dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Fixy z podwójną ramą czy sama rama okna

    Witam.

    Mam dylemat. Chcę mieć w domu parę fixów, ale nie wiem, czy wziąść je tylko z ramą całego okna, czy tez z dodatkową ramą jakby kwatery. W tym drugim przypadku okno wyglądem nie różni się od okna otwieranego: jest tylko troszkę tańsze i ma nieznacznie lepsze u, niż okno otwierane...

    MOje wątpliwości budzi estetyka, czyli połączenie okien z jedną ramą, dużo węższą, noż rama okien otwieranych, a będę mial takie i takie... Jak sami wybieraliście okna? Bo ja do wczoraj nie wiedziałem w ogóle, że fixy sa dwóch typów...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    ja mam ta wersję z dodatkową ramą bo jest koło drzwi balkonowych
    w inny domu ( letniak ) mam w jednym pokoju dwa okna : normalne R/RU a drugie fix bez ramy i wygląda to średnio, wybrałem tak bo było taniej

  3. #3

    Domyślnie

    taniej i zimniej
    Fix w ościeżnicy jest najtańszym rozwiązaniem i najcieplejszym
    W domach o dość nowoczesnej bryle (np. Doskonały) bardzo ładnie się prezentuje
    Fix w skrzydle (jak to napisałeś w dwu ramach) jest chłodniejszy i droższy

  4. #4

    Domyślnie

    Jak fix to tylko w ramie, chyba, że mamy dom tradycyjny, ale tam zwykle nie ma fixów

  5. #5

    Domyślnie

    To może ktoś mi podpowie co mam zrobić... Mam dom wzorowaony na Heliosie z biura MG projekt, tyle że w mojej aranżacji.

    Wrzucę elewację, żeby było wiadomo, o czym mówimy. Kilka okien ma numerki, a kilka jest nieaktualnych, źle położonych,albo o innych rozmiarach, więc skupmy się na tych kilku z numerkami



    Problem mam z oknami 1 i 2 - 1 to okna w kuchni 1200/1500, a 2 to okna w pokoju na górze 1500/1500. W kuchni chciałem fixy bez słupka, bez dodatkowych ramek itp, a na górze zona już nie chce, więc pewnie będą dzielone UR. Jak myślicie, będzie to jakoś wyglądać?

    Okno 3 - tutaj totalny fix, okno 1800/2000 - nie chciałbym żadnych dzieleń, żadnych dodatkowych ram. Ale okno nr 4 nad nim już musi być dzielone , bo jest na górze i żona...

    Ekstremalny wariant to fixy na dole i na górze i ja jako myjący te okna kilka razy w roku z zewnątrz. Mnie to nie przeraża, ale napotykam bardzo znaczący opór materii...

    W domu będzie wentylacja mechaniczna, dom dobrze ocieplony, więc zalezy mi na tych fixach i na tym, żeby były duże szyby. Boję się trochę, ze w razie awarii reku czy coś nie poradze sobie np w lato z duchotą wnętrz, wilgocią itp bez okienek np w kuchni... Ale dziwnie mnie do tych fixów ciągnie.

    Podpowie ktoś, jak mądrze skonfigurowac okna w takim domu?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam fix na parterze i zwykłe okna na piętrze. Co prawda jeszcze nie mieszkam ale wydaje się ze takie rozwiązanie jest ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czasem mam na takie kombinowane okna obrzydzienie, bo widać było w tym rękę skąpstwa. Np. tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05520.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	280405
    Bo jak takie okno wygląda? - jedno na piętrowej elewacji- a utrudnione mycie w imie 200zł ?
    albo te - srednio duzy fix na dole male skrzydla na gorze mi sie nie podobają, ale co tu dyskutowac o gustach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02818.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	280406
    Są tez elewacje że to wygląda dobrze, ale chwilowo nie mam fotki. Wg mnie to zaczyna grac kiedy jest duzo kwater fix w ramie, a skrzydła otwierane stanowią jakąś nieznaczną część. Coś np. jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05534.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	280408
    Trochę gorzej juz jest gdy skrzydeł jest wiecej jak czesci stalych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02700.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	280409

    Ale to wszystko kwestia gustu. Mi sie podobaja drewniane ramy i dla mnie zal jest rezygnowac z drewna.
    Argument że taniej i oszczędniej to tylko jedna z plusów. Ale czy kupicie auto, ktore Wam sie nie podoba tylko dlatego ze jest tansze i troche bardziej oszczedne?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przykład pierwszy mam u sąsiadki. Mam takie same zdanie o tym oknie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czasem mam na takie kombinowane okna obrzydzienie, bo widać było w tym rękę skąpstwa. Np. tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05520.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	280405
    Szczerze to to wygląda średnio, a w zasadzie w ogóle nie wygląda. Będę miał drzwi tarasowe z fixem, ale będzie w ramie, tak, drzwi, bo to na prawde wygląda źle...

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja mam fix na parterze i zwykłe okna na piętrze. Co prawda jeszcze nie mieszkam ale wydaje się ze takie rozwiązanie jest ok.
    Dzięki za opinię popartą faktem. Ty masz troszkę inne okna. Mnie zastanawia to, czy nie będzie to dziwnie wyglądać, gdy na dole będę miał pełne szklenie, a u góry będzie okno podzielone na dwie kwatery... Taki przykład bym kurde chciał zobaczyć, bo moja wyobraźnia jest za skąpa na zobrazowanie tego...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden plus na korzyść fixów w ramie - są bezpieczniejsze, trudniejsze do sforsowania przez złodzieja.
    Miałem podobny dylemat - w oknie, gdzie jest łączony fix i skrzydło dałem fix w skrzydle (aby uniknąć efektu "podbitego oka" ze zdjęcia Finlandii).
    Tam gdzie miały być pełne fixy - dałem w ramie, nie przejmując się, że obok i nad są okna RU. Jak się nie ma tej świadomości, to różnicy nie widać. Ale różnica jest mniejsza, bo same okna są duże.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0911.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	280604Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0948.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	280605

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony