dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Odbór budynku - spotkał sie ktoś z kontrolą?

    Witam. Przymierzam sie powoli do odbioru budynku, i mam pytanie czy spotkał sie ktoś z kontrolą urzędu? Kilku moich znajomych sie budowało i w ciągu tych 21 dni nie dostawali żadnych pism. Niby mam wszystko w pożądku, ale wiadomo że jak ktos upierdliwy bedzie to zawsze cos znajdzie

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Mój kierownik budowy przed zgłoszeniem budynku do użytkowania (bo odbioru jako takiego - nie ma) powiedział mi, że odkąd pamięta, to JEGO budów nikt nie kontrolował. Myślałem, że to przechwałki mające na celu podwyższenie gaży
    Prawda okazała się prozaiczna - PINB w mojej miejscowości okazał się tak "zawalony" robotą, że po upływie przepisowych 21 dni na końcowy podpis kierownika i zwrot dokumentów muszę czekać: może do końca lutego, może do końca marca, a może ....nie wiadomo dokładnie kiedy
    PINB podlega miejscowemu Staroście, więc zarówno finansowo mu się "nie przelewa" a i obsada kadrowa "chudziutka". Wymagań za to dużo.
    Samych donosów (na które trzeba niestety reagować) - na "pęczki".
    Ot - proza życia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie nie kontrolowali.
    Pieczątkę i decyzję miałam w przepisowy miesiąc.
    W Poznaniu prywatne budowy podobno kontrolują jedynie po donosach.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Sorki...
    JEST tu wątek o sprawie...
    MUSICIE sprawdzić!
    Jedno - to zgłoszenie zakończenia budowy.
    Inne -wniosek o odbiór budowy. (czy jakoś tak).
    Na jedno - dają kwit po czasie a na inne - MUSZĄ się pojawić!
    Brzmi prawie podobnie a konsekwencje są różne.

    Było dyskutowane...

    Mnie nie dotyczy, ale coś z dyskusji pamiętam.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przyjeżdzają na odbiór częsciowy, jak ktoś chce legalnie zamieszkać na budowie.

  6. #6

    Domyślnie

    PINB nie podlega staroście, podlega pod "województwo"
    U mnie w powiecie, trzeba mieć szczęście by nie przyszli na kontrolę, 99% się pojawiają,
    ale mam ambitny Pinb
    Pół roku odbierałem chatę
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    PINB nie podlega staroście, podlega pod "województwo"
    Nie mam pewności, czy tak jest wszędzie(?). Moją informację "pozyskałem"
    z Internetu, bo chciałem się instytucji nadrzędnej (nad PINB) poskarżyć na idiotyczne wymagania dotyczące dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy np. protokołu szczelności instalacji wodnej (w budynku jednorodzinnym!!)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 15-01-2014 o 11:29

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przyjeżdzają na odbiór częsciowy, jak ktoś chce legalnie zamieszkać na budowie.
    Wykasuj go plisssss.Jaki odbiór częsciowy ,jakie mieszkać na budowie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niktspecjalny - przyznałeś się w innym wątku, że kwestie prawne budowania nie sa twoją najmocniejszą stroną - chodzi mi o pozwolenie
    na użytkowanie - wówczas można zamieszkać, mimo, że budowa trwa (np. zamieszkać na parterze i wykańczać stopniowo poddasze w domu z użytkowym poddaszem). I wowczas nadzór dokonuje kontroli obligatoryjnie.
    Tak trudno się domyśleć, że używam skrótów i popularnego nazewnictwa?

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    niktspecjalny - przyznałeś się w innym wątku, że kwestie prawne budowania nie sa twoją najmocniejszą stroną - chodzi mi o pozwolenie
    na użytkowanie - wówczas można zamieszkać, mimo, że budowa trwa (np. zamieszkać na parterze i wykańczać stopniowo poddasze w domu z użytkowym poddaszem). I wowczas nadzór dokonuje kontroli obligatoryjnie.
    Tak trudno się domyśleć, że używam skrótów i popularnego nazewnictwa?
    Nie będę Ci w tym przeszkadzał..brnij w to ale plissss nie do przesady.Lubię się z Tobą chandryczyć ,lubię polemikę ,lubię jak mnie każesz.ale aleeeee,piszemy z sensem by czytający wiedział co czyta.
    ....że używam skrótów i popularnego nazewnictwa.
    Ja będę ten drugi .......'
    serdecznie pozdrawiam.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    niktspecjalny - przyznałeś się w innym wątku, że kwestie prawne budowania nie sa twoją najmocniejszą stroną - chodzi mi o pozwolenie
    na użytkowanie - wówczas można zamieszkać, mimo, że budowa trwa (np. zamieszkać na parterze i wykańczać stopniowo poddasze w domu z użytkowym poddaszem). I wowczas nadzór dokonuje kontroli obligatoryjnie.
    Tak trudno się domyśleć, że używam skrótów i popularnego nazewnictwa?
    Popieram

    nawet nie trzeba daleko szukać
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...e,13_8147.html

  12. #12
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chodzi mi o pozwolenie na użytkowanie - wówczas można zamieszkać, mimo, że budowa trwa (np. zamieszkać na parterze i wykańczać stopniowo poddasze w domu z użytkowym poddaszem). I wowczas nadzór dokonuje kontroli obligatoryjnie.
    Aby postawić (dla niezorientowanych) przysłowiową "kropkę nad i" trzeba by dodać, że nie zastępuje to zgłoszenia końcowego i wszystkie czynności trzeba wtedy powtórzyć od nowa (np. aktualne odbiory: kominiarski, szczelności inst. gazowej i t.p.)
    Pozdrawiam

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Popieram

    nawet nie trzeba daleko szukać
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...e,13_8147.html
    Co Ty popierasz.Strach ludzi jak jak im legitymacja przed oczyma się pojawi. Dzindybry My z NB.
    Ty Kolo a przeczytałeś co tam jest napisane???Czytałeś???


    Zanim zamieszkasz w nieukończonym domu

    Powinieneś złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie budynku. Prawo budowlane mówi, że nadzór budowlany będzie zobligowany do przeprowadzenia w ciągu 21 dni obowiązkowej kontroli budowy pod kątem zgodności z pozwoleniem i projektem. O jej terminie inwestor musi być zawiadomiony w ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku.
    Jeżeli kontrola nie wykaże nieprawidłowości, nadzór budowlany pozwoli na użytkowanie domu. Może je jednak uzależnić od wykonania określonych robót budowlanych w oznaczonym terminie (na przykład zabezpieczenia schodów prowadzących na niewykończone poddasze użytkowe). Może też określić termin wykonania robót, które inwestor zostawił na później.
    Inwestor jest obowiązany zawiadomić nadzór o zakończeniu robót prowadzonych na podstawie pozwolenia na użytkowanie.


    Tego chcesz???.A jak nie będzie miał kasy to co???.Teraz zabłyśnij jeśli masz asa.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...

    Tego chcesz???.A jak nie będzie miał kasy to co???.Teraz zabłyśnij jeśli masz asa.
    No nie panikuj tak - duży jest, to chyba wie co robi

    a jak go nie stać - to po co budował

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    No nie panikuj tak - duży jest, to chyba wie co robi

    a jak go nie stać - to po co budował
    Dlatego mi o to chodzi w tych wszystkich watkach by nie porywać się z moty...itd.Ludzie budują własnymi sposobami i jak pytam ile wydali już kasy ,to mnie Elfir wykasuje.I ciemnota nadal nad kilkoma góruje.Tak jak u Ciebie nie doczytałeś artykułu puściłeś fafrocla"Popieram". i wszyscy łykają jakiś to aj waj tu na FM bez skazy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony