dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 284 z 369
Pokaż wyniki od 5.661 do 5.680 z 7363
  1. #5661
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ciekawe ile taczke sadzy tygodniowo produkowała ta Sośnica przy paleniu od góry?
    Pisałem o tym, brązowy nalot, sadzy brak

    Jak urat te płomienny jest lepszy bo szybciej grzeje.
    Mnie się nie spieszy.

    Ten koks z koksującego się za długo spala
    To akurat jest zaleta w podtrzymaniu...

    Chcesz sesję zdjęciową ze ,,spalania,, drogiego węgla Śląskiego w ,,dobrych,, kotłach GS?
    Ciekawe czy coś tam zobaczysz oprócz zadymy?
    Ja spalam bez zadymy, kiego ch**ja chcesz ode mnie? Nie odpowiadam za innych.

    Po za tym mogę ci nagrać czyste spalanie koksującego węgla i jego ładny jasno zółty płomień.
    Tylko czy przy paleniu od góry żar świeci na biało i grzeje komorę spalania do 1200 stopni?
    Nie potrzebuję tego.
    500 w kominie, 30 w domu i otwarte okna. Nie spalasz ekonomicznie, nie jesteś żadnym autorytetem w tym temacie.

  2. #5662
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie no obecnie w domu 23 lub 24 a nie 30.
    500 w komin nie tam bo by czopuch świeci a nie świeci,koło 200-250.
    Brązowy nalot czyli niespalone cięzkie węglowodory,część smoły wyleciało w powietrze,za zimno w komorze spalania.
    Niedługo będzie zakaz spalania węgla i będzie spokój i płacz mas.
    Jak nie umią i nie chcą spalać węgla to trzeba zakazać i koniec
    A ty jaką masz temperature spalin?
    Jaką masz temperature na kotle?
    Ja mam 75 80
    Bo nie grzję całą dobę.
    Ekonomicznie? Strata komina to przede wszystkim niespalone węglowodory i CO oraz nadmiar powietrza ( u ciebie pewnie duży bo KPW) a na drugim miejscu temperatura spalin.

  3. #5663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak ktoś ma Ził'a i jeździ nim do sklepu 3 km i narzeka, że mu dużo pali, niech jedzie rowerem, albo kupi jakiegoś diesel'a
    np 1,4 hdi , 1,2 tdi, 1,7 sdi itp.. a nie biadoli, że nie będzie z ziłem nic robił .. tj ocieplał, aby ził przestał być ziłem.. tylko bezczelnie domaga się ..
    aby ził chodził na byle czym.. i jeszcze z lejącymi wtryskami, a może Ził benzynowy ?

  4. #5664
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    No jasne, to po co mi niekaloryczny węgiel? W 33 lub 34 przynajmniej po odgazowaniu żar długo trzyma a to co się nie dopali to całkiem dobry koks do dorzucenia w następnym paleniu. "Papierowy" węgiel typu Piast albo Ziemowit szybko się wypala i jest g.. nie żar i koks z niego.



    No to jeszcze wiele się musisz nauczyć zanim zaczniesz pouczać innych. Wierz mi lub nie, ale tutaj się pali orzech Knurów Szczygłowice typ 34.2 od góry.



    Teraz mam przebudowany piec na dolne spalanie więc jest mi łatwiej, bo w razie "W" mogę dorzucić, ale tą Sośnicę spokojnie od góry można ujarzmić.
    A od kogo bierzesz węgiel ? w Zdzieszowicach ? on ma też Bielszowicki ponad 30mj

  5. #5665
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    zawsze ził był benzynowy a jak na ropę to ktoś go przerabiał

  6. #5666
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A co do węgla tak zwanego koksującego to akurat mogę potwierdzić że do górniaka zdecydowanie lepszy niż ten słomiany Piasta ,Sobieskiego czy Ziemowita , palone og góry w dobrym górniaku to nie ma opcji na zakopcenie , mój defro ma 3 klasę ale jak prowadzi się go z głową to pewnie gorzej nie wyjdzie niż cepiato prowadzony kocioł 5-tej klasy

  7. #5667
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Berthold61 na koksie to się zgodzę.
    A na węglu to
    Ja nie widziąłem jeszcze słomianego węgla?
    Mieszasz węgiel ze słomą?

  8. #5668
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    temat widzę poruszany a mam pytanie Panowie i Panie czy ktoś posiada piec na antracyt ? Bo widzę jedna firma wypuściła a z tego co wiem jest to mega tanie paliwo bo 300 zł za tonę tylko z tego co słyszę ściagają z Ukrainy ? Posiada ktoś ? Macie jakieś doświadczenie ?

  9. #5669
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Antracyt prawie koks.
    Ale prawie czyli jednak ma drochę części lotnych.
    Ostatnio u siebie spalałem koks z drewnem i nieżle grzał.
    Ja mam dolniak z szamotem.Antracyt z biomasą też by się u mnie spalał bo koks z biomasą się spala.
    Tylko antracyt jak i koks przy odpowidnim napowietrzaniu może wytworzyć 1500 stopni,że żużel stapia się w popiół (jak u mnie).
    Ktoś kiedyś miał podajnik na antracyt.

  10. #5670
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    Firma Seko wypuściła piec na antracyt i ekogroszek z chłodzeniem popiołu bo właśnie jak czytam temperatura spalania antracytu jest bardzo wysoka . Tylko że cena jest niska jeśli chodzi o towar tzn antracyt . No i wiadomo teraz musi być ta 5 klasa i ten piec ją posiada bo mam spory dom w starej zabudowie ponad 200 m żeliwne grzejniki itd i przymierzam się do wymiany pieca Może ktoś doradzi jaki warto zamontować ? Wymieniać grzejniki żeliwne ? Bo rodzice jak to onie " długo trzymają " a piec ma 30 lat bez żadnej pompki to zanim to się rozgrzeje to trzeba dwie h na piec dobrze dowalić Wiem że może pytanie nie tu, ale no zapytam

  11. #5671
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To dobrze,że jest wysoka temperatura spalania,po to pakowałem szamot do swojego kotła aby była wysoka temperatura spalania.
    U mnie w 1,5h rozgrzewa się do 80 stopni potem się pali na 80,70 lub 65 zależy ile się dołoży,dolna klpaka otwartan na 1-0.6cm.Moc moje kotła to około 10-12 kw.
    Dobrze dowalić czyli co?

  12. #5672
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    drzewo i węgiel (dobrze dowalić) bo piec stary jak świat ok 30 letni bez żadnej pompki tylko ciepło grawitacyjnie się rozchodzi i jeszcze od góry domu bo tam jest zbiornik wyrównawczy z wodą . Opłaca się montować do tego pieca pompkę i zobaczyć jak to będzie ? . Bo jak szukam to jeśli chodzi o kotły zasypowe to tylko Eko wera oferuje piec spełniający tą 5 klasę . No i oczywiście jeśli z podajnikiem to czy przy grzejnikach żeliwnych nie będzie nie wiadomo ile on pochłaniać opału bo jednak mam kilka pokoi po 25 ( dokładnie 4 bo 30 m pokoje ) żeberek a tam wchodzi ponoć 1,5 l wody co teraz w nowe grzejniki w cały tyle wejdzie Pytam bo nie znam się i czekam na mądre rady ;> Wiadomo budżet też ograniczony Dom duży ponad 200 m do ogrzania wiec i piec automatyczny będzie koszt z 10 tysi ... Dodam że dom nie ocieplony z myślą ocieplenia ale najpierw piec czy ocieplić i wtedy zobaczyć ?

  13. #5673
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    U mnie też chodzi na grawitacji,tylko nie raz zaczyna miejscowo podgotowywać wodę to włąńczam pompkę.
    A co mają grzejnieki do żużycia opału.
    Grzejniki żeliwne to jak bufory ciepła,kocioł rozgrzewa instalację,energia jest magazynowana w wodzie i ona nigdzie znie znika (zasada zachowania energi-energia nie może zniknąć),później gdy już np. kocioł przestanie pracować grzejniki żeliwne oddadzą energię,którą zgromadziły podczas rozgrzewania instalacji.
    Czy w tej szkole nie uczą już fizyki???
    To już tak szkołą na psy zeszła???
    Nie obrażajmy psów.

  14. #5674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    To jest ANTRACYT czy węgiel co się nazywa "antracyt" ?
    Cena taka, że wziąłbym sporo na zapas.
    (znalazłem za 250zł/t na granicy)
    Paliłem magnez, aluminium, żelazo...
    Z antracytem też sobie poradzę, bo łatwiej jest.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #5675
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    Gościu ewidentnie nie pomagasz pytanie jest bardziej rozwikłane i ma wiele czynników a Ty w swoim iluzorycznym świecie moderowano sie do jednego . Proszę o poradę kogoś kto przeczyta całość i na wsio mi odpowie :>
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-12-2017 o 18:24 Powód: Wulgaryzmy.

  16. #5676
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Najlepiej byłoby docieplić a chociażby tylko styropian i siatka pomalować gruntem i może tak stać na lepsze czasy $$ , bo kupno teraz kotła bydlaka a jak docieplisz kiedyś a docieplisz na pewno to kocioł bedzie za duży i go nie opanujesz znam temat bo tak właśnie mam , same docieplenie jak kupisz styro na lewo i kleisz pianką do styro to koszt ok 7-8 tys , zwraca się po 2 sezonach

  17. #5677
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Styropian na lewo,bardzo ciekawe?

  18. #5678

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzugbw Zobacz post
    Gościu ewidentnie nie pomagasz pytanie jest bardziej rozwikłane i ma wiele czynników a Ty w swoim iluzorycznym świecie moderowano sie do jednego . Proszę o poradę kogoś kto przeczyta całość i na wsio mi odpowie :>
    Taa natura adama. Wywody rodem z gwiezdnych wojen i pisanie aby pisać, niekoniecznie aby pomóc.

  19. #5679
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A propo gwiezdnych wojen dzisiaj była premiera XIII części.

  20. #5680

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Najlepiej byłoby docieplić a chociażby tylko styropian i siatka pomalować gruntem i może tak stać na lepsze czasy $$ , bo kupno teraz kotła bydlaka a jak docieplisz kiedyś a docieplisz na pewno to kocioł bedzie za duży i go nie opanujesz znam temat bo tak właśnie mam , same docieplenie jak kupisz styro na lewo i kleisz pianką do styro to koszt ok 7-8 tys , zwraca się po 2 sezonach
    No i dzięki takim jak Ty, mamy jak mamy. Na lewo, oczywiście.

Strona 284 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony