dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 105 z 249
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 4962
  1. #2081
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Roczny koszt gazu (prowadziliśmy się w maju tamtego roku) to 1890zł. Nie obejmuje gotowania (indukcja). Dziś byśmy szli w pompę powietrzną, ale człowiek się odpowiednio nie dokształcił przed budową Nie zmienia to faktu, że z kosztów jesteśmy zadowoleni i musiałaby stać się jakaś katastrofa, że by choć myśleć o paliwie stałym.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  2. #2082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Ps. A jak ci jest z faktem, że gaz bardziej niż prąd czy PC truje ciebie i twoją rodzinę? Też myślisz kasą rozwiążesz ten problem?
    To policz mi, ile trzeba wypuścić w niebo tlenków siarki, NOx, PM10, CO2, żeby uzyskać jedną kWh z gazu i z prądu...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    a jakie ,,pary" dobrze współgrają ze sobą pod względem ogrzewania?tzn gaz+pc gruntowa to chyba nie,tak samo jak węgiel + gaz tez chyba na nie
    chodzi mi o to co nie jest ekonomiczną głupotą ?
    niektórzy np do kotła na węgiel dodawali solary aby w lecie grzac ciepła wodę to chyba miało sens?
    Choć węgiel i drzewo mnie nie interesują to jakie mixy można porobić z innymi zródłami ciepła?
    mam nadzieje że nie wyszło ,,masło maślane" pzdr
    Solary nawet z dopłatą są zbyt drogie i nie warto, do kotła zasypowego typu kopciuch wystarczy do grzania CWU grzałka elektryczna w bojlerze i to będzie właściwa para.

    Natomiast do kotła na ekogroszek nie ma pary bo PPC do CWU i solary się nie opłacają, a grzałką elektryczną wyjdzie drożej, no i kocioł będzie korodował gdy nie będzie użytkowany latem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #2084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Aleś napłodził. Grzej prądem i nie marudź. Pisząc 400-500 na miesiąc miałem na myśli sezon strikte grzewczy. Umiesz czytać między wierszami? Swoją drogą odczujesz różnicę temperatury na poziomie dziesiątych części stopnia? Nie wierzę. Regulacja z taką dokładnością to Twój koronny argument, bo innych nie ma!
    odniesiesz się do tego co napisałem czy tylko bijesz pianę (koszty o których tylko wspomniałeś).. możesz regulować temperaturę w zakresie +/-1 * ?
    a co z przeglądami poeca, kosztem kominów..
    aa. i zapomniałem - jaką masz powierzchnię kotłowni?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  5. #2085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiekNS Zobacz post
    Dobra to ja zapytam dublując post z ,,Bocianków'' bo mam już dom w SSO i OZC...chociaż czytając ostatnie klika stron to czarno to widzę

    Pow. użytkowa 103m2, pow. całkowita 116m2, poddasze użytkowe. Ytong energo 24, na ścianie 20cm styropianu, poddasze 30cm wełny, grunt 20cm styro. Okna na pewno energooszczędne. Dom bez garażu, bez balkonów, jedno okno dachowe energooszczędne, dachówka. Podłogówka w całym domu + WM. OZC było liczone dla gorszego ocieplenia i wychodzi 7464kwh/rok.
    Przyłącze gazu w komplecie będzie mnie kosztować około 6 tysięcy. Czy gra z gazem jest warta świeczki? A może jednak pompa, bufor lub jakiś inny prąd?
    eee.. chłopie, to masz super temat do ogarnięcia.. ja bym poszedł w bufor wodny i zamiast pieprzyć się z gazem za tą kasę kupił PC ze zbiornikiem.. albo PC plus zbiornik i że 2-3 grzałki rezerwowo.. jeszcze do tego 2 taryfa i w 1000 zł za rok na CO się zamkniesz spokojnie..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #2086
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiekNS Zobacz post
    Pow. użytkowa 103m2, pow. całkowita 116m2, poddasze użytkowe. Ytong energo 24, na ścianie 20cm styropianu, poddasze 30cm wełny, grunt 20cm styro. Okna na pewno energooszczędne. Dom bez garażu, bez balkonów, jedno okno dachowe energooszczędne, dachówka. Podłogówka w całym domu + WM. OZC było liczone dla gorszego ocieplenia i wychodzi 7464kwh/rok.
    Przyłącze gazu w komplecie będzie mnie kosztować około 6 tysięcy. Czy gra z gazem jest warta świeczki? A może jednak pompa, bufor lub jakiś inny prąd?
    Ciężko gdybać bo nie masz OZC po lepszym dociepleniu ale sądząc po izolacji zapotrzebowanie spadło do ok.4500-5000kWh za ogrzewanie a cwu nie wiem na ile osób,liczę na 4 czyli jakieś 4000kWh czyli rocznie na c.o+cwu zużyjesz ok.8500-9000kWh czyli
    eksploatacja roczna będzie Cię kosztowała:
    -prądem ok.2500-2700zł
    -gazem ziemnym 1900-2000zł
    -powietrzną pompą ciepła 800-900zł

    Inwestycja w w/w systemy grzewcze będzie Cię kosztowała:
    -prądem ok.5000zł
    -gazem ok.12000-15000zł
    -powietrzną pompą ciepła ok.20000-22000zł

    Wybieraj

  7. #2087

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    gorbag - jaką masz powierzchnię kotłowni?
    pisząc komin masz na myśli wymurowanie wszystkiego, obróbki blacharskie komina itp. ? bo coś mi cena razem z kotłem i resztą niska wychodzi - może się mylę ale chyba jako komin masz na myśli rurę z kwasówki..
    Oto moja kotłownia w trakcie prac:

    Kotłownia zajmuje zero miejsca , bo kocioł z wbudowanym zasobnikiem wisi na ścianie w małym kibelku, a dokładnie pod nim stoi pralka (brak na zdjęciu)

    Komin z kwasówki jest wewnątrz komina systemowego, i to właśnie ten niepotrzebny wydatek. Mam przylegające do siebie dwa kominy (na zdjęciu po lewej). Drugi komin przewidziany jest do kozy, jeszcze jej nie mamy i jakoś nam nie pilno do tego.

    Obróbki blacharskie, czapkę od góry i tynk itd. zrobił mi w cenie wykonawca pokrycia dachu. Jego cena za robociznę:
    Krycie dachu dachówką, obróbka komina, rynny itd. łącznie 2300 zł
    Komin wykończony jest powyżej dachu tynkiem mozaikowym, kosztował około 100 zł.
    Arkusz blachy na obróbki kosztował bodajże 60 zł.
    To wydatki niejako przy okazji, bo komin do kozy i tak by się przebijał przez dach, ale i tak są to bardzo małe wydatki.
    Koszt wymurowania komina systemowego z materiałem podałem, to było chyba 2500 zł od sztuki. W większości zmarnowane pieniądze, bo do puszczenia rury stalowej nadawał się byle pustak wentylacyjny.

    Przy okazji pytanie do Ciebie, bo mnie już wcześniej zaskoczyły wyniki. Na CO i CWU idą mi bardzo podobne ilości gazu. U Ciebie na CO idzie kilkakrotnie więcej niż na CWU. Czy to wynika z tego, że na CWU zużywasz energię tylko w taniej taryfie, a na CO nie tylko? U nas mieszkają 4 osoby, z tego trzy lubią się dużo chlapać.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  8. #2088
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Oto moja kotłownia w trakcie prac:

    Kotłownia zajmuje zero miejsca , bo kocioł z wbudowanym zasobnikiem wisi na ścianie w małym kibelku, a dokładnie pod nim stoi pralka (brak na zdjęciu)
    Bardzo sprytne rozwiązanie.
    Ale to pokazuje,że nie mając paliwa stałego w domu pomieszczenie na kocioł tzw.kotłownia to zbędny i dodatkowy koszt

  9. #2089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Oto moja kotłownia w trakcie prac:
    Dzięki, już wiem co i jak.. czyli koszt kotłowni masz z głowy bo węglarze mają piec i powierzchnię na opał - razy 2000zł (orientacyjny koszt wybudowania 1m2 domu w stanie developerskim) to wychodzi sporo, a nikt tego prawie nie liczy

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Przy okazji pytanie do Ciebie, bo mnie już wcześniej zaskoczyły wyniki. Na CO i CWU idą mi bardzo podobne ilości gazu. U Ciebie na CO idzie kilkakrotnie więcej niż na CWU. Czy to wynika z tego, że na CWU zużywasz energię tylko w taniej taryfie, a na CO nie tylko? U nas mieszkają 4 osoby, z tego trzy lubią się dużo chlapać.
    A to akurat proste - z reguły popmpiarze i węglarze mają taką odpowiedź więc ich nie zaskoczę - bo u nas na wsi kąpiele tylko w sobotę, a w lato dodatkowo balię na słońcu grzejemy

    Dobra.. a teraz serio..

    pytanie takie - skąd wiesz jakie ilości gazu Ci idą na CO a jakie na CWU ?
    na podstawie letniego zużycia ?

    1. Grzeję jedno i drugie TYLKO w taniej taryfie - to pierwszy warunek konieczny do włączenia czegokolwiek - nawet jak temperatura zadana nie zostanie osiągnięta to jak tania taryfa się skończy to grzanie się wyłączy..
    2. mam opomiarowane (osobne podliczniki tylko na to) CO i CWU... część osób ma wspólny albo też jakieś kombinacje ze sprawdzaniem zużycia w lato (nie mówię że to źle, tylko że to niekoniecznie miarodajne, w przybliżeniu owszem)..
    3. sprawność pieca/kotła itp. - u mnie sprawność to 100% - cała energia elektryczna przekształcana jest w ciepło.. Nie wiem jak jest u Ciebie przy grzaniu latem? może jest jakiś "myk" który sprawia że sprawność drastycznie spada - nie wiem, ale tu bym szukał (jakieś ustawienia, straty)..
    4. i coś co moim zdaniem sporo u mnie dało jeśli chodzi o zużycie ciepłej wody - zawór mieszający na wyjściu z bojlera do CO - grzeję wodę wysoko w taniej taryfie (aktualnie histereza ustawiona na 50-55* - maksymalnie mogę do 65* chyba) i na samym wyjściu mam zawór mieszający do 40* ustawiony - dwie korzyści - pierwsza to że nikt się nie poparzy, a druga że statystycznie ze 100l gorącej mam jakieś 140-150 po wymieszaniu, co przy zbiorniku 200l daje już sporo
    5. Nieduża wanna i dwie osoby wanna i dwie prysznic
    6. Kuchnia praktycznie nie zużywa ciepłej wody - praktycznie tylko zmywarka

    aaa... zaraz masz do CWU zasobnik w zbiorniku??
    piszesz : "kocioł z wbudowanym zasobnikiem "
    - jak to wygląda - masz jakiś rysunek ?? straty postojowe chyba tu będą grać rolę - w sensie jak jeden tylko jest grzany to drugi (pewnie większy) przejmuje przez ścianki ciepło i się wychładza.. - w bloku za gaz z piecyka przepływowego plus gotowanie płaciliśmy około 50-60zł miesięcznie.
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #2090
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To policz mi, ile trzeba wypuścić w niebo tlenków siarki, NOx, PM10, CO2, żeby uzyskać jedną kWh z gazu i z prądu...
    Przeliczanie tego w ten sposób, patrząc z perspektywy wpływu na CZŁOWIEKA, nie ma większego sensu. NOx to jest 9x więcej, CO2 8x więcej za kWh w domu (dla najbardziej syfiastej elektrowni w PL). Przy czym wszystko rozbija się o stężenia tych związków, które w przypadku "niskiej" emisji dużo bardziej negatywnie wpływają na ludzi. Mówiąc wprost, i nie jest to pierwsza dyskusja na ten temat, zanim wyemitowane związki z komina elektrowni dotrą do ludzi na ziemi, to ostatecznie wyląduje ich znacznie mniej w płucach człowieka. I to jest istotne dla ekologii człowieka, o której w tym kontekście pisałem. Ponadto przy zastosowaniu PC i odzysku ciepła z powietrza/słońca poziom tej emisji zmniejsza się zgodnie z COP pompy 3/4-krotnie, a uwzględniając OZE generujące prąd, jeszcze mniej.

    Inna sprawa, ale w zasadzie kluczowa, że czy grzejemy prądem/PC czy nie, elektrownia będzie pracować tak samo. Bo, grzejąc prądem w 2T zużywa się prąd "spadowy", który normalnie zwyczajnie w większości by się zmarnował. Generalnie ciężko jest więc traktować o emisji w przypadku grzania domów prądem w PL. Będzie można tak twierdzić, jak zniknie druga taryfa, bo to będzie oznaczać że zużycie w "przeciągach" zrównało się z dziennym zapotrzebowaniem prądu "bytowego" do którego moc elektrowni się obecnie dopasowuje. Ale do tego zrównania jeszcze bardzo daleka droga patrząc jak ludzie podchodzą do grzania prądem. W przypadku gazu czy węgla pod strzechami jest to zwyczajnie kolejna dodatkowa emisja i w ogólnym bilansie do prądu póki co wychodzi na niekorzyść. Niestety większość "analityków" spod strzech, zarówno broniących gazu jak i węgla spalanego w indywidualnych kotłach, bierze pod rozwagę tylko liczby z emisji spalania -- zamiast interpretować całość.

    Tak czy siak ja do spalania gazu nic w zasadzie nie mam (a szczególnie jak ktoś wyngiel pod strzechą na gaz zamienia) poza tym, że jest jednak droższy niż PC a coraz częściej droższy także niż prąd.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #2091
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Poza tym wczoraj zapowiedzieli że gazu od ruskich w 2022 nie będą w ogóle kupować.. ciekawe kto sprzeda taniej?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #2092

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Poza tym wczoraj zapowiedzieli że gazu od ruskich w 2022 nie będą w ogóle kupować.. ciekawe kto sprzeda taniej?
    Jednak ruskom zależy, aby nam gaz sprzedawać.

    http://www.rp.pl/Energianews/3053198...-Gazpromu.html

  13. #2093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Poza tym wczoraj zapowiedzieli że gazu od ruskich w 2022 nie będą w ogóle kupować.. ciekawe kto sprzeda taniej?
    I wierzysz w to ?
    Do 2022 to mamy jeszcze dwa razy wybory parlamentarne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2094
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to nie chodzi o moją wiarę czy niewiarę.. ci debile u władzy (wszyscy co byli dotychczas) gotowi są każdą głupotę wykombinować..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #2095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Tak realnie, to najlepiej byłoby produkować prąd z gazu. Do tego jeszcze w tandem przepompownie szczytowe (pozwalające akumulować ogromne ilości energii z prądu normalnie przetracanego i uwalniać w szczycie zapotrzebowania)...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #2096
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I wierzysz w to ?
    Do 2022 to mamy jeszcze dwa razy wybory parlamentarne...
    500+ plus jeszcze jakieś obietnice... 3 kadencje ?
    Darek B

  17. #2097

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    odniesiesz się do tego co napisałem czy tylko bijesz pianę (koszty o których tylko wspomniałeś).. możesz regulować temperaturę w zakresie +/-1 * ?
    a co z przeglądami poeca, kosztem kominów..
    aa. i zapomniałem - jaką masz powierzchnię kotłowni?
    Powierzchnia kotłowni 7,5 m2. A co to ma do rzeczy? Regulacja temperatury w przypadku Immergas Victrix to +- 0,1 stC przy regulatorze pokojowym Tybox 137. Przegląd około 150 zł/rok.

  18. #2098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Widziałem wiele kominków z płaszczem i jedynie te bardzo drogie nie miały brudnej szyby. Twój wkład chyba do nich nie należy.
    No i większość moich znajomych, którzy takie maja, po kilku latach mają już po dziurki w nosie palenia
    dla oszczędności. W takim razie po co inwestycja? Im NIGDY się nie zwróci.
    Czystość szyby zależy od sposobu palenia a nie od klasy i ceny wkładu.

  19. #2099
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Powierzchnia kotłowni 7,5 m2. A co to ma do rzeczy?
    Na przykładzie gorbag-a masz przykład,że ma do rzeczy i to bardzo dużo.
    Że zaoszczedzil te "Twoje" 7,5m2 bo pomyślał przed budową o budowie w przeciwieństwie do Ciebie.
    Bo Ty budowales na pałę,bez pomyslunku wogole.
    Przykładem na taką bezmyślność jest kominek z PW i grawitacyjna wentylacja i Twoje wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-06-2016 o 20:59

  20. #2100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Powierzchnia kotłowni 7,5 m2. A co to ma do rzeczy?
    ano to że do kosztów dolicz jakieś 12-15 tysięcy - tyle kosztuje średnio wybudowanie tych 7.5m2 - to koszt ścian, dachu, fundamentów, tynków, wylewek,okien itp. aktualnie to około 2tys. za m2 domu, a kotłownia zabiera powierzchnię? węglarze jeszcze więcej muszą mieć żeby worki z węglem gdzieś trzymać..

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Regulacja temperatury w przypadku Immergas Victrix to +- 0,1 stC przy regulatorze pokojowym Tybox 137.
    i w każdym pokoju masz taki regulator? to ile ich masz?

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Przegląd około 150 zł/rok.
    aha.. dzięki za info..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 105 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony