dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 225 z 369
Pokaż wyniki od 4.481 do 4.500 z 7363
  1. #4481

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Kończą się argumenty to zaczyna wyłazić chamstwo i drobnomieszczaństwo a z butów słoma. Normalnie jakbym naszą Krystynkę P słyszał. Ale widać ten elektorat już tak ma.
    Przedstawisz swoje argumenty ? Czy skopiujesz (wyrwiesz z tekstu) pojedyńcze słowa ?

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Śmieszek z mafii węglowej zwyczajnie nie wytrzymał ciśnienia, nie potrafi jak prawdziwy facet się przyznać do palnięcia gafy, musi próbować zasłonić swoją ignorancję i próby manipulacji tematem. Ale to nie powinno akurat dziwić, w końcu nie pierwszy raz truje od rzeczy.
    Gafę to ty walisz cały czas. Smrodzisz węglem w śmieciuchu a wszystkim ekologię doradzasz. Podobnie jak drugi koleś (TwójPAN). Napisz jak zbudujesz już ten swój kurnik i przestawisz się na ekologie.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 15-12-2016 o 19:52
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #4482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To Ty manipulujesz wszystkim byle wyszło na twoje
    Że zapakowałeś węglosmroda do nowego domu na najbliższe 15 lat zamiast zamontować coś tańszego, bezobsługowego i mniej trującego tylko dlatego że się z ręką w nocniku obudziłeś, bo bierzesz wszystko na wiarę zamiast policzyć, a jak już próbujesz liczyć to jak twój kolega węglośmieszek na swoim indywidualnym przeliczniku? Luzuj poślady, to nie manipulacja tylko fakty. Takich jak ty jest na pęczki. Doradców jak ty, robiącym ludziom wodę z mózgu, jest też na pęczki. Szkodzisz ludziom gdzie się nie obejrzysz. Nawet problemu zrozumieć nie potrafisz, ba, twierdzisz usilnie, że problemu nie ma. Nic to, był czas przywyknąć.

  3. #4483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Że zapakowałeś węglosmroda do nowego domu na najbliższe 15 lat zamiast zamontować coś tańszego, bezobsługowego i mniej trującego tylko dlatego że się z ręką w nocniku obudziłeś, bo bierzesz wszystko na wiarę zamiast policzyć, a jak już próbujesz liczyć to jak twój kolega węglośmieszek na swoim indywidualnym przeliczniku? Luzuj poślady, to nie manipulacja tylko fakty. Takich jak ty jest na pęczki. Doradców jak ty, robiącym ludziom wodę z mózgu, jest też na pęczki. Szkodzisz ludziom gdzie się nie obejrzysz. Nawet problemu zrozumieć nie potrafisz, ba, twierdzisz usilnie, że problemu nie ma. Nic to, był czas przywyknąć.
    Dziękuję że mi tak dobrze życzysz że mi kociołek 15 lat przeżyje byłbym szczęśliwy Przykro mi ze uważasz że z ręką w nocniku. Z ręką w nocniku to byłbym jak bym słuchał fachowców, a tak wyszło nie najgorzej.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Przedstawisz swoje argumenty ? Czy skopiujesz (wyrwiesz z tekstu) pojedyńcze słowa ?
    .
    Czy coś istotnego pominąłem? Oto całość.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    To że widzisz cenę 50 na zachodzie i 50 w Polsce to też nie ma różnicy ? Bo zaręczam Ci że dla przeciętnej polskiej kieszeni różnica będzie znaczna. No chyba że jedzie taki fajansiarz na narty i ma w bagażniku zapas pasztetu. Później na forum opisuje że w Alpach to miał taniej niż w Zakopanem.
    Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.
    A argumenty masz tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7359120
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 15-12-2016 o 20:34
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #4485

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czy coś istotnego pominąłem? Oto całość.
    No na razie nie przedstawiłeś nic. Jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj.

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.
    Pijesz ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #4486
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dziękuję że mi tak dobrze życzysz że mi kociołek 15 lat przeżyje byłbym szczęśliwy Przykro mi ze uważasz że z ręką w nocniku. Z ręką w nocniku to byłbym jak bym słuchał fachowców, a tak wyszło nie najgorzej.
    Przede wszystkim życzę ci, abyś w końcu przestał ironicznie pogrywać, a szczególnie żebyś zrozumiał, istniejącym od lat gryzący problemem zasyfionego zimowego powietrza, żebyś zaczął, jeśli już koniecznie musisz, sensownie doradzać inwestorom aby nie popełnili podobnych błędów do twoich aby mogli powiedzieć "zrobiłen dobrze" a nie tylko "nienajgorzej". Oczywiście to wymaga odwagi cywilnej, więc nabycia tudzież ujawnienia tejże także ci życzę. Oh, jak świątecznie się zrobiło.

  7. #4487
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Czekam niecierpliwie na Twoje wrażenia z użytkowania nowego domku zimą (nie złośliwie!) Mam nadzieję że tak jak do tej pory opiszesz treściwie

    Szczególnie "uczucie ciepełka" kiedy podłoga nie będzie ładowana od 4h, termometr pokaże 23*C a Ty wrócisz zziębnięty z zewnątrz ... Lub CWU Ci zejdzie , włączy się ładowanie podłogi a Ty będziesz chciał wziąć kąpiel nie koniecznie pod prysznicem ...
    Obie strony "barykady" przeginają ...
    Trzeba być i czasem "architektem ogrzewania".
    Samsung EHS TDM http://www.ghs-polska.pl/samsung/samsung-ehs-tdm.html
    załatwia sprawę.Pewnie piszesz o tych "przejściowych" okresach dla domu mocno energooszczędnego.O braku odczuwalnego "promieniowania ciepła".
    Jest na to sposób który podałem powyżej.Ciepłe powietrze z jednostek kanałowych na już! To rozwiązuje problem bezwłądności takiej podłogówki o jakim pisałem,a latem-mamy piękną klimatyzację-tylko jeśli GWC sobie nie poradzi
    Cały system z montażem dla pompy 8kW+dwie jednostki kanałowe po 3,6kW każda,zbiornik CWU 200l ,montaż-koszt 24k pln.
    To mniej niż kocioł,komin do kominka,do kotła na CO ,kocioł,miejsce na kotłownie itd....
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-12-2016 o 21:06

  8. #4488
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Pijesz ?
    Tak - czasem piwo, częściej herbatę a rzadko coś mocniejszego.
    Opuść to swoje zadupie i wyjedź gdzieś to może coś Ci zatrybi.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #4489

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Tak - czasem piwo, częściej herbatę a rzadko coś mocniejszego.
    Opuść to swoje zadupie i wyjedź gdzieś to może coś Ci zatrybi.
    To są te twoje argumenty ? Typowy pompiarz .
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #4490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    To są te twoje argumenty ? Typowy pompiarz .
    Rozumiem że zazdrościsz bo nie muszę pilnować pieca i szuflować czarnego złota.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #4491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.
    WęgloŚmieszek pewnie górol z Zakopanego skoro tak ciśnie pod górkę. Musi ludziom nawtykać bredni o drożyźnie w Alpach, żeby samemu móc dudki pozbierać. W polskich górach w zimie jest dramat pod wszelkimi względami, śmierdzi spalinami, drogo, mało. W obecnym stanie kosztów i infrastruktury nie wrócę tam choćby za darmo wszystko rozdawali. Podobnie nie zainstaluję w nowym domu węglosyfa choćby darmo dawali piec, paliwo i jeszcze palacza.

  12. #4492

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Trzeba być i czasem "architektem ogrzewania".
    Samsung EHS TDM http://www.ghs-polska.pl/samsung/samsung-ehs-tdm.html
    załatwia sprawę.Pewnie piszesz o tych "przejściowych" okresach dla domu mocno energooszczędnego.O braku odczuwalnego "promieniowania ciepła".
    Jest na to sposób który podałem powyżej.Ciepłe powietrze z jednostek kanałowych na już! To rozwiązuje problem bezwłądności takiej podłogówki o jakim pisałem,a latem-mamy piękną klimatyzację-tylko jeśli GWC sobie nie poradzi
    Cały system z montażem dla pompy 8kW+dwie jednostki kanałowe po 3,6kW każda,zbiornik CWU 200l ,montaż-koszt 24k pln.
    To mniej niż kocioł,komin do kominka,do kotła na CO ,kocioł,miejsce na kotłownie itd....
    Pozdrawiam.
    Oglądałem samsunga - nie mogę się doszukać jaki zakres napięcia toleruje - gree może pracować od 170V

    Kanałówka kusi tylko nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić sensowne sterowanie nadmuchem w poszczególnych pomieszczeniach ... Przepustnice z serwem ? Gdzie nadmuchy (góra, dół ) Co z wilgotnością , sama wentylacja robi dobrą robotę ale razem z klimą może być za sucho - nawilżacza nie mam ochoty dokładać.

    Kiedy się wprowadzasz ? Mam nadzieję że opiszesz co i jak po sezonie zimowym
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  13. #4493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeciez sie chwalil ze byl w Norwegii
    A to ze wywiozl z tamtad tylko "wiedze" o cenach piwa i zadnych innych refleksji mowi samo za siebie
    Norwegia to wzór dla wspierania czystych technologii, w tym samochodów elektrycznych. Tesli tam jeżdżą już dziesiątki tysięcy. Co trzecie auto tam sprzedawane jest jakoś elektryczne. Gdyby śmieszek w Norwegii był, to winien nasiąknąć klimatem, ale widać nasiąkał tylko browarem za 50 zł.

  14. #4494

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Rozumiem że zazdrościsz bo nie muszę pilnować pieca i szuflować czarnego złota.
    A pewnie że tak, zgadzam się z tobą że masz wygodę.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    WęgloŚmieszek pewnie górol z Zakopanego skoro tak ciśnie pod górkę. Musi ludziom nawtykać bredni o drożyźnie w Alpach, żeby samemu móc dudki pozbierać. W polskich górach w zimie jest dramat pod wszelkimi względami, śmierdzi spalinami, drogo, mało. W obecnym stanie kosztów i infrastruktury nie wrócę tam choćby za darmo wszystko rozdawali. Podobnie nie zainstaluję w nowym domu węglosyfa choćby darmo dawali piec, paliwo i jeszcze palacza.
    Dynda mi to gdzie ludzie pojadą. Lecz nie dynda mi to że próbujesz kit wciskać [moderowano]

    [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-12-2016 o 08:47 Powód: Wypowiedzi obraźliwe.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #4495

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Normalnie wkur.... mnie ten temat muszę przestać tu zaglądać. Bo na tego Myjka nie mam siły.
    pewnie taka sama jest reakcja co poniektórych na twoje posty
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #4496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post


    A Tesla bardzo fajne auta... Nie do konca pro rodzinne wedlug mnie aczkolwiek bagaznik tu i tu, tylni calkiem spory... z przodu siedzi sie bardzo dobrze ale z tylu dla doroslej osoby juz mniej. N, S.. i inni maja coraz wiecej stacji gdzie mozna je "zatankowac" w krotkim czasie...75 min 100% dla 90S

    Pani zapewniala ze sprawdzi sie jako auto rodzinne jednak No i pozostaje kwestia ceny.... Nie kupie odkladajac pieniadze rownowartosci ilus tam piw miesiecznie

    W Polsce sa chyba 2 stacje .... a na koniec dnia mamy auto na wegiel ( chyba ze eko prad od Energii )... w swietle tego co sie czyta na fm

    https://www.tesla.com/sv_SE/findus/supercharger/Europe
    A o ile ta tesla jest tańsza od PB/LPG/ON w zakupie i eksploatacji, bo musiałbym się zastanowić czy mi się opłaca zamienić mojego starego grata z LPG.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #4497
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Oglądałem samsunga - nie mogę się doszukać jaki zakres napięcia toleruje - gree może pracować od 170V

    Kanałówka kusi tylko nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić sensowne sterowanie nadmuchem w poszczególnych pomieszczeniach ... Przepustnice z serwem ? Gdzie nadmuchy (góra, dół ) Co z wilgotnością , sama wentylacja robi dobrą robotę ale razem z klimą może być za sucho - nawilżacza nie mam ochoty dokładać.

    Kiedy się wprowadzasz ? Mam nadzieję że opiszesz co i jak po sezonie zimowym
    To nie jest tupowa kanałówka.Te slimy,to normalne klimatyzatory,tyle że do zabudowy.Każdy ma swój sterownik na ścianie z termostatem.
    Problemów z wilgocią się nie obawiam.Mam reku Samsunga z odzyskiem wilgoci,wymiennik celuloziwy.Koszt 4k pln.

  18. #4498

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Stacje super charger sa... darmowe... przynajmniej w S...( np. w centrum handlowym ) i mysle ze tez w N... nie wiem jak reszta Europy. A wiec za tankowanie tam nie placisz...
    Pod domem juz tak... no i tankowanie ( ladowanie ) trwa dluzej
    W PL nie mam pojecia... co i jak . Cena auta ... no coz ...
    Ale kiedy sie zwroci jakie kolwiek auto? I po Polsce jednak jezdza samochody spalinowe w tym przedziale cenowym I tak... zdaje sobie sprawe ze babcia jezdzaca 15 letnim dieslem do kosciola sobie nie wymieni.... ( bo zaraz ktos z tym wyskoczy ),

    A LPG zawsze lepsze od kopcacego diesla
    W Stanach koniec z darmowym ładowaniem. Już zapowiedzieli opłaty, tylko nie pamiętam od kiedy.
    W Katowicach czytałem że otworzyli 1 punkt ładowania na orlenie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #4499

    Domyślnie

    Musk chce otworzyć drugą giga fabrykę Tesli w Europie.


    Idą do przodu. A my truptamy w miejscu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #4500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Stacje super charger sa... darmowe... przynajmniej w S...( np. w centrum handlowym ) i mysle ze tez w N... nie wiem jak reszta Europy. A wiec za tankowanie tam nie placisz...
    Pod domem juz tak... no i tankowanie ( ladowanie ) trwa dluzej
    W PL nie mam pojecia... co i jak . Cena auta ... no coz ...
    Ale kiedy sie zwroci jakie kolwiek auto? I po Polsce jednak jezdza samochody spalinowe w tym przedziale cenowym I tak... zdaje sobie sprawe ze babcia jezdzaca 15 letnim dieslem do kosciola sobie nie wymieni.... ( bo zaraz ktos z tym wyskoczy ),
    A LPG zawsze lepsze od kopcacego diesla
    Stacje nigdy nie były w pełni darmowe, bo były wliczone ryczałtem w cenę auta. Teraz już oficjalnie "tankowanie" nie będzie już darmowe. Tesla S jest autem klasy premium, nawet 5-letnia nadal kosztuje ponad 200 tys. zł (ku mej rozpaczy). Niemniej jednak salonowe auta spalinowe, które mogą TS "objechać", kosztują w milionach. Dlatego śmieszą mnie tutejsze "argumenty" vel dobre rady, żeby "ekolodzy" sobie kupowali auta elektryczne (szczególnie jak wujki rzucają za przykład Teslę) gdy się pisze o czystych alternatywach dla węglosyfu i drewna. Póki co alternatyw w tej samej lub zbliżonej cenie do spalinowców nie ma. Nie ma także infrastruktury stacji "tankowania", aczkolwiek nie dalej jak w tym tygodniu otwarto drugi supercharger w PL. Drugi... śmieszny ten nasz ciemnogród węglem stojący, spalający znaczy. Nie ma też (jeszcze) technologii pozwalającej szybko ładować akumulatory (aby się zbliżyć do rurosmrodów). Ale to się pewnie niebawem zmieni, toteż w garażu nowego domu podciągam "siłę" do ładowania elektryka. Stąd też póki co auta elektryczne u nas to rodzynki (szczególnie TesleS które jako jedyne obecnie ze swoimi bateriami są względnym odpowiednikiem dla aut spalinowych). Wprost przeciwnie do alternatywnych źródeł grzewczych dla węgla i drewna pod strzechami, które nie stanowią 3-4-krotnej różnicy, dostęp do "paliwa" ma KAŻDY i to w preferencyjnych cenach z prądu "spadowego".

    Babcia jak przestanie żłopać browary za cenę wyssaną z brudnego węglowego palca forumowego śmieszka, może sobie wymieni na Leafa. ;P
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 225 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony