dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 121
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A tak od początku.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie001.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	225105Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie003.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	225108Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie006.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	225109Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie005.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	225110
    A czapa to np.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie007.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	225111

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Komin w koszu dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131116_083229.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	225114

  3. #23

    Domyślnie

    Nie lepiej zamiast tandetnej piankowej uszczelki klinowej dać taśmę rozprężną? a blachy zamiast dziurawić i skręcać na farmery montować bez dziurawienia na haftry?
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 17-11-2013 o 18:01

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy blacha ruukki albo inna podobna na dachu, finnera , wenecja , boją się farmerów? To po co się czepiać. A co do uszczelki klinowej - okna dachowe Fakro, Veluks też mają uszczelki klinowe.I nikt nie zarzuca im tego. Można różne rzeczy. Alternatywy na pewno są.
    Ostatnio edytowane przez młotek ; 17-11-2013 o 18:54

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Nie lepiej zamiast tandetnej piankowej uszczelki klinowej dać taśmę rozprężną? a blachy zamiast dziurawić i skręcać na farmery montować bez dziurawienia na haftry?
    Żeby nie być posądzonym o czepienie się sam odpowiem na własne pytania. Uszczelką piankowa klinowa po jakiś 3 latach parcieje od UV i wróble rozniosą ją na cztery strony świata o potem mamy śnieg po dachówkami, uszczelka puchnąca jest droga wredna w montażu bo trzeba się narobić by dachówki się nie podnosiły. W wyłazie dachowym miałem fabryczną uszczelkę klinową piankową i musiałem się narypać by po jej zerwaniu wyczyścić po niej powierzchnię by przykleić nową puchnącą . Blachy dziurawi się tylko tam gdzie jest to absolutnie konieczne nie ma innej możliwości montażu, ja w swoim dachu też blachy dziurawiłem w pasie nadrynnowym montując kratkę wentylacji z wróblówką ale pod spodem jest papa która uszczelnia wkręty. wszystkie inne blachy komina i kosza mam zrobione na haftry bez zbędnego dziurawienia.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 17-11-2013 o 19:09

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagPio Zobacz post
    ...czy jet możliwe naprawienie tej obróbki poprzez dołożenie blachy na to co istnieje, ewentualnie zrobienia od nowa blachą aluminiową. Co by było potrzebne oprócz blachy do zrobienia takiej obróbki blaszanej?
    Oczywiście wszystko jest możliwe. Wykonując obróbkę blachą może pozostać tylko dół. Resztę należy usunąć, dachówki oczyści albo wymienić. Do blachy potrzebna będzie uszczelka rozprężna (puchnąca nie klinowa). Wszystko załatwi renomowany dekarz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Młotku, zrobiłeś wydrę na sztywno a wiadomo ,że dach pracuje i po pewnym czasie albo wyjdzie z wcinki lub przerwie na farmerze ( do tego aluminium). Rób z 2 części niezależnie pracujących. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #28

    Domyślnie

    Wszystkie zdjęcia w tym wątku to totalne porażki.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ależ obróbka boczna jest dwuczęściowa. Jedna nawet z rynienką . Może zdjęcie z komórki nie pokazuje dość dokładnie. A z farmera nie wyrwie, gdyż odległość farmera od komina to w najgorszym wypadku 16 cm i więcej.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Awieuro pokaż swoje kominy.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Wszystkie zdjęcia w tym wątku to totalne porażki.
    Ja też wstawiłem zdjęcie , obróbka mojego komina to też porażka? co jest żle zrobione?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Może ślepnę na stare lata Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #33

    Domyślnie

    czy uszczelka dachowa tak mocno puchnie że może nastąpić podniesienie dachówki ???

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał młotek Zobacz post
    Awieuro pokaż swoje kominy.
    Młotek co z tego że zrobiłeś podwójną obróbkę jak te dwie blachy które powinny przemieszczeć się względem siebie złapałeś kołkiem. Farmer mocuje boczne obróbki komina, nawet kosz. Wcinka za skromna, wygląda że nawet w dół, nawet fugi nie minęła, całość zalana silikonem dla pewności, czapa kominowa z poziomie, obróbki komina w koszu za niskie...
    Wrzucę coś jak do kompa siądę.
    Tomraider dopiero zobaczyłem twój komin. Obróbka wygląda co najmniej dziwnie i to z takiej odległości. Ale to tylko moje zdanie i ja nie używam taśm, tasiemek, wekafleksów i innych pierdziejów...
    Pozdrawiam
    DACHArz

  15. #35

    Domyślnie

    Tomraider jak ta blacha pod dachówką daleko sięga. Wydaje się że jest równo z nimi , albo max 2-3 cm.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Obróbka wygląda co najmniej dziwnie i to z takiej odległości. Ale to tylko moje zdanie i ja nie używam taśm, tasiemek, wekafleksów i innych pierdziejów...
    Ja też nie użyłem żadnych ,,pierdziejów'' na swoim dachu,. Komin obrobiony powlekaną blachą alu, czapa z tytan cynku.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Tomraider jak ta blacha pod dachówką daleko sięga. Wydaje się że jest równo z nimi , albo max 2-3 cm.
    Pozdrawiam
    Blacha jest podłożona pod dachówki tyle ile się dało czyli prawie do dziury gdzie mocuje się ją wkrętem , dokładnie nie pamiętam ale myśle że zachodzi pod dachówkę jakieś min 10 cm , z tyłu jakieś 50 cm , z przodu widać.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Blacha jest podłożona pod dachówki tyle ile się dało czyli prawie do dziury gdzie mocuje się ją wkrętem , dokładnie nie pamiętam ale myśle że zachodzi pod dachówkę jakieś min 10 cm , z tyłu jakieś 50 cm , z przodu widać.
    To musiałeś za garbem zgiąć ją ostro w dół albo zeszlifowałeś dachówki tak, że mają ze 2 mm grubości i jedno i drugie rozwiązanie jest błędem.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    To musiałeś za garbem zgiąć ją ostro w dół albo zeszlifowałeś dachówki tak, że mają ze 2 mm grubości
    Kolejne pudło, ani nie giąłem ostro ani nie szlifowałem dachówki , wszystko widać na zdjęciu. Widzę że na siłę próbujesz mi udowodnić że jest żle. Wstaw zdjęcia swoich prawidłowych pozbawionych błędów obróbek kominów , zobaczymy na forum jak powinny wyglądać, na naukę nigdy za póżno.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 20-11-2013 o 19:21

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Kolejne pudło, ani nie giąłem ostro ani nie szlifowałem dachówki , wszystko widać na zdjęciu. Widzę że na siłę próbujesz mi udowodnić że jest żle. Wstaw zdjęcia swoich prawidłowych pozbawionych błędów obróbek kominów , zobaczymy na forum jak powinny wyglądać, na naukę nigdy za póżno.
    Na siłę? Nie żartuj sobie właśnie z takiej odległości wszystko wygląda cacy dla laika i można chwalić się pięknymi obróbkami. Twoja bróbka nie jest wykonana dobrze i przed wlewaniem się wody pod pokrycie chroni tylko gąbka lub inne wypełnienie przestrzeni między dachówką lub blachą. Pamiętaj że to wypełnienie nie jest wieczne.
    Przecież mówiłem że wrzucę zdjęcia jak siądę do kompa i będę miał trochę więcej czasu. Co z tego jak i tak ze zdjęć się nie nauczysz...
    Pozdrawiam

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony