dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 230
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Bardzo się cieszę, że temat pasywności mam już za sobą Napinałem się podobnie a teraz sam sobie się dziwię Szkoda życia na pierdoły pozdrawiam nie pasywnie
    Addamus24 piszesz o przegrzewaniu, a ja mam sporo okien od P zach. Mam rozumieć, że posadzenie sosen od tej strony jest wskazane? latem na pewno będzie problem więc chyba nie mam wyjścia.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Też wykorzystuję sosny do zacieniania. Podcinane dołem i formowane górą. Nie zasłaniają a dają cień.

    Czołgista co to za system za 6-7 tys ? Całe zapotrzebowanie ma pokryć ?
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    co tu taka cisza??

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    . Główny nacisk to opieranie się na kolektorach słonecznych, może też trochę wiatru.
    .
    Chcesz wykorzystać tylko przepływ wody czy chcesz ja gotować ?

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jest naprawdę sporo opcji do rozważenia czym zasilać dom, a mówią "od przybytku" głowa nie boli

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    O co chodzi z tym piecykiem rakietowym? Ten "komin" z dziennika budowy? Nie łapię idei.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jest rdzeń z rury 100x100x4 a żeby można było jakoś tym grzać, to potrzeba obudowy która nie będzie czerwona od gorąca,
    oraz wpięcie tego do jakiegoś komina. Piecyk maił być zespawany, w czasie roboty z centralnym, aby można było się dogrzać.
    A żeby go wstawić, ma obudowę komina 160x160x4 - a jest to jednocześnie podstawa.

  8. #208

    Domyślnie

    Tak sobie myślę i też kombinuje co by dom nie kosztował, i wychodzi mi, że bez tandemu: izolacja/PC/PV nie bardzo jest możliwe wyjście na 0.

    Nie wiem jaką tutaj zastosujesz definicję zeroenergetyczności, ale podrzucę swoją koncepcję.

    Założenia mam takie:

    - dom około 110 m2 powierzchni ogrzewanej,
    - usytuowany i przeszklony w zgodzie z tym, co daje natura (okna głównie na południe/wschód),
    - izolacja bez szaleństw (20, 20, 40).

    Potrzeby energetyczne domu:

    - CO - 5000 kWh,
    - CWU - 2500 kWh,
    - prąd bytowy - 3000 kWh,
    - chłodzenie - 500 kWh.

    Przeliczyłem wszystkie możliwe kombinacje zakładając, że grzejemy tylko prądem, natomiast brałem pod uwagę kable, kospela, PC PW, PW WW, te markowe jak i i te mniej popularne (np. Meeting).

    Zakładając, iż dla większości przypadków mamy instalację w podłodze (kable czy rurki) to do tego należy dorzucić 40000 - 45000 zł i wtedy poruszamy się w okolicy "0" energetycznego w kWh.

    Połowa tej kwoty jest faktycznie do wydania, druga połowa to zaoszczędzone środki poprzez brak zbędnych elementów (żadne kotłownie - PC to 1m2), żadnych kominków i takich podobnych).

    Stopy zwrotu wszędzie podobne (7-10 lat), natomiast najlepiej jest zrobić PC gruntową Meetinga i dołożyć do niej PV na 5-6 KW.

    Mamy wtedy urządzenie grzewcze wysokiej sprawności i ogniwa PV (najwyższa możliwa trwałość ze wszystkich elementów instalacji).

    Przesłanie jakie mam jest takie, że wyciskanie pojedyńczych kWh jest daremne, bo i tak jakieś zużycie będzie (Straty na wentylacji, otwieranie drzwi) i dodatkowo dochodzi prąd bytowy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    otwieranie drzwi)
    a tu jest ciekawy haczyk, powietrze ma nikłą pojemność cieplną i jak wpadnie trochę przez uchylone drzwi,
    nie zrobi to żadnego wrażenia, czas - oraz pojemność cieplna i ilość przez to energii, którą trzeba poświęcić jest naprawdę niewielka.
    Zamierzam dać "wiatrołap" to będzie forma takowej śluzy kolejna sprawa jeszcze system wjazdu do garażu..
    Opcja z pompą gruntową ciekawa naprawdę ciekawa..
    Nie wiem jaką tutaj zastosujesz definicję zeroenergetyczności
    mnie chodzi o stan "samogrzejności" czyli dom pędzony tym co przychodzi naturalnie, zyski bytowe, zyski słoneczne, choć mniej.. i pod doświadczeniach z solarami .. teoria..potwierdziła się w "praktyce"
    A pompę ciepła gruntową do CWU jak już mam "uknutą" ale znowu "od przybytku" głowa nie boli ..a boli ..bo trzeba coś do CWU wybrać.
    Czemu dążę do takiego pancernego grubego ocieplenia ? komfort, jeszcze raz komfort .. przecież nikt końcem sierpnia, jak nie ma upałów, nie narzeka, że brakuje mu palenia w kotle.. ten stan chciał bym przenieść na cały sezon.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    mnie chodzi o stan "samogrzejności" czyli dom pędzony tym co przychodzi naturalnie, zyski bytowe, zyski słoneczne, choć mniej.. i pod doświadczeniach z solarami .. teoria..potwierdziła się w "praktyce"
    Będziesz musiał w takiej sytuacji pogodzić się iż nie zawsze będzie komfortowo, gdyż nic z powyższego nie da się zbytnio kontrolować...

    Zyski bytowe w domu nawet gorszym niż pasywny bardzo szybko przegrzewają dom, a co zrobić w takim jak będzie Twój? Jak dawkować nadmiar tej energii? To samo z zyskami słonecznymi - będzie Ci ich potrzeba niewiele, zwłaszcza, że będą bytowe, ogrzewanie się wieczorem nie włączy bo temperatura ok, ale promieniowania już nie będzie, nie jest to miłe
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Zyski bytowe w domu nawet gorszym niż pasywny bardzo szybko przegrzewają dom, a co zrobić w takim jak będzie Twój? Jak dawkować nadmiar tej energii?
    Stabilizować poprzez przeciągnięcie powietrza przez posadzkę - jak w tym domu:

    http://www.solarhouseproject.com/pas...olar-heat.html
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    winogron pomaga na nadmiar słońca, zresztą dom jest położony na północnym "stoku" na zimę źle, a na lato dobrze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K1f.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	378974
    i właśnie prawdopodobnie wykorzystam winogron do zacieniania.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 19-01-2017 o 07:16

  13. #213

    Domyślnie

    Trochę się zawiodłem na dzienniku. Od przeszło 2 lat ciągle koncepcja. Zaczynając myślałem, że będzie WOW. Niestety tylko kilka ciekawych wzmianek, ale i tak czekam na więcej.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przykro mi że się zawiodłeś Trochę się w życiu wydarzyło- pozytywnego. Nie tylko chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem pochodzącym z ust Bożych.
    To już blisko 2 lata jak, powiedziałem- Panie Boże sprawa abym uwierzył i to tak mocno uwierzył, a jeśli trzeba to mnie tak kopnij porządnie, tylko żebym wierzył w Ciebie. Tak że pierwsze trzeba było - aby Skała odnalazła mnie i Jezus pozwolił budować na Nim dom - wpierw duchowy, oparty na miłości Jezusa.
    kapitalna seria rekolekcji.
    Co dzień jest walka o każdego z nas- jak 29 czerwca 2015 roku na swoje imieniny Bóg zaczął mnie nawracać, to była jazda bez trzymanki, szczególnie kiedy zły duch nie chciał odpuścić, tylko wyrywki z szerokiego doświadczenia dzięki Łasce Bożej - jak to przebiegało. Nie było wesoło, 14 lipiec wtorek pamiętam wracałem od Rodziców do Teściów, zmordowany tymi myślami, łącznie z tym aby z sobą skończyć jadąc autem, dwójką góra trójką 50-60km/h ze strachu jechałem, nie wiem co mnie tchnęło ? w imię Jezusa Chrystusa wyjdź ze mnie x3 i św Michale Archaniele broń mnie - zupełnie jak by to co było przed, jak by przestało istnieć. Później jeszcze wiele potyczek, w tym wizyta u ks egzorcysty.
    Jak wróciłem od księdza, to za namową włączyłem sobie YT aby słuchać Marii Vadi, nim to włączyłem to słuchałem chwilę ks Piotra Glasa, znowu ktoś zaczął niepokoić całe jestestwo moje, szybko przełączyłem na ten właśnie film i słucham, bliski rozpaczy - około 13 min tego filmu nagle słyszę te słowa -
    "Ja jestem twój Pan Jezus Chrystus przyszedłem cie pocieszyć"( w sercu, w myślach, jak zwał tak zwał). to była najbardziej radosna chwila w życiu.
    To był ratunek w samą porę i potężny wiatr w żagle. Też jak zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską - jak że miła data 26 sierpnia 2015, koniec 18 Października i nie wiedziałem co to za "dziwna " data końca okazało się, że to niedziela misyjna, wielka radość.
    To tylko urywek całej pięknej przygody, hartowania w ogniu, przeciwnik nie chciał w cale odpuścić. Wielu ludzi surowo zaprzecza istnieniu diabła/szatana i całej bandy złych duchów- zasłaniając się XXI wiekiem, ba są wręcz gotowi do ręko czynów, aby tylko prawda nie dotarła do ich serc.
    Wstydzę się tego co było, widząc jakim wielkim grzesznikiem jestem, nawet tu na forum nie raz się dałem we znaki.

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    tu film którego już mnie było dane zamieścić ~13 min.
    Najlepsze, że im głębiej Pan Jezus mnie przybliża do siebie, tym bardziej logiczne stają się wszystkie sprawy, które mnie otaczają.

  16. #216

    Domyślnie

    To wyznanie wiary jest jednak trochę przerażające, bo to trochę trąci nawoływaniem do zmiany wiary niekoniecznie na tą czysto katolicką...

    Lepiej żebyś takich wyznań na forum nie rzucał bo ciężko to będzie normalnie traktować.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To wyznanie wiary jest jednak trochę przerażające, bo to trochę trąci nawoływaniem do zmiany wiary niekoniecznie na tą czysto katolicką...

    Lepiej żebyś takich wyznań na forum nie rzucał bo ciężko to będzie normalnie traktować.
    Poza tym to forum chyba nie jest dobrym miejscem na tak trudny temat.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To fundament.. czemu wyznanie wiary złe .. naście pauz, wstawionych żeby nie zamęczać. To jest teraz kluczowe. Wiem strach i pewien szok.
    Wszytko czysto praktycznego punktu widzenia.
    do zmiany wiary niekoniecznie na tą czysto katolicką...
    a czemu tak uważasz? budowa domu to właśnie musi mieć solidne podstawy.

    Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie».
    z ostatniej Ewangelii - kto w niedziele był w Kościele ten wie a teraz mi przyszło na "myśl"
    «Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
    (Mt 10, 28-33).

    Jak widzicie, dom do ogarnięcie jest stary, roboty dużo, kredytu jak ognia unikać (cel).
    12 m3 dębu muszę ogarnąć w najbliższym czasie, leży i czeka na przetarcie.

    Teraz parę jeszcze suchych jesionów trzeba obalić, ogólnie na brak zajęć nie można narzekać. A też "mikro" skrót z pewnych wydarzeń się należał. Wiem że może wpaść paru hejterów, a to tylko na świadectwo sobie. Jeśli Oni zamilkną, kamienie wołać będą i taki jeden się (ja ) się odezwał na chwilę.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-03-2017 o 23:24

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Zawsze mialem problem ze zrozumieniem co piszesz. I problem sie poglebia ...
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  20. #220

    Domyślnie

    Nie wiem kim jesteście, ale oddajcie czołgistę!

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony