dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 17
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 324
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Pieprzysz Pan i tyle
    R-290 pod strzechy

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    viessmann, dimplex czy exotherm to wszytko podobnie pracuje i podobnie się psuje. Nie ma różnic, w 2013 roku robiłem 2 napraw w viessmannie, 3 w dimplexie, 2 w exotherm, 3 w gree. Wadliwość jest podobna, jakość wykonania też...
    Skoro pamiętasz ilość uszkodzeń, to może pamiętasz również ich rodzaj. Podasz jakieś przykładowe usterki?

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No to ja rozumiem że panu Jankowi za tegoroczne wino instalacja się nie udała. Ale jak to robi autoryzowany serwis producenta za duże złotówki to ja już nie rozumiem takich bubli, albo na forum działa jakaś antyreklama propagowana przez inne firmy...
    Widzisz, bo w Polsce istnieje przekonanie, że każdy zna się najlepiej na wszystkim, kiedyś "przysłowiowy Kowalski" zasłyszał coś pod kościołem albo budką z piwem i wieści szły w świat, kilka razy przekręcone bez obiektywnej oceny byleby z sensacją było - teraz tą rolę przejął internet.
    Doskonałym przykładem takiego zachowania jest np. kolega Tomaszs131 - który kilka postów wyżej napisał coś w stylu: Linie lotnicze LOT specjalizują się w przewozie osób PKP Intercity - zobacz - nikt nie zaprzeczył... nie wiadomo czy śmiać się czy płakać żeby było jaśniej - chodziło o jego stwierdzenie: Firma ta specjalizuje sie w produkcji kotow na paliwo stale,.... specjalizuje się w śmieciuchach Nie wie, nie ma pojęcia na pewne tematy - ale napisać musi, inaczej pewnie się udusi Ale najgorzej jak brnie w temat dalej, wypisując dewiację na temat opinii którą zasłyszał od rzekomo "kilku instalatorów Pci którzy mieli okazję serwisować ich sprzęt" tu ręce już całkowicie opadają, bo skąd niby taki instalator miałby mieć "okazję" ??? Albo ma uprawnienia do serwisowania danych urządzeń konkretnych marek, albo jest instalatorem kręcącym rurki i na tym jego rola się kończy. Jeżeli owy instalator zainwestował w szkolenia, zdał egzamin który zakwalifikował go do konkretnej grupy serwisantów i teraz rozpowszechnia takie informacje, to znaczy że jest tępakiem, który nie ogarnął tematu i musiał zwinąć manele - a jedyną obroną jego dupy, jest zwalenie winy na sprzęt.
    Niestety w 90% jest tak, że "Pan instalator" po zamontowaniu jednego, dwóch urządzeń, myśli, że stał się właśnie specjalistom i guru w temacie pomp ciepła czy innych urządzeń, kłopoty pojawiają się, kiedy niezadowolony klient wzywa serwis... Przeważnie wtedy są dwie puenty - albo instalator beczy i poprawia to co spieprzył, albo słyszymy po jakimś czasie płacz inwestora narzekającego że kupił gówno marki xxxxx (ta druga opcja jest najczęściej wtedy, kiedy serwisant ratuje zadek instalatorowi, jak tego nie zrobi - czyli pogrąży wykonawcę - to musi się liczyć z konsekwencjami opisanymi na początku tego postu - że to najgorszy serwis itd. )
    Obecnie dużym błędem inwestorów jest wybieranie jak najniższej oferty i brak opracowanych projektów - tyczy się to właściwie każdej dziedziny instalacyjnej podczas budowy domu. Warto określić swoje potrzeby, przenieść to na papier, zainwestować w projekt i podpisać umowę.
    Jeżeli pojawią się kłopoty - mamy podstawę do swoich roszczeń.
    Ktoś wspomniał wyżej - wszystko się może zepsuć - nie ma obecnie złotego środka, który zagwarantował by nam jedyny słuszny wybór. Za każdym razem kiedy pytany jestem - "panie czy to dobre, bezawaryjne urządzenie?" - odpowiadam, że czas to pokaże, bo nie "siedzimy" w danym urządzeniu i nie wiemy czy pochodzi bezawaryjnie 2,5 czy 10 lat

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Akurat w Vieskach problem polega na tym iz parowniki i skraplacze w nich montowane sa gole bez izolacji co sie z tym po 5 latach dzieje nie musze chyba pisac.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    obecnie pompy ciepła podobnie jak wszelkie inne urządzenia sa tak robione by wytrzymywały określony czas pracy, nikt juz nie chce mieć takiego problemu jak firma mercedes w latach 80 jak produkowała W123, ten model auta doprowadził firmę prawie do bankructwa, wytrzymywał 15 lat bez żadnej usterki, a przebieg 800tys km nie powodował większego zużycia.
    Takiego czegoś już nikt nigdy nie zrobi bo będzie głupcem, szczególnie niemcy oni liczą kase lepiej od nas. Niemiecki pompy ciepła są obliczone na ok. 8lat pracy i koniec. Inne nowe firmy które chca wejść na rynek produkują pompy ciepła o większej żywotności przewidzianej na ok. 10-15lat, ale tylko dlatego by zyskac klientów. Technicznie obecnie można by produkować samochody na 40lat , telewizory na 20lat, to nie jest żaden problem. Nikt mądry jednak tego nie zrobi

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Jak przeczytałem wasze ostatnie posty, aż blady się zrobiłem. Chciałbym minimum po pięciu latach eksploatacji swojej PC powiedzieć, że nadal pracuje jak igła
    Niestety już dziś wiem, że koszty eksploatacji nie jest tak kolorowy jak przedstawiał to sprzedawca Viessmanna, a koszt corocznego serwisowania pożera ewentualnie powstałe pseudo oszczędności na tanim ogrzewaniu

    Niestety dopiero teraz chce mi się śmiać i płakać gdy oglądam dostępny w internecie spoty viessmanna np. ten pod linkiem minuta od 3:30 do minuta 4:10
    https://www.youtube.com/watch?v=xpAgbtMNI7Q
    Cyrk na kółkach, PC która do ogrzania domu 120m2 i C.W.U zużywa tyle energii co czajnik elektryczny...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak to mowia reklama dzwignia handlu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #168

    Domyślnie

    Uśmiałbyś się dopiero jakbyś posłuchał "pogodnego" jak mówi na żywca bez scenariusza o nowoczesnych systemach grzewczych przy których się promuje. Miałem taką "przyjemność" - nie ogarnia kuwety.

  9. #169

    Domyślnie

    Hasło na Allegro: "czajnik elektryczny" wyniki: http://allegro.pl/listing/listing.ph...atch=s0-e-0113
    Przyjąłem najmniejszą moc 2,2kW.
    Teraz akurat dla przykładu firma o której piszecie: DTR pompy Vitocall 200-S dla mocy grzewczej pozycja druga 5,6kW (nie wiem czy wspomnieli o OZC tego budynku, podejrzewam że 5,6kW wystarczy jeszcze z zapasem) Maksymalne znamionowe natężenie prądu sprężarki - 9A - wynik = 2,07kW do tego jednostka wewnętrzna niech pobierze 100W (pomijam inne urządzenia układu które wystąpiłyby także przy tradycyjnym kotle, oczywiście nie rozmawiamy też o pracy pompy ciepła w sytuacji z dodatkowym źródłem np. grzałką elektryczną)
    Panowie - pompa może pobierać nawet mniej prądu niż czajnik elektryczny, dlatego warto przed wypisaniem szyderczych opinii poczytać trochę o faktach - jeżeli będzie taka potrzeba a znajdę się przy PC jakiejkolwiek firmy o zbliżonej mocy - zrobię pomiar miernikiem cęgowym i nagram dla niedowiarków.
    pzdr

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    PC która do ogrzania domu 120m2 i C.W.U zużywa tyle energii co czajnik elektryczny...
    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Panowie - pompa może pobierać nawet mniej prądu niż czajnik elektryczny, dlatego warto przed wypisaniem szyderczych opinii poczytać trochę o faktach - jeżeli będzie taka potrzeba a znajdę się przy PC jakiejkolwiek firmy o zbliżonej mocy - zrobię pomiar miernikiem cęgowym i nagram dla niedowiarków.
    Smart_guj pisze wyraznie o ENERGII, a Ty piszesz o MOCY. To sa dwie rozne wielkosci fizyczne. Nie mozna ich uzywac i porownywac zamiennie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Smart_guj pisze wyraznie o ENERGII, a Ty piszesz o MOCY. To sa dwie rozne wielkosci fizyczne. Nie mozna ich uzywac i porownywac zamiennie.
    Kolego Pyxis, z całym szacunkiem do Ciebie, uważasz, że koledzy wyżej nie zrozumieli zamieszczonego filmiku i porównania o pobieranym prądzie ? Proszę Cię nie rób teraz z nich przedszkolaków, a skoro teraz ich bronisz - to może myśleli oni także że ta pompa ciepła ogrzewa tą makietę domu pokazaną na początku i tak odebrali ten film ?
    Ok - jeżeli więc uważasz, że pomyśleli oni o zużyciu "energii" to w jakim czasie - zagotowana woda na herbatę = ogrzaniu mieszkania na dzień, miesiąc, rok ? - Proszę Cię - niech sami odpiszą za siebie - może faktycznie tylko ja źle zrozumiałem przekaz w tym filmie
    Pozdrawiam

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Jak przeczytałem wasze ostatnie posty, aż blady się zrobiłem. Chciałbym minimum po pięciu latach eksploatacji swojej PC powiedzieć, że nadal pracuje jak igła
    Niestety już dziś wiem, że koszty eksploatacji nie jest tak kolorowy jak przedstawiał to sprzedawca Viessmanna, a koszt corocznego serwisowania pożera ewentualnie powstałe pseudo oszczędności na tanim ogrzewaniu

    Niestety dopiero teraz chce mi się śmiać i płakać gdy oglądam dostępny w internecie spoty viessmanna np. ten pod linkiem minuta od 3:30 do minuta 4:10
    https://www.youtube.com/watch?v=xpAgbtMNI7Q
    Cyrk na kółkach, PC która do ogrzania domu 120m2 i C.W.U zużywa tyle energii co czajnik elektryczny...
    zgadzam się z Tobą że przegieli z podaniem kosztów co w takim domu-800 zł
    dla mnie jeśli ten dom jest zrobiony poprawnie nie ma prawa przekroczyć 500 zł
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Forum byłoby piękne, gdyby nie wpisy komercyjne/reklamowe tworzone przez opłacanych/zatrudnionych do tego celu ludzi na etacie w firmach sprzedających, w tym przypadku Pompy Ciepła...
    I tak boki zrywam...
    I tak będę zdania, ze kłamca zawsze kłamie bez mrugnięcia oka.

    Cytat z filmiku:
    Pytanie prowadzącego: Może Pan to potwierdzić z czystym sumieniem?
    Odpowiedź przedstawiciela: Mmmhhhy.

    Odpowiedz bardzo przekonująca i pewna Buuuhahaha
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    KOLEJNY RAZ Z TOBA SIĘ SMART ZGADZAM
    w moim domu i licznik i podlicznik w kotłownii i ja jestem w zmowie
    pozdrawiam


    widzę że smart masz do mnie niedaleko 100 km na wschód
    przyjmuję że mamy podobne temp zewn.
    dla ułatwienia zobrazuje ci styczniowym zużyciem dobowym na co i cwu łącznie
    wychodzi mi 10,8 kwh
    same co pewnie w okolicach 7,5 kwh
    w domu minimum musi być 22
    w kominku paliłem ostatnio w wigilię a następnie w trzech KR.

    zaznaczaM ŻE NIE MAM żadnej super pompy tylką taką zwykłą
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 21-01-2015 o 14:19
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    A ja dom ogrzewam zapałkami, a pompy ciepła viessmanna na oczy nie widziałem.
    Szkoda mi na ciebie czasu, reklamuj się gdzie indziej...

    Temat w którym piszesz sam zakładałem, bo ani instalator, ani serwis fabryczny Viessmanna bezpośrednio po instalacji urządzenia grzewczego nie potrafił ustawić optymalnej pracy przy optymalnym zapotrzebowaniu na kolejne kWh mojej Pompy Ciepła.
    Dopiero na podstawie prób i błędów, przy pomocy innych użytkowników pomp ciepła z tego forum dotarłem do optimum, które jest dalekie od pracy czajnika elektrycznego...

    I co? Twoim zdaniem innych inwestorów, którzy ciężko harowali na wybudowanie swojego domu można karmić tymi głupotami, czy lepiej żeby byli mądrzejsi doświadczeniem innych...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  16. #176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    KOLEJNY raz się z tobą zgadzam
    warto być mądrzejszym doswiadczeniem innych.

    nikt nikomu nie broni porządnie zaizolować domu [ i tu nie chodzi o grubości tylko , a także staranność i przede wszystkim wyeliminowanie wszelkich mostków termicznych]

    to że ci dom taki wyszedł jaki wyszedł to nie powód żeby walić takie teksty do innych
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Moja odpowiedz na twój ostatni post:
    Mmmhhhy...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    No tak - tradycyjnie jak brakuje argumentow do rzeczowej dyskusji to najlatwiej pajacować
    Znasz swoje ozc?
    Hydrauli w tym wątku ci wskazał twoje błędy
    Ja zawsze powtarzam żeby byc zadowolonym z powietrznej to warto budować dom jak pod' kable
    A potem rozczarowanie ze zużycia , wjeżdżania w dzienną taryfę

    Nie maskuj swego niechlujstwa niedowierzaniem że da się porządnie to wykonać
    Pozdrawiam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    No tak - tradycyjnie jak brakuje argumentow do rzeczowej dyskusji to najlatwiej pajacować
    Znasz swoje ozc?
    Hydrauli w tym wątku ci wskazał twoje błędy
    Ja zawsze powtarzam żeby byc zadowolonym z powietrznej to warto budować dom jak pod' kable
    A potem rozczarowanie ze zużycia , wjeżdżania w dzienną taryfę

    Nie maskuj swego niechlujstwa niedowierzaniem że da się porządnie to wykonać
    Pozdrawiam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #180

    Domyślnie

    Jak się ma takie dylematy to nie prościej założyć ciepłomierz? Będziesz wiedział kto dał dupy.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

Strona 9 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony