dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 118
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Byłeś świadkiem czegoś takiego czy tylko gdybasz? Był kierownik budowy i mówił , że nic się nie dzieje bo belka nie jest na kominie tylko na ścianie nośnej i na niej się opiera. I rozmawiałem z gościem co sprzedają kominy jak pisałem wyżej.
    Niektórzy nawet na tym forum nie robią dylatacji komina specjalnie.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Niektórzy też skaczą na główkę do basenu bez wody....Kierownik idiota, albo własny tyłek chroni....

    A ten gość co kominy sprzedaje to co Ci powiedział?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    to co napisałem wcześniej. że jeżeli jest ma fundamencie z domem przy ścianie nośnej a izolacja jest wełna to nic nie będzie się działo, tak samo to że belka przechodzi częściowo przez niego ale najważniejsze że opiera się ma ścianie nośnej. tam nie ma takich ugięć jak ma środku stropu żeby miało coś się dziać. tyle się dowiedziałem.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    To niestety dość powszechna praktyka, że facet z hurtowni sprzedającej komin, jest jednocześnie doradcą technicznym...Oczywiście większość kupujących obdarza go zaufaniem...

    Generalnie koło samochodowe można przykręcić trzema nakrętkami zamiast czterech. Też przecież nic się nie będzie działo? Poszukać więcej przykładów?

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    rozumiem, ale czy ktoś był świadkiem czegoś takiego i coś się stało lub nie?

  6. #46

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisałem belka nad pustakiem z keramzytobetonu może spowodować porysowanie się pustaka. Zgodnie z przepisami kominiarz nie powinien dopuścić komina ze względu nieszczelność systemu.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    przecież komin jest szczelny. kominiarz robi odbiór jak będą już tynki tak? to przecież nie będzie tego widać. paweł to co teraz można zrobić? tak myślałem aby miejsce styku pustaka z belka odciąć w poziomie tak dosłownie 0. 5 cm a potem czymś elastycznym uszczelnic, silikonem wysokotemperaturowym?

  8. #48

    Domyślnie

    Żadna z osób mająca uprawnienia budowlane na tym forum nie powie Ci, że można to zostawić i nic się nie stanie. Takiej gwarancji po prostu nie ma. Ostateczną decyzję musisz podjąć z kierownikiem budowy. Możesz poprosić przedstawiciela technicznego niech potwierdzi prawidłowość montażu-oczywiście na piśmie.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pytam Cie ponownie, a co można teraz z tym zrobić?

  10. #50

    Domyślnie

    Już Ci odpowiedziałem chyba w 2 poście
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    tak,napisałeś że może się rozszczelnić itp a ja pytam czy byłeś tego świadkiem , że tak było zrobione jak u mnie i tak sie stało.

  12. #52

    Domyślnie

    Rustin, skoro ta belka stropowa czesciowo wchodzi na pustak kominowy to gdzie zaczyna sie kolejny pustak? nad stropem? nie rozumiem dlaczego to jest tak dziwnie zrobione
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    pustak jest na pustaku i wychodzi na to , że następny pustak jest równo ze stropem

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    A powietrza nikt nie każe Ci tam ciepłego z budynku wpuszczać.
    ha ha ha, a to powietrze co niby ma przelatywac to niby z dupy bedzie zaciagane
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    pustak jest na pustaku i wychodzi na to , że następny pustak jest równo ze stropem

    Dla mnie to wyglada dosc beznadziejnie a mianowicie tak ze belka stropowa lezy na keramzytowym pustaku kominowym a sama welna badz rura ceramiczna pozsluzyla majstrom za sazlunek i beton jest walsnie do nich dolany. Sam kolejny juz pustak zaczyna sie od stropu i jada dalej do gory. Jesli tak jest to chyba bym tych macherow zaje...

    Nie chce mi sie natomoast wierzyc ze mozna by bylo byc az takim idiota i tak to zjebac.

    Rustin moze oni jednak polozyli ta belke stropowa a koleny pustak keramzytowy delikatnie podcieli tak aby lezal na tej belce stropowej. Niezalaznie jak to jest zrobione tak nie powwinno byc.

    Wysle te zdjecia do mojego izyniera budowwictwa i niech sie wypowie. Dam znac pozniej co mysli na ten temat
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  16. #56

    Domyślnie

    masz jeszcze jakies dokladniejsze foty?
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  17. #57

    Domyślnie

    Rustin, gadalem na temat twojego komina z inzynierem budownictwa I niestety nie mam dobrych wiesci. Jak zobaczyl zdjecie tej belki stropowej na ksztaltce kominowej to nie mogl uwierzyc ze mozna byc takim idiota zeby tak zrobic. Powiedzial ze to ze wykonawcy mozgu nie uzywaja jest dosc powszechna praktyka ale to ze kierownik budowy na cos takiego sie zgodzil swiadczy o tym ze nalezy go wymienic.

    Tlumaczy to tym ze takie wykonanie jest nie do zaakceptowania I moze stanowic potwncjalne niebezpieczenstwo w eksploatcji komina. Tu pustaki kominowe beda probowaly podniesc strop no I oczywiscie im sie to nie uda wiec cos peknie I bedzie to najbardziej pustak kominowy. Ogolnie rozwiazanie jest wbrew sztuce budowlanej gdzie kominy powinny byc calkiem odizolowane od stropu. Gdyby byla to systuacja ze tylko beton przylega do samych pustakow wowczas az takiej tragedii by nie bylo choc tez nie bylo by to poprawnie wykonane. W tej sytuacji jednak jest to karygodne I niestety najlepiej by bylo gdyby sam komin bylby rozebrany gdyz pozostawienie takiego rozwiazania moze stanowic powazne niebezpieczenstwo dla mieszkancow domu.

    Proponuje ci abys wziol niezelaznych ekpertow do oszacowania sytuacji I jesli potwierdza opinie pociagnac kierownika do odpowiedzialnosci
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jak rura posłużyła za szalunek? chodzi Ci , że nie ma pustaka kominowego w stropie? Jest pustak w stropie , więc belka nie dotyka nawet wełny.
    Jak można rozebrać komin w stropie ? przecież cały strop trzeba by kuć itd. Ponoć nie ma opcji , żeby pustak keramzytowy tak się nagrzewał aby podgrzać belkę , żeby się unosiła.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Rustin moze oni jednak polozyli ta belke stropowa a koleny pustak keramzytowy delikatnie podcieli tak aby lezal na tej belce stropowej. Niezalaznie jak to jest zrobione tak nie powwinno byc.

    tak właśnie jest zrobione. Tak to twojemu inżynierowi mówiłeś?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    w sumie to co za różnica, jeżeli nawet by tej belki nie było ma pustaku to gdyby się chciał podnieść a dylatacji by nie było to i tak by beton stropu trzymał. bardziej to myślałem jakby belka ma niego naciskala.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony