dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 172 z 223
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 4448
  1. #3421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ...
    Co w tym co opisałem jest źle a jak źle to jak należy zrobić?
    Złe jest to, że bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia. Co gorsza nie przyjmujesz tego do wiadomości.
    Jeszcze raz. Nie zbudujesz w ten sposób domu! Musi być projektant. Bez tego nie dostaniesz PNB. Projektant korzystając z odpowiednich programów, swojej wiedzy i trzymając się przepisów zaprojektuje OD NOWA to co w takim pocie czoła tu prezentujesz. To może i będzie podobne ale będzie INNE! Ca ta ta twoja robota to zabawa, nic więcej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #3422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kamil - ogarnij .. młotek do łap i zrobisz to sam.. ale jak chcesz ..
    Też to rozważam ale sam tego nie zrobię. Dodatkowo kupując drewno zapłacę 23%VAT a firma jak to zrobi i zamontuje to będzie 8%VAT. Najpierw zapytam za ile oni to zdobią. Mając fabrykę i odpowiednie maszyny pójdzie im to szybko i sprawnie. Ja z kimś bym to robił tydzień lub dwa. Więc wszystko zależy od ceny. Jak będzie to rozsądnie policzone to firma postawi mi szkielet a jak cena będzie zaporowa to będę sam z pomocą robił.

  3. #3423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Złe jest to, że bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia. Co gorsza nie przyjmujesz tego do wiadomości.
    Jeszcze raz. Nie zbudujesz w ten sposób domu! Musi być projektant. Bez tego nie dostaniesz PNB. Projektant korzystając z odpowiednich programów, swojej wiedzy i trzymając się przepisów zaprojektuje OD NOWA to co w takim pocie czoła tu prezentujesz. To może i będzie podobne ale będzie INNE! Ca ta ta twoja robota to zabawa, nic więcej.
    Wiem że będę musiał mieć projekt i o tym już pisałem. Tak jak też już pisałem nawet jak fachowy projekt będzie się trochę różnić to raczej ogólna cena za ściany nie będzie wiele się różnić a żeby to jakoś wycenić to muszę to najpierw narysować aby firma wiedziała co wycenić. Bez tego skąd mam wiedzieć ile to będzie kosztować? Wiem że to jest moja zabawa z rysunkami ale nie jest oderwana od rzeczywistości gdyż przy rysowaniu stosuje się do tego jak firmy robiąc szkielety je wykonują więc zasada jest prosta, rozstaw osiowy belek co 62,5cm a tam gdzie otwory to dodatkowe słupki. Nie da się tego inaczej zrobić czy w innym rozstawie słupki bo poszycia zew potem nie przykrecisz.

  4. #3424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wiem że będę musiał mieć projekt i o tym już pisałem. Tak jak też już pisałem nawet jak fachowy projekt będzie się trochę różnić to raczej ogólna cena za ściany nie będzie wiele się różnić a żeby to jakoś wycenić to muszę to najpierw narysować aby firma wiedziała co wycenić. Bez tego skąd mam wiedzieć ile to będzie kosztować? Wiem że to jest moja zabawa z rysunkami ale nie jest oderwana od rzeczywistości gdyż przy rysowaniu stosuje się do tego jak firmy robiąc szkielety je wykonują więc zasada jest prosta, rozstaw osiowy belek co 62,5cm a tam gdzie otwory to dodatkowe słupki. Nie da się tego inaczej zrobić czy w innym rozstawie słupki bo poszycia zew potem nie przykrecisz.
    Wystarczy, że podasz wymiary domu, rozkład pomieszczeń i np rodzaj i poszycie dachu. Dostaniesz wycenę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #3425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wiem że będę musiał mieć projekt i o tym już pisałem. Tak jak też już pisałem nawet jak fachowy projekt będzie się trochę różnić to raczej ogólna cena za ściany nie będzie wiele się różnić a żeby to jakoś wycenić to muszę to najpierw narysować aby firma wiedziała co wycenić.
    Firmie, która produkuje ściany/moduły, czy stawia dom w technologii szkieletu wystarczą rzuty i przekroje.
    Na tą radosną twórczość nawet nie rzucą okiem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #3426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Firmie, która produkuje ściany/moduły, czy stawia dom w technologii szkieletu wystarczą rzuty i przekroje.
    Na tą radosną twórczość nawet nie rzucą okiem.
    Jak robią domki do stanu deweloperskiego to faktycznie tyle wystarczy ale ja pisałem wyraźnie że chodzi mi o szkielet najwyżej z poszyciem zewnętrznym. Do tego aby ogólnikowo mnie nie policzyli wolę im podesłać rysunki jak to ma wyglądać i tyle.

  7. #3427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Właśnie o tym pisałem. Nawet na nie nie zerkną, bo to ONI wiedzą, jak konstruuje się elementy, nie Ty....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #3428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Firmie, która produkuje ściany/moduły, czy stawia dom w technologii szkieletu wystarczą rzuty i przekroje.
    Na tą radosną twórczość nawet nie rzucą okiem.
    akurat Kamil całkiem nieźle to wykonał jeśli chodzi o ten czarnobiały rzut, strop do przeliczenia i nośność gdzie wzmocnić i tyle.

  9. #3429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    akurat Kamil całkiem nieźle to wykonał jeśli chodzi o ten czarnobiały rzut, strop do przeliczenia i nośność gdzie wzmocnić i tyle.
    Tu jeszcze będzie trzeba wziąć pod uwagę że planuję wodną podłogówkę i wylewkę 5cm więc dodatkowa masa. Najwyżej jak będzie trzeba to się belki stropowe zrobi w rozstawie co 41,8cm i też będzie dobrze. Akurat przy wycenianiu szkieletu ścian nie będzie to miało znaczenia gdyż strop i tak planuję z belek dwuteowych a ten producent u którego bym zamówił ściany czy drewno to nie ma belek dwuteowych więc je kupiłbym we własnym zakresie. Potem to już będzie kwestia montażu całości ale montaż to osobna sprawa.
    Mam do Ciebie pytanie o ściany a mianowicie o otwory okienne. Myślisz że wystarczy to tak zrobić jak na moich rysunkach stosując belki z drewna BSH czy musiałyby iść przykładowo po dwie belki na stronę otworu?

  10. #3430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    akurat Kamil całkiem nieźle to wykonał jeśli chodzi o ten czarnobiały rzut, strop do przeliczenia i nośność gdzie wzmocnić i tyle.
    Taki drobiazg.

    @Kamil
    By przybliżyć ci czego ci brakuje zobacz jak wygląda jeden z programów do projektowania domów szkieletowych:
    Dietrich's
    Ma bazę rozwiązań technicznych jak i, co istotne sam dobiera przekroje elementów w zależności od obciążeń. Do tego jeszcze ogarnięty czyli doświadczony projektant i można się bawić. Porównaj teraz to co ty robisz. Ktoś, kto dostanie twoje rysunki wyrzuci je po prostu do kosza, bo zamiast je kopiować wstawi dane tj wymiary i resztę do programu i dostanie gotowe szkice. Zoptymalizowane pod kątem kosztów. Niepotrzebnie się męczysz.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 28-12-2016 o 16:43
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #3431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nadproża - teraz patrzyłem .. nie wyglądają jak by chciały nieść obciążenia, a raczej zrobić trach.
    qk= 2,0 kN/m2 obciążenie użytkowe charakterystyczne x YQ 1,5 i mamy 3kN/m2 ma wytrzymać obliczeniowego zmiennego +
    obciążenie stałe YG = 1,35 współczynnik i masz to ile dana belka musi unieść, a to dopiero początek.
    Później jeszcze kombinacja obciążeń do ugiąć, na charakterystyczne obciążenie .. dla sufitu z GK L/300 .. i wtedy
    oraz reakcje z tych oddziaływań na nadproża - które nie powinny się ugiąć więcej niż L/500

  12. #3432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Taki drobiazg.

    @Kamil
    By przybliżyć ci czego ci brakuje zobacz jak wygląda jeden z programów do projektowania domów szkieletowych:
    Dietrich's
    Ma bazę rozwiązań technicznych jak i, co istotne sam dobiera przekroje elementów w zależności od obciążeń. Do tego jeszcze ogarnięty czyli doświadczony projektant i można się bawić. Porównaj teraz to co ty robisz. Ktoś, kto dostanie twoje rysunki wyrzuci je po prostu do kosza, bo zamiast je kopiować wstawi dane tj wymiary i resztę do programu i dostanie gotowe szkice. Zoptymalizowane pod kątem kosztów. Niepotrzebnie się męczysz.
    Już rozumiem o co Ci chodziło. Faktycznie taki program jest dość fajny bo w nim z tego co widziałem też można wrzucić założenia projektowe o których pisałem czyli że będzie poszycie wew i zew z płyty o gr.15mm, że będzie ruszt pod instalacje i nawet że będzie podwójne płytowanie gk to program tak to policzy że będzie dobrze. Wtedy faktycznie będą im potrzebne jedynie wymiary domku na gotowo i przekroje to wtedy wrzuca to w program który rozmieści odpowiednio belki itd. Patrząc na to pod tym względem faktycznie może i moje rysunki będą zbędne pod warunkiem że będą wrzucać do programu gotowy projekt. Tu akurat skoro ja mam zamiar robić resztę sam poza konstrukcją domku to interesuje mnie jak to będzie wyglądać pod względem konstrukcyjnym szczególnie, że będę musiał zadbać o paroizolację i jej ciągłość.
    Od firmy dostałem taki cennik Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bsh.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	376960Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kvh.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	376961. Jak liczyłem ilość potrzebnego drewna na podstawie swoich rysunków to wyszło mi że KVH będę potrzebować 5,28m3 a BSH 1,77m3, razem ok.7m3 nie licząc drewna które pójdzie na wiązary ale razem bez problemu będzie tego ponad 10m3 więc drewno nie powinno być liczone z dopłatą za mniejszą ilość. Najwyżej trzeba liczyć 100zł dopłaty do 1m3 za belki cięte na wymiar bo takie bym zamawiał a oni robiąc szkielet też będą ciąć na wymiar więc to nie powinno mieć znaczenia czy słupki potną mi na wymiar czy dla siebie do produkcji gotowych ścian. Więc cena za belki 60x140 będzie 1350zł/m3NETTO a BRUTTO z 8%VAT nie przekroczy 1500zł za typowe belki użyte na słupki. To jest dobra cena plus robota za wykonanie ścian. Patrząc na mój projekt ściany będą banalnie proste do zrobienia szczególnie dla firmy temu liczę że koszt wyprodukowania takich ścian w fabryce nie powinien rujnować mnie cenowo. Nawet jak sam bym to chciał robić to musiałbym kogoś zatrudnić do pomocy jak nie dwóch ludzi, też trochę czasu by na to nam zeszło a taka firma pewnie w dwa dni zrobi wszystkie ściany na mój domek. Pewnie przez to koszt wyprodukowania ścian w firmie byłby podobny do tego jakbym sam je robił i to jeszcze z większym VATem. Firma jest niedaleko mnie więc koszt transportu elementów do mnie będzie raczej niewysoki a ekipa przyjedzie do mnie w niecałe pół godziny więc też nie będzie trzeba liczyć ich dodatkowego zakwaterowania czy coś takiego. Ogólnie wygląda mi to dość obiecująco no chyba że skroją mnie za to tak jakbym mieszkał w szczecinie z zwyżką za niewiadomo co.
    Z tego co mi podałeś to wyślę im projekt z wymiarami i przekrojami i się zobaczy jak to wycenią. Myślałem że jak im prześlę swoje rysunki to będzie im łatwiej wycenić ale może faktycznie nic im to nie da skoro mają do tego fachowe programy. Ja jedynie co mogłem zrobić to zrobiłem czyli tak to zaprojektowałem aby z zewnątrz konstrukcja pasowała pod wielokrotność płyt osb a resztą się zajmą oni. Z tego co pamiętam to chyba też u nich mogę zamówić projekt do PnB więc może być ciekawa współpraca.

  13. #3433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Już rozumiem o co Ci chodziło. Faktycznie taki program jest dość fajny bo w nim z tego co widziałem też można wrzucić założenia projektowe o których pisałem czyli że będzie poszycie wew i zew z płyty o gr.15mm, że będzie ruszt pod instalacje i nawet że będzie podwójne płytowanie gk to program tak to policzy że będzie dobrze. Wtedy faktycznie będą im potrzebne jedynie wymiary domku na gotowo i przekroje to wtedy wrzuca to w program który rozmieści odpowiednio belki itd. Patrząc na to pod tym względem faktycznie może i moje rysunki będą zbędne pod warunkiem że będą wrzucać do programu gotowy projekt.
    Nie mogą inaczej. Program uwzględni wszystko, również paro i wiatroizolację. Nie mogą wziąć twoich rysunków, bo to im utrudni pracę.
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Patrząc na mój projekt ściany będą banalnie proste do zrobienia szczególnie dla firmy temu liczę że koszt wyprodukowania takich ścian w fabryce nie powinien rujnować mnie cenowo.
    Żebyś się nie zdziwił. Zapłacisz nie tylko za drewno, robociznę ale też za pensję prezesa, sprzątaczek, sekretarki, reklamę, ZUS a przede wszystkim za to, że to, podobnie jak w przypadku większości takich firm jednostkowa produkcja.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #3434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie mogą inaczej. Program uwzględni wszystko, również paro i wiatroizolację. Nie mogą wziąć twoich rysunków, bo to im utrudni pracę.
    Żebyś się nie zdziwił. Zapłacisz nie tylko za drewno, robociznę ale też za pensję prezesa, sprzątaczek, sekretarki, reklamę, ZUS a przede wszystkim za to, że to, podobnie jak w przypadku większości takich firm jednostkowa produkcja.
    Najważniejsze aby cena była adekwatna do skomplikowości projektu. Nie wyobrażam sobie przykładowo takiego przelicznika jak stosuje wiele firm typu metraż raz cena nie patrząc na to czy domek jest prosty czy złożony. Najbardziej mi o to chodzi. Skoro projekt mam prosty i nie skomplikowany to liczę na to że nie będzie drogo policzony tak jakby był skomplikowany. Nikt mi nie wmówi że takie proste ściany jakie ja będę miał w projekcie przyniosą jakieś trudności przez co będzie trzeba dodatkowo dopłacać. Prostą formą będę chciał sprawić by domek w szkielecie drewnianym był sporo tańszy od domu murowanego bo tak powinno być.

  15. #3435
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Żeby był tani, powinien być typowy.
    Kamil rysuj dalej.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  16. #3436

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Najważniejsze aby cena była adekwatna do skomplikowości projektu. Nie wyobrażam sobie przykładowo takiego przelicznika jak stosuje wiele firm typu metraż raz cena nie patrząc na to czy domek jest prosty czy złożony. Najbardziej mi o to chodzi. Skoro projekt mam prosty i nie skomplikowany to liczę na to że nie będzie drogo policzony tak jakby był skomplikowany. Nikt mi nie wmówi że takie proste ściany jakie ja będę miał w projekcie przyniosą jakieś trudności przez co będzie trzeba dodatkowo dopłacać. Prostą formą będę chciał sprawić by domek w szkielecie drewnianym był sporo tańszy od domu murowanego bo tak powinno być.
    Postaw tego drewniaka za oceanem i będzie jak chcesz. Albo zejdź na ziemię, weź projekt gotowy, muruj z ceramiki i nie kombinuj, to może wydasz mniej.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #3437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Więc cena za belki 60x140 będzie 1350zł/m3NETTO a BRUTTO z 8%VAT nie przekroczy 1500zł za typowe belki użyte na słupki.
    kto bogatemu zabroni... o Kamil .. idź do tartaku .. zamów deski #45 lub 50.. daj flaszkę i 500zł m3 Naprawdę powiem Ci że jak Ci deski nie dotknie ręka fachowca.. to nie będzie to samo..co nawet spanie z myślami czy papier 2000 to już gładko, czy nie..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 29-12-2016 o 08:15

  18. #3438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    kto bogatemu zabroni... o Kamil .. idź do tartaku .. zamów deski #45 lub 50.. daj flaszkę i 500zł m3 Naprawdę powiem Ci że jak Ci deski nie dotknie ręka fachowca.. to nie będzie to samo..co nawet spanie z myślami czy papier 2000 to już gładko, czy nie..
    W tartaku drwno konstrukcyjne kosztuje 800zł, do tego suszenie 200zł i struganie 200zł. Gdzie masz drewno po 500zł?

  19. #3439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie mów że konstrukcyjne tylko że trzeba Ci dechy..

  20. #3440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Najważniejsze aby cena była adekwatna do skomplikowości projektu. Nie wyobrażam sobie przykładowo takiego przelicznika jak stosuje wiele firm typu metraż raz cena nie patrząc na to czy domek jest prosty czy złożony. Najbardziej mi o to chodzi. Skoro projekt mam prosty i nie skomplikowany to liczę na to że nie będzie drogo policzony tak jakby był skomplikowany.
    Zapomnij. Firma jest nastawiona na zysk. Za dużo klientów nie mają, jak każdy. Jak już się trafi, to trzeba na nim zarobić. Jaki oni mają biznes w tym, byś ty miał tanio?

    Moim zdaniem: zrób projekt, do tego zapłać za porządny projekt wykonawczy z każdym detalem konstrukcyjnym, zamów suche drewno w tartaku i próbuj sam. Tak wyjdzie najtaniej, bo zdaje się o to ci chodzi. Ja jednak, na twoim miejscu zrobiłbym z silikatów, nie bawił się w szkielet, bo to, wbrew pozorom pracochłonne. To co zapłacisz murarzowi to ułamek twoich kosztów przy samoróbie szkieletu. Strop drewniany, ewentualnie szkielet na górze, by było lżej i bez mostków ale lepiej chyba jak w tym projekcie "Gładki" tylko poddasze, bez ścianek kolankowych. Tak będzie najtaniej i masz konkretny dom a nie kupę desek.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 29-12-2016 o 09:52
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 172 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony