dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 223
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 4448
  1. #961
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    co do BK 400 i wiązarów wypowie sie konstruktor - na BK400 może pójdzie, na wiązary tak jak chcesz pewnie nie - moje zdanie

    BK700 to przerost formy nad treścią, ale jak nie ma innego wyjścia ...

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    na razie tu pytam co inni o tym myślą. jakby tak mogło być to można mostka łatwo uniknąć w tym miejscu.
    jakiegoś mostka nie unikniesz. wiązary muszą opierać się o wieniec. to i tak lepsze rozwiązanie niż murłata. zerknij jeszcze na projekt Murator C314, chociaż on jest trochę duży.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    co do BK 400 i wiązarów wypowie sie konstruktor - na BK400 może pójdzie, na wiązary tak jak chcesz pewnie nie - moje zdanie

    BK700 to przerost formy nad treścią, ale jak nie ma innego wyjścia ...
    dlaczego przerost formy? lepszy taki niż BK400. jak takiego nikt nie będzie miał to zostanę przy BK600.

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    dlaczego przerost formy? lepszy taki niż BK400. jak takiego nikt nie będzie miał to zostanę przy BK600.
    BK400 chyba jest niezbyt wytrzymały. Przy domu piętrowym i ciężkim stropie może być problem. może się np. okazać że można budować, ale w miejscu dużych obciążeń trzeba robić żelbetowe słupy, których nie trzeba byłoby np. przy silikacie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    BK400 chyba jest niezbyt wytrzymały. Przy domu piętrowym i ciężkim stropie może być problem. może się np. okazać że można budować, ale w miejscu dużych obciążeń trzeba robić żelbetowe słupy, których nie trzeba byłoby np. przy silikacie.
    jak będzie trzeba to się zrobi. strop z terivy będę robił ale i tak muszę to jeszcze przedyskutować z architektem tylko nie wiem kiedy bo teraz nie będę miał czasu ale nie śpieszy mi się.
    faktycznie projekt c314 jest bardzo podobny do tego jaki chcę. w końcu autor projektu to lipiński. działkę mam z wjazdem idealnie od północy więc i tak bez poprawek się nie obędzie a elewacja południowa bardziej podoba mi się projektu espoo i w c314 wejście mi się do domu nie podoba, jak na dom pasywny to za duży problem. ale przynajmniej są takie podobne już projekty.

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    dlaczego przerost formy? lepszy taki niż BK400. jak takiego nikt nie będzie miał to zostanę przy BK600.
    Bo BK500 w zupełności starczy, a wzrost akumulacji przy BK700 pomijalny

  7. #967
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    jak będzie trzeba to się zrobi. strop z terivy będę robił ale i tak muszę to jeszcze przedyskutować z architektem tylko nie wiem kiedy bo teraz nie będę miał czasu ale nie śpieszy mi się.
    f...
    nie architekt, tylko konstruktor się na temat wytrzymałości będzie wypowiadał
    dla mnie budowanie konieczne z BK400 tylko po to żeby słupy żelbetowe lać, do tego stopy itd itp i tylko podrażać i komplikować konstrukcję to jest właśnie przerost formy nad treścią

    Nadal mało wiadomości masz i nadal nie potrafisz znaleźć złotego środka

    Musisz mieć kupę kasy

    Ja mam w projekcie BK400 20cm, ale parterówka i bez ciężkiego stropu, a i tak kumatego konstruktora musiałem poszukać coby mi slupów w ściany 7-9 nie nawpieprzał, ale i tak będe budował z 500
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 22-06-2014 o 17:02

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    co do łączenia silki i BK

    H+H ma rózne bloczki w różnych zakładach, są i o szerokości 200 odmiana 400 i 500 wys 24. Ciekawe jakby odwrócić bloczki i masz wys 20, szer 24 - ale nie pytałem

  9. #969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tylko ciekawe gdzie szukać konstruktora? są tacy architekci co też znają się na konstrukcji ale jak zdecyduje że ma być min.BK600 to taki dam i tyle skoro 400 może się nie nadać. architekt mi mówił kiedyś że Bk o klasie 400 powinien wystarczyć i to bez słupów na dom z poddaszem użytkowym i myślałem że przy piętrowym też może być ale jak nie to nic na siłę, ale dzięki za uwagi.

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ciekawi mnie jeszcze liczenie kubatury domu. na mój rozum to przy pełnych pietrach powinno się pow. domu pomnożyć przez wysokość i to daje nam kubaturę. cz to nie tak się liczy?

  11. #971
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    pomogę ci
    google="obliczanie kubatury" - Enter

    i potem już chyba wiesz co

  12. #972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    to wiem ale niezbyt zrozumiale to jest napisane albo ja nie rozumiem. do współczynnika AV to bym chciał wiedzieć. a obliczanie kubatury to różnie piszą, jakieś zewnętrzne, wewnętrzne?/? bo do współczynnik AV liczy się chyba kubaturę ogrzewaną, czyli też powierzchnia przegród powierzchni ogrzewanej liczonej po zewnętrznej stronie do kubatury ogrzewanej a wtedy jakieś dziwactwa mi wychodzą typu AV=1,25. i chyba źle coś liczę.

  13. #973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    mamy sobie domek, posłużę się tym rysunkiem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	266935
    przy liczeniu współczynnika AV, czyli A- suma wszystkich powierzchni przegród w m2 tak jak zaznaczone wokół kolorem niebieskim, dobrze to rozumiem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	266936
    V-kubatura powierzchni ogrzewanej tak jak kolorem niebieskim, dobrze to rozumiem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kubatura.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	266943
    prosze was o poradę czy tak to się liczy czy nie? wiem że do zbyt mądrych w tej dziedzinie nie należę ale próbuje to jakoś zrozumieć.

  14. #974

    Domyślnie

    A - jest sumą pól powierzchni wszystkich ścian zewnętrznych (wraz z oknami i drzwiami balkonowymi), dachów i stropodachów, podłóg na gruncie lub stropów nad piwnicą nie ogrzewaną, stropów nad przejazdami, oddzielających część ogrzewaną budynku od powietrza zewnętrznego, liczonych po obrysie zewnętrznym,
    V - jest kubaturą ogrzewanej części budynku, obliczoną zgodnie z Polską Normą dotyczącą zasad obliczania kubatury budynków, powiększoną o kubaturę ogrzewanych pomieszczeń na poddaszu użytkowym lub w piwnicy i pomniejszoną o kubaturę wydzielonych klatek schodowych, szybów wind, otwartych wnęk, loggii i galerii.

    Czyli mogłoby się to zgadzać.

  15. #975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    A - jest sumą pól powierzchni wszystkich ścian zewnętrznych (wraz z oknami i drzwiami balkonowymi), dachów i stropodachów, podłóg na gruncie lub stropów nad piwnicą nie ogrzewaną, stropów nad przejazdami, oddzielających część ogrzewaną budynku od powietrza zewnętrznego, liczonych po obrysie zewnętrznym,
    V - jest kubaturą ogrzewanej części budynku, obliczoną zgodnie z Polską Normą dotyczącą zasad obliczania kubatury budynków, powiększoną o kubaturę ogrzewanych pomieszczeń na poddaszu użytkowym lub w piwnicy i pomniejszoną o kubaturę wydzielonych klatek schodowych, szybów wind, otwartych wnęk, loggii i galerii.

    Czyli mogłoby się to zgadzać.
    to jak się zgadza to nie ma szans na dobry współczynnik w domu pasywnym. mi wychodzi 1,25. lipińscy podają kubaturę 750m3 a mi wychodzi 400m3 a pow przegród to 4702, więc bezsensu

  16. #976

    Domyślnie

    Pewnie podają kubaturę brutto. Może wtedy tyle wyjdzie, trzeba by sprawdzić.
    Dla mnie generalnie ten współczynnik nie ma zbyt wielkiego sensu.

  17. #977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Pewnie podają kubaturę brutto. Może wtedy tyle wyjdzie, trzeba by sprawdzić.
    Dla mnie generalnie ten współczynnik nie ma zbyt wielkiego sensu.

    "Rozrzeźbienie budynku, które powoduje wzrost współczynnika A/V o 0,1 zmusza do pogrubienia warstwy termoizolacji o około 2-3 cm [Leszek Laskowski, Ochrona cieplna i charakterystyka energetyczna budynku]. W przypadku budynków pasywnych nie jest możliwe w naszym klimacie osiągniecie standardu pasywnego dla współczynnika kształtu A/V > 0,7"
    - http://www.pracownia.info/projekty-d...gooszczednych/
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post

    "Rozrzeźbienie budynku, które powoduje wzrost współczynnika A/V o 0,1 zmusza do pogrubienia warstwy termoizolacji o około 2-3 cm [Leszek Laskowski, Ochrona cieplna i charakterystyka energetyczna budynku]. W przypadku budynków pasywnych nie jest możliwe w naszym klimacie osiągniecie standardu pasywnego dla współczynnika kształtu A/V > 0,7"
    - http://www.pracownia.info/projekty-d...gooszczednych/
    Jesteś pewny, że j-j ma taki współczynnik dla domu parterowego?

  19. #979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Jesteś pewny, że j-j ma taki współczynnik dla domu parterowego?
    Nie wiem. Nie wiem też, jaki certyfikat ma j-j. Wiem tylko tyle, że spełnia warunek - 15kWh/m2/rok.
    A te drugie zdanie pewnie dotyczy spełnienia warunku 10W/m2, a na tą wartość A/V ma bardzo duży wpływ.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #980

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie wiem. Nie wiem też, jaki certyfikat ma j-j. Wiem tylko tyle, że spełnia warunek - 15kWh/m2/rok.
    A te drugie zdanie pewnie dotyczy spełnienia warunku 10W/m2, a na tą wartość A/V ma bardzo duży wpływ.
    Też nie wiem, ale kszhu pisał, ze j-j ma certyfikowany dom pasywny. Poza tym z pracy, którą linkował kszhu wynika że warunek 10W/m2 ma spełniony.
    Dla mnie ten cytat " nie jest możliwe w naszym klimacie osiągniecie standardu pasywnego dla współczynnika kształtu A/V > 0,7" jest bardzo wydumany.

Strona 49 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony