dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Lightbulb Montaż gniazda na szybie - za duży otwór

    Witam, może ktoś podpowie jak sobie poradzić z montażem gniazda elektrycznego podtynkowego na szybie w kuchni, w sytuacji gdy wycięty otwór w szybie jest za duży - mostek gniazda wpada do niego. Mostek jest 0,5 mm szerszy niż dziura w szybie, a dziura jest dodatkowo fazowana. W dodatku gniazda są dwa obok siebie.
    Kombinuje już i kombinuję i nie mam dobrego pomysłu. gniazda Kontakt Simon Premium54 + ramka podwójna.
    Wygląda to tak jak na załączonym schemacie. Szare prostokąty symbolizują mostek, przesunąłem go w lewo i do góry na rysunku aby pokazać, że jak z dwóch stron ma 2-3 mm oparcia na szybie to pozostałe dwie strony wiszą w powietrzu.
    Jak to ogarnąć (już miałem pomysł w rodzaju dorobienie u ślusarza nieco większego mostka, na dwa moduły od razu tak aby z jednej strony opierał się na szybie dookoła a z drugiej dało się założyć na niego ramkę). Nie pomyślałem, że można było kazać wyciąć otwory okrągłe tak jak są puszki +/- wtedy nie było by problemu bo mostek jest kwadratowy i rogami by się oparł.... Pomocy!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba2.jpg
Wyświetleń:	1007
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	230405   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	230360  
    Ostatnio edytowane przez Smakor ; 15-12-2013 o 18:59
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    A co masz pod szybą - jakie podłoże ? Jeżeli ramka gniazdek zakryje całość, to musisz porobić jakieś dystanse wewnątrz do ściany - najlepiej zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda w realu.
    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Najlepiej zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda w realu.
    Dodałem fotkę do głównej wiadomości żeby nie zaśmiecać.
    Pod szyba jest ściana. Puszki nie są idealnie wmontowane więc są nie równo i nieco głębiej. generalnie to akurat nie problem o ile mostek ma się o co oprzeć.
    Dystans nie może bardziej wystawać niż szyba bo ramka nie zakryje szczeliny, a mostek nie chciałbym aby "szczerbił" szybę podczas wyciągania i wkładania wtyczek - wiadomo robi się to szybko i bez rozczulania, a szyba tego nie lubi. Znajomym pękła od tego ;/ I tak chcę dać uszczelki takie jak pod IP44 pod mostek jak ma się opierać o szybę ;/
    Ostatnio edytowane przez Smakor ; 15-12-2013 o 19:02
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Dopasuj jakieś kliny, może z twardej gumy, drewna, plastyk, na równo ze szkłem - zaznaczyłem na czarno, innej możliwości nie widzę.
    I faktycznie musisz być cholernie delikatny, jeden najmniejszy zły ruch, docisk, stuknięcie i szyba pęknięta.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkło gniazda.jpg
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	230408  

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie dlatego szukam jakiegoś "ładnego" rozwiązania, które zapewni pewny montaż i uniknę zbyt dużej kombinacji. Zdolności manualne u mnie umiarkowane ;/
    Myślałem aby dokręcić do puszek poszerzenia i tak je zeszlifować aby mostek opierał się o nie a nie o szybę... Ale to też trudna sprawa bo puszki są nie równo. nawet myślałem czy nie wyrwać puszek i nie osadzić ich na równi z szybą... Ale to też kombinacja...
    Może by cos dolutować lub dospawać do mostka, jakieś łapki itp. No i zespawać dwa mostki ze sobą? To jest jakiś pomysł!?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym dolutowaniem, spawaniem - nie mam żadnych doświadczeń. Wykucie puszki i ponowne osadzenie byłoby solidnym rozwiązaniem, jednak cholernie ryzykownym przy tym szkle, po tym zabiegu nadal musisz założyć jakiś dystans, gumową podkładkę, więcej pomysłów nie mam, wszystko w tym przypadku to metoda prób i błędów
    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Doszpachluj oparcie pod "mostek".
    Takim "hard core" oparciem może być chemoutwardzalna szpachlówka z włóknem szklanym, dostępna w każdym markecie, trzyma się to wszystkiego Zamiast gumy możesz dać między "mostek" i szybę taśmę malarską.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Są do kupienia dystanse do zbyt głęboko osadzonych puszek, kup, w razie potrzeby obetniesz ostrym nożem na długość (przy czym z uwagi na tą szybę i tak robiłbym to delikatnie wystające poza płaszczyznę szyby), a szczelinę między dystansem a krawędzią szkła wypełniłbym jakąś masą szpachlową.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony