dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 301
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Będzie bardzo OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Czy nieogrzewany (izolacja termiczna na stropie) i nieużytkowy strych należy jakoś szczególnie wentylować?
    Na dachu będzie pełne deskowanie + papa, w późniejszym terminie blachodachówka.

    Ścianę szczytową zakończyć 10cm poniżej krokwi i kłaść tam styropian, czy w przypadku nieogrzewanego pomieszczenia nie ma to znaczenia?

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ciągłość każdej izolacji to podstawa dlatego należy obłożyć wierzch i wewnętrzną powierzchnię ściany szczytowej oraz o ile występują również wewnętrzne powierzchnie ścian kolankowych i kominy. Nieużytkowy strych należy wentylować ale wystarczy drożna szczelina w kalenicy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ciągłość każdej izolacji to podstawa dlatego należy obłożyć wierzch i wewnętrzną powierzchnię ściany szczytowej oraz o ile występują również wewnętrzne powierzchnie ścian kolankowych i kominy. Nieużytkowy strych należy wentylować ale wystarczy drożna szczelina w kalenicy. Pozdrawiam.
    Dzięki!
    Wewnętrzną powierzchnie ścian szczytowych również? żeby nie było mostka po murach?

    Ale jeśli na początek będzie tylko papa to ta szczelina w kalenicy będzie przykryta szczelnie papą? Po nałożeniu dachówki należny ją rozciąć?

  5. #265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    [QUOTE=kurtz;7441751]...Wewnętrzną powierzchnie ścian szczytowych również?[QUOTE]
    Tak. Żeby nie było przemarzania po ścianach.

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    Ale jeśli na początek będzie tylko papa to ta szczelina w kalenicy będzie przykryta szczelnie papą? Po nałożeniu dachówki należny ją rozciąć?
    Należy ja rozciąć tuz przed kryciem dachówką.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #266

    Domyślnie

    Panowie mam wycięte dechy w kalenicy po 5cm na każdą stronę. Wykonawca od dołu kryje papę i przybija od razu kontrłaty i łaty. Mam do was 3 pytania i bardzo proszę o szyba odpowiedź bo czas nagli. Dach 37 stopni z dachówką.

    - Czy przesmarować zakłady papy jakimś uszczelniaczem dekarskim czy to nie ma sensu przy tym nachyleniu dachu?
    - To samo z kontrlatami czy nie powinny być od spodu przesmarowane uszczelniaczem? Wykonawca twierdzi że nie jest to potrzebne przy 37 stopniach.
    - Ostatnie pytanie dotyczy kalenicy. Wykonawca chce zrobić "czapkę" z papy nałożona na kontrłaty. Czy może to byc papa czy powinna być np membrana lub dedykowane do tego pasy na kalenice czy jak się to fachowo nazywa.
    Dziękuje za szybka odpowiedź.

  7. #267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby uszczelniania kontrłat ani poziomych połączeń papy o ile są wykonane odpowiednie zakłady (minimum 10 cm). Może być czapa z papy zamontowana w połowie grubości kontrłaty. Skoro Twój dekarz kryję papą i od razu montuje łaty to znaczy, że więźbę masz idealnie wykonaną ( w co wątpię). Rozumiem, że dekarz sprawdził płaszczyzny dachu i jego wymiary. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Panowie a jak z krawężnicą???? tak samo jak z kalenicą - nie deskujemy na styk tylko zostawiamy odstęp a potem wycinamy papę jak będzie krycie docelowe??? a przy koszu podobnie??? i jak z wentylacją wieżyczki 8-kątnej??

  9. #269

    Domyślnie

    Kosz i wieżyczkę możesz zrobić tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	404671

  10. #270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Naroża i kosze dokładnie tak! Wzorowe wykonanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem wieżyczkę mam zrobić tak: na czerwono zaznaczone wywietrzniki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	404738

    A jak z krawężnicami??? zaznaczyłem na czerwono czyli coś jak kalenice czy na turkusowo jak wieżyczkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29B-011.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	404739

  12. #272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Odnośnie wieżyczki trzeba zobaczyć więźbę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    jak dostanę projekt po adaptacji podeśle zdjęcia.

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Przesyłam plan wieźby

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180209_225811.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	406925

  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Myślę, że wstawienie wywietrzników na wieżyczce tak jak zaznaczyłeś będzie OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Super. Dziękuję za pomoc. Pytanie jeszcze jedno czy zaraz na krokwie dać folię paroprzepuszczalną - kontrłata - deskowanie - papa - kontrłata - łata - dachówka??? Czy bez folii paroprzepuszczalnej???

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montowanie folii w tym miejscu nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. To lobby producentów folii lansuje takie rozwiązania no bo gdzieś te produkty trzeba sprzedawać. W przypadku gdy grubość montowanej pomiędzy krokwiami wełny będzie o 2~3 cm mniejsza od wysokości krokwi i wełna będzie układana a nie upychana to jej blokowanie od strony desek nie jest potrzebne. Wiatroizolacja też nie jest potrzebna bo grawitacyjne przepływy w szczelinie pomiędzy wełną a deskami są laminarne a nie burzliwe i do tego są dławione oporami przepływu. Nie powstaje zatem zjawisko tzw. "wywiewania ciepła". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #278

  19. #279

    Domyślnie

    Mam pytanie co do wysokości szczeliny wentylacyjnej. Czy jest jakieś równanie by ją precyzyjnie obliczyć? W różnych źródłach jest minimum 2-3cm ale czy nie powinno się brać pod uwagę długości i szerokości wentylowanej połaci oraz kąta nachylenia dachu? U mnie jest szczelina 2,5 - 3cm ale przestrzenie wentylowane są szerokości 70cm i długości 3,3m przy kącie nachylenia 37 stopni.
    Znajomy też ociepla dach i się zastanawia nad szczeliną ale u niego jest kąt 35 stopni, szerokość między krokwiami podobna bo 70cm ale długość wentyliwanych powierzchni to prawie 8 metrów. Wydaje mi się że szczelina u niego powinna być wyższa a on chce dać 3cm.

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie znam wzorów. Należałoby zgłębić trochę teorię przepływów. Przepływ w szczelinie jest przepływem grawitacyjnym i z pewnością jest to przepływ laminarny (powolny). Przyjmuje się minimalny przekrój szczeliny wentylacyjnej 200 cm2 na 1 mb okapu (wlotu) czyli wysokość szczeliny minimum 2 cm. Dla wentylacji pokrycia dachowego jest to typowy wymiar 2,5 cm (grubość typowej kontrłaty). Ten wymiar wystarcza dla długości połaci do 6 mb i do 8 mb przy zastosowaniu dachówek wentylacyjnych. Powyżej 6 mb wysokość powinna wynosić 3 cm a powyżej 8 bm 4 cm. Podobnie rzecz się ma z wentylacją warstwy izolacji cieplnej. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt nierównej powierzchni w przypadku wełny mineralnej czy szklanej do tego naprężenia powstałe przy montażu. Lepiej zatem dla tej przestrzeni zapewnić większą szczelinę wentylacyjną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony