijasa pod oknem - kuchnia: 2,89 m - 0,6 lodówka - 0,4 cm szafka - 0,6 płyta z piekarnikiem - 0,6 zmywarka - 0,6 zlew - blenda 9 cm. Blat roboczy między zlewem a płytą ma tylko 60 cm.
    A po przeciwnej stronie płytkia szafka o gł 40 cm i długości max 80 cm + składany stolik + taborety.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-10-2013 o 14:10

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    To pomieszczenie wielkości mojej łazienki
    Słuchaj Elfir, bo dobrze mówi

  5. #5

    Domyślnie

    Korzystając z rysunku Kinki zmodyfikowałam odrobinę propozycję. Obawiam się, że piekarnik w wysokiej zabudowie jest mało realny, bo nie będziesz miała miejsca na blat roboczy.
    Jeśli możesz przeznaczyć na kuchnię trochę dodatkowej kasy, proponuję zlew pod oknem, z chowaną baterią (żebyś mogła otwierać okno, chyba że okno masz wystarczająco wysoko). Miałabyś więcej blatu pomiędzy kuchenką a zlewem. Szerokość blatu pod oknem 70 cm. Spodziewam się, że na ścianie pod oknem masz gdzieś grzejnik - trzeba by się zastanowić, czy go przenieść, zabudować, czy usunąć.
    Co do stołu, to tylko składany i malutki, Elfir naprawdę dobrze radzi.


  6. #6

    Domyślnie

    Maddy pisała że zlew w narożniku i pod oknem nie wchodzi w grę...............tylko dlaczego

    może jeszcze tak
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 20-10-2013 o 17:10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Maddy pisała że zlew w narożniku i pod oknem nie wchodzi w grę...............tylko dlaczego

    może jeszcze tak
    Pewnie z powodu grzejnika..? Czy to jest kuchnia w "Leningradzie"? Tam są takie wymiary Jeśli tak, to spokojnie można zrobić zlew pod oknem, tylko blat musi być szerszyi najcześciej trzeba przenieść albo usunąć grzejnik.. Tylko że to są koszty..

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maady

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo wszystkim dziękuję za porady. Zlewozmywak w narożniku nie wchodzi w grę, bo miałam w poprzednim mieszkaniu taki i był dla mnie niewygodny. Zlewozmywak pod oknem odrzucałam, bo sądziłam, że będzie kolizja z otwieraniem okna (nie słyszałam wcześniej o chowanych bateriach), plus do pionu jest dość daleko, plus właśnie ten nieszczęsny kaloryfer. Spółdzielnia nie zgadza się na jego całkowite zlikwidowanie, ani też nie zgodzi się na jego przesunięcie (na początku grudnia zaczynam remont, a w sezonie grzewczym nie spuszczą wody w wysokim bloku ), także pewnie będzie musiał zostać tam gdzie jest, schowany w środku szafki. Dodatkowym problemem jest konieczność zostawienia rewizji przy pionie od wody. Znajduje się tam licznik i raz do roku jest kontrola odczytów. Najwyżej raz do roku będę jakoś wysuwać lodówkę, bo chyba tam jest najbardziej odpowiednie miejsce żeby ją postawić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maady Zobacz post
    Bardzo wszystkim dziękuję za porady. Zlewozmywak w narożniku nie wchodzi w grę, bo miałam w poprzednim mieszkaniu taki i był dla mnie niewygodny. Zlewozmywak pod oknem odrzucałam, bo sądziłam, że będzie kolizja z otwieraniem okna (nie słyszałam wcześniej o chowanych bateriach), plus do pionu jest dość daleko, plus właśnie ten nieszczęsny kaloryfer. Spółdzielnia nie zgadza się na jego całkowite zlikwidowanie, ani też nie zgodzi się na jego przesunięcie (na początku grudnia zaczynam remont, a w sezonie grzewczym nie spuszczą wody w wysokim bloku ), także pewnie będzie musiał zostać tam gdzie jest, schowany w środku szafki. Dodatkowym problemem jest konieczność zostawienia rewizji przy pionie od wody. Znajduje się tam licznik i raz do roku jest kontrola odczytów. Najwyżej raz do roku będę jakoś wysuwać lodówkę, bo chyba tam jest najbardziej odpowiednie miejsce żeby ją postawić.
    Maady - może zadzwoń do firmy, która zajmuje się montażem grzejników - są sposoby na manipulowanie w tym temacie bez spuszczania wody w całym pionie - przychodzi spec - zamraża rurki, przesuwa i wszyscy sązadowoleni. Sama korzystałam
    Co do rewizji, to lodówki mają kółka, zostaw sobie tylko 5 cm zapasu po lewej stronie, żeby trudno się nie wsuwała.Można też pod lodówką zamontować jakby rolki,będzie łatwiej wyjeźdżać. Zapewniam Cię, że wiele ludzi ma lodówkę w ty miejscu i dają radę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może po prostu ustawić meble patrząc od okna - czyli przy pionie wypadnie zlew a przy oknie lodówka.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystian.Tomczyk

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja na jednej ścianie mam ciąg mebli, a lodówka stoi obok, we wnęce. U Ciebie chyba faktycznie najlepiej, by lodówka stała przy oknie.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    Mam podobny problem i jeszcze mniejszą kuchnię 4 m2.
    Chciałbym ją odnowić tanim kosztem. W starym układzie nie było nawet miejsca (porządnego blatu) do robienia kanapek lub przyrządzania potraw.
    W kuchni chciałbym ustawić podstawowe rzeczy: kuchenkę gazową, zlew i lodówkę oraz meble kuchenne.
    Głowiłem się pół dnia i nie wymyśliłem sensownego rozwiązania dla tego PRL'owskiego wymysłu, proszę Was o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	240858  

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jeśli lodówka, kuchenka i zlew to juz meble sie nie zmieszczą

    ta twoja kuchnia to jak sudoku....jak jednowstawisz, to drugie się nie zmieści
    no więc postawiłam na wygodę gotowania i blaty, miejsca na gary niewiele, ale jeśli np. lodówka będzie niższa, to nad nia jakaś szafka.
    układ wydaję się skomplikowany, ale to jedyny, który wymysliłam pamiętając, że ma byc tanio, czyli bez przekładania instalacji. wzdłuz ściany z oknem węższy blat na zamówienie, taki ok. 40 cm (pewnie jest tam parapet, który poszerzy ten blacik). w ogóle zrobiłabym całość z blatów dociętych na zamówienie, do zakupu tylko szafka pod zlew i ewentualnia narożna wąska zaokrąglona szafka na naczynia po lewej stronie zlewu (na tych szafkach opierałby sie blat). Blacik pod oknem mógłby być bez szafek, wtedy stanowiłby również stół śniadaniowy.


  14. #14

    Domyślnie

    Super pomysł z tymi blatami, a ja szukałem mebli kuchennych i nic mi tam nie pasowało

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    miałam kiedyś tak w kuchni w bloku - ponieważ miałam tyko trzy szafki i brak pieniędzy na nowe meble, to dokupiłam tylko blaty na wymiar, oparłam je na rozstawionych szafkach lub postawionych na "sztorc" kawałkach płyt, a puste miejsca uzupełniłam koszami na kółkach, potem w jedną z "dziur" wstawiłam zmywarkę. najważniejsze w kuchni są blaty. możesz kupić tanio końcówki niewymiarowe w jakimś markecie.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Jakby się dało przesunąć drzwi w lewo, to miałbyś miejsce po prawej przy zlewie na płytkie półki. Dużo się na nich mieści i są wygodniejsze niż głębokie. No ale nie wiem, na ile blok jest "pancerny" . Mam na myśli naprawdę płytkie półki, takie na szerokość jednej butelki wody mineralnej Żywca na przykład. Albo mleka w kartonie.
    Można też zamiast normalnej lodówki wysokiej, wziąć taką małą, podblatową. Używaliśmy takiej w Holandii, czteroosobowa rodzina i było ok. One są baaardzo pakowne. I masz wtedy dodatkowe miejsce wolne. I do pracy i na jakąś szafkę wyżej.
    Ostatnio edytowane przez enedue ; 06-02-2014 o 10:37

  17. #17

    Domyślnie

    Taki 40cm blacik fajny na szybkie śniadanie,ale kuchnia jest tak mała że jest to zbędne do tego ja sobie nie wyobrażam na takim blacie 80x40cm przygotowywać potrawy.
    Jeśli nie będzie szafek to gdzie się pochowa wszystkie garnki,szklanki itp.
    Ja bym przede wszystkim powiększyła wejście do kuchni max do blatu po lewej żeby nie wyglądała tak "kiszkowato" bo powierzchnia kuchni po odjęciu blatów to 120x130cm.
    Może tak:
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 08-02-2014 o 19:50

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leerkoo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał elektryk84 Zobacz post
    Witam,
    Mam podobny problem i jeszcze mniejszą kuchnię 4 m2.
    Chciałbym ją odnowić tanim kosztem. W starym układzie nie było nawet miejsca (porządnego blatu) do robienia kanapek lub przyrządzania potraw.
    W kuchni chciałbym ustawić podstawowe rzeczy: kuchenkę gazową, zlew i lodówkę oraz meble kuchenne.
    Głowiłem się pół dnia i nie wymyśliłem sensownego rozwiązania dla tego PRL'owskiego wymysłu, proszę Was o pomoc.

    Myslalam ze mieszkasz w Szcecinie przy 9 maja ;p
    Mam taki sam szalony metraz kuchni... 4,2m2. Taka sama wneka... tylko w innym miejscu mam wejscie. Nie mam okna, a dziure na pokoj.
    Czy i ja moge prosic o porade?
    Mam lodowke o wymiarach 60x64, kuchenka 50x60. Chce wstawic zmywarke 45, reszta jak się zmieści. Zależy mi na blatach roboczych i w miare przestrzeni w tej kuchni, jesli w ogole to mozliwe. Nie musze miec wszsytkich scian zawalonych szafkami. Planuje te kuchnie juz od roku i za kazdym razem cos nie pasuje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia .jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	283189  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony