dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mafiek

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Olej Bona Carl's i plamy po wodzie

    Witam wszystkich.
    Mam dębową podłogę robiona przez pobliskiego stolarza. Podłogę pomalowałem olejem Bona Carl's 90. Wygląda fajnie, jednak jest z tą podłogą spory problem. Kropla wody nawet wytarta natychmiast pozostawia plamy! Nie mówiąc już o próbie przemycia półsuchą ścierką - po takiej operacji to podłoga wygląda koszmarnie!!. Wyczytałem gdzieś na forum, że może to być niedoolejowanie podłogi, więc w jednym pokoju powtórzyłem operację olejowania. Zdjęcia poniżej przedstawiają ten pokój. Kolejne olejowanie nie pomogło. Operację olejowania wykonywałem zgodnie z instrukcją na puszcze. W domu jest ciepło i działa wentylacja, więc warunki wilgotność temperatur są zgodne z warunkami. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak? Bardzo proszę o pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0020 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	220887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0021 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	852
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	220888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0022 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	727
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	220889.
    Pierwsze i trzecie zdjęcie przedstawiają plamy po wodzie. Na drugim jak wygląda podłoga po drugim olejowaniu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    olej olejem ale rysy po szlifie na pierwszym zdjeciu sa niedopuszczalne.
    ile warstw oleju?? jak nakładany , jak wcierany
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał mafiek Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Mam dębową podłogę robiona przez pobliskiego stolarza. Podłogę pomalowałem olejem Bona Carl's 90. Wygląda fajnie, jednak jest z tą podłogą spory problem. Kropla wody nawet wytarta natychmiast pozostawia plamy! Nie mówiąc już o próbie przemycia półsuchą ścierką - po takiej operacji to podłoga wygląda koszmarnie!!. Wyczytałem gdzieś na forum, że może to być niedoolejowanie podłogi, więc w jednym pokoju powtórzyłem operację olejowania. Zdjęcia poniżej przedstawiają ten pokój. Kolejne olejowanie nie pomogło. Operację olejowania wykonywałem zgodnie z instrukcją na puszcze. W domu jest ciepło i działa wentylacja, więc warunki wilgotność temperatur są zgodne z warunkami. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak? Bardzo proszę o pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0020 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	220887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0021 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	852
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	220888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0022 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	727
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	220889.
    Pierwsze i trzecie zdjęcie przedstawiają plamy po wodzie. Na drugim jak wygląda podłoga po drugim olejowaniu.
    Witam
    W jaki sposób (techniką) było przeprowadzane olejowanie i ile razy??? (prosze opisac etapy olejowania)

    My olej firmy Bona Carl's przeprowadzamy nastepująco:
    -Aplikacje oleju przeprowadzamy wałkiem z mikrofibry (mikrofazy),
    -Czekamy 20-40 min do wchłonięcia sie oleju w pewnym stopniu ( nie do sucha),
    -Polerką z uzyciem pada zielonego wcieramy dodadkowo olej w parkiet,
    -Przy scianach i miejscach trudno dostępnych prze polerke, docieramy ręcznie,
    -Całość wykańczamy polerując padem koloru beżowego lub białym,
    -Po 24h powtarzamy olejowanie.


    Servis w pana przypadku bedzie polegał na: lekkim zmatowieniu miejsc gdzie są plamy (twarda włóknina) i ponowna aplikacja oleju po całej powierzchni.

    Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mafiek

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co do rys to monkey222 masz racje, ale są one tylko przy ścianach gdzie panowie nie dojechali cykliniarką i czyścili to szlifierką kątową a później niestety nie dopilnowali aby to doszlifować. Poza tymi obszarami rys nie ma. Nie sądzę też aby to było przyczyną moich problemów ponieważ na środku podłogi rys nie ma a podłoga zachowuje się tak samo.

    co do techniki to pierwszy raz robiłem tak:
    - nakładałem warstwę oleju i czekałem 20-30 min.
    - po tym czasie jak wciągał to dokładałem oleju w miejscach gdzie wciągnął
    - po kolejnych 30 min przecierałem całość zielonym padem a następnie wycierałem olej, bo zostawało sporo który nie wciągnął w drewno
    - po tym przetarciu zostawiłem do następnego dnia. Następnego dnia całość przecierałem ręcznie białym padem.
    Kolor po tych operacja był ładny, jednak praktycznie całkowicie matowy (czy tak powinno być?).
    Po tej operacji (miesiąc później - pokój nie był używany) olejowałem jeszcze raz:
    pomalowałem podłogę wałkiem takim szmacianym (myślę ze tym o którym pisze sp^^t).
    Zostawiłem na jakiś czas (1-2 h). Podłoga była nadal mokra, więc przetarłem całość zielonym padem. Następnie wytarłem całość ściereczką bawełnianą.
    Następnego dnia po jakiś 18h (podłoga była już całkiem sucha polerowałem białym padem).
    To w zasadzie tyle. Mam też pomalowane drzwi tym olejem i nie mam z nimi żadnego problemu. Malowałem je w następujący sposób:
    - nanosiłem olej wałkiem szmacianym
    - po godzinie wycierałem szmatka bawełnianą do sucha jednocześnie polerując je
    - następnego dnia operacje powtarzałem.
    Tak jak pisałem -drzwi wyglądają super, a podłoga nie najlepiej.
    Czy to w przypadku oleju standard że przetarcie mokrą ściereczką, lub kropla wody zostawiają plamy?

    pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar 5parkiet
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-502
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nikt z Panów nie używa konserwacji do oleju lub wosku ?!
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mafiek Zobacz post
    Co do rys to monkey222 masz racje, ale są one tylko przy ścianach gdzie panowie nie dojechali cykliniarką i czyścili to szlifierką kątową a później niestety nie dopilnowali aby to doszlifować. Poza tymi obszarami rys nie ma. Nie sądzę też aby to było przyczyną moich problemów ponieważ na środku podłogi rys nie ma a podłoga zachowuje się tak samo.

    co do techniki to pierwszy raz robiłem tak:
    - nakładałem warstwę oleju i czekałem 20-30 min.
    - po tym czasie jak wciągał to dokładałem oleju w miejscach gdzie wciągnął
    - po kolejnych 30 min przecierałem całość zielonym padem a następnie wycierałem olej, bo zostawało sporo który nie wciągnął w drewno
    - po tym przetarciu zostawiłem do następnego dnia. Następnego dnia całość przecierałem ręcznie białym padem.
    Kolor po tych operacja był ładny, jednak praktycznie całkowicie matowy (czy tak powinno być?).
    Po tej operacji (miesiąc później - pokój nie był używany) olejowałem jeszcze raz:
    pomalowałem podłogę wałkiem takim szmacianym (myślę ze tym o którym pisze sp^^t).
    Zostawiłem na jakiś czas (1-2 h). Podłoga była nadal mokra, więc przetarłem całość zielonym padem. Następnie wytarłem całość ściereczką bawełnianą.
    Następnego dnia po jakiś 18h (podłoga była już całkiem sucha polerowałem białym padem).
    To w zasadzie tyle. Mam też pomalowane drzwi tym olejem i nie mam z nimi żadnego problemu. Malowałem je w następujący sposób:
    - nanosiłem olej wałkiem szmacianym
    - po godzinie wycierałem szmatka bawełnianą do sucha jednocześnie polerując je
    - następnego dnia operacje powtarzałem.
    Tak jak pisałem -drzwi wyglądają super, a podłoga nie najlepiej.
    Czy to w przypadku oleju standard że przetarcie mokrą ściereczką, lub kropla wody zostawiają plamy?

    pozdrawiam
    matowy odcień jest tutaj całkiem normalny. Oleje Carls są olejami penetrującymi. Podłoga w zasadzie jest chroniona przede wszystkim przed wnikaniem wody w ścianki komórek, jednak nie tak jak przy podłogach woskowanych. Wydaje się, że zrobione jest wszystko zgodnie z kartą techniczną. Spróbuj w jakimś miejscu środka środka blokującego wodę i sprawdź. Bona ma taki środek. Może być też tak, że tego oleju jest na powierzchni trochę za dużo. Może należało użyć więcej padów do zebrania nadmiaru oleju. Zawsze mówiłem, że podłoga olejowana, to jak dziecko specjalnej troski.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mafiek

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki jarekkur za sugestie. Możesz mieć racje że poprostu na powierzchni podłogi powstała cienka warstwa oleju i się utwardziła i to jest przyczyną mojego problemu. Spróbuje przepolerować całą podłogę papierem 150 tak dość solidnie i ponownie zaolejować - coś muszę z tym zrobić, bo to co jest niestety nie nadaje się do użytku.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje. Jak uda mi się znaleźć rozwiązanie to napiszę - może się komuś przyda.

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz, to nałóż olej konserwujący Carl's 25. Doskonałym zabezpieczeniem podłóg olejowanych przed działaniem wody jest Bona Wax Oil Refresher.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony