dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 296 z 369
Pokaż wyniki od 5.901 do 5.920 z 7363
  1. #5901

    Domyślnie

    Dobrze byłoby gdybyście podali swoje ceny za wungiel, pellet itp. i policzyli z rzeczywistą sprawnością koszt kWh.

    Drewno można mieć np. suche pocięte w innej cenie niż prosto z lasu do samodzielnego cięcia.

    Piszę w kontekście taryfy G12as, która to niby ma być konkurencyjna do innych nośników.
    W Enerdze jest w cenie 20 gr/kWh i jest to wciąż więcej niż to co podaje kulibob za węgiel.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 25-01-2018 o 10:44

  2. #5902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A te 20gr to na czysto z wszystkimi opłatami?? Jeśli tak (w co wątpię) to jest duża konkurencja dla węgla a nawet przebija gaz. To co podałem to na moim przykładzie jednak sprawność to to co podaje sterownik dla trybu zimowego. Niestety bez ciepłomierza nie znam rzeczywistej sprawności.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-01-2018 o 11:28
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #5903

    Domyślnie

    "Energa podaje, że klient posiadający taryfę G11 płaci obecnie w każdej godzinie doby 0,5787 zł/kWh (brutto). Jest to opłata łączna za energię elektryczną i za usługi dystrybucyjne. W nowej ofercie opartej na taryfie G12AS, informuje Energa, w godzinach nocnych klient zapłaci 0,208 zł/kWh, a w pozostałych godzinach doby będą obowiązywały stawki jak w dotychczasowej taryfie G11."

    Tylko to wciąż drożej niż węgiel.
    Trzeba zainwestować w system grzewczy.
    I mieć dom, który wytrzyma grzanie tylko przez 8 godzin w nocy.

    Zresztą właściwa dyskusja jest tu: LINK
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 25-01-2018 o 11:54

  4. #5904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    budowlany_laik ale masz taką rozpiskę .. masz 100% kWh z poszczególnych nośników i później masz poszczególne sprawności..
    od 80% do 20% Koksu niżej niż 60% nie podawałem.. i to jest odniesienie do czystej sprawności.
    Jeśli czysta kWh z drewna kosztuje 10,6 gr to przy sprawności takie a takie będzie odpowiednio drożej.
    Tak że jest czarno na białym.. polecam jeszcze mając kocioł na ręczny załadunek.. doliczyć bodaj jedną podstawową roboczogodzinę..
    i robi się nie wesoło! tak że argument jakoby wungiel był "tani" pada.. owszem jakieś podajnikowce coś tak coś.

  5. #5905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Niema czegoś takiego jak roboczo godzina we własnym domu. Poświęcasz swój czas aby było taniej i te roboczo godziny są dla ciebie tyle wart.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #5906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dobrze byłoby gdybyście podali swoje ceny za wungiel, pellet itp. i policzyli z rzeczywistą sprawnością koszt kWh.
    Cóż, ja zapłaciłem za tonę orzecha 29MgJ/kg 900 zł i sprawność wychodzi mi 50% , czyli 22gr za kwh. Jak ta taryfa będzie w w tej cenie to wchodzę od razu.

  7. #5907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Niema czegoś takiego jak roboczo godzina we własnym domu. Poświęcasz swój czas aby było taniej i te roboczo godziny są dla ciebie tyle wart.
    Znasz takie powiedzenie, czas to pieniądz?
    W domu jest wystarczająco dużo do roboty, żeby jeszcze w nim pracować dorywczo jako palacz.

  8. #5908
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Opony najlepsze

  9. #5909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Znasz takie powiedzenie, czas to pieniądz?
    W domu jest wystarczająco dużo do roboty, żeby jeszcze w nim pracować dorywczo jako palacz.
    Dlatego poświęcam ten czas. Lepiej szuflować i zaoszczędzić niż pierdzieć przed telewizorem.
    Wypowiedź odnosi się mojego domu i mojego systemu ogrzewania osobiście nie wiem jak to jest ze śmieciuchem ale nie chciałoby mi się codziennie rozpalać. Jak rozpaliłem na początku sezonu tak jedzie bez przerwy.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #5910

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Prosta tabelka udowadnia,
    że spalanie pali stałych, tanie nie jest.. jeśli nie ma się bufora i tu dyskusja się kończy o biedzie
    http://www.panmar.pl/opal/sprzedaz-detaliczna.html dane o węglu i koksie.
    Teraz jeszcze dołożyć roboczogodziny za ładowanie wungla czy drewna..

    Co jeszcze ? gro chałup i lamentujących właścicieli.. robi jeden prosty trik.. o ~23 kończy się palić.. do 6-8 rano przerwa.. Żeby gaz był taki "leń" jak właściciel.. to też 1/3 doby rachunek poszedł by niżej. Z dostępnych mi danych wynika jasno. Kopcenie w śmieciuchach jest nie opłacalne i nie ma żadnej przewagi ekonomicznej nad gaz'em! Całość założeń bazuje na micie ..
    drogiego gazu.. owszem - drewno wartuje ~10-12 gr za 1kWh 100% sprawność.. ale już 50% sprawność mamy cenę gazu, a gdzie każdego dnia blisko godzina spędzona na:
    -rąbaniu
    -wymiataniu
    -rozpalaniu
    -dokładaniu
    -pilnowaniu. Bez bufrou, palenie kopiuchami to jest jakaś zagłada.

    Instalacje są te same - tabela zawiera tylko źródło ciepła.. a nie całą instalację.
    Jak zwykle tabela "robiona" aby promować jeden z energii, w tym przypadku gaz.
    Kilka razy u siebie liczyłem i statystyki pieca pokazują podobnie że uzyskuje z węgla razem z prądem potrzebnym do zasilania wszystkich urządzań CO około 1KWh- 18groszy. Piec jak odpaliłem kilka lat temu tak pali się cały czas (kilka wyłączeń w czasie wyjazdu lub awarii). Ciekawi mnie też kwota 22gr za gaz netto ( nie mam gazu to nie mam jak zweryfikować czy za tyle się kupi 1Kwh i ile teraz wynosi abonament - pewnie z 30zł/mc przy ogrzewaniu) , ja za ekogroszek płaciłem brutto z transportem po 790zł/t i minimalna wartość opałowa pisało 24MJ/kg. Ogrzanie ekogroszkiem mojego domu 150m2 i 22C wszędzie +CWU przez cały rok to 2014r-2060zł,2015r-2040zł,2016r-2170zł,2017r-2270zł. Jakbym chciał to obniżyłbym koszty o kilka stówek kupując np. ekogroszek luzem, lub tańszy tylko przy ostatnim węglu wystarczy że piecowi poświęce tygodniowo z 30min (załadunek, czyszczenie i wyciągnięcie popiołu).
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 25-01-2018 o 18:10

  11. #5911
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mówiłem najlepsze opony.

  12. #5912
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ogrzanie ekogroszkiem mojego domu 150m2 i 22C wszędzie +CWU przez cały rok to 2014r-2060zł,2015r-2040zł,2016r-2170zł,2017r-2270zł. Jakbym chciał to obniżyłbym koszty o kilka stówek kupując np. ekogroszek luzem, lub tańszy tylko przy ostatnim węglu wystarczy że piecowi poświęce tygodniowo z 30min (załadunek, czyszczenie i wyciągnięcie popiołu).
    Dawno mnie nie było tutaj i szczerze przestałem się już dawno podniecać zuzyciem i rachunkami za ogrzewanie ale dla dobra statystyki podam,że pierwszy sezon grzania rozpocząłem w marcu 2013r i do dzisiaj czyli 25.01.2018r czyli 5 sezon na ogrzewanie i cwu poszło mi 15700kWh,taryfa G12W czyli po ok.30gr/kWh czyli 4700zl za te 5 lat. Nic nie wybuchło przez ten czas ani się nie zepsuło
    I nie miałem w głowie myśli żeby na czymś oszczędzać

  13. #5913
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Gdybym chciał bawić się w palacza i szuflowac węgiel do kotła i chciałbym truć siebie i innych byłoby to taniej ???

  14. #5914
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie taniej a dużo drożej ale po co truć siebie i innych jak można palić bez trucia?

  15. #5915
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie taniej a dużo drożej ale po co truć siebie i innych jak można palić bez trucia?
    PALIĆ bez trucia siebie i innych nie można. Czymkolwiek by się PALIŁO...

  16. #5916
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Wszysko da się da.
    Nie można.
    Ależ można.
    Gdy wszyscy wiedzą,że coś jest niemożliwe przychodzi jeden taki co nie wie,że to jest niemożliwe i właśnie to robi.
    Spalanie CH4 nie truje a spalanie wodoru H2 tym bardziej.

  17. #5917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak zwykle tabela "robiona" aby promować jeden z energii, w tym przypadku gaz.
    tak oczywiście, wujek put-in
    sponsorował Coś Ty, gaz pewnie lekko zawożona cenna brutto podają po 21gr.. brutto, itp żeby nie było gaz faworyt.
    Jak byś zobaczył.. drewno jest najtańsze.. i jedyne które z buforem idzie palić bez dymu! paląc "byle jak"..
    I przy buforze kocioł nominalne parametry trzyma, nie wiem jak jest u innych ..
    Nie mniej, w warunkach bez buforowych= duży problem = koszt i bezsens.

    PALIĆ bez trucia siebie i innych nie można. Czymkolwiek by się PALIŁO...
    tak.. ale podaję tabelę i sam jestem kontent z wyników! choć Rodzice palą drewnem, a teście kopcą wungiel + drewno bez bufora.. i na potrzeby ostatnie powstała ta tabela.. to się podzieliłem. Że bez sensu jest kopcenie .. i nie ma nawet uzasadnienia ekonomicznego.
    A że gaz leniem nie jest.. i 24 godziny karnie utrzyma 20st np.
    To już innysz problem.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 25-01-2018 o 20:58

  18. #5918
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    A że gaz leniem nie jest.. i 24 godziny karnie utrzyma 20st np.
    To już innysz problem.
    Co do gazu to od razu powinien być czyniony odnośnik do naszej pięknej Moderator Elfir,która nie tylko ze względu na swoją urodę przyczyni się do opadniecia szczęk ale przede wszystkim ze względu na zużycie gazu na ogrzewanie
    Oczywiście wśród niezbyt jarzacych w temacie ile czego i czemu

  19. #5919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    PALIĆ bez trucia siebie i innych nie można. Czymkolwiek by się PALIŁO...
    Czujesz już adrenalina rośnie??

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdybym chciał bawić się w palacza i szuflowac węgiel do kotła i chciałbym truć siebie i innych byłoby to taniej ???

    Nie porównuj PC do węgla. jedynie w g11 to wychodzi podobnie
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-01-2018 o 22:03
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #5920
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie porównuj PC do węgla. jedynie w g11 to wychodzi podobnie
    Od 5 lat to mówię przecież
    Baliscie się zepsucia,awarii,złomowania,zamarzniecia,zziebniec ia itp a tu skucha i liczę na podziękowania,że jestem i fakty przedstawiam

    Chociaż powinienem to olac tak jak " naczelnik Redaktor" to zrobił i olal Was wyznaczając nie odpowiednie osoby "drzwiowe"do moderacji forum...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-01-2018 o 22:42

Strona 296 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony