dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 223
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.660 z 4448
  1. #2641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Kamil, bronisz "swego" do upadłego Naprawdę wszyscy tu Ci rozsądnie radzą, a Ty swoje...

    30 minut auto zima przygotowywać? to chyba ktoś busem do pracy jeździ i ma dużo powierzchni do ogarnięcia

    Jeśli chcesz mieć w aucie ciepło, to można tak mieć bez garażu, na pilota, jak wstaniesz odpalasz grzanie auta, Webasto bodajże się to zwie.

    Ja też miałem dylemat co z garażem, i go nie mam, za to każdy jak zobaczy moją wyspę w kuchni i dodatkowe 4.5 m.b. blatu to rozumie, że kuchnia i salon to te miejsca, w których wygoda i komfort użytkowania są najważniejsze.

    Ja także przyznaje, że ten parter wygląda komicznie. W kuchni się ruszyć nie da, garaż zabiera znaczną jego część, salon też nie za wielki, a 4 osoby będą mieszkać, to już niektóre mieszkania w blokach po 65 m2 są wygodniejsze w użytkowaniu...

    Edit: co do garażu żeby auta nie skrobać - auto wystarczy zadaszyć, wtedy nigdy się szron go nie chwyci.
    Mi nie chodzi o bronienie swojego bo na razie to jest koncepcja a będzie na 100% gdy będzie PnB.
    To nie tak ze ktoś pół godziny doprowadza auto do odpowiedniego stanu tylko że wcześniej musi wstać aby na spokojnie sobie ruszyć, przy okazji jak jest szron to się autko zapali, fajkę zapali i spokojnie odczeka. Ale mimo wszystko trzeba wcześniej się tym zainteresować. Przyzwyczaiłem się już do garażowania samochodu wiec musi być. A że mało miejsca na działce to najlepiej jak garaż będzie w bryle domu. Oczywiście w garażu będzie i kosiarka, rowery itp więc takie pomieszczenie jest potrzebne i tego nie wyeliminuję na rzecz dodatkowego pokoju który nie jest mi potrzebny. Kosztem garażu też i salon czy kuchnia by się nie powiększyły więc nie widzę w tym sensu aby z niego rezygnować. Nie licząc garażu domek ma 130m2 więc według mnie odpowiednia powierzchnia.
    Rzuć jeszcze raz okiem na kuchnię w tej wersji Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	długi.kuchnia.1a.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	361060 czemu uważasz że nie będzie się szło ruszyć? Między szafkami a ścianą będzie 160cm a to sporo. Mieści się wszystko to co trzeba i jest sporo miejsca na szykowanie posiłków. Oczywiście zawsze może być lepiej ale najgorzej nie jest.
    Aby kuchnię otworzyć na salon to bym musiał projekt zmienić przykładowo na ten http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Luton/ ale wtedy ogólny metraż wzrośnie. Żonie pokazałem, wspólnie stwierdziliśmy że fajnie to wygląda ale czy na pewno u siebie to chcemy? Tego nie jestem pewny. Plusem tego projektu jest to że chyba nic bym nie musiał zmieniać bo i wielkości mi odpowiadają. Projekt jest pewnie na płycie fund. więc o to też nie musiałbym się martwić. Myślę nawet że i adaptacja przez architekta byłaby dość prosta bo tylko wrysuje w działkę i chyba tyle. Jak ten projekt oceniacie? Bo jak miałbym tamten zmienić to tylko na ten.

  2. #2642

    Domyślnie

    Ten stół jest szeroki tak jak krzesło, coś tu jest nie tak z proporcjami, chyba, że ma mieć te 40 cm szerokości, ale co na takim stole się zmieści? Fajnie, że jest spiżarka i garaż w bryle, ale żeby z tego powodu godzić się na niedogodności w kuchni? Sprawdź ten stół, bo z rysunku widać, że się nijak wygodnie zupy nie da zjeść
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #2643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ten projekt wygląda racjonalniej ale jak zauważyłeś wzrósł metraż. Coś za coś - to jest projektowanie. Masz luksus garaż - trzeba dołożyć, żeby cała reszta miała ręce i nogi.
    Ja daję Ci wskazówkę co można poprawić, zrobisz jak uważasz. Ja garażu nie wybudowałem, ba dwa auta stoją przed działką na chodniku. Teren mam utwardzony ale mi się nie chce wjeżdzać. W zimie szybciej odszronię szyby niż ty śnieg odrzucisz.
    Ty masz ten problem, że nie masz miejsca na działce na budynek gospodarczy i garaż. Wszystko w swoich wymiarach. Cóż. Albo dokładasz metrów do domu i będzie Ci się żyło jak w domu z garażem albo będziesz miał garaż z pokojami.
    Szczerze nie wiem jak bym postąpił na twoim miejscu. Zależy od:
    - Budżetu- czy stać mnie na większy dom z garażem ( taki z kuchnią, salonem itd.)
    - Czy muszę mieć garaż. Nie budując go w domu nie ma możliwości dostawienia. Koniec marzeń.
    - Z drugiej strony, patrzysz bardzo przyszłościowo. Kiedyś z tego garażu można zrobić pokój - sam powiedziałeś nie wiadomo co i jak. Wtedy dobrze, żeby była taka możliwość. Trzeba to już teraz przewidzieć. Chociaż wątpię, żeby coś takiego się zdarzyło bo to nie jest dom dwupokoleniowy. Ciężko funkcjonować w takim domu dwóm rodzinom.
    - Ile kosztuje działka w twojej lokalizacji, taka 1000m.kw z mediami?
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  4. #2644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kiedy byłem na etapie wyboru projektu i przez jakiś czas myślałem o poddaszu użytkowym (a też mam wąską działkę) moim faworytem był Len.
    W nim gara nie zakłóca tak układu parteru.

    https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-len.php
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-07-2016 o 07:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2645
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ten stół jest szeroki tak jak krzesło, coś tu jest nie tak z proporcjami, chyba, że ma mieć te 40 cm szerokości, ale co na takim stole się zmieści? Fajnie, że jest spiżarka i garaż w bryle, ale żeby z tego powodu godzić się na niedogodności w kuchni? Sprawdź ten stół, bo z rysunku widać, że się nijak wygodnie zupy nie da zjeść
    Stół założyłem o wym. 50x100cm, te 10cm więcej na szerokości wiele nie zmienia. W kuchni ma by c nieduży stolik a posiłki i tak będzie się jeść w salonie.

  6. #2646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Ten projekt wygląda racjonalniej ale jak zauważyłeś wzrósł metraż. Coś za coś - to jest projektowanie. Masz luksus garaż - trzeba dołożyć, żeby cała reszta miała ręce i nogi.
    Ja daję Ci wskazówkę co można poprawić, zrobisz jak uważasz. Ja garażu nie wybudowałem, ba dwa auta stoją przed działką na chodniku. Teren mam utwardzony ale mi się nie chce wjeżdzać. W zimie szybciej odszronię szyby niż ty śnieg odrzucisz.
    Ty masz ten problem, że nie masz miejsca na działce na budynek gospodarczy i garaż. Wszystko w swoich wymiarach. Cóż. Albo dokładasz metrów do domu i będzie Ci się żyło jak w domu z garażem albo będziesz miał garaż z pokojami.
    Szczerze nie wiem jak bym postąpił na twoim miejscu. Zależy od:
    - Budżetu- czy stać mnie na większy dom z garażem ( taki z kuchnią, salonem itd.)
    - Czy muszę mieć garaż. Nie budując go w domu nie ma możliwości dostawienia. Koniec marzeń.
    - Z drugiej strony, patrzysz bardzo przyszłościowo. Kiedyś z tego garażu można zrobić pokój - sam powiedziałeś nie wiadomo co i jak. Wtedy dobrze, żeby była taka możliwość. Trzeba to już teraz przewidzieć. Chociaż wątpię, żeby coś takiego się zdarzyło bo to nie jest dom dwupokoleniowy. Ciężko funkcjonować w takim domu dwóm rodzinom.
    - Ile kosztuje działka w twojej lokalizacji, taka 1000m.kw z mediami?
    U mnie są tereny turystyczne, nie rozglądałem się za cenami bo nie miałem po co. W radiu czasami ktoś się ogłasza że sprzeda jakąś działkę ale ceny jakie słyszałem to min. 80zł/m2 do nawet 150zł. Ale i tak nie chciałbym kupować działki bo wolę sobie domek postawić obok domu teściowej aby było łatwiej z jego budową samemu. Nie będę musiał się martwić o dojazd, o to czy ktoś mi opędzluje budowę itp. Tak jak już nie raz pisałem na budowę wezmę maks.300k kredytu bo taki będę w stanie spłacić z jednej pensji mojej i tak aby jakoś przeżyć gdyby żona nie robiła. Zawsze trzeba przewidzieć to że może być kiedyś gorzej finansowo a kredyt trzeba spłacać. Ile pójdzie dokładnie na dom to trudno określić. Ten drugi projekt luton ma metraż większy ale nie jestem pewny czy wyjdzie drożej. Jak sobie porównuje te dwa projekty to mają oba podobną pow. zabudowy. Ten luton po prostu nie ma tarasu nad garażem oraz tarasiku przed wejściem a jest to zabudowane przez co powierzchnia użytk. jest większa. Za to w nim miałbym jeszcze większy dylemat co z garażem pod względem wentylacji bo dojdą kolejne drzwi do kotłowni. No chyba że zlikwiduje się wnękę równając ścianę do reszty aby wiatrołap się powiększył, drzwi do garażu z wiatrołapu zlikwiduje aby na tej ścianie była szafa na ubrania i z wiatrołapu zrobi się przejście do kotłowni a z kotłowni na garaż drzwi zostaną. Wtedy kotłownia będzie miejscem przejściowym. Dzięki temu w garażu mógłbym mieć WG a stosując szczelniejsze drzwi między kotłownią (pom.gosp.) a garażem nie narażę szczelności reszty domu na zbytnie pogorszenie.

  7. #2647
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kiedy byłem na etapie wyboru projektu i przez jakiś czas myślałem o poddaszu użytkowym (a też mam wąską działkę) moim faworytem był Len.
    W nim gara nie zakłóca tak układu parteru.

    https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-len.php
    Ja mam wąską działkę i wjazd od tej wąskiej strony więc tego typu projekty jak LEN nie wchodzą w grę.

  8. #2648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    to można garaż przestawić na równoległy do osi budynku, a nie prostopadły.
    Niech będzie dołączony do budynku, a nie w bryle, bo strasznie dużo miejsca zajmuje.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...owej-3-KRK1270
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-07-2016 o 17:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    to można garaż przestawić na równoległy do osi budynku, a nie prostopadły.
    Niech będzie dołączony do budynku, a nie w bryle, bo strasznie dużo miejsca zajmuje.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...owej-3-KRK1270
    Faktycznie ten projekt jest ciekawy i bardzo wąski.

  10. #2650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    133 strony i z tego co widzę efekt mizerny. Ściany tekstu, dziwne pomysły i masa czasu poświęcona na zabawę w programie graficznym, obliczenia, rysunki, duperele. Wirtualna budowa. Od początku tego wątku powstało już dziesiątki tysięcy domów, a tutaj mam wrażenie nie jest celem budowa domu, ale teoria i wymyślanie.

    Moja propozycja - kupić inną ustawną działkę i iść w końcu do architekta z swoimi pomysłami. Jak chłop - prosto do celu, skutecznie.

    Teoria i rysunki są piękne, ale trzeba iść do celu. Z gadania przybędzie tylko kolejnych stron wątku i nagrody "komediant muratora".

    Mógłbym napisać, że w aktualnej koncepcji garaż jest za mały, kuchnia dziwna i niewygodna itd itp, ale po co? Podaję rozwiązanie - kupić inną działkę i realizować cel budowy domu a nie tylko planować i wymyślać. Wyjdzie na zdrowie.

  11. #2651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    133 strony i z tego co widzę efekt mizerny. Ściany tekstu, dziwne pomysły i masa czasu poświęcona na zabawę w programie graficznym, obliczenia, rysunki, duperele. Wirtualna budowa. Od początku tego wątku powstało już dziesiątki tysięcy domów, a tutaj mam wrażenie nie jest celem budowa domu, ale teoria i wymyślanie.

    Moja propozycja - kupić inną ustawną działkę i iść w końcu do architekta z swoimi pomysłami. Jak chłop - prosto do celu, skutecznie.

    Teoria i rysunki są piękne, ale trzeba iść do celu. Z gadania przybędzie tylko kolejnych stron wątku i nagrody "komediant muratora".

    Mógłbym napisać, że w aktualnej koncepcji garaż jest za mały, kuchnia dziwna i niewygodna itd itp, ale po co? Podaję rozwiązanie - kupić inną działkę i realizować cel budowy domu a nie tylko planować i wymyślać. Wyjdzie na zdrowie.
    Pewnie masz rację że tak byłoby najlepiej i się z Tobą zgadzam. Niestety ale na razie tyle mam że sobie powymyślam. Garaż to wiem że wąski ale wystarczający.

  12. #2652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Takie wymyślanie, liczenie, rysowanie nie wychodzi na zdrowie. Wiem coś o tym, sam to przechodziłem. Jest to fajne, ale w końcu męczy jak nie widać efektów. Sama budowa też męczy, a wymaga znacznie więcej sił i energii niż obliczenia, rysunki i koncepcje.

    Z Twoim podejściem do budowy jest tak jakbyś krążył wokół pięknej, nagiej dziewczyny (dom i budowa), która czeka chętna w łóżku, a Ty planujesz i obliczasz jak do niej podejść. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się po wbiciu łopaty (tu sobie dopisz przenośnie) i jak już dom powstaje.

    W 2014 pisałeś, że zaczynasz za 2 lata, jest 2016 i dalej piszesz, że za 2 lata. Albo sobie odpuść planowanie na jakiś czas (wyjdzie na zdrowie), albo idź do architekta i w końcu zacznij prawdziwą zabawę.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 14-07-2016 o 20:28

  13. #2653

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    Takie wymyślanie, liczenie, rysowanie nie wychodzi na zdrowie. Wiem coś o tym, sam to przechodziłem. Jest to fajne, ale w końcu męczy jak nie widać efektów. Sama budowa też męczy, a wymaga znacznie więcej sił i energii niż obliczenia, rysunki i koncepcje.

    Z Twoim podejściem do budowy jest tak jakbyś krążył wokół pięknej, nagiej dziewczyny (dom i budowa), która czeka chętna w łóżku, a Ty planujesz i obliczasz jak do niej podejść. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się po wbiciu łopaty (tu sobie dopisz przenośnie) i jak już dom powstaje.

    W 2014 pisałeś, że zaczynasz za 2 lata, jest 2016 i dalej piszesz, że za 2 lata. Albo sobie odpuść planowanie na jakiś czas (wyjdzie na zdrowie), albo idź do architekta i w końcu zacznij prawdziwą zabawę.
    Amen.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #2654
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mocno go mobilizujecie.
    Ja uważam, że Kamil to postać tragiczna.
    Z drugiej strony kto z nas ma wszystko. Projektowanie, budowanie to sztuka kompromisu.

  15. #2655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    Takie wymyślanie, liczenie, rysowanie nie wychodzi na zdrowie. Wiem coś o tym, sam to przechodziłem. Jest to fajne, ale w końcu męczy jak nie widać efektów. Sama budowa też męczy, a wymaga znacznie więcej sił i energii niż obliczenia, rysunki i koncepcje.

    Z Twoim podejściem do budowy jest tak jakbyś krążył wokół pięknej, nagiej dziewczyny (dom i budowa), która czeka chętna w łóżku, a Ty planujesz i obliczasz jak do niej podejść. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się po wbiciu łopaty (tu sobie dopisz przenośnie) i jak już dom powstaje.

    W 2014 pisałeś, że zaczynasz za 2 lata, jest 2016 i dalej piszesz, że za 2 lata. Albo sobie odpuść planowanie na jakiś czas (wyjdzie na zdrowie), albo idź do architekta i w końcu zacznij prawdziwą zabawę.
    Niestety ale nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego czy się pójdzie do architekta czy nie. Tak jak już wspominałem wszystko zależy od tego jak żonie będzie szedł interes z żłobkiem. Już się zaczęło dobrze dziać to wymyśliła że otworzy sobie drugi bo jest lokum w dobrej cenie w mieście obok w którym jest więcej ludzi i zapotrzebowanie może być większe a bardziej chodzi o to że może się więcej zarobi bo bogatsi ludzie tam mieszkają. I faktycznie jak na 3miesiąc działania dzieci jest 10 (w poprzednim przez pół roku chyba 2-3 było) tylko że miasto dotacji nie da bo nie mieli uchwalonego tego w budżecie a władze w mieście obiecali że dadzą jak się pytały, ze niby załatwią, a wyszło jak zwykle. Przez to duża kasa idzie na czynsz. Też się zobaczy co będzie we wrześniu bo dużo ludzi jakoś zapisuje dzieci nawet do żłobków we wrześniu (nie wiem czemu mają takie myślenie) więc wtedy zobaczy się jak będzie wyglądać sytuacja. Jak będzie widać że się bardziej rozkręciło to zacznę załatwiać z działką bo to też będzie jakiś czas trwało a miedzy czasie się będzie spłacać kredyty tak aby później móc ruszyć. A do tego czasu mogę sobie myśleć nad projektem ile chcę i analizować. Ja wolę sam nakreślić architektowi to co chcę niż czekać aż on coś wymyśli i zanim ja to przemyślę to będzie się ciągnęło. Jak widać analizuję kilka projektów stworzonych przecież przez architektów którzy mieli jakąś tam wizję a i tak dalej się zastanawiam. Po to tu analizuję aby być pewny w 100% podjęcia jakiejś decyzji. Może i trochę już długo nad tym myślę ale dzięki temu wiem jak będę chciał budować gdy już do tego dojdzie. Tylko trzeba ukształtować koncepcję projektu aby poczuć że to jest to nie w chwili zobaczenia czegoś ale nawet za jakiś czas. Podobnie jak z miłością. Na początku jest zauroczenie ale jak to mija i dalej się czuje to co trzeba to wiadomo że to jest to czego się szukało. Skoro Ci przeszkadza to co tu pisze to nie musisz czytać. Nikogo do tego nie namawiam.

  16. #2656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Mocno go mobilizujecie.
    Ja uważam, że Kamil to postać tragiczna.
    Z drugiej strony kto z nas ma wszystko. Projektowanie, budowanie to sztuka kompromisu.
    Możesz rozwinąć myśl o mnie jako "postać tragiczna"?

  17. #2657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Znalazłem fajny mały projekt domku bez garażu aby za dużo miejsca na działce nie zajmował bym miał miejsce później na postawienie garażu wolnostojącego, ale domek jest bardzo mały choć przestronny http://z500.pl/projekt/666/Z297,piet...a-dzialke.html zmiany które bym wprowadził to likwidacja na piętrze wysokich okien tak aby były "standardowe" o h=85 i wymiarach 180x150 w pokojach. Na parterze też takie okno w jadalni a w salonie na wschodniej ścianie bez tych drzwi tarasowych a okno od południa zmniejszę do 180x235. W projekcie jest 15cm styro (dam grafitowy) na ścianach, trochę mało ale z drugiej strony nie ma sensu w tak małym domku dawać więcej. Oczywiście domek na płycie tyle że 10cm XPSa pod płytą a na niej 10cm EPSA i 5cm wylewki jastrychowej z podłogówką zamiast 20cm EPSa bo też myślę że więcej nie ma sensu. Tu jest mały metraż więc nawet jak wyjdzie dom 6-7litrowy to dzięki pompie ciepła zejdzie się do 2litrów i koszty ogrzewania nie przekroczą 1000zł. Oczywiście WM z reku a w stropie nad piętrem jakieś 30-40cm wełny lub 50cm granulatu. Strop teriva a na nim 10cm EPSa i 5cm jastrychu z podłogówką. Okna z szybą o Ug=0,5W/m2 z ciepłym montażem z taśmami na równo z licem muru. Jak oceniacie ten projekt?

  18. #2658
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Za wikipedią:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Tragizm
    Tragizm – kategoria estetyczna, oznaczająca konflikt równorzędnych wartości moralnych, w wyniku którego jednostka, działająca świadomie w imię wielkiego i szlachetnego celu, jest skazana na klęskę. Starcie równorzędnych racji moralnych (konflikt tragiczny) powoduje nieuchronną klęskę jednostki szlachetnej (zasadnicza cecha dramatu antycznego i klasycznego).

    Do postaci tragicznych zaliczają się między innymi:

    Król Edyp
    Antygona
    Król Kreon
    Konrad Wallenrod
    Tomasz Judym
    Romeo i Julia


    Trochę tak jest bo chcesz tanio 300k zł. to nie za wiele jak na dom z meblami. Z drugiej strony garaż to dla Ciebie konieczność. Chcesz energooszczędnie czyli nie po taniości. Cały ten obraz się kłóci.
    Znam osobiście kilka osób, które budują domy "marzeń": 400 m.kw. po podłogach Pytam dlaczego taki duży: bo w projekcie było powierzchnia użytkowa 180 m.kw. balkoniki, lukarny, garaże dwustanowiskowe, piwnice, okna łukowe.
    Najgorsze jest to, że budują na kredyt. Inwestycja nie skończona, daleko do końca, dom nie zamieszkały trzeba grzać, trzeba spłacać kredyt.

    Dobrze, że Ty już masz to za sobą, będziesz świadomym inwestorem. Z tymi wiadomościami będzie trudno architektowi, bo Ty już masz swoje przekonania, wiesz czego mniej więcej chcesz. Nie jesteś już czystą "kartką"
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  19. #2659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Za wikipedią:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Tragizm
    Tragizm – kategoria estetyczna, oznaczająca konflikt równorzędnych wartości moralnych, w wyniku którego jednostka, działająca świadomie w imię wielkiego i szlachetnego celu, jest skazana na klęskę. Starcie równorzędnych racji moralnych (konflikt tragiczny) powoduje nieuchronną klęskę jednostki szlachetnej (zasadnicza cecha dramatu antycznego i klasycznego).

    Do postaci tragicznych zaliczają się między innymi:

    Król Edyp
    Antygona
    Król Kreon
    Konrad Wallenrod
    Tomasz Judym
    Romeo i Julia


    Trochę tak jest bo chcesz tanio 300k zł. to nie za wiele jak na dom z meblami. Z drugiej strony garaż to dla Ciebie konieczność. Chcesz energooszczędnie czyli nie po taniości. Cały ten obraz się kłóci.
    Znam osobiście kilka osób, które budują domy "marzeń": 400 m.kw. po podłogach Pytam dlaczego taki duży: bo w projekcie było powierzchnia użytkowa 180 m.kw. balkoniki, lukarny, garaże dwustanowiskowe, piwnice, okna łukowe.
    Najgorsze jest to, że budują na kredyt. Inwestycja nie skończona, daleko do końca, dom nie zamieszkały trzeba grzać, trzeba spłacać kredyt.

    Dobrze, że Ty już masz to za sobą, będziesz świadomym inwestorem. Z tymi wiadomościami będzie trudno architektowi, bo Ty już masz swoje przekonania, wiesz czego mniej więcej chcesz. Nie jesteś już czystą "kartką"
    Niestety ale jak się było młodszym to podjęło się złą decyzję aby zamieszkać u teściowej ale wtedy to nie myślałem ani trochę o budowie domu. Miałem opcję albo mieszkać u teściowej albo wynająć mieszkanie. A że młodzi, dziecko w drodze było to sensownie wydawało się zamieszkać z teściową. Jeszcze sama ta decyzja nie była tragiczna ale potem jak się auto zepsuło to się wzięło kredyt na jakieś większe i inne rzeczy, rozpuściło się za bardzo, nawet nie wiem kiedy to aż za bardzo urosło a teraz trzeba spłacać. Liczyłem się z tym ale te dwa lata temu zachciało mi się budować dom więc zaczęły się schody bo spłacając normalnie kredyt ratami jak w umowie to muszę czekać parę lat a to trochę za długo. Więc temu tak liczę na to ze żonie się ten żłobek na tyle rozkręci że coś tam zarobi i będzie można o wiele szybciej to spłacić. Jakbym się nastawiał na budowę od początku zamieszkiwania u teściowej to bym nie brał kredytów tylko jakoś przebiedował byle móc się budować. Teraz na to za późno. Niestety ale też lata rosną i aby móc coś sensownie zbudować na kredyt to myślę że najpóźniej za 3lata muszę zacząć budować aby przed 35 móc już to spłacać tak jak należy. Umiem się przyznać do błędu i tego nie mam zamiaru ukrywać. Może moja historia kogoś oświeci aby nie iść tą drogą.
    Myślę że ten projekt Z297 to i za 200k zbuduję bez problemów. Garaż muszę mieć ale nie musi być w bryle domu jeżeli później będzie miejsce na jego postawienie. Temu zainteresował mnie ten projekt. Nie mogę jedynie pojąć jego konstrukcji. Niby prosty o podstawie prostokąta ale schodu wydają mi się bardzo skomplikowane. Nie pojmuje jak miałby w nim wyglądać strop bo i wewnętrzne nośne ściany, słupy są jakieś dziwne. Nie mogę sobie tego wyobrazić. Na obrazkach wygląda to dość prosto ale jak się bardziej zastanawiam to takie proste jednak to nie jest. Chciałbym aby nie było ściany nośnej między kotłownią a salonem ale czy jest to możliwe? Co z stropem? Tego nie potrafię sobie wyobrazić.

  20. #2660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Chciałbym aby nie było ściany nośnej między kotłownią a salonem ale czy jest to możliwe?
    Na to może odpowiedzieć jedynie architekt/konstruktor który będzie projekt adaptował. Być może się da, a być może spełnia ona bardzo ważną rolę w podtrzymaniu stropu.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Co z stropem? Tego nie potrafię sobie wyobrazić.
    Niektóre biura projektowe wysyłają szczegółowe rysunki rzutów budynku na życzenie klienta. Możesz zapytać czy mogą Ci takie wysłać.

    Możesz podpatrzeć też blogi osób, które budują ten dom. Linki na stronie projektu na dole lub wystarczy poszukać w google.

    http://z500.pl/plac-budowy/Z297/893/...ony-dom-d.html
    http://z500.pl/plac-budowy/Z297/1408...a-i-darii.html
    http://z500.pl/plac-budowy/Z297/1962...i-marcina.html
    http://z500.pl/plac-budowy/Z297/845/...ie-marzen.html

    Zamiast skupiać swoją uwagę na tych wszystkich wyobrażeniach, rysunkach i obliczeniach skup się lepiej na zarobieniu na ten dom

    Edit:
    Może jeszcze to Cię zaciekawi:
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...dalowej-2.html
    Jest kilka wariantów tego domu, obejrzyj wszystkie.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 15-07-2016 o 19:06

Strona 133 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony