dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 11 z 249
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 4962
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie nie będę pisał o historii budownictwa, nie interesuje mnie grzanie gruntu. Temperatura gruntu zimą pod domem przekraczająca +1 st.C to ciepło z domu.!
    Bzdura
    Skąd ten +1C (z palca).
    Policz ,a nie filozofuj .

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zawsze trochę grunt grzejemy, ale rozgrzanie gruntu powyżej +5 st.C to dowód na to, ze dom nie jest izolowany.
    !
    W rzeczywistości nie istnieją izolatory doskonałe .
    Każda izolacja przewodzi ciepło.To że grunt się rozgrzeje o 4 i więcej stopni nie zależy tylko od izolacji ale tez od przejmowania ciepła przez grunt.
    Dlaczego dt 4 jest lepsze i jedynie słuszne.Bo ktoś wyssał z palca ?

  3. #203
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Bzdura
    Skąd ten +1C (z palca).
    Policz ,a nie filozofuj .
    Jak Pan nie rozumie to wyjaśnię - temperatura gruntu na wysokości podłogi wynosi zimą około +1 st. Można to sprawdzić w internecie i termometrem.
    Gdy postawimy dom, to ten grunt ogrzewamy. Im mniej izolacji tym bardziej go grzejemy, tym są większe rachunki. Przy 30cm izolacji rozgrzewamy ten grunt do +3 +5 st.C w zależności od zimy. Przy 40cm nie przekracza to +3 st.
    Temperatura spodu wylewki ( płaszczyzny w kontakcie ze styropianem ) przy ogrzewaniu podłogowym, gdy temperatura powierzchni podłogi wynosi 24 st.C oscyluje między 28 a 30 st. gdy jest terakota, 33-35 gdy są panele i ponad 36 gdy jest parkiet lub wykładzina.

    Teraz dach - temperatura pod sufitem wynosi 18 do 19 st. przy reku i ogrzewaniu podłogowym - na zewnątrz średnia temperatura dachu jest sporo powyżej 0 st.C, bo średnia temperatura powietrza na tej wysokości wynosi + 3 st i dochodzą ogromne zyski słoneczne.

    Jak Pan widzi... gdybym stosował uproszczoną metodę liczenia jaką Pan zaproponował - to uznałbym takiego co twierdzi, że przy izolacji 0.1W/m2 xK większe są straty dachem niż podłogą - za matoła nie znającego tabliczki mnożenia.
    Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie nie będę pisał o historii budownictwa, nie interesuje mnie grzanie gruntu. Temperatura gruntu zimą pod domem przekraczająca +1 st.C to ciepło z domu. Zawsze trochę grunt grzejemy, ale rozgrzanie gruntu powyżej +5 st.C to dowód na to, ze dom nie jest izolowany.
    Co do temperatury posadzki... gdy temperatura posadzki z terakotą wynosi 24 st.C to spód wylewki gdzie są kable ma 28-30st. W łazienkach temperatura podłogi jest wyższa. Gdyby Pan miał panele - temperatura wylewki przekroczy 33st a przy parkiecie to i 36st!
    Wie Pan. Może kable to absurdalny pomysł na grzanie . Nie znam się na kablach. Może nie powinny być na spodzie wylewki Ja wiem bo to z ciekawości kontroluję,że temperatura mojej wodnej podłogówki przy normalnych minusowych temp. wynosi 1-2oC więcej jak powietrza w domu.
    Czyżby Pan sugerował że wymóg 30-40cm ,to przez kable?

  5. #205
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    W rzeczywistości nie istnieją izolatory doskonałe .
    Każda izolacja przewodzi ciepło.To że grunt się rozgrzeje o 4 i więcej stopni nie zależy tylko od izolacji ale tez od przejmowania ciepła przez grunt.
    Dlaczego dt 4 jest lepsze i jedynie słuszne.Bo ktoś wyssał z palca ?
    Ponieważ faktycznie grunt dobrze rozprasza ciepło to Polska Norma opisująca metody liczenia, mnoży wynik do gruntu x1.4. Co może Pan sprawdzić, np metodą zaproponowaną przez Szanownego kolektora1 Szklanka ciepłej wody w powietrzu i piachu przy identycznym delta T.
    Radzę więc Sobie sprawdzić jakie są zyski słoneczne na dachu i znając delta T do gruntu (23 st.C minimum) i do dachu (16 st. maksimum) i wyjdzie Panu dlaczego tych co dają mniej jak 30cm od gruntu nazywa się głupcami.

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.,,

    No nie wierzę że facet z tytułem naukowym może być tak źle wychowany ,żeby nie powiedzieć dosadniej . Czy on wie,że Pan go ośmiesza?

  7. #207
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Wie Pan. Może kable to absurdalny pomysł na grzanie . Nie znam się na kablach. Może nie powinny być na spodzie wylewki Ja wiem bo to z ciekawości kontroluję,że temperatura mojej wodnej podłogówki przy normalnych minusowych temp. wynosi 1-2oC więcej jak powietrza w domu.
    Czyżby Pan sugerował że wymóg 30-40cm ,to przez kable?
    Wie Pan... Absurdem jest dom zużywający ponad 30kWh/m2 a kable... to nie wybór a konieczność. Mimo wielu prób nie udało się nikomu założyć nic innego w domach izolowanych. Dają najmniejsze zużycie, największy komfort i są tanie.
    Z tym, że zapewne dr Duda ma rację, jeżeli ktoś daje mniej jak 30 cm od gruntu jest głupcem, a skoro tak, to i dalszych spraw, bardziej zaawansowanych technologicznie może nie zrozumieć.

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jak Pan nie rozumie to wyjaśnię - temperatura gruntu na wysokości podłogi wynosi zimą około +1 st. Można to sprawdzić w internecie i termometrem.

    Jak Pan widzi... gdybym stosował uproszczoną metodę liczenia jaką Pan zaproponował - to uznałbym takiego co twierdzi, że przy izolacji 0.1W/m2 xK większe są straty dachem niż podłogą - za matoła nie znającego tabliczki mnożenia.

    Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.
    Rzeczywiście to jest dowód na +1 C (a może jakieś źródło -link)

    Jak Pan ogarnia te złożone metody skora ta prosta sprawia taki problem.

    Nie chcę obrażać Pana Dydy bo nie słyszałem tej wypowiedzi .Pana jedynym argumentem jest " Bo dr Duda powiedział i ma nr 1 "
    A może Pan coś pokręcił .Może to tak trudne ,że aż niepojęte.Może tylko dla wybrańców.Może ci wybrańcy z tego żyją i mają jakiś interes w firmach produkujących izolację.

  9. #209
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    ,,Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.,,

    No nie wierzę że facet z tytułem naukowym może być tak źle wychowany ,żeby nie powiedzieć dosadniej . Czy on wie,że Pan go ośmiesza?
    To też nie jest kwestią wiary. W dobrze znanym Panu wątku, który założyłem "komfortowe... 0-20kWh , Szanowny HenoK zapytał dr Dudę w temacie strat do gruntu - Szanowny HenoK zamieścił korespondencję na tym wątku. Może więc Pan sprawdzić to osobiście. Co za problem?

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Z tym, że zapewne dr Duda ma rację, jeżeli ktoś daje mniej jak 30 cm od gruntu jest głupcem, a skoro tak, to i dalszych spraw, bardziej zaawansowanych technologicznie może nie zrozumieć.
    Albo rozum ,albo wiara.

    Czy Pan Duda założył sektę .

  11. #211
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Rzeczywiście to jest dowód na +1 C (a może jakieś źródło -link)

    Jak Pan ogarnia te złożone metody skora ta prosta sprawia taki problem.

    Nie chcę obrażać Pana Dydy bo nie słyszałem tej wypowiedzi .Pana jedynym argumentem jest " Bo dr Duda powiedział i ma nr 1 "
    A może Pan coś pokręcił .Może to tak trudne ,że aż niepojęte.Może tylko dla wybrańców.Może ci wybrańcy z tego żyją i mają jakiś interes w firmach produkujących izolację.
    Otworzyłem pierwszy w Polsce sklep z izolacjami w 1990 roku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	133.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	257576 ale od 1997 nie izoluję - skupiłem się na wentylacji i ogrzewaniu.

    Wyliczył Pan dlaczego wg dr Dudy głupcy kładą mniej niż 30 cm od gruntu, dlaczego tylko ktoś kto nie umie liczyć uważa, że więcej ciepła przy 0.1W/m2 xK ucieka dachem niż podłogą?

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panie Tomasz . Ponieważ używa Pan słów ogólnie uważanych za obraźliwe,a mając izolacji pod posadzką 18cm i nie czując się głupcem,nie pozostaje mi nic innego jak nazwać Pana głupcem promującym 30-40cm izolacji pod posadzką,nie mającym pojęcia o zasadach izolowania.

  13. #213
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Albo rozum ,albo wiara.

    Czy Pan Duda założył sektę .
    A może Pan sprawdzić katalogi np ISOVER
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...lisolerahemma/
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...g/IsoverBoken/ od str 46

    Gdzie jest mniej jak 3x10cm?

  14. #214
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panie Tomasz . Ponieważ używa Pan słów ogólnie uważanych za obraźliwe,a mając izolacji pod posadzką 18cm i nie czując się głupcem,nie pozostaje mi nic innego jak nazwać Pana głupcem promującym 30-40cm izolacji pod posadzką,nie mającym pojęcia o zasadach izolowania.
    Jeszcze raz przypomnę - zacytowałem dr Ludomira Dudę - z tego forum! Może więc Pan też skieruje to do właściwego adresata... jeżeli chodzi o głupca. Jeżeli chodzi o 30cm - to proszę pisać do ISOVER czy ROCKWOOL czy URSA ... Tam wszędzie jest minimum 30 cm!

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytując i utożsamiając się z tym stwierdzeniem,nie może Pan się spodziewać oklasków.
    Chętnie skieruję. Pan poda emaila do tego Pana na priwa.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A może Pan sprawdzić katalogi np ISOVER
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...lisolerahemma/
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...g/IsoverBoken/ od str 46

    Gdzie jest mniej jak 3x10cm?
    A który producent będzie pisał zeby stosowac mniej izolacji, wiecej izolacji, wieksza sprzedaż, wieksze zyski, kazde grabie grabią do siebie , a nigdy od siebie.
    Prawdopodobnie isover jest w spisku producentów izolacji i dlatego oni zalecają stosowanie jak najwiekszych grubosci. Do tego spisku wciągneli i Pana i dr Dudę bo jak widac sama reklama nie wystarczy. Naiwnoscią byłoby sądzic za taka walka o izolowanie wynika tylko z przekonań. Zawsze mozna powiedziec dla odwrócenia uwagi ze spisek ciepłowników, ze sa szkodnicy głupcy, ze uczelnie zle kształcą, itd.

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    36 przy parkiecie
    Typowy bełkot teoretyka
    U mnie max to 30 przy największych mrozach
    Byloby mniej gdybymgrzal 24 h a nie tylko 8h
    Na posadzce mam 23 cm
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #218
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Cytując i utożsamiając się z tym stwierdzeniem,nie może Pan się spodziewać oklasków.
    Chętnie skieruję. Pan poda emaila do tego Pana na priwa.
    A nie może Pan w googlach?
    np. http://www.kape.gov.pl/dbaudit/fs-audita.phtml

  19. #219
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    36 przy parkiecie
    Typowy bełkot teoretyka
    U mnie max to 30 przy największych mrozach
    Byloby mniej gdybymgrzal 24 h a nie tylko 8h
    Na posadzce mam 23 cm
    Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A może Pan sprawdzić katalogi np ISOVER
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...lisolerahemma/
    http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGoba...g/IsoverBoken/ od str 46

    Gdzie jest mniej jak 3x10cm?
    Ma Pan może wersję Wietnamską
    Na co to jest dowód ?
    Czy budynek o przegrodach o wsp U >0,1 W/m2*K to dowód na głupotę i zbrodnię wobec inwestora.Czy należy go zburzyć .Czy uważa Pan ,że Polska to kraj głupców i jednego sprawiedliwego.

    Dt dla dachu (w zależności od strefy ) to 36 - 44 K
    Dt dla podłogi (przyjmując +1) to max 30 K
    i tyle
    dla budynku np 200 m2 (klocek) 10x10x6 m to
    100m2 podłogi 30x100x0,1=300 wat
    dach 100m2 40x100x0,1=400 wat
    ściany 240 m2 40x240x0,1 =960 wat
    jeszcze nieszczęsne okna i wentylacja
    okna 10 szt 1,5x1,5 U 1,1 dt 40990 wat
    no i słynna wentylacja ,trudna do zmierzenia ,ale można przyjąć 300 wat
    straty związane z grubością izolacji to 1660 wat dla 30cm izolacji (dla głupców)
    okna 960
    wentylacja 300 wat
    jak damy 50 cm (dla wybitnych jednostek) 1120 W

    Różnica 540 W przy -20 C
    Średnia różnica w sezonie 270W.
    Wynika z tego ,że istotne jest ile osób przebywa w budynku .Oczywiście myślący wydzielają więcej ciepła niż niemyślący.

Strona 11 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony