dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 339 z 369
Pokaż wyniki od 6.761 do 6.780 z 7363
  1. #6761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mam przyklad, inwestor pracuje za granicą, przyjezdza raz na tydzien, zonie z trojgiem małych dzieci (ostatnie dopiero sie urodziło) zafundował palenie w kotle czyli fitness jak niektórzy to zwią jakby przy dzieciach brakowało pracy. Sa tacy którzy majaą grubo po 70, im tez jest konieczny fitness. Swoje drewno nie jest i nidgy nie bedzie za darmo, trzeba je sciac, przewiezc, pociąc, poukladac. Za wyciete drzewa trzeba potwórnie teren zalesic. To wszystko nazywa sie fitness a raczej jego specyficzna odmiana, odmiana po polsku.
    Masz rację jak to niektórzy mówią work smart not hard, ale niektórzy mając głowę do dyspozycji aby otworzyć drzwi nie zapukają do drzwi tylko od razu użyją głowy bezpośrednio

  2. #6762

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post

    Jakie z sufitu. Za porządną pompę ciepła musisz zapłacić ponad 50 tyś.
    Ubawu ciąg dalszy. Można palnąć głupote, zdarza się....ale trwanie w głupocie to już poważny problem.
    Może się to nie mieścić w twojej głowie, ale naprawdę można dużo taniej.
    Ponad 10 lat temu, montowałem u siebie gruntową (!) PC i razem z DZ zapłaciłem duuuuzo mniej.
    PC g-w swego czasu były bardzo popularne tutaj, potem zostały wyparte przez PC p-w przede wszystkim ze względu na niższą cenę jak i mniejsze wymagania jeśli chodzi o montaż. Zanim napiszesz kolejną głupotę, proponuję nadrobić zaległości - tak co najmniej za ostatnie 10 lat
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #6763
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ty najpierw zobacz se co to węgiel jest – później naucz się spalać go – a dopiero po tym pisz, że węgiel fajny jest.
    To czy on wasz czy czyj – tu też cholera wie – ja z importu węgiel musiałem kupić i skąd wiedzieć mi to czy on z Columbi czy od sowietów a jeśli w kwestii węgla kamiennego coś powiedzieć chcesz, bo że niby coś wiesz, to w komentarzach napisz to temu tutaj : Mpm ds 17-19 test węgla bielszowice – maronka61 https://www.youtube.com/watch?v=G-Oq...LVI9JzFRR06nzt lub może lepiej tu : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=565792, bo ja za cholerę nie wiem o czym on gada i po co.
    To, że no może kopcić se jeszcze przez lat 7-dem czy 8-siem, to jego rzecz ale niech innych przestanie wprowadzać w błąd, bo nie będzie taki twardy już gdy współuczestnictwem swym zwali sobie na łeb to coś czego dowodem Kraków jest.
    Mogę ci jedynie odpowiedzieć że mieszkałem od kopalni Bielszowice w lini prostej ok 1 km i wiem że węgiel jest pierońsko mocny ale z tego co wiem to ta kopalnia ma tylko węgiel typ 34 oraz 35 więc nie wiem czy on nadaje się do dolniaka , trzeba by to sprawdzić i to zrobię ale kiedy nie wiem bo w tym nowym domu wszystko wyciąłem kątówką tzn CO i w trakcie robienia podłogówki jestem więc pewnie późnym latem .

  4. #6764
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Po to powstały programy dotacyjne. Niektórych nie da się przekonać niskimi kosztami eksploatacji czy większym komfortem, jeśli widzą stosunkowo wysokie koszty inwestycyjne. A jak się pokaże ile można otrzymać np z Czystego Powietrza i jeszcze z ulgi termomodernizacyjnej, to zadanie staje się trochę łatwiejsze.
    Brat był zainteresowany dotacjami i jak doszło do szczegółów i policzeniu stwierdził że sam sobie zmieni za swoje pieniądze i tak też zrobił ,kupił i czeka do kwietnia z wymianą .

  5. #6765
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    Chyba przespałeś ostatnie 30 lat pc kosztują w granicach 15 tys ale dzieeeeń dooobry!
    I w tym problem - za 15 tyś. to możesz sobie ogrzać budę dla psa. Narobiło się tego dziadostwa na pokaz a później szukają alternatywy.

    Porównam bo jak pisałem wczesniej wiem ile dokladnie to kosztuje, zarówno pompa jak i kocioł.
    Sam mam porównanie gdyż montowałem u siebie obydwa źródła. Całkowity koszt pompy ciepła Buderusa to ponad 50 tyś. a kotła zgazowującego MPM DS 25 kW z buforem 1000 L i ochroną powrotu to 11 tyś.

    Ubawu ciąg dalszy. Można palnąć głupote, zdarza się....ale trwanie w głupocie to już poważny problem.
    Nie ze mną te numery JTKirk. Takie wywody to możesz tłuc do głów naiwnym klientom.

  6. #6766
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I
    Sam mam porównanie gdyż montowałem u siebie obydwa źródła. Całkowity koszt pompy ciepła Buderusa to ponad 50 tyś. a kotła zgazowującego MPM DS 25 kW z buforem 1000 L i ochroną powrotu to 11 tyś.
    Tylko pompa ciepłą chociaż grzeje a ten kopciuch nadaje się tylko na złom.
    Po drugie 1000 litry bufora to za mało do tego kopciucha norma wymaga min. 1250 litry.
    Po trzecie ten kopciuch nie ma certyfikatu na drewno. Czyli można w nim palić tylko węglem, który wkrótce zostanie zakazany.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I w tym problem - za 15 tyś. to możesz sobie ogrzać budę dla psa. Narobiło się tego dziadostwa na pokaz a później szukają alternatywy.

    .
    A no tak zapomniałem trzeba 30kw pompę ciepła do domu 100m2
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997428
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 23-02-2021 o 08:16

  7. #6767

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I w tym problem - za 15 tyś. to możesz sobie ogrzać budę dla psa. Narobiło się tego dziadostwa na pokaz a później szukają alternatywy.


    Sam mam porównanie gdyż montowałem u siebie obydwa źródła. Całkowity koszt pompy ciepła Buderusa to ponad 50 tyś. a kotła zgazowującego MPM DS 25 kW z buforem 1000 L i ochroną powrotu to 11 tyś.


    Nie ze mną te numery JTKirk. Takie wywody to możesz tłuc do głów naiwnym klientom.
    Nikt ci nie zabroni wybierania dla siebie najdroższych na rynku ofert czy rozwiązań. Ale pisania głupot o cenach PC nie będę zostawiał bez komentarza.
    Montowałem u siebie PC g-w ponad 10 lat temu i wiem ile płaciłem.
    http://www.ecopol-system.pl/oferta.html
    mimo, że podrożały przez ten czas (co oczywiste), to PSPC-08 dalej jest atrakcyjną ofertą nawet dzisiaj - dla kogoś kto ma warunki (działka pod DZ poziome) i nie boi się trochę ubrudzić przy wykonywaniu DZ we własnym zakresie. Cena końcowa wyjdzie podobnie jak dla PC p-w - które na gotowo bez największego problemu da się zrobić dużo taniej niż 50k. No ale kto bogatemu zabroni....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #6768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.514
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ...

    Sam mam porównanie gdyż montowałem u siebie obydwa źródła. Całkowity koszt pompy ciepła Buderusa to ponad 50 tyś. a kotła zgazowującego MPM DS 25 kW z buforem 1000 L i ochroną powrotu to 11 tyś.


    ....
    Podaj moc pompy
    Jezeli chodzi o koszt kotła to wyglada to tak
    1) kocioł - 5500 zł - klient sam kupował
    2) bufor 1500l z wezownicą przepływową cwu 8,5 m2 - 7500 zł - sprowadzone z Niemiec, tez klient kupował.
    Oczywiscie zarówno kocioł jak i bufor to golasy bez niczego. na start mamy juz 13000 zł.
    Do tego cała hydraulika, automatyka oraz przetwornica z akumulatorem + grzałka, naczynie wzbiorcze 150l, itd. Całosc (łacznie z instalacją) zalana wodą zdemineralizowaną - ok 1700l która tez kosztuje, litr ok 48 gr. Bajki o koszcie całkowitym 11000 to mozna opowiadac tym którzy sie nie znają
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-02-2021 o 08:47

  9. #6769
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    A no tak zapomniałem trzeba 30kw pompę ciepła do domu 100m2
    Chyba w twoją szopę na Ukrainie. Obydwa moje domy maja ponad 300 m2 więc kotły mają co grzać.
    Po trzecie ten kopciuch nie ma certyfikatu na drewno. Czyli można w nim palić tylko węglem, który wkrótce zostanie zakazany.
    Tak jak pisałem wcześniej - innym zabrania palić drewnem i węglem a sam pali oponami. Palę drewnem i węglem i będę palił nadal.

    Nikt ci nie zabroni wybierania dla siebie najdroższych na rynku ofert czy rozwiązań.
    A jednak.
    Montowałem u siebie PC g-w ponad 10 lat temu i wiem ile płaciłem.
    Ja również.
    No ale kto bogatemu zabroni....
    Tu nie chodzi o bogactwo tylko koszty użytkowania w czasie (bezawaryjność, serwis, prąd, itd).

  10. #6770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    Bajki o koszcie całkowytym 11000 to mozna opowiadac tym którzy sie nie znają
    Żle trafiłeś bo ja się na tym znam:
    1. Kocioł MPM DS 25 kW - 5200 zł.
    2. Bufor GALMET 1000 L - 3400 zł.
    3. Ochrona powrotu MPM55 - 1200 zł.
    4. Sterowanie instalacji z panelem pokojowym - 500 zł.
    I to wszystko bez żadnych wydziwień, sterowane głowicami termostatycznymi na grzejnikach.
    sprowadzone z Niemiec, tez klient kupował
    Widziałem już nieraz te wasze instalacje, rodem jak w centrum kosmicznym NASA i wiem jak potraficie naciągnąć klienta na koszty.

  11. #6771

    Domyślnie

    może na czyms się tam znasz, ale za PC lubisz przepłacać
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #6772
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Żle trafiłeś bo ja się na tym znam:
    1. Kocioł MPM DS 25 kW - 5200 zł.
    2. Bufor GALMET 1000 L - 3400 zł.
    Bufor za mały niezgodny z normą do tego kopciucha.
    Ten kopciuch nie ma certyfikatu na drewno więc paląc w nim drewnem nie spełnia 5 klasy.
    Ustawa antysmogowa+ kontrola w kotłowni i będzie kopciuch zablombowany.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 23-02-2021 o 09:00

  13. #6773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.514
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Żle trafiłeś bo ja się na tym znam:
    1. Kocioł MPM DS 25 kW - 5200 zł.
    2. Bufor GALMET 1000 L - 3400 zł.
    3. Ochrona powrotu MPM55 - 1200 zł.
    4. Sterowanie instalacji z panelem pokojowym - 500 zł.
    I to wszystko bez żadnych wydziwień, sterowane głowicami termostatycznymi na grzejnikach.

    Widziałem już nieraz te wasze instalacje, rodem jak w centrum kosmicznym NASA i wiem jak potraficie naciągnąć klienta na koszty.
    Ten bufor jaką ma wezownicę cwu?
    Kosztu kształtek, pomp obiegowych i innych koniecznych elementów oraz robocizny nie liczysz?, najlepiej sobie selektywnie wybierac koszty, bo trzeba udowodnic ze moje jest najmojsze
    Naciaganie kilenta na koszty, czy zapewnienie bezpieczenstwa oraz zalecen producenta ??Jak widac naciaganie zle, bo to kosztuje.Nie wszyscy uczestniczą w konkursie kto zrobi taniej, jednym zalezy na efektywnosci, innym na przepłacaniu za PC, a niektorzy przepłacają za pompe i minimalizują koszty za kocioł. Calkowity brak konsekwencji.
    Napisz cos wiecej o mojej instalacji, przeciez ją widziałes.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-02-2021 o 09:05

  14. #6774
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ten bufor jaką ma wezownicę cwu?
    Nie ma żadnej.

  15. #6775

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jeśli chodzi o to co piszesz o tym niby : do zgazowania – to fakt – tylko jak do tego faktu przekonać potencjalnego inwestora skoro on ciągle ma do czynienia z informacjami, które sprzeczne są ze sobą..
    tylko zakazem niektórych da się przekonać. lobby kotłowe działa i chce wycisnąć jeszcze tyle ile się da sprzedając te złomy niespełniające w domowych warunkach żadnych norm i siejąc kłamstwa o rzekomo niskim koszcie eksploatacji i zakupu.

    akurat mój tata rok temu zainstalował sobie gaz na tanim kotle Termet. jego sąsiad wypasiony kocioł pelletowy. mieli te same warunki. koszt kotłowni ojca z przyłączem i wkładem kominowym 13 tys. koszt sąsiada - 25 tys. za pellet. zasobniki CWU były już w obu przypadkach. koszt ogrzewania pelletem na dzień dzisiejszy to około 20-30% więcej przy podobnych domach, do tego bezcenny czas w Sylwestra spędzony w kotłowni podczas awarii tego szajsu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #6776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.514
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie ma żadnej.
    To po co dodatkowy zasobnik cwu???, jak mozna to było zrobic 2 w 1 . Przeciez ma byc tanio, a faktycznie nie jest. Widocznie to technologia kosmiczna NASA

  17. #6777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.514
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ... koszt ogrzewania pelletem na dzień dzisiejszy to około 20-30% więcej przy podobnych domach, do tego bezcenny czas w Sylwestra spędzony w kotłowni podczas awarii tego szajsu.
    Do tego dochodzi tzw. fitness przy ładowaniu woreczków z palety do zasobnika.

  18. #6778
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    tylko zakazem niektórych da się przekonać. lobby kotłowe działa i chce wycisnąć jeszcze tyle ile się da sprzedając te złomy niespełniające w domowych warunkach żadnych norm i siejąc kłamstwa o rzekomo niskim koszcie eksploatacji i zakupu.

    akurat mój tata rok temu zainstalował sobie gaz na tanim kotle Termet. jego sąsiad wypasiony kocioł pelletowy. mieli te same warunki. koszt kotłowni ojca z przyłączem i wkładem kominowym 13 tys. koszt sąsiada - 25 tys. za pellet. zasobniki CWU były już w obu przypadkach. koszt ogrzewania pelletem na dzień dzisiejszy to około 20-30% więcej przy podobnych domach, do tego bezcenny czas w Sylwestra spędzony w kotłowni podczas awarii tego szajsu.
    A wyobrażasz sobie po zamontowaniu dodatkowych 3 mln pomp ciepła sylwestra przy minus 20 stopni ???? obecnie na potęgę kupujemy prąd od Niemców a co potem ???
    Instalowanie gazu to praktycznie to samo co ekogroszkowca , i to i to na cenzurowanym zaczyna być a prądu za dużo nie mamy .

  19. #6779
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To niech wreszcie zrobią nowe elektrownie słoneczne, wiatraki i atomową, a najlepiej to niech fuzje opanują.

    Może jak by zamiast dofinansowywania górniczej bandy i nierentownych kopalń , zmodernizowali by sieć oraz zbudowali zielone elektrownie to by problemu nie było.
    Paliwa kopalne wcześniej czy później się wyczerpią.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 23-02-2021 o 09:50

  20. #6780
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    Ten kopciuch nie ma certyfikatu na drewno więc paląc w nim drewnem nie spełnia 5 klasy.
    Żeby palić węglem trzeba najpierw rozpalić drewnem.
    Może jak by zamiast dofinansowywania górniczej bandy
    Widzisz jak chcesz to gadasz sensownie - jestem tylko ciekawy który to z was.
    tylko zakazem niektórych da się przekonać
    Jest kolejny czyścioszek, który preferuje gaz a w kotłowni ma śmieciucha. Wystarczy się przejechać w nocy i popatrzeć jak kopcą starymi butami i ubraniami.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 23-02-2021 o 10:38

Strona 339 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony