dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 369
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 7363
  1. #4341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie liczy się posadzek tylko kubaturę!
    Do jasnej ciasnej, nie chodzi o kubaturę bo mowa o posadzkach odbierających energię wytworzoną przez kominek. Kubatura nie ma tu nic do rzeczy!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #4342

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    wg - ogrzejesz. Mam 200 po podłodze i 180 użytkowej ~460m3 kubatury i potrzebuję dokładnie 5,2 kW i to przy -20.
    Na dzień dzisiejszy grzejnik 1,5kW utrzymuje mi temp na poziomie 12 -13 stopni
    12 - 13 stopni? Mieszkasz czy utrzymujesz anty zamrożeniową?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #4343

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wyobraź sobie - że mając dom który potrzebuje około 10 wat /m2 mocy .. 6 kW kominkiem uciągniesz 600m2 .. spokojnie - ponieważ .. jak jest cieplej nadwyżkę mocy można wpakować w bufor.. i na noc kiedy przy -30 potrzeba więcej energii- to weźmiesz z nadprodukcji dziennej tak dla przykładu. jak masz 30wat obciążenie - to 200m2 .. jak 20 to 300m2 rachunek prosty..
    Gdzie i kiedy miałeś -30 stopni? Z Twojej stopki wynika, że Twój dom nie potrzebuje żadnego ogrzewania. Skąd więc bierze się u Ciebie energia? Wystarczy bytowa?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Czyli masz kominek z PW czy DGP? A tak w ogóle to co to za durne pytanie "jak wygląda kominek pod koniec palenia", o co tutaj chodzi i jakie ma to znaczenie.
    Kominki z płaszczem zazwyczaj wtedy mają brudne szyby i brak widoku ognia. Może przy brykiecie to nie występuje.

    Kominek mam zwykły (acz porządny), bez zbędnych wodotrysków.

  5. #4345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    12 - 13 stopni? Mieszkasz czy utrzymujesz anty zamrożeniową?
    Nie mieszkam. Instalacja pompy 21 grudnia. A grzejnik chodzi aby zbytnio nie wyziębić budynku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #4346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Kominki z płaszczem zazwyczaj wtedy mają brudne szyby i brak widoku ognia. Może przy brykiecie to nie występuje.

    Kominek mam zwykły (acz porządny), bez zbędnych wodotrysków.
    Jakbym miał kominek "zwykły" to w życiu nie nagrzał bym całej chałupy, o poddaszu nawet nie wspomnę. To fizycznie niewykonalne. Ale kominek masz ładny, wygląda na porządną półkę jak Brunner czy Austroflam. Dodam jeszcze, że gdybym jeszcze raz robił kominek to kupiłbym o wiele lepszy, choć złego nie mam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #4347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tak .. wiem że to wydaje się na granicy absurdu, ale winna wystarczyć bytowa i odpady z C.W.U tylko że idę w kierunku około 7 W/m2 przy właśnie -30..
    zima 1996 -35, zima 2006 -36 taki rejon gdzie temperatury spadają dość znacznie. U rodziców najniżej - bo na górce i 3m nad ziemią -30 mim .
    Kolega mieszka niżej i w kotlince -36. Analogia jest prosta - kiedy dom który potrzebuje 23 kW - jak rodziców ..
    to przy +15 potrzebuje ile ? 2,875 kW mocy na utrzymanie temperatury +20 st wewnątrz, przy +10 jest to 5,6 kW a koniec sezonu grzewczego jest
    przy około +13/+14 st.. wtedy przestaje się palić w centralnym bo w domu jest naruralnie ciepło ..
    To jak teraz dom przy -30 będzie potrzebował 2kW mocy około .. a dodaj do tego - że w dzień tyle nie ma, jest przeważnie słońce . bardzo mało prawdopodobne aby się rozładował z temperatury. Problemem lekkim jest C.W.U ..ale rozwiązań jest bez liku, dziś jadę kończyć solar .. zimowy / tak aby go pomierzyć..
    dziś nie wiem jak u Ciebie. ale u mnie czyste niebo czyściusieńkie .. to mamy pod 1,1 kW brutto mocy .. teraz razy sprawność układu ..
    Albo dolne źródło pompy ciepła .. home made.. po dnie rzeki np bo mam jakieś ile ? 60mb rzeki więcej - nie pamiętam dokładnie
    ale DZ w temperaturze +5 +7 stałe wydajne .. tylko pompę na scroll'u zrobić o mocy cieplnej jakieś 3kW .. prądowo wyjdzie jakieś 600 wat..
    i to da się ogarnąć .. zobaczymy.

  8. #4348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jakbym miał kominek "zwykły" to w życiu nie nagrzał bym całej chałupy, o poddaszu nawet nie wspomnę.
    A musisz kominkiem? Masz przecież gaz.

  9. #4349

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Tak .. wiem że to wydaje się na granicy absurdu, ale winna wystarczyć bytowa i odpady z C.W.U tylko że idę w kierunku około 7 W/m2 przy właśnie -30..
    zima 1996 -35, zima 2006 -36 taki rejon gdzie temperatury spadają dość znacznie. U rodziców najniżej - bo na górce i 3m nad ziemią -30 mim .
    Kolega mieszka niżej i w kotlince -36. Analogia jest prosta - kiedy dom który potrzebuje 23 kW - jak rodziców ..
    to przy +15 potrzebuje ile ? 2,875 kW mocy na utrzymanie temperatury +20 st wewnątrz, przy +10 jest to 5,6 kW a koniec sezonu grzewczego jest
    przy około +13/+14 st.. wtedy przestaje się palić w centralnym bo w domu jest naruralnie ciepło ..
    To jak teraz dom przy -30 będzie potrzebował 2kW mocy około .. a dodaj do tego - że w dzień tyle nie ma, jest przeważnie słońce . bardzo mało prawdopodobne aby się rozładował z temperatury. Problemem lekkim jest C.W.U ..ale rozwiązań jest bez liku, dziś jadę kończyć solar .. zimowy / tak aby go pomierzyć..
    dziś nie wiem jak u Ciebie. ale u mnie czyste niebo czyściusieńkie .. to mamy pod 1,1 kW brutto mocy .. teraz razy sprawność układu ..
    Albo dolne źródło pompy ciepła .. home made.. po dnie rzeki np bo mam jakieś ile ? 60mb rzeki więcej - nie pamiętam dokładnie
    ale DZ w temperaturze +5 +7 stałe wydajne .. tylko pompę na scroll'u zrobić o mocy cieplnej jakieś 3kW .. prądowo wyjdzie jakieś 600 wat..
    i to da się ogarnąć .. zobaczymy.
    Ja widzę życie zupełnie inaczej niż większość budujących. Przez wiele lat mieszkałem w bloku, płaciłem 300 - 700 zł/m-c za czynsz plus media. Budując dom nie myślałem ani przez chwilę o super energooszczędnym. Dociepliłem budynek a jakże, w niektórych miejscach nawet lekko ponad projekt. Cieszę się, że wybudowałem i wydatek miesięczny na ogrzewanie rzędu 300 - 500 zł w zupełności mnie zadowala. Cieszę się jak dziecko, że mamy z rodziną coś tylko swojego i jesteśmy niezależni pod względem kwaterunku. A wydatki na ogrzewanie, no cóż, raz większe raz mniejsze ale są zawsze. Pewnie, że cieszy jak płaci się mało ale czy życie kończy się na pieniądzach? Nie. Najczęściej to życie się kończy a pieniądze pozostają. Ot cała moja życiowa filozofia.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #4350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A musisz kominkiem? Masz przecież gaz.
    Pewnie, że nie muszę kominkiem. Pewnego dnia chciałem wygasić ale żona całymi dniami siedzi w domu z malutkim synkiem i do tego uwielbia widok ognia i ciepło płynące z kominka. Moja starsza córka nawet stwierdziła, że dom bez kominka to tak jak blok. Ogrzewanie kominkiem wcale nie wychodzi jakoś szczególnie taniej niż gazem ale widok ognia bezcenny. Kupuję teraz brykiet produkowany przez lokalnego wytwórcę w cenie 500 zł/tonę a przy zakupie całej tony na raz po 450. Na dobę muszę wrzucić około 15 - 20 kg więc na miesiąc wyjdzie 225 - 300 zł.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #4351

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie mieszkam. Instalacja pompy 21 grudnia. A grzejnik chodzi aby zbytnio nie wyziębić budynku.
    No to jak zaczniesz regularnie mieszkać i ogrzewać to wrócimy do tematu. Obliczenia często są bezdusznie weryfikowane przez życie. Życzę oczywiście jak najmniejszych rachunków za ogrzewanie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #4352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wiesz tu chodzi o długo falowe planowanie - wątku domy z bali - rąbek trudnego zadania - przebudowy domu ..
    Wujek dziadkom dołożył do pokrycia dachowego- pokryli dach blachą - dzięki temu stoi do dziś, na wiosnę w tamtym roku
    tylko przykręciłem wkrętami blachę, która o dziwo trzymała się jako jeden płat, coś nie tak było z systemem mocowania - blacha
    łata.. i puściło. Izolacja to imo - podstawa zrobię raz i po sprawie. Nie chodzi o koszty .. ogrzewania, tylko o komfort termiczny.
    Nie ma nic przyjemniejszego niż każdy kąt ciepły. Nie wymagam złotych klamek .. a czym będę grzał wodę do C.W.U jeszcze do końca nie wiem..
    muszę solarka skończyć i przetestować.

    Obliczenia często są bezdusznie weryfikowane przez życie.
    kwestia danych .. jak potrafią policzyć ruch kontynentów z dokładnością do mm - to jakiż problem jest wyliczyć straty ciepła. Częściowy mit bierze się z powodu braku rzetelności i wiedzy tych którzy OZC liczą.. czasem abstrakcją jest pojęcie mostku termicznego ..
    a ten albo trzeba wyliczyć na komputerze, albo przebadać model w lab.
    Zostaje z oczywistych względów pierwsze opcja ..

    I ta kwestia dokładności wyliczeń + doświadczenia = wynik dokładny.
    A też jeszcze do wyliczeń przyjmuje się średni rok z wielolecia pomiarowego - stąd też wahania w kWh .. ale pierwszy człon liczenia tj straty ciepła Ht .. wyrażone w W/K - pozwalają wyliczyć moc potrzebną ..nawet w Wierchojańsku ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 13-12-2016 o 12:05

  13. #4353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
    Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #4354

    Domyślnie

    Polska, z powodu zanieczyszczenia powietrza, stanie przed unijnym trybunałem:

    http://wyborcza.pl/akcje_specjalne/7...rybunalem.html

    Ciekawe jaką karę nam dadzą. Powinni ją zapłacić węglarze i palący drewnem + jeszcze składka zdrowotna za wielokrotne przekraczanie benzopirenu i przyczynianie się do raka całego narodu .

  15. #4355

    Domyślnie

    Spokojnie. Pieniędzy nie mamy to się im węglem zapłaci.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #4356

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
    Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.
    U nas w żadmym rejonie nie wylicza się dla -30*C
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #4357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Do jasnej ciasnej, nie chodzi o kubaturę bo mowa o posadzkach odbierających energię wytworzoną przez kominek. Kubatura nie ma tu nic do rzeczy!
    ano.
    bo patrz na 2 domy
    - dom z poddaszem użytkowym z dachem czterospadowym i niską ścianą kolankową
    - dom o takiej samej powierzchni użytkowej z dachem dwuspadowymi wysoką ścianą kolankową
    różnica będzie dosyć spora
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #4358

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
    dziwnym trafem, wielu ludziom się te obliczenia potwierdziły....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #4359
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
    Standardowo już, do domu też się nie wprowadzisz, bo "gamoń" mógł źle policzyć obciążenia? Zwróć uwagę, że domów się budują miliony, i tak jak nikomu się stropy na łeb nie walą, bo są podparte obliczeniami i doświadczeniem, tak samo od wielu lat się oblicza i obserwuje domy pod kątem zużycia energii. Bzdurą jest twierdzenie, że lepiej brać na wiarę niż na wyliczenia. Takie to polskie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #4360

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Polska, z powodu zanieczyszczenia powietrza, stanie przed unijnym trybunałem:


    http://wyborcza.pl/akcje_specjalne/7...rybunalem.html

    Ciekawe jaką karę nam dadzą. Powinni ją zapłacić węglarze i palący drewnem + jeszcze składka zdrowotna za wielokrotne przekraczanie benzopirenu i przyczynianie się do raka całego narodu .
    Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

Strona 218 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony