dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 191 z 249
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.820 z 4962
  1. #3801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    Ten dr inżynier co to spłodził powinien się puknąć w łeb. Kto grzeje prądem w płaskiej taryfie? Czy pompa gruntowa to jedyna wersja pompy? A kocioł na groch czyli na węgiel w workach nie pobiera prądu do pracy? 112% efektywności pompy? Raczej 300-400, chyba że ja inną matematykę studiowałem. Gość powinien stracić tytul a lbo ruszyć tyłek i zebrać więcej informacji żeby się na śmieszność nie narażać.

  2. #3802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Nie dziwi mnie dlaczego w połowie artykułu jest reklama SASa

  3. #3803

    Domyślnie

    Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne. Na pewno po przygodach z piecem z podajnikiem i paleniem ekogoroszkiem nigdy nie wrócę do takiego sposobu ogrzewania, mam dość średniowiecznych metod palenia a do tego pyłu i popiołu.
    Tu była reklama.

  4. #3804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.034
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.aa Zobacz post
    Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne.
    Zgadza się, ogrzewanie domu pompą ciepła ma wiele zalet. W dobrze przygotowanym budynku ogrzewanie jest ekonomiczne. Ważne aby budynek zbudowany był z dobrych jakościowo materiałów, które zredukują jego zapotrzebowanie na ciepło. Ważna także jest odpowiednia izolacja domu, odpowiednie okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Warto także postawić na ogrzewanie podłogowe, które najefektywniej pracuje z pompą ciepła oraz wentylację z odzyskiem ciepła dzięki której budynek będzie miał jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #3805

    Domyślnie

    Panowie na chwilę wrócę do studni głębinowej dokopane na 5,6m była piękna woda w 1,5h wypompowałem 5,5m3 wody i nie udało się zerwać lustra wody.
    Jutro wkręcę się jeszcze 1 -1,5m bo wyle rury mi zostało i koniec

    Widać że nadal robi się "bańka"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180905_195920.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	418329

    Wracając do tematu pompa ciepła piękna sprawa, kiedyś zagości i u mnie stety będzie to konkurencja Veśmana. Ale każdy z nas ma jakieś typy
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #3806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To czemu nie dajecie gwarancji chociaż na połowę tego czasu?

    Czy jest jakiś czas od sprzedaży, w którym gwarantujecie dostępność części zamiennych?
    Witam

    Większość producentów urządzeń grzewczych oraz innego rodzaju urządzeń mechanicznych nie udziela gwarancji na więcej niż 5 lat, bo uszkodzeniu może losowo ulec praktycznie każda część. W przypadku pomp ciepła ważne jest wykonywanie corocznych przeglądów przed sezonem grzewczym, ponieważ pozwoli to na wyeliminowanie większości ewentualnych usterek, które mogą przyczynić się w przyszłości do poważniejszych awarii.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  7. #3807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Większość producentów urządzeń grzewczych oraz innego rodzaju urządzeń mechanicznych nie udziela gwarancji na więcej niż 5 lat, bo uszkodzeniu może losowo ulec praktycznie każda część.
    MTBF uwzglednia to. Czemu wiec gwarancja taka krotka przy takich opowieściach o trwałości? Producentom lodówek nie przeszkadza to dawać 12 lat gwarancji na sprężarkę a kabli grzewczych 25 lat. Bez wymogu przeglądów.

    Jak dla mnie wyznacznikiem trwałości jest gwarancja, nie opowieści na forum.

    A co z drugim pytaniem? Jak długo gwarantujecie dostępność części zamiennych?

  8. #3808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co z drugim pytaniem? Jak długo gwarantujecie dostępność części zamiennych?
    Ważne też w jakich cenach (uszkodził mi się wirnik w hydroforze, nowy hydrofor kosztuje 250 PLN a za sam plastikowy wirnik chcą 139 PLN)
    Jak mam kupić ciepłą pompę od Buderusa za 20k PLN wolę dołożyć 6k PLN i mieć Panasonica T-Cap bo na rynku próżno szukać czegoś lepszego, a za te same pieniądze wolę LG Therma V vs. H

    A jeśli Buderus sam pisze że po 5 latach może ulec uszkodzeniu dowolna część to tylko pokazuje jak produkują sprzęt ma wytrzymać 5 lat i zaraz później ma paść sprężarka. Na lodówkę mogę kupić ubezpieczenie na 12 lat ale na ciepłą pompę już nie.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 06-09-2018 o 18:55
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #3809

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.aa Zobacz post
    Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne. Na pewno po przygodach z piecem z podajnikiem i paleniem ekogoroszkiem nigdy nie wrócę do takiego sposobu ogrzewania, mam dość średniowiecznych metod palenia a do tego pyłu i popiołu.
    Witam,

    Podejmuje Pan bardzo dobrą decyzję. Wybór powietrznej lub gruntowej pompy ciepła będzie opłacalnym i przyszłościowym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych przy zakupie powietrznej pompy ciepła w porównaniu do kotła na paliwa stałe, uzyskujemy tanie, bezobsługowe i całkowicie ekologiczne ogrzewanie budynku. W porównaniu do kotła na paliwa stałe, nie będzie wymagana żadna praca związana z dostarczaniem paliwa do kotła, jego czyszczeniem oraz wynoszeniem popiołu. Koszty eksploatacji pompy ciepła są na znacznie niższym poziomie w porównaniu do kotła na paliwa stałe.
    [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-09-2018 o 12:22 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  10. #3810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Wybór powietrznej lub gruntowej pompy ciepła będzie opłacalnym i przyszłościowym rozwiązaniem ogrzewania budynku.
    Wykażesz to na liczbach?
    Tutaj pomocne narzędzie

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	418391  

  11. #3811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Wink

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wykażesz to na liczbach?
    Tutaj pomocne narzędzie

    17 lat to z pompy rdzawa skorupa tylko zostanie.
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  12. #3812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    17 lat to z pompy rdzawa skorupa tylko zostanie.
    W tym czasie prędzej twój skam pojedzie na złom niż PC. Moja pompa ciepła wisi na elewacji już 12 rok, ani grama rdzy nie widać. Tylko dużo mchu sobie na niej rośnie, bo wisi w buszu. Działa bez problemu, nie wymagała ani jednego serwisu w tym czasie, poza czyszczeniem filtrów dwa razy w roku.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #3813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Talking

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W tym czasie prędzej twój skam pojedzie na złom niż PC. Moja pompa ciepła wisi na elewacji już 12 rok, ani grama rdzy nie widać. Tylko dużo mchu sobie na niej rośnie, bo wisi w buszu. Działa bez problemu, nie wymagała ani jednego serwisu w tym czasie, poza czyszczeniem filtrów dwa razy w roku.
    Ha ha ale mnie ubawiłeś������ chyba pusta obudowa wisi ������ Widziałeś kiedyś jednostkę zewnętrzna po 12 latach? chyba nie. skam ma się niezle.
    Ostatnio edytowane przez artuross ; 29-09-2018 o 19:08
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  14. #3814
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    Ha ha ale mnie ubawiłeś������ chyba pusta obudowa wisi ������ Widziałeś kiedyś jednostkę zewnętrzna po 12 latach? chyba nie. skam ma się niezle.
    Przecież napisał Ci,że już 12 lat jednostkę zewnętrzną ma na elewacji czyli widzi ją.
    Ja już 6 lat widzę..

  15. #3815
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    Ha ha ale mnie ubawiłeś������ chyba pusta obudowa wisi ������ Widziałeś kiedyś jednostkę zewnętrzna po 12 latach? chyba nie. skam ma się niezle.
    Pusta to jest Twoja głowa skoro takie głupoty wypisujesz. Niewyraźnie napisałem? To powórzę. 3m w linii prostej od miejsca z którego piszę tego posta wisi pompa ciepła, od 12 lat, chiński badziew, i ani grama rdzy tam nie ma, ani na zewnątrz ani w środku, pomimo że jednosta nie ma nawet daszka -- notorycznie moknie i marznie. Twojego węglosyfa już dawno w takich warunkach by ruda zjadła.

  16. #3816

    Domyślnie

    Węglosyfy już zardzewiałe przychodzą z fabryki..

  17. #3817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Pusta to jest Twoja głowa skoro takie głupoty wypisujesz. Niewyraźnie napisałem? To powórzę. 3m w linii prostej od miejsca z którego piszę tego posta wisi pompa ciepła, od 12 lat, chiński badziew, i ani grama rdzy tam nie ma, ani na zewnątrz ani w środku, pomimo że jednosta nie ma nawet daszka -- notorycznie moknie i marznie. Twojego węglosyfa już dawno w takich warunkach by ruda zjadła.
    Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.,Skończcie budowy ,pomieszkajcie i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  18. #3818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.,Skończcie budowy ,pomieszkajcie i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.
    To ciekawe - co negujesz w wypowiedzi Myjka? To że ma na ścianie od 12 lat PC, czy stan zdrowia jego oczu, bo nie widzi rdzy na tej pompie?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #3819

    Domyślnie

    pewnie o ten wzrok chodzi...tylko nie wiem co ma wspólnego wzrok z czasem mieszkania w domu...
    P.S. Po 8 pełnych sezonach grzewczych, nie ma ani śladu rdzy (nie było żadnego przeglądu przez ten okres)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #3820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.
    Jakąś projekcję uskuteczniasz. Jesteś teoretykiem w pompach ciepła. No chyba że masz takową ponad 10 lat i możesz się wypowiedzieć?

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    Skończcie budowy ,pomieszkajcie
    15 lat mieszkam w domu, wystarczy.

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania
    To przecież piszę, 12 lat powietrzna pompa ciepła wisi na elewacji w buszu, bez zabezpieczenia, pod gołym niebem i nie ma grama rdzy. Ale ty oczywiście wiesz lepiej...

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,
    W 2008 roku ludzie domy z pompą ciepła budowali, więc nie płacz.

    Cytat Napisał artuross Zobacz post
    mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.
    Ja mam wujka w zielonych beretach, też nie ma kominiarki.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 191 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony