dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie Pomoc przy ociepleniu poddasza 200m2

    Witam,
    lada dzień będę się zabierał za ocieplanie poddasza użytkowego i strychu.
    Wstępnie wybrałem Watę Ursa DF032 Lambda 0,032 Lub Isover Super mata 00,33 o grubości 15cm miały by być 2x15cm.
    Powierzchni dachu to 200m2
    Czyli jak by nie ukrywać koszt wełny jest dość spory na całość to 8000-9000tyś zł. Czy jest potrzeba dawania takich grubości lub tak niskiej lambdy.?
    Dach jest wykonany:
    Dachówka
    Papa
    Deskowanie

    Martwi mnie tylko jedna sprawa, ponieważ krokwie mają wysokość 15-16,5cm, a wymagana jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy deskowaniem, a watą w wysokości 2-3cm. Wtedy pierwsza warstwa wełny będzie mi wystawać ponad krokwie i druga warstwa na to. Czy to jest dopuszczalne? Jeśli nie to mam dwa rozwiązania, lecz nie mam pewności czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną,
    1. przybić do krokwi deski, które powiększą nam wysokość krokwi o te 2-3cm.
    2. watę nieco zdusić sznurkami.
    3. zrobić przestrzeń wentylacyjną na poziomie 5cm dać watę 10cm i w poprzek 15cm łącznie uzyskamy 25cm (czy nie za mało)Chyba że można w jakiś inny sposób ten problem rozwiązać???

    A i czy na strychu również dawać dwie warstwy wełny i to takiej samej jak gdzie indziej (chodzi o skosy) czy jakoś inaczej to zrobić.

    Co sądzicie o tym?
    możecie coś poradzić, zaznaczę tylko że chciałbym się trzymać wełny URSA lub ISOVERA.

    Pozdrawiam
    szczep85

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Witam,
    lada dzień będę się zabierał za ocieplanie poddasza użytkowego i strychu.
    Wstępnie wybrałem Watę Ursa DF032 Lambda 0,032 Lub Isover Super mata 00,33 o grubości 15cm miały by być 2x15cm.
    Powierzchni dachu to 200m2
    Czyli jak by nie ukrywać koszt wełny jest dość spory na całość to 8000-9000tyś zł. Czy jest potrzeba dawania takich grubości lub tak niskiej lambdy.?
    Dach jest wykonany:
    Dachówka
    Papa
    Deskowanie

    Martwi mnie tylko jedna sprawa, ponieważ krokwie mają wysokość 15-16,5cm, a wymagana jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy deskowaniem, a watą w wysokości 2-3cm. Wtedy pierwsza warstwa wełny będzie mi wystawać ponad krokwie i druga warstwa na to. Czy to jest dopuszczalne? Jeśli nie to mam dwa rozwiązania, lecz nie mam pewności czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną,
    1. przybić do krokwi deski, które powiększą nam wysokość krokwi o te 2-3cm.
    2. watę nieco zdusić sznurkami.
    3. zrobić przestrzeń wentylacyjną na poziomie 5cm dać watę 10cm i w poprzek 15cm łącznie uzyskamy 25cm (czy nie za mało)Chyba że można w jakiś inny sposób ten problem rozwiązać???

    A i czy na strychu również dawać dwie warstwy wełny i to takiej samej jak gdzie indziej (chodzi o skosy) czy jakoś inaczej to zrobić.

    Co sądzicie o tym?
    możecie coś poradzić, zaznaczę tylko że chciałbym się trzymać wełny URSA lub ISOVERA.

    Pozdrawiam
    szczep85
    Nic nie upychaj. Jeśli masz krokwie 15 cm to nabij na nie 3 cm deski i już masz 18 cm i odpowiednią szczelinę. To samo z tymi krokwiami
    16,5cm później wszystko wypoziomujesz na wieszakach.
    Jeśli dajesz 30 cm w skos to powinno iść tyle samo na sufit.
    Przed włożeniem wełny miedzy krokwie zrób szczelinę ze sznurka i po włożeniu wełny też sznurek

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Decyzja zapadła co do grubości wełny. Będzie 10+15cm w pomieszczeniach użytkowych a na strychu (mały magazynek na rupiecie) będzie 10+5cm.
    W krokwie będzie 10cm , dam pustkę wentylacyjną na poziomie 5-6cm potem w poprzek 15cm i folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym.
    Teraz tylko mam dylemat którą opcję wybrać z wełną!
    Chciałbym to tak zrobić aby potem nie żałować że coś złego dałem i rachunek za gaz co rok będzie mnie zabijał . Czy jesteście w stanie doradzić co się bardziej opłaca!!!
    Sprawa jest dość pilna bo muszę zamawiać towar.

    Isover super mata 0,032 całość : 7522,62zł
    Isover profit mata 0,035 całość 5656,82zł
    Isover uni mata 0,039 całość : 4266,72zł

    Ursa DF 32 platinium 0,032 całość:6869,90zł
    Ursa DF 35 gold 0,035 całość 5538,86zł
    Ursa DF 39 silver 0,039 całość 3788,54zł ( przy tej opcji jestem w stanie zastosować 12cm+15cm. )

    z góry dziękuje za podpowiedź
    Pozdrawiam
    szczep85
    Ostatnio edytowane przez szczep85 ; 04-12-2013 o 13:10

  4. #4

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu nabił bym pod krótkie łatwy i dał dwie równe warstwy (mniej odpadów według mnie zostanie) ja dziś kupowałem wełnę toprocka 15 cm w castoramie która miała do dzisiaj promocję i 10% oddawała w bonach za 350 m2 zapłaciłem 6499 zł do tego bony na 650 zł. Jak rozliczę zwrot różnicy w vacie to za metr wychodzi 16,30 brutto plus bony to wychodzi 5.055 zł wychodzi to 14,44 zł brutto za metr2 wełny 15 z lambdą 0,035. A dlaczego skalna a nie szklana? Mnie bardziej przekonuje materiał który już posiada docelowych wymiar w opakowaniu a nie dopiero po opakowaniu

  5. #5

    Domyślnie

    I może tylko jeszcze jedno... Staranność wykonania ma chyba nawet większe znaczenie niż wszystkie współczynniki

  6. #6

    Domyślnie

    Pod krokwie łaty miało być przepraszam ... Słownik wie lepiej

  7. #7

    Domyślnie

    Witam też dołączam się do tematu może ktoś miał styczność z tymi producentami i mi doradzi. Mam dach skośny deskowany krokwie 18cm. Chce dać 15cm wełny między krokwie + 10cm. I teraz dylemat jaką wybrać czym się kierować znalazłem takie:

    URSA DF32 PLATINIUM - 0,032 lambda,
    Isover Super-Mata - 0,033 lambda,
    SCHWENK CLIMOWOOL DF 033 - 0,033 lambda
    KNAUF Classic 033 - 0,033 lambda
    ROCKWOOL TOPROCK - 0,035 lambda
    Może jakaś inna?

    Z góry dziękuje za pomoc

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    daj 0,035 lambde pewnie tansza niz 0.032 i tak 15+15 albo najlepiej 20 raz a dobrze

  9. #9

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    rekomenduję wełnę ISOVER Super-Mata. Przy podanych przez Pana grubościach: 15+10, idealnie sprawdzi się jako skuteczna izolacja poddasza.
    Alternatywną wełną może być ISOVER Profit-Mata, tutaj jednak rekomendowałbym zwiększenie grubości warstw do 30 cm (15+15).
    Poniżej podaję linki do obydwu produktów:
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Super-Mata
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Profit-Mata

    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Między krokwie nie ma sensu dawać niskiej lambdy bo i tak mostki termiczne jakimi są krokwie zniweczą cały zysk. Za to pod krokwie jak najbardziej niska lambda.
    Wszystko można wyliczyć - są kalkulatory przeliczające U dachu dla różnych układów ocieplenia. Mając U można też wyliczyć oszczędności na ogrzewaniu.
    do tego wszystkiego można porównać koszty materiałów i decyzja gotowa.
    Ja na swój dach daję 15cm 0,039 między krokwie i 15cm 0,035 pod krokwie. Gdybym między krokwie dał wełnę 0,035 kosztowałoby mnie to ok 1000pln więcej i wygenerowałbym oszczędność ok 15pln rocznie na ogrzewaniu

    Można też podejść inaczej i zobaczyć jak rosną koszty wełny wraz ze wzrostem współczynnika lambda. Od 0,044 do 0,035 jest trend liniowy a poniżej 0,035 zaczyna się znaczny skok w górę.

  11. #11

    Domyślnie

    a może coś innego niż wełna?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony