dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie Kolejny ksiądz bezkarnie gada bzdury.

    To już się w pale nie mieści!!!

    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ia,369249.html

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie ma się co dziwić - skoro przykład z góry, od szefa wszystkich biskupów w tym kraju, idzie taki jaki idzie to tylko świadczy o tym jakich mamy biskupów i księży. Pewnie nie wszystkich(nie chcę uogólniać) ale te wypowiedzi mocno rzutują na wszystkich innych. A poza tym krycie jednego przez drugiego i odwracanie "kota ogonem" jest powszechne. Poniżej kolejny przykład próby rozmycia sprawy i odpowiedzialności. Najchętniej przedstawiają to jako bezpardonowa i niezawiniona ale za to zorganizowana fala ataków na kościół prowadzona przez spisek żydowsko - masoński (to starsza wersja) albo feministyczno - genderowsko - lewacki(to najnowsza wersja).

    http://www.tvn24.pl/bp-dydycz-o-dono...,368335,s.html

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jednak nie bezkarnie. Mam nadzieję, że go potraktują tak, że odechce mu się pierniczyć takie dyrdymały, w które niektórzy uwierzą, a niekt6órym to na rękę.

    http://www.wprost.pl/ar/424157/10-la...ha-duchownego/

    Pięknyromek, ale mi się ciśnienie podniosło. Nie będą donosić instytucjom państwowym, ale kasę brać od państwa to już mogą. Wrrrrrrrr

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Może ten ksiądz spotykał się z takimi sytuacjami wielokrotnie iż 10-latki spontanicznie wskakiwały mu do łóżka chcąc zaspokoić swe wyuzdane 10-letnie żądze. A że tatuś księdza wyznawał pogląd iż "tyłek nie szklanka,nie potłucze się" to i wielebny nie widzi w tym problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to kiedyś powiedział słusznie Janusz Korwin-Mikke -,, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze''. I tak tu jest właśnie w tym temacie. Kler trzęsie się ze strachu przed dochodzeniami o odszkodowanie za molestowanie przez księży ALE od kościoła jako instytucji , bo jakby się tak stało to papugi nakręciły by wielomilionowe odszkodowania bo kościół bogaty. Z księdza nie wiele sie ściągnie a z kościoła jak najbardziej, więc się bronią jak potrafią próbując rozproszyć odpowiedzialność na ofiary. Na pewno nie przejdzie ustawa o nieprzedawnianiu się takich czynów, na 1000% łeb jej ukręcą.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiecie co? Czuję obrzydzenie jak słyszę o tym jak kolejny niewinny i mądry ksiądz wypowiada się w taki sposób! Księża sami siebie kryją i twierdzą ,że czują się osaczani ,ale nikt normalny nie piep... takich rzeczy i niech sie nie dziwią?! Maja niewłaściwe podejście to tego i przez takie zachowanie wielu ludzi zastanawia się nad sensem np chodzenia do kościoła czy spowiedzi. Bo nie wiadomo czy w konfesjonale nie siedzi właśnie taki mądrala , który twierdzi i ze 10 -letnie dziecko marzy tylko o tym ,żeby wskoczyć komuś do łóżka i jeżeli coś takiego sie wydarzy to jest wina dziecka czy też rodziców, bo się np. rozwiedli ...Czy oni nie zdają sobie sprawy z krzywdy jaka jest wyrządzona dziecku na całe życie ? Pociagnąć tych wszystkich do odopowiedzialności za swoje czyny !
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 07-11-2013 o 19:19

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    Pociagnąć tych wszystkich do odopowiedzialności za swoje czyny !
    Pociągnąć tak ale za kasę którą powinien zapłacić ,,pracodawca'' księży czyli kościół jako instytucja i wtedy sami szybko zrobią sobie porządek na swoim podwórku. obecny franciszek niewiele zmieni w tym temacie, idzie o wiele głów i dużą kasę którą można stracić.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokladnie tak , nie inaczej..

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Normalnie beret spada....

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Kościół instytucjonalny w Polsce sam sobie strzela w stopę swoim postępowaniem - nie tylko w sprawie pedofilii. Choć tutaj jest to najbardziej oburzające i uwłaczające ofiarom a także rodzicom wszystkich dzieci, bo insynuacje kleru dotyczą przecież WSZYSTKICH.

    To wszystko obraca się przeciwko Kościołowi.
    "Bo, iż wiatr siali, wicher też żąć będą..."
    WARTO? WARTO!

  11. #11

    Domyślnie

    Nie będę tu komentować wypowiedzi księdza,żeby nie powielać tego co wyżej ....
    Na Wyborczej mówią o sprawie sprzed lat - Poznańskich Słowikach i jego dyrygencie, a przy okazji promuje się książkę na ten temat;

    Od kilku miesięcy boję się otworzyć lodówkę, bo wszędzie w mediach wciąż słyszę temat - pedofilia, gender, geje, lesbijki, in vitro,transwestyci, związki partnerskie ( kolejność przypadkowa); a po cichu, w międzyczasie przemycają różniste "korzystne" zmiany w przepisach dla przedsiębiorców, o których nawet nikt nie piśnie w żadnych wiadomościach, bo to przecie niemedialne... tylko gazety prawne gdzieś na 3 stronie małym druczkiem opisują zmianę ustawy, która wielu przewraca życie do góry nogami...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    No niestety temat trzeba przetrawić...
    Jak by radni nie utajnili obrad z 1994 roku to by nie trzeba dzisiaj o tym pisać.
    Nie obwiniaj mediów, że się zajmują informacją. Taka ich rola. A że jedne lubimy a drugie nie, to już inna sprawa.
    Jak się przez parędziesiąt lat zamiatało sprawę pod dywan to takie są skutki. A jak się znalazł ktoś kto próbował stanąć razem z ofiarami to był wróg i odszczepieniec.
    WARTO? WARTO!

  13. #13

    Domyślnie

    Odciąłbym sku*wielom kasę z budżetu to od razu by spokornieli, czarna mafia.
    Za dobrze mają. Przywileje, luksusy, podwójne życie i przede wszystkim łatwe i bezstresowe.
    Wystarczy zobaczyć na Dziwisza. Od tego dobrobytu tak się spasł, że japa mu się ledwo w kadrze kamery mieści.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziwisz to jeszcze ma niezłą figurę - lepiej zobaczcie Dydycza! Jak to mówi moja znajoma "nie mogę tyle jeść - muszę dbać o linię - a linia jak wiadomo ją ktoś zauważył musi być gruba".
    A kasę od Państwa to powinni tylko częściowo dostać na utrzymanie zabytków. Całą resztę (emerytury, fundusz i co tam jeszcze) powinni sami pokrywać. Religia poza szkołą. I podatki sensowne powinni płacić ale nie jakiś śmieszny ryczałt tylko normalnie dochodowy jak każdy.
    I tym samym nie powinno być takich możliwości jak z ks. Lemańskim. Ja nie wnikam czy go słusznie biskup ukarał (ich wewnętrzna spraw) ale szlag mnie jasny trafia jeśli 53letni Lemański wg zapowiedzi jego biskupa czyli wielce mądrego arcybiskupa doktora Hosera ma trafić do domu księdza seniora. Podobnie robią z niektórymi podejrzanymi o pedofilię. Więc ja się pytam dlaczego 53 -latek ma być na nasz-podatników koszt (bo przecież Hoser nie będzie ze swojej prywatnej kasy płacił) do końca życia w domu seniora a ja mam do 67lat zapier****ć?!? Jakim prawem on może sobie w domu seniora na mój koszt siedzieć w weku przedemerytalnym a ja nie mogę? O pedofilach nie wspominając.
    Albo druga sprawa: Jakim prawem kolejny wielce mądry biskup doktor Sławoj Leszek Gódź ma prawo do 10tys. zł/mies. emerytury generalskiej skoro w wojsku "służył" tylko 13 lat a prawa emerytalne ma się po odsłużeniu min. 15 lat?!? Jaki urzędnik MON podjął tak bezprawną decyzję i kto to aprobował? Przecież to z naszych pieniędzy idzie na jawne bezprawie.

  15. #15

    Domyślnie

    Dlatego nie ma się co dziwić, że niedługo ZUS eksploduję.
    Jesteśmy chyba jednym na najgorszych Państw jeśli chodzi o kwestie zarządzania publicznymi pieniędzmi.
    U nas jest zasada, kasa nie moja, tylko podatnika więc co se będę żałować i swoim 'przydupasom'

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Nie będę tu komentować wypowiedzi księdza,żeby nie powielać tego co wyżej ....
    Na Wyborczej mówią o sprawie sprzed lat - Poznańskich Słowikach i jego dyrygencie, a przy okazji promuje się książkę na ten temat;

    Od kilku miesięcy boję się otworzyć lodówkę, bo wszędzie w mediach wciąż słyszę temat - pedofilia, gender, geje, lesbijki, in vitro,transwestyci, związki partnerskie ( kolejność przypadkowa); a po cichu, w międzyczasie przemycają różniste "korzystne" zmiany w przepisach dla przedsiębiorców, o których nawet nikt nie piśnie w żadnych wiadomościach, bo to przecie niemedialne... tylko gazety prawne gdzieś na 3 stronie małym druczkiem opisują zmianę ustawy, która wielu przewraca życie do góry nogami...
    Tak, Gahan. Dokładnie, niestety tak...
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  17. #17

    Domyślnie

    gahan,bardzo trafnie to ujęlaś,tak właśnie jest i pytanie czy my ,jako społeczeństwo możemy coś zmienić?,bo mnie się wydaje,ze to wszystko odbywa się za cichym przyzwoleniem ogółu,tak naprawdę ludziom się nie chce o nic zawalczyć,myślą,że ktoś to zrobi za nich....
    Ostatnio edytowane przez namira ; 03-12-2013 o 10:41

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Całe szczęście, że nie wiecie jak przez otoczenie i organy ścigania są traktowane ofiary takich przestępstw. Ja właśnie przez to przechodzę. Okazało się, ze mąż regularnie gwałcił naszą wspólną córkę. Kiedy to wyszło na jaw, Starsza córka miała niespełna 3 lata a młodsza 4 miesiące. Gdyby nie moi rodzice to skończyłybyśmy na bruku.
    Generalnie to my jesteśmy traktowani jak przestępcy. Wszyscy prawnicy i psycholodzy, z którymi rozmawiałam, twierdzili, że przy tak małym dziecku jest to do nieudowodnienia. I, ze nawet nie mamy co zawiadamiać prokuratury bo to i tak bez sensu. Te sprawy są umarzane na etapie prokuratury. Sprawca na dzień dobry jest w wygranej pozycji a to my będziemy traktowane jak kłamczuchy i kombinatorki. I tak rzeczywiście jest.
    Biegły psycholog potwierdził w pisemnej opinii, że dziecko było molestowane przez ojca. Tatuś wysyła pogróżki do tej biegłej. I nikt nie widzi problemu. Prokuratura sprawdza czy to ja mam skłonności do kłamania.
    Okazuje się, że tatuś ma same prawa. Przede wszystkim ma prawo do spotkań z dzieckiem bez żadnej kontroli. Może wciąż ją zastraszać i grozić. Być z nią sam na sam. I nikt nie widzi problemu. Tatuś oczywiście nie płaci alimentów, ale ma do tego prawo, jak się okazuje.
    Jego rodzina wciąż mi grozi, ze jeszcze będę żałować, że śmiałam opuścić męża.
    Znalazłyśmy się w sytuacji, którą ciężko zrozumieć.
    Jedno to tragedia molestowania, której doświadczyło moje dziecko. Ale druga to sposób stosowania prawa. I najgorsze, że z nikąd pomocy. W zasadzie wszyscy rozkładają ręce.
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  19. #19

    Domyślnie

    baba na budowie,

    nawet nie chcę sobie wyobrażać przez co musicie przechodzić Ty i Twoje córki .... to straszne ...

    Może są tu na forum jakieś mądre głowy, które pomogłyby Ci te sprawy jakoś poukładać i poradziły jak masz się bronić;

    I tak już wiele zrobiłaś - odważyłaś się odejść i walczyć, ale Ty wiesz najlepiej,że jeszcze wiele przed Wami;

    Mogę tylko napisać - TRZYMAJ SIĘ I WALCZ o Waszą godność i bezpieczeństwo ....

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    baba na budowie...
    strasznie przykre i smutne jest to co napisałaś... coś okropnego...
    Trzymam mocno kciuki za Waszą siłę! Ściskam i zyczęe dużo wytrwałości!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony