dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    dzięki

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    http://www.eko-budowanie.pl/program-telewizyjny.php tym sie zaraziłem jeżeli chodzi o własny dom i zeby to był dom niskoenergetyczny

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    od czerwca zeszłego roku można powiedzieć szukałem w necie informacji na temat jak powinien wyglądać dom pasywny czy niskoenergetyczny. szukałem też informacji jak dobrze wybudować dom itd. i temu mam cholerną ochotę przekonać się czy jak to wszystko dobrze zrobię czy uda mi się z starego domu zrobić dom niskoenergetyczny i tak szczerze mówiąc zrobię ten remont żeby to sprawdzić i móc ze spokojnym sumieniem stwierdzić że da się tak wyremontować dom lub że nie da się tego zrobić.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    wracając do schodów to jak będę robić zbrojenie pod pierwszą wylewkę to przy okazji w miejscu gdzie będą schody też wypuszczę zbrojenie bo mam zamiar robić schody żelbetowe i musi to byc dobrze zrobione. dużo myślałem o schodach drewnianych bo ich urok mówi sam za siebie ale jednak lepsze i mocniejsze przede wszystkim są betonowe. tak mam zamiar z grubsza żeby mi wyglądał parter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogólny projekt 3.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	233255

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jeszcze będę myślał czy zrobię kuchnie otwartą na salon czy nie. w garażu mam zamiar dać rekuperację i pomp ciepła lub piec gazowy ale nad tym będę jeszcze myśleć, jeszcze nie wiem czy jakąś ścianka działową nie odgrodzę sobie garażu od kotłowni. ale z grubsza tak to sobie myślę i wydaje mi się najbardziej praktyczne i przy okazji przez duże przeszklenie w salonie będę mógł pozyskać dużo energii ze słońca do ogrzewania jak tylko będzie słonecznie w okresie grzewczym. niby fachowcy tak mówią że zyski cieplne są większe niż straty ale jak już zrobię remont to możecie być pewni że zdam relację jak to się ma do rzeczywistości. wiem że będzie z tym dużo roboty ale jak już mam w tym domu mieszkać to chcę żeby był dla mnie wygodny. niektórzy zapytają po co chce adaptować poddasze na użytkowe skoro mogę zlikwidować garaż i tam zrobić sobie sypialnie i strychu nie ruszać i będzie to wszystko tańsze. ale po pierwsze to nie miałbym gdzie sobie postawić np osobno garaż jakiś blaszany na auto i inne graty też gdzieś trzeba trzymać. po drugie ścianka kolankowa w jednym rogu jest trochę popękana, może to ze starości lub ze złego kiedyś wykonania, nie wiem ale zanim to ocieplę to muszę zrobić z tym coś a żeby się o to nie martwić to wolę to wszystko rozebrać i zrobić porządnie dla świętego spokoju a jak już będę robić to raz a porządnie a nie będę się bawić w przyszłości w adaptowanie poddasza. zdaję sobie sprawę z tego że w domu najlepiej jak garaż jest osobnym budynkiem ale też mogę i tak zrobię czyli na ścianę dam grubo styropianu i drzwi z wiatrołapu do garażu będą podobnej wysokiej jakości tak jak główne wejściowe i mam nadzieję że przez to nie będę miał zbyt dużych strat ciepła.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    od razu napiszę czemu chce mieć taki duży salon. bo tak naprawdę ta przeróbka miała na celu powiększenie salonu i zrobieniu fajnych schodów na poddasze. i chciałem mieć jak największe zyski cieplne ze słońca i duża przestrzeń żeby w środku zmieścić stół do bilarda. zawsze o nim marzyłem. lubię grać w bilard a że na chwile obecna nie mam gdzie to jak już będę robić remont to tak żeby gdzieś ten stół dać. chcę mieć stół 9 a on ma minimalne wymiary co do pomieszczenia 4,2mx5,5m a po przeróbce salon będę miał właśnie 4,2mx7m. wiem że moja pasja do tanich nie należy ale tu koszt będzie niewiele większy niż jakbym tej ściany nie burzył bo dojdzie tylko kosz na materiały a na jedna ścianę nośna to aż tak dużo mam nadzieję że nie będzie. czas pokaże.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ależ się nie mogę już doczekać remontu. zapomniałem wspomnieć że na początku będę musiał usunąć stara instalację elektryczna ale to chyba wiadoma sprawa żeby co nie kopnęło przypadkiem i na słupie też odciąć. kumpel z pracy ma uprawnienia elektryczne więc mi zrobi cała elektrykę. ale nie tak szybko wszystko bo będę się zastanawiał na projektem inteligentny dom a jak się wstępnie zorientowałem to wtedy jak się robi elektrykę to trzeba najlepiej już dać grubsze kable czy puszki większe czy coś tam więc jak będę miał już projekt to udam się do firmy żeby mi to fajnie wszystko policzyli i jak się zmieści w 5-7tyś. to może się na to skuszę. ale żeby sterować wszystko za pomocą komórki to wszystko musi być na sterowanie, czyli oświetlenie, zasłony do okien, alarm, brama garażowa i wjazdowa i wszystko co się tylko da. poszczególne czujki nie są drogie ale wszystko na raz możne zrobić niezła sumkę. jak będę miał projekt to wstępnie sobie to policzę i zobaczy się czy kasy starczy na taki luksus, fajny bajer ale jak się robi dom niskoenergetyczny i ma się w nim ciekawe wyposażenie to warto nad tym czuwać. niby teściowa obok i ma dom przed oczyma ale dom z drugiej strony czyli od południowej jest otwarty na działkę a do działki łatwe dojście dla potencjalnego złodzieja więc lepiej dmuchać na zimno.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogólny projekt 4.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	233257

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    kurde tekst mi nie wskoczył

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tak mam zamiar ułożyć mniej więcej ułożyć belki stropowe, na to pustaki stropowe i zbrojenia, do zalania betonu chyba bym wziął ekipę jakaś żeby mi to równo zrobili. gdy będę czekać aż wszystko dobrze wyschnie to w tym czasie zrobię porządek i przygotuje sobie belki na dach. szwagier robi z dachami więc wytłumaczy co i jak mam zrobić i będę sobie dłubać po trochę. oby wtedy pogoda była dobra. jak wyschnie wszystko to będzie wielkie murowanie, wieniec i murłaty. na szczęście mam najprostszy dach do zrobienia więc powinno pójść szybko i dobrze. piękne to nie musi być bo z drogi słabo widać tylko tak żeby było dobrze. jak się wyśpię to pokaże jak będę chciał żeby poddasze było.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogólny projekt 5.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	233292

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    takie chciałbym mieć poddasze

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jeszcze się zastanawiam w jakiej technologi zrobię ścianki działowe ale to i wygląd poddasza z architektem ustalę ale mam nadzieję że tak to będzie mogło wyglądać. na każde z pomieszczeń będzie po jednym oknie dachowym tylko w pokoju na środku dam dwa żeby było jaśniej. wiem że przez okna dachowe ucieka najwięcej ciepła ale muszę je dać najwyżej będę szukać jakiś dobrych. w ścinach boczny murowanych też dam okna. jeszcze się będę zastanawiać czy może zamiast dwóch pokoi czyli środkowego i tego po lewej stronie nie zrobię jeden większy pokój na duża sypialnie małżeńska, a jak w przyszłości będę potrzebować więcej pokoi to wtedy wstawię ściankę działowa. i pewnie tak zrobię. na całej podłodze na poddaszu dam izolację z styropianu jakieś 10cm a w dachu jakaś b.dobra wełnę 2x15cm=30cm a przed płytami gk jeszcze folię aluminiowa dam żeby lepiej ciepło trzymać zamiast w sumie 40cm wełny. myślę że 30cm + folia wystarczy. oczywiście ściankę kolankowa ta wymuruję żeby po tych wszystkich ociepleniach dachu i podłogi mieć na poddaszu dobre wysokości. projekt wszystko będzie zawierać. na poddaszu ogrzewanie podłogowe będzie na pewno w holu pralni i łazience a czy w pokojach to jeszcze nie wiem bo nie wiem czy to w pokojach nie będzie szkodzić.jeszcze na ten temat będę musiał zaczerpnąć wiedzy. może jeszcze w łazience dam jeden kaloryferek na ręcznik ale to się jeszcze okaże.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    może zrobię drzwi na schody ale nie wiem jeszcze. na całym parterze będę miał ogrzewanie podłogowe. tata hydraulik wszystko ułoży jak trzeba. na pierwsza warstwę betonu dam 20cm b.dobrego styropianu. izolacja od gruntu musi być. na styro pójdzie podłogówka i na to cienka wylewka. na pewno w przedpokoju i kuchni dam płytki a pewnie w salonie panele albo też płytki. później będę się tym martwić. ale za nim położę płytki to będę musiał skuć stary tynk wewnątrz w całym domu. nie będę tego robić wcześniej tylko wtedy jak już dach będę miał gotowy żeby jak będzie padać żeby ściany tak nie namokły. ze względu na to że cały dom ocieplę styro 0,031to w garażu też będę miał ogrzewanie jakieś małe żeby się tam grzyb nie pojawił. w garażu planuje jeszcze zrobić sobie kanał ale jeszcze nad tym będę się zastanawiać bo mam możliwość odkupienia za 200zł fajnych metalowych najazdówek od jednego sąsiada, może się na nie skuszę. wiem że szkoda ogrzewać garaż i może to szkodzić na samochód ale czytałem w jakimś poście że jak sobie ludzie zrobili ocieplenie całego domu z garażem to grzyba mieli w garażu, więc wole coś tam dogrzać do niewielkiej temperatury i mieć spokój. a też słyszałem że nowsze auta nie sa takie jak te starsze i im już nie szkodzi ogrzewanie garażu. jak ktoś coś o tym może więcej powiedzieć to będę wdzięczny.

  16. #36

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    aha, mimo wszystko na razie muszę mieć projekt i wtedy będę wszystko liczyć. ale czynności które mam zamiar robić są takie same jak w domu zwykłym tylko wszystko mam zamiar zrobić staranniej i więcej ocieplenia dać, więc koszt będzie większy o te grubsze izolacje, mam taka nadzieję. w każdym domu trzeba zrobić strop, dach, izolację, ludzie robią kominy i centralne ogrzewania itp a ja to zrobię trochę inaczej i bez kominów. sam się przekonam. jak się okaże że na wszystko 250tyś mi nie starczy to chyba nie będę robić tego remontu i tyle. ale żeby wiedzieć mniej więcej ile to może kosztować to muszę wiedzieć co mam zamiar w tym domu robić. cena za dom to będzie materiały+ prąd. mój czas i symboliczne kwoty dla rodziny i przyjaciół którzy pomogą. bo jakby mi to firma robiła to pewnie nawet 500tyś by brakło. jeżeli uda się wszystko dobrze zrobić i dom po remoncie będzie miał bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło to warto robić bo w końcu patrząc na przestrzeni 30lat jak będę mało płacił za ogrzewanie to będzie tak samo lub taniej niż jakbym to robił gorzej ale więcej płacąc za ogrzewanie, ale warunek jest taki że muszę osiągnąć standard niskoenergetyczny. taka ostateczna cena będzie dla mnie 300tyś. największe pieniądze pójdą na okna trzyszybowe, drzwi wejściowe, okna dachowe, potem ocieplenie, dach, strop i schody, no i oczywiście pompa ciepła i rekuperacja. ale wszystko wycenie i dobiorę z projektem. najlepsze jest to że muszę najpierw zrobić ten projekt, czyli opłacić architekta żeby przekonać się czy w ogóle będę robił ten remont. jak to będzie ponad moje siły to stracę te 4tyś na architekta ale trudno trzeba spróbować.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    z tego co widzę Twój domek bardzo fajnie wygląda, mam zamiar zrobić podobnie więźbę i ciekawy pomysł na taras. on jest bardzo dobry bo w lato może uchroni przed nadmiernym słońcem gdy będzie wysoko i chyba też se taki zrobię. u mnie pracę będą wyglądały podobnie jak u Ciebie.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    potem zajmę się zrobieniem drenażu wokół domu i ocieplę fundament. będę musiał obkopywać po trochę. raczej mam fundament kamienny więc zaprawa będę musiał wyrównać a potem kleić styropian. planuje dać jakieś 15 lub 20cm a na to folie kubełkowa. na ocieplenie fundamentu być może będę musiał poczekać właśnie do czasu jak będę miał gotowy strop i dach bo wtedy ponoć lepiej się będzie trzymać cały budynek żeby na boki się nie rozchodził. ale jeszcze będę musiał się dowiedzieć czy nie będę mógł tego zrobić jak rozbiorę dach i stary strop drewniany i zostaną tylko mury. ogólnie będę musiał to zrobić prędzej czy później.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut terenu.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	233317

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony