dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 92
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1829
  1. #1041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ależ zrób sobie tą u - rurkę. Super . Cieszę się że jesteś taki przedsiębiorczy. Trzymam kciuki byś te 50-60% efektywności uzyskał.Tylko zrób a nie opowiadasz że zrobisz. .A że nie zrobisz tego ,to wiem bo już mieszkasz i przerabianie teraz instalacji wod-kan ,praktycznie nierealne chyba,że za gigantyczne pieniądze.

    Nawet mały zrzut nie jest marnowany,ponieważ w tym zbiorniku występuje uwarstwienie,takie jak w buforze. Dla tego mogę przechować na potem zrzut z wanny i z pralki ,czy ręcznego mycia jednego talerza.

  2. #1042
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    koledzy, przeniesmy sie gdzie indziej. Dyskusje na temat RSS, ktory zdecydowanie nie bedzie zastosowany w koncepcji kszhu, bo to JEGO koncepcja, mozna kontynuuowac w watku o WMG. Tyle ze tam juz to wszystko bylo.
    Kszhu, widzisz potrafic tez gadac do rzeczy a nie gawedzic o legionelli, nieistniejacych atestach na MAX-owe GWC itd . Wiec dobrze ze nie brniesz dalej.
    Wystarczy sobie troche odpuscic, poluzowac szelki i nie udowadniac wszystkim naokolo, ze ....(luzuje szelki)
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 29-05-2014 o 07:51

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    RSŚ miałby sprawność bliską 100% gdybyś umiejętnie rozłożył w czasie użytkowanie ciepłej wody i nie miał strat na przesyle. Zauważ, że kąpiel dwóch osób jedna po drugiej powoduje, że wypychasz z RSŚ'a jeszcze w miarę ciepłą wodę. Stąd te pytanie o pojemność RSŚ'a. Druga rzecz to taka, że podgrzane powierze wylatujące z RSŚ'a rozpraszasz w pospółce, gdzie dochodzą kolejne straty. Faktem jest, że sprawność RSŚ'a w-p może być większa niż RSŚ w-w, ale my tu porównujemy RSŚ'a w-p do rekuperatora p-p, a RSŚ w-w jest wartością dodaną. Policz sezonowy bilans energetyczny RSŚ'a i porównaj z reku.

    A teraz kwestia twojego ciepłego powietrza wyrzucanego z domu. Mówisz, że podłączysz pod to PC, np. takiego aristonka. Potrzebujesz do tego drugie 75m3/h, czyli budujesz dodatkowe GWC. Pomińmy koszt jego budowy, niech będzie 0oC. Teraz mieszasz te 24oC z temp. załóżmy 6oC z GWC, czyli masz średnią temp. 15oC. Policz teraz sprawność pc dla powietrza 15oC i dla powietrza jakie będę miał za reku - przyjmijmy 8oC. Ile zyskałeś ? Toż to w pojedynczych złotówkach wyjdzie. A teraz zauważ, że twoje możliwości się skończyły, a ja na wejściu do podgrzewacza mam temp. ZWU znacznie wyższą od twojej.

    Bilans energetyczny w przypadku reku i rsś w-w jest bardziej korzystny.

    nydar, nie dyskryminuję twojego rozwiązania, tak jak ty dyskryminujesz reku, tylko staram się porównywać fakty. Twoje rozwiązanie to jest też ciekawy pomysł, ale wg mnie nie jest tańszym i bardziej efektywnym od układu reku tymi ręcami i RSŚ w-w, czy WSW w-w jak to nazywa kszhu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    koledzy, przeniesmy sie gdzie indziej. Dyskusje na temat RSS, ktory zdecydowanie nie bedzie zastosowany w koncepcji kszhu, bo to JEGO koncepcja, mozna kontynuuowac w watku o WMG. Tyle ze tam juz to wszystko bylo.
    Nie było. Zaraz przedstawię kolejny pomysł, a raczej wariację RSŚ'a. A w koncepcję kszhu się wpisuje tak samo jak moja drewniana elewacja

    Oto mój pomysł, który pewnie nydar podłapie, bo więcej na tym skorzysta niż my a i jego całościowy układ nabierze mocy i będzie bardziej rentowny. Chodzi o to, żeby te ciepłe, zużyte powietrze wypchać w miejsce, które będzie potrafiło je skumulować. Mówiliśmy o balonie, garażu itp. a takim miejscem jest grunt/pospółka pod domem czyli GMC. Co zatem proponuję nydarowi ? Wybudować (maxowe? ) GWC w pospółce pod domem i do niego wyrzucać ciepłe, zużyte i śmierdzące powietrze. Straty przez posadzkę zniwelujesz do zera, a gdy rusza PC CWU podłączona trójnikiem pomiędzy wyrzucane powietrze z wentylacji a GWC/GMC to odwraca się kierunek przepływu powietrza i zaakumulowane ciepło jest wykorzystywane do PC.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #1045
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie było. Zaraz przedstawię kolejny pomysł, a raczej wariację RSŚ'a. A w koncepcję kszhu się wpisuje tak samo jak moja drewniana elewacja

    Oto mój pomysł, który pewnie nydar podłapie, bo więcej na tym skorzysta niż my a i jego całościowy układ nabierze mocy i będzie bardziej rentowny. Chodzi o to, żeby te ciepłe, zużyte powietrze wypchać w miejsce, które będzie potrafiło je skumulować. Mówiliśmy o balonie, garażu itp. a takim miejscem jest grunt/pospółka pod domem czyli GMC. Co zatem proponuję nydarowi ? Wybudować (maxowe? ) GWC w pospółce pod domem i do niego wyrzucać ciepłe, zużyte i śmierdzące powietrze. Straty przez posadzkę zniwelujesz do zera, a gdy rusza PC CWU podłączona trójnikiem pomiędzy wyrzucane powietrze z wentylacji a GWC/GMC to odwraca się kierunek przepływu powietrza i zaakumulowane ciepło jest wykorzystywane do PC.
    Bedac precyzyjnym - gdy mowilem o zarzuceniu tematu RSS to mowilem to RSS w wersji Nydara. Bo to tylko bicie piany w tym watku.. Kazda inna kocepcja warta rozwazenia.
    Ja rozwazam wykorzystanie zuzytego powietrza do ogrzania oddylatowanego garazu, ale poprzez wrzucenie powietrza w jego posadzke, np. rurami arota.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    To, że grześ i karolek wierzą w te twoje stabilne 18oC nawiewu, bo nie potrafią sobie tego przeliczyć to ich sprawa. Pewnie nie doczytali, że te 18oC otrzymujesz dopiero przy przejściu przez gorącą kotłownię. Zapomnieli też, o tym, że te 15oC pod posadzką uzyskujesz poprzez większe straty przez posadzkę, przez ciepło z RSŚ i ładowanie letnie ciepłem z przewymiarowanych solarów...
    Czyli mówisz, że wiesz lepiej co wiem i na czym się znam...? Barth3z proszę nie baw się w kszhu.
    Nigdy nie twierdziłem, że system nydara jest idealny. Ale pisanie o pomyjach i rzekomej szkodliwości, nie umiejąc poprzeć wyssanych z palca teorii, żadnymi konkretnymi argumentami, jest niczym więcej jak gawędą. Dodatkowo przekonywanie o ekonomiczności czy jej braku, przez człowieka, który wydał 5000zł na sam rekuperator, jest po prostu śmieszne.
    I jeszcze ten styl prowadzenia dyskusji. Normą jest, że jak kszhu zaczyna sobie robić osobiste wycieczki po innych, to już nic wartościowego nie napisze, bo brak mu argumentów.


    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie było. Zaraz przedstawię kolejny pomysł, a raczej wariację RSŚ'a. A w koncepcję kszhu się wpisuje tak samo jak moja drewniana elewacja
    ....
    .
    O ile się nie mylę, ten pomysł jakiś czas temu był już podnoszony w wątku nydara.
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 29-05-2014 o 09:45

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Czyli mówisz, że wiesz lepiej co wiem i na czym się znam...? Barth3z proszę nie baw się w kszhu.
    Sorki, ale z ostatnich tekstów jakie pisałeś wyczytałem, że zgadzasz się i bronisz rozwiązania nydara - RSŚ. Może źle to odczytałem, ale wasza dyskusja była żenująca, więc opuściłem kilka postów

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Dodatkowo przekonywanie o ekonomiczności czy jej braku, przez człowieka, który wydał 5000zł na sam rekuperator, jest po prostu śmieszne.
    Dlaczego sądzisz, że ktoś kto kupił rekuperator nie może napisać, że RSŚ jest mniej ekonomicznym rozwiązaniem od reku tymi recami ? Może się okazać, że i ja kupię "półkowy" rekuperator, bo nie będzie mi się chciało go robić, ale to nie oznacza, że nie potrafię ocenić wartości inwestycji.

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    O ile się nie mylę, ten pomysł jakiś czas temu był już podnoszony w wątku nydara.
    Podaj link, bo nie czytałem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A teraz kwestia twojego ciepłego powietrza wyrzucanego z domu. Mówisz, że podłączysz pod to PC, np. takiego aristonka. Potrzebujesz do tego drugie 75m3/h, czyli budujesz dodatkowe GWC. Pomińmy koszt jego budowy, niech będzie 0oC. Teraz mieszasz te 24oC z temp. załóżmy 6oC z GWC, czyli masz średnią temp. 15oC. Policz teraz sprawność pc dla powietrza 15oC i dla powietrza jakie będę miał za reku - przyjmijmy 8oC. Ile zyskałeś ? Toż to w pojedynczych złotówkach wyjdzie. A teraz zauważ, że twoje możliwości się skończyły, a ja na wejściu do podgrzewacza mam temp. ZWU znacznie wyższą od twojej.
    Zauważ, że powietrze o temp. 24 można śmiało mieszać nawet bezpośrednio z zewnętrznym.
    Dla temp pow. na zewnątrz -10 stopni i tak średnią będziesz miał 7 stopni.
    Dla temp pow. na zewnątrz -15 stopni, średnia ok 4,5 stopnia.

    Po co komplikować układ o jakieś dodatkowe gwc?

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Ja rozwazam wykorzystanie zuzytego powietrza do ogrzania oddylatowanego garazu, ale poprzez wrzucenie powietrza w jego posadzke, np. rurami arota.
    Otóż to,ale lepiej byłoby pod domem. Dobre i to. Do tego układu wystarczy wpiąć pomiędzy wyrzutnie z wentylacji a arot garażowy pompę ciepła do CWU i mamy optymalny układ. Tylko tego arota ułożyłbym w układzie tichalmana, żeby opory były jak najmniejsze, bo pompka nie uciągnie.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Podaj link, bo nie czytałem.
    Sam brałeś udział w dyskusji, ale możesz nie pamiętać.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6097064

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Sam brałeś udział w dyskusji, ale możesz nie pamiętać.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6097064
    Aaa , no tak. Sam fakt grzania gruntu powietrzem jak najbardziej. Tutaj chodziło mi o wykorzystanie tego powietrza, a raczej zakumulowanego ciepła do napędzenia PC CWU.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dlaczego sądzisz, że ktoś kto kupił rekuperator nie może napisać, że RSŚ jest mniej ekonomicznym rozwiązaniem od reku tymi recami ? Może się okazać, że i ja kupię "półkowy" rekuperator, bo nie będzie mi się chciało go robić, ale to nie oznacza, że nie potrafię ocenić wartości inwestycji.
    Barth3z proszę nie idź tą drogą....
    Każdy ma prawo kupić to co mu się podoba, bez względu na wartość, czy ekonomiczny aspekt. Na tym m.in. polega wolność wyboru.
    Naskakiwanie na kogoś, tylko dlatego, że zrobił dobry system, za małe pieniądze, i na siłę wciskać że rozwiązanie jest nieekonomiczne, jest bez sensu.
    I to jeszcze od osoby która za sam reku dała dwa razy więcej.

  13. #1053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Zauważ, że powietrze o temp. 24 można śmiało mieszać nawet bezpośrednio z zewnętrznym.
    Dla temp pow. na zewnątrz -10 stopni i tak średnią będziesz miał 7 stopni.
    Dla temp pow. na zewnątrz -15 stopni, średnia ok 4,5 stopnia.

    Po co komplikować układ o jakieś dodatkowe gwc?
    Aby uzyskać wysoki COP, czyli żeby powietrze wyrzucane z PC miało ok. 1oC, wtedy chłodnica nie będzie się obladzać.

    Poza tym jaki to wówczas sens inwestować w RSŚ, skoro na wyrzucie z reku mam gwarantowane 7oC ?
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 29-05-2014 o 11:57 Powód: błąd
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Naskakiwanie na kogoś, tylko dlatego, że zrobił dobry system, za małe pieniądze, i na siłę wciskać że rozwiązanie jest nieekonomiczne, jest bez sensu.
    Ja na nydara nie naskakuje. Wyrażam tylko swój pogląd, że RSŚ jest jak najbardziej świetnym pomysłem, ale nie tak rewelacyjnym, żeby odradzać ludziom zakup reku. Jeśli ktoś potrafiłby zbudować RSŚ tymi ręcami, to i reku zbuduje tym ręcami. Prównując te dwie rzeczy, moim zdaniem taniej i efektywniej będzie to drugie.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Aby uzyskać wysoki COP, czyli żeby powietrze wyrzucane z PC miało ok. 1oC, wtedy chłodnica nie będzie się obladzać.
    I tak, przez większość czasu nydar miałby wyższą temp wlotu do PC, niż 7 stopni z reku.
    Ile dni masz z temp poniżej -10 stopni, i to przez cały dzień.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Poza tym jaki to wówczas sens inwestować w RSŚ, skoro na wyrzucie z reku mam gwarantowane 7oC ?
    Są różne systemy. Każdy może, coś wybrać dla siebie. Ale dyskredytować kogoś tylko dlatego, że zrobił tanio i dobrze, i atakować go za to?

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja na nydara nie naskakuje.
    Wiesz, przecież że nie Ciebie maiłem na myśli.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    I tak, przez większość czasu nydar miałby wyższą temp wlotu do PC, niż 7 stopni z reku.
    A ja będę miał zawsze wyższą niż nydar. Te 7oC to jest gwarantowane minimum. Im cieplej na zewnątrz tym cieplej za reku.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #1057

    Domyślnie

    Skoro tak mówisz. Musisz mieć dodatkowy układ przyłączający zaciągane powietrze do reku między gwc a pow. zewnętrznym.
    Te 7 gwarantowane, jeśli zakładasz że gwc min. tyle wyciągnie.
    Pokaż jak to liczysz.
    dla 10 stopni na zewnątrz, i zużytym pow. 24 stopni, nydar miałby ok 17 stopni wlot do PC.
    Ty ile będziesz miał?

  18. #1058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Skoro tak mówisz. Musisz mieć dodatkowy układ przyłączający zaciągane powietrze do reku między gwc a pow. zewnętrznym.
    Te 7 gwarantowane, jeśli zakładasz że gwc min. tyle wyciągnie.
    Pokaż jak to liczysz.
    dla 10 stopni na zewnątrz, i zużytym pow. 24 stopni, nydar miałby ok 17 stopni wlot do PC.
    Ty ile będziesz miał?
    Racja. Jeśli mamy ujemne temp. i mogę korzystać z GWC, wówczas mam wyższe temp. niż nydar. Dla dodatnich jestem " w plecy" o różnicę w COP pomiędzy temp. np. 10oC a 17oC.
    Teraz liczmy dla aristonka:
    - COP 3,4 przy temperaturze powietrza 20ºC
    - COP 2,6 przy temperaturze powietrza 7ºC

    czyli 1oC to +0,06 do COP'a (zakładam liniowość). Ja, przy 10oC będę miał 2,78, nydar 3,22.
    Załóżmy 2500kWh / rok dla 4 osobowej rodziny na CWU x 0,55 gr (taryfa płaska) / COP.
    Ja = 494zł
    nydar = 427

    Różnica w SCOP będzie mniejsza, dlatego, że w temp. minusowych -10 , -15 będę miał nieco wyższą temp.
    A ja dalej nie biorę pod uwagę reku w-w...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #1059

    Domyślnie

    Ciesze się, że w końcu dochodzimy do etapu, gdzie nie dyskredytujemy rozwiązań innych, bo nie są nasze, tylko normalnie możemy porozmawiać
    Barth3z masz już kompletny pomysł na swój system gwc,reku, pc itp.?

  20. #1060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Ciesze się, że w końcu dochodzimy do etapu, gdzie nie dyskredytujemy rozwiązań innych, bo nie są nasze, tylko normalnie możemy porozmawiać
    To chyba znów nie do mnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Barth3z masz już kompletny pomysł na swój system gwc,reku, pc itp.?
    pci LG prestige,
    coś na wzór syfonu jaśkowego,
    pc cwu np. ariston,
    GWC (pewnie rurowe),
    reku raczej własnoręcznie na nowym wymienniku Klingenburga,
    100% podłogówka pędzona na początku jakimś tanim "piecykiem prądowym"

    lub

    jeśli będzie tania PC, tak do 10k - np. Panasonica Aquarea 5kW to w zamian za aristonka i "piecyk prądowy"
    z LG prestige raczej nie zrezygnuje, nawet przy powyższej pompie.

    EDIT: No i oczywiście WMG Zrobię taki układ, żeby móc przełączać z typowej na WMG z centralnym nawiewem.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 29-05-2014 o 15:12
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 53 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony