dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 48
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 945
  1. #81

    Domyślnie

    Ja co prawda od roku podczutuje forum, nawet mielismy nadzieje zaczac w 2013 ale jednak 2014 jest bardziej prawdopodobny.
    Domykamy wlasnie projekt i mam nadzieje z koncem miesiaca udamy sie do Starostwa po PnB. Oby sie udalo.
    Projekt indywidualny.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AggaM
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał connecTOMEK Zobacz post
    firma powinna wystawić wat....8 %.......kupując materiały budowlane na siebie - płaci wówczas 23 %......wat zwraca firmie urząd skarbowy.....a Klient ma rabat o kwoty na fakturze...(materiał + robocizna) ponieważ wat jest 8% ........zamiast 23%ale istotne....firma musi być watowcem
    Cytat Napisał kgbkoc Zobacz post
    AggaM możesz kupować materiały przez firmę budowlaną i VAT będzie 8%.
    Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze nie mamy ekipy, ale wezmę Wasze sugestie pod uwagę.

    A powiedzcie mi drogie Bocianki jak z wynagrodzeniem dla kierownika budowy i ekip budowlanych- jakie ceny Wam zaproponowano.
    My na razie rozmawialiśmy z dwoma kier. bud- 1900 zł i 2000 zł- takie stawki za prowadzenie budowy.
    Co do ekip- nasz domek ma 164,4 m2 netto: 101,6 m2 użytkowej + garaż i pom. gosp. - dach dwuspadowy+ dwa okna dachowe, zero jaskółek itp. - jedna ekipa wyceniła robociznę - fundamenty po dach SSO - 40 tyś./całość
    druga 38 tyś/ całość. Jakie u Was stawki się szykują?
    Ostatnio edytowane przez AggaM ; 19-02-2014 o 22:07

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał AggaM Zobacz post
    Coraz nas więcej, a myślałam o sobie, że nawiedzona jestem, że się w budowę domu pcham teraz, jak wszystkie programy dofinansowań i odliczenia vatu przegapiłam... ale cóż, mam nadzieję, że powoli, powoli a do przodu będzie szło
    Różne są motywacje działań ludzkich, to tak jakby rodzić dzieci dla becikowego )))
    Ześmiałam się jak pszczoła, dzięki

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monika&bartek
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szczerbice
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Naszym kierownikiem budowy jest znajomy moich rodziców więc policzy nas taniej więc ciężko mi powiedzieć jaka stawka jest ok.
    Zbrojenie - emerytowany budowlaniec wujek męża więc idziemy po kosztach
    Mury - szukamy aktualnie dobrych murarzy, w przyszłym tygodniu mamy się spotkać z jedną ekipą
    Dach - mamy firmę zaklepaną, póki co czekamy na wycenę (dwuspadowy 5 okien, plus garaż z 2 oknami)

    jeśli pogoda dopisze w przyszłym tygodniu geodeta wytycza nam na działce dom i wjeżdżamy z koparką
    marzec 2014 - START
    luty 2015 - SSO
    czerwiec 2015 - SSZ

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniadobrawa

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Trzebiatów
    Kod pocztowy
    72-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, my rownież zaczynamy wszystko już tuż tuż, ale zawsze jednak coś, stad moje pytanie do Was. Moze będziecie w stanie polecić dobrego kierownika budowy z okolic Kołobrzeg, Gryfice, Kamień Pomorski. Budowa w miejscowości Trzebusz. Pozdrawiam Wszystkich i życzę dużo cierpliwości ������

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natjusia

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,
    i my planujemy budowę domu w tym roku w Tychach.
    Projekt indywidualny opracowywany przez Abakon (Bielsko-Biała), jeśli z nimi będziemy kontynuować budowę to koszt projektu wejdzie w cenę budowy.
    Technologia - prefabrykowane ściany keramzytowe Praefa, dom parterowy z poddaszem użytkowym do około 110 m2.

    Aktualnie dopracowywujemy projekt indywidualny, czyli jeszcze 3 miesiące na biurokracje i będzie można późną wiosną ruszyć.
    Pozdrawiam wszystkie Bocianki

  7. #87
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Do tych co czekają na wiosne : zaczynacie już czy jeszcze czekacie ?

    Ja bym juz murował ale moja ekipa twierdzi że jeszcze może być mróz, w specyfikacji cienkiej zaprawy jest min. temp. +5 stopni...

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasiekkk

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    32-050
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My jeszcze czekamy bo na działce trochę mokro

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kgbkoc

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    My wycięliśmy drzewa , koparka wyrównała teren, w przyszłym tyg. robimy ogrodzenie, 1go mamy wytyczenie domu i zaczynamy w pierwszym tyg. marca. To taki prezent, bo 5go mam urodziny

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    A my jutro składamy wniosek o kredyt => Trzymajcie KCIUKI!!!
    Jak dobrze pójdzie to do 3 tygodni będzie decyzja i juz nic nas nie powstrzyma, żeby zacząć budowę!
    Wtedy początkiem kwietnia zrobimy wjazd na naszą działeczke, a końcem zaczniemy kopać, jak tylko wykonawca bedzie terminowy.


    co do watu......
    to proste......
    firma powinna wystawić wat....8 %.......kupując materiały budowlane na siebie - płaci wówczas 23 %......wat zwraca firmie urząd skarbowy.....a Klient ma rabat o kwoty na fakturze...(materiał + robocizna) ponieważ wat jest 8% ........zamiast 23%
    connecTOMEK - jesteśmy po rozmowach z kilkoma wykonawcami i wniosek nasuwa się jeden=> odkąd zlikwidowana została ulga budowlana na materiały, bardziej opłaca się wziąć sprawdzonego wykonawce, z materiałami budowlanymi (oczywiście z podpisana umową ze wszystkimi szczegółami), niż wykonawce któremu zapłacimy za robociznę, a kupno materiałów będzie po naszej stronie.

    Bocianki, macie jakieś sugestie/doświadczenia??

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BiurowySterfan

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, z tego co się orientowałem, to na dom nie ma ostatnio problemów
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiurowySterfan Zobacz post
    Trzymam kciuki, z tego co się orientowałem, to na dom nie ma ostatnio problemów
    DZIEKI!!
    Na razie złożyliśmy wniosek, Pani z Banku mowila ze nie powinno być problemów, wiec czekamy do 3 tygodni na decyzje.

    W miedzy czasie okazało sie ze nasz wykonawca za 2 tygodnie juz moze zrobic nam wjazd, wiec przesuwamy plany na wczesniejsze terminy o 1 miesiac! Jak wszystko dobrze sie ulozy to koncem marca bedziemy robic stan ZERO

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AggaM
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Różne są motywacje działań ludzkich, to tak jakby rodzić dzieci dla becikowego )))
    Ześmiałam się jak pszczoła, dzięki
    Haha, no rzeczywiście tak to zabrzmiało nie to miałam na myśli Pozdrawiam z Krakowa!

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał AggaM Zobacz post
    Haha, no rzeczywiście tak to zabrzmiało nie to miałam na myśli Pozdrawiam z Krakowa!
    Ale wyszło dobrze !
    Swoją drogą, podczas tej całej ekwilibrystyki z załatwianiem spraw urzędowych w związku z budową, do której zmusza nas państwo, naszła mnie refleksja. Człowiek świadomy tego wszystkiego musi mieć jakiś defekt umysłowy, porywając się na budowę Pan w Enerdze mnie natchnął wczoraj...
    Również pozdrawiam )

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorÓwki14 Zobacz post
    A my jutro składamy wniosek o kredyt => Trzymajcie KCIUKI!!!
    Jak dobrze pójdzie to do 3 tygodni będzie decyzja i juz nic nas nie powstrzyma, żeby zacząć budowę!
    Wtedy początkiem kwietnia zrobimy wjazd na naszą działeczke, a końcem zaczniemy kopać, jak tylko wykonawca bedzie terminowy.




    connecTOMEK - jesteśmy po rozmowach z kilkoma wykonawcami i wniosek nasuwa się jeden=> odkąd zlikwidowana została ulga budowlana na materiały, bardziej opłaca się wziąć sprawdzonego wykonawce, z materiałami budowlanymi (oczywiście z podpisana umową ze wszystkimi szczegółami), niż wykonawce któremu zapłacimy za robociznę, a kupno materiałów będzie po naszej stronie.

    Bocianki, macie jakieś sugestie/doświadczenia??
    Ja mam doświadczenia kogoś z rodziny, kto buduje od niedawna dom, rzeczywiście to wygodne i ekonomiczne zakupy. Firma budowlana kupuje, na bieżąco się rozlicza, ma też jakieś rabaty w hurtowniach..

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Kejt_R, zdecydowaliśmy się wziać ekipe z materiałem.
    Ustaliliśmy material z którego chcemy SSO, a w przypadku gdybyśmy zmienili decyzje i chcieli np. "mieć okna ze złota" itp. to bedziemy dopłacać. Na dzien dzisiejszy takich zmian nie przewiduje

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    witam wszystkich

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Człowiek świadomy tego wszystkiego musi mieć jakiś defekt umysłowy, porywając się na budowę Pan w Enerdze mnie natchnął wczoraj...
    ciekawe ... czy mamy defekty umysłowe ??? a może jesteśmy nieświadomi co nas czeka DD


    chciałabym już coś robić.
    ale jeszcze trochę.
    Pierwsza czynność to przesadzenie drzewa. z obecnego podwórka na nowe.
    czeka nas nie lada wyzwanie, bo to już ośmioletni klon.

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    torzyn

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-294
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witamy
    W tym roku planujemy rozpocząć budowę "Domu pod wierzbą" chcemy skorzystać z programy MDM W chwili obecnej jesteśmy w trakcie czekania na projekt z pracowni Archon (początek kwietnia) z racji ze jest to nowy projekt. Działka pow. 605m2 w kwadracie oddalona o 10km od Szczecina. CZy znajdzie się też ktoś zainteresowany tym projektem w celu wymiany doświadczenia?
    Pozdrawiam

  19. #99

    Domyślnie

    ciekawe ... czy mamy defekty umysłowe ??? a może jesteśmy nieświadomi co nas czeka DD

    Wierka, możliwe że obie te rzeczy jednocześnie, okaże się niebawem

    Borówki, słuszna decyzja. Moglibyście w trakcie zrelacjonować, jak to w praktyce u Was wygląda.
    Czy podpisujecie umowę z ekipą?

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Kejt_R już pisze: obowiązkowo podpisaliśmy umowę, mimo że wykonawca jest sąsiadem mojej dobrej koleżanki.
    Wcześniej mieliśmy wycenę budowy z materiałami. Wzięliśmy wiec naszego KierBuda (czyli mojego teścia ) i pojechaliśmy do wykonawcy.
    Panowie omówili sobie co nieco i widzieliśmy po minie ze umowę można podsiać
    Dobrze mieć papierek, żeby uzgodnić najważniejsze rzeczy np. materiały z jakich chcesz, cenę za m2 dachówki, okna do jakiej kwoty itp. To nam dało jeszcze możliwość wyboru, a w razie jak będziemy chcieli coś droższego to dopłacimy. Papierek zabezpiecza i nas i wykonawce i to jest fair

Strona 5 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony