dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie tymczasowy podjazd na budowę - z czego?

    Pana sobei deszczyk, pada sobie równo, i zamienia mi podjazd na budowę w g*.

    Problem jest następujący: wjazd mam kompletnie rozjechany, zwłaszcza po ostatnich deszczach. Murarze sugerują, by wynając koparkę do zdjęcia humusu, wysypać gruz i po krzyku. Tyle tylko, że to jest wjazd tymczasowy, garaż jest po drugiej stronie, a w tym miejscu mam zamiar zrobić potem piękny ogródek (nie mam wprawdzie doświadczenia, ale coś mi mówi, że marchewki kiepsko rosną na gruzie).

    Czy ma ktoś więc jakieś pomysły, by tanio i łatwo urządzić tam tymczasowy podjazd? Myślałem o deskach, ale to wcale tak tanio nie wychodzi. Ale może jakieś inne pomysły? Położyć, po pół roku zdjąć, i najlepiej, żeby nie wymagało to koparki i śmiecenia.

  2. #2

    Domyślnie

    zrob jak sugeruja. Zloz humus w jednym miejscu, zeby nie pomieszac go z inna ziemia. Po budowie wynajmiesz koparke jeszcze raz i przerzuci gruz w docelowe miejsce, a to obecne zasypie humusem.
    Deski to slaby pomysl, mozesz polozyc plyty betonowe, ale tokoszt i co pozniej z nimi zrobic.
    Wg mnie 1 opcja najlepsza...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wiosną zrobiłem 2 drogi dojazdowe pod dom z pokruszonej cegły. Koparka wybrała humus, zrobiła koryto do którego wsypałem takie kawałki cegieł. Takie większe kawałki cegieł się dobrze klinują i nie zapadają w głębszych warstwach ziemi. W przyszłości można na tej podbudowie zrobić podjazd do garażu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apelacyjny

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-743
    Posty
    8

    Domyślnie

    U mnie sąsiad rozbierał stary ale dobry płot z płyt i nie miał z nimi o zrobić. Wykorzystałem je do utwardzenia podjazdu. Jeżeli nie planujesz jakiegoś ciężkiego sprzętu, tylko osobówki to się sprawdzi

  5. #5

    Domyślnie

    Ja przywiozłem naczepe drobnego gruzu, do tego uzyję zagęszczarki i w przyszłości pod kostę bedzię git.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Na razie murarze wykorzystsali ten gruz - największy problem jest w tym, że tam w przyszłości ma nie być podjazdu, tylko ogródek, a podjazd będzie z drugiej strony, koło garażu... Boję sie juz myśleć co będę musiał robić, by potem ten gruz wyzbierać...

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli masz w planach położyć gdzieś później płyty ażurowe, możesz z nich ułożyć tymczasowy podjazd, a w przyszłości przenieść w docelowe miejsce. Możesz też w okolicy popytać o płyty z ogrodzeń betonowych panelowych z rozbiórki.

    Z drugiej strony - jeśli dzisiaj zrobisz jak radzą wyżej - wybrać humus, w koryto sypnąć gruzem, nie masz się co martwić. W przyszłości bez problemu sprzętem to uprzątniesz, a miejsce wypełnisz dzisiaj odłożoną ziemią. Tak czy inaczej, czymś dojazd docelowy też będziesz musiał utwardzić.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alex.elco

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-120
    Posty
    25

    Domyślnie

    Gruzu narzuć i już będziesz miał utwardzoną drogę potem sobie przykryjesz tym co będziesz chciał.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex.elco Zobacz post
    Gruzu narzuć i już będziesz miał utwardzoną drogę potem sobie przykryjesz tym co będziesz chciał.
    Przecież napisał, że będzie tam docelowo ogródek.

    Może jakieś płyty betonowe? utwardzą wystarczająco, a potem bez problemu je pościągasz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony