dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 247
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 4930
  1. #3561
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Będzie czapka mocno tłumić. Ja obciąłem i nałożyłem strażaka.
    Załącznik 420742
    Co ze skroplinami? Na tym strażaku powinno się ładnie skraplać i spływać.

  2. #3562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale co ma się skraplać i gdzie spływać? Bo w kanale mam suchutko.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3563
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Zastanawiam sie czy nie kupic kominka 150mm aby do rury tego kominka wprowadzic izolowany kanał 125mm.
    150mm to nie za dużo. IMO nie ma już co zwężać.




    Ten z lewej to wyrzutnia rekuperacji fi150. Lakierowane aluminium - Taki

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ponizej zdjęcie czerpni sąsiada. Zrobilem teraz zdjecie. Przy garazu, mniej to widac. A dalej zdjecie od sasiada na moją elewacje północną, wjazdową. Jutro beton, dalej jeszcze 2m szczytu. I teraz z tego bede mial zaciek do dołu... Masakra.
    I sąsiad ma okap!!!
    Widocznie na tyle słabo osłania, że deszcz tam sięga. Bo wykraplać się nie ma co w tym miejscu.
    U mnie ciągle czysto (duży okap, czerpnia tuż pod nim, od wschodu (skąd sporadycznie wieje).


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czerpnia.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	420746  

  4. #3564
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale co ma się skraplać i gdzie spływać? Bo w kanale mam suchutko.
    W chłody wyrzucane z domu powietrze ma blisko 100% wilgotności. Taki wychłodzony strażak to idelane miejsce do skraplania.

  5. #3565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja nie neguję teorii ale mam sucho.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #3566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    150mm to nie za dużo. IMO nie ma już co zwężać.


    Ten z lewej to wyrzutnia rekuperacji fi150. Lakierowane aluminium - Taki

    Widocznie na tyle słabo osłania, że deszcz tam sięga. Bo wykraplać się nie ma co w tym miejscu.
    U mnie ciągle czysto (duży okap, czerpnia tuż pod nim, od wschodu (skąd sporadycznie wieje).
    ]
    Do Tevivy chyba nie maja. Brass mam podobny, systemowy.

    U nas wystarczy mgła by syf plynął z kratki. Mozna to czesto myć. Tak czy siak ja mam nieosłonięty na 7 metrach....

  7. #3567

    Domyślnie

    Czerpnia nad kratką wentylacyjną poddasza nieuzytkowego, w szczycie domu.
    Jak sie zapatrujecie nad taki polozeniem czerpni? Ewentualny zaciek oparlby sie na ponizszej kratce...

  8. #3568
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Czerpnia nad kratką wentylacyjną poddasza nieuzytkowego, w szczycie domu.
    Jak sie zapatrujecie nad taki polozeniem czerpni? Ewentualny zaciek oparlby sie na ponizszej kratce...
    Zaciekiem bym się nie martwił, w upały będziesz wciągał do czerpni to gorące powietrze, które z poddasza wyleci.

  9. #3569
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czy można tak instalować wywiew . Mam już wykonany sufit w pralni i był by problem z montażem w suficie. Przez pralnie przebiega tunel na różne zapomniane rzeczy , tam właśnie to zrobiłem



  10. #3570

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Zaciekiem bym się nie martwił, w upały będziesz wciągał do czerpni to gorące powietrze, które z poddasza wyleci.
    Na północną, chłodną ścianę będzie wychodziło powietrze z poddasza, czy raczej na południową?

  11. #3571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Na północną, chłodną ścianę będzie wychodziło powietrze z poddasza, czy raczej na południową?
    Na obie, znaczy wszystkimi otworami bez względu na temperaturę ściany (chyba że wiatr to będzie zakłócał).

  12. #3572

    Domyślnie

    będę miał rekuperator w pralnio-suszarni obok łazienki. Czerpnia przez ścianę, wyrzutnia przez strop. Ile mam dać izolacji na przewodzie SONODEC łączącym czerpnię z reku i reku z wyrzutnią? Fabrycznie ma ok 2cm, czy dodać 5cm, czy koniecznie 10cm?
    Czy przewody łączące reku ze skrzynkami rozdzielczymi muszą mieć taką samą izolację, czy 2+5cm wystarczy?

  13. #3573

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    będę miał rekuperator w pralnio-suszarni obok łazienki. Czerpnia przez ścianę, wyrzutnia przez strop. Ile mam dać izolacji na przewodzie SONODEC łączącym czerpnię z reku i reku z wyrzutnią? Fabrycznie ma ok 2cm, czy dodać 5cm, czy koniecznie 10cm?
    Czy przewody łączące reku ze skrzynkami rozdzielczymi muszą mieć taką samą izolację, czy 2+5cm wystarczy?
    Sonodec nie nadaje się do dodatkowego izolowania. Zabuduj sztywno styropianem lub gipsem z wypełnieniem wnętrza watą. Jeśli chcesz izolować to sztywne Spiro. Te 2 cm Sonodec to za mało. Będą duże straty. To tak jakbyś miał dom ocieplony 2 cm i to w dodatku nierówno rozłożone.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #3574
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Sonodec nie nadaje się do dodatkowego izolowania...
    To niby dlaczego się nie nadaje? Wewnętrzna spirala jest dość sztywna, chodzić się po tym nie da, ale mam na tym 20 cm wełny mineralnej i nie widzę aby się coś złego działo. Kawałek miałem częściowo zgnieciony to trzeba było dość dużo siły, aby to wyprostować.

  15. #3575

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    To niby dlaczego się nie nadaje? Wewnętrzna spirala jest dość sztywna, chodzić się po tym nie da, ale mam na tym 20 cm wełny mineralnej i nie widzę aby się coś złego działo. Kawałek miałem częściowo zgnieciony to trzeba było dość dużo siły, aby to wyprostować.
    Nie nadaje się bo nie jesteś w stanie tego ciasno owinąć wełną. To będzie prowizorka. Ja sobie nie wyobrażam jak to uszczelnić, zamocować itp. Jak ocieplisz kolanka? Daj zdjęcia jak Ci się uda to zrobić. Opory będą kosmiczne w porównaniu ze zwykłym Spiro.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #3576

    Domyślnie

    Nieużywany kanał wentylacyjny w kominie systemowym można wykorzystać jako wyrzutnię? Robił tak ktoś?
    Jaką grubość izolacji macie na rurach spiro od czerpni i do wyrzutni na nieużywanym poddaszu?

  17. #3577

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Nieużywany kanał wentylacyjny w kominie systemowym można wykorzystać jako wyrzutnię? Robił tak ktoś?
    Jaką grubość izolacji macie na rurach spiro od czerpni i do wyrzutni na nieużywanym poddaszu?
    Można wykorzystać jeśli go ocieplisz. W przeciwnym przypadku chyba nie ma sensu, bo tam będzie hulać wiatr o temperaturze niewiele powyżej zera.
    Na nieogrzewanym poddaszu wystarczy jak dasz 2 cm, albo nic. Pomieszczenie ogrzewane lub takie którego nie chcemy wychładzać to np. 5 cm.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #3578

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Można wykorzystać jeśli go ocieplisz. W przeciwnym przypadku chyba nie ma sensu, bo tam będzie hulać wiatr o temperaturze niewiele powyżej zera.
    Na nieogrzewanym poddaszu wystarczy jak dasz 2 cm, albo nic. Pomieszczenie ogrzewane lub takie którego nie chcemy wychładzać to np. 5 cm.
    Kanał ma być jako wyrzutnia z rekuperatora, więc po co ma go ocieplać?
    To nie ma być kanał wywiewny, tylko ma służyć jako wyrzutnia na poddaszu nieużytkowym.

  19. #3579
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Kanał ma być jako wyrzutnia z rekuperatora, więc po co ma go ocieplać?
    Żeby nie wychładzał pomieszczeń, przez które przechodzi i nie powodował skraplania pary na ścianach. A w przestrzeni nieogrzewanej żeby nie skraplała się wewnątrz.

  20. #3580
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    A ja mam pytano odnośnie przejściówki z rury spiro fi 200mm na jakiś kanał prostokątny.

    Opisze problem: pierwotnie rura miała iść w podbitce, ale w wyniku pewnych zmian miejsca jest za mało. Z uwagi na brak miejsca rurę z czerpni muszę puścić po ścianie i obudować, najłatwiej i najestetyczniej byłoby obudować coś prostokoątnego tylko nie wiem co i nie wiem czy istnieje przejście z spiro 200mm na coś prostokątnego , jest w stanie ktoś coś doradzić?

Strona 179 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony