dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LauLau

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-728
    Posty
    1

    Domyślnie Kominek szamotowy z wysoko osadzonym wkładem

    Witam ...

    Jestem w trakcie planowania kominka w nowym domku ... temat jest mi zupełnie obcy, więc proszę o kilka rad

    Zdecydowaliśmy się na zakup wkładu Antek (10 kW) z kratki.pl z dolotem powietrza ... rozważamy jeszcze Maję lub Eryka (12 kW) zw względu na wyższą sprawność
    zdaję sobie sprawę, że daleko tym wkładom do ideału, ale domek ma niecałe 100 m powierzchni i głównym źródłem ciepła będzie gaz - kominek będzie wykorzystywany w okresach przejściowych do 'dogrzania' ...

    wkład dowiezie i podłączy nam firma ... obudowę będziemy robić we własnym zakresie
    obudowa ma być prosta - słup o szerokości ok 90 cm od podłogi do sufitu, z miejscem na drewno pod kominkiem

    po lekturze forum zdecydowaliśmy, że optymalnym dla nas rozwiązaniem będzie obudowanie kominka płytami szamotowymi ...
    i tu mam kilka pytań ...

    ze względu na małe dzieci chcemy, aby wkład znajdował się na wysokości min. 80 cm ... fabryczny stelaż ma ok 35 cm, więc musimy zrobić podmurówkę pod wkład i zastanawiamy się z czego ...
    lepsza będzie cegła szamotowa i na niej postawiony wklad, czy może bloczki z gazobetonu, na nie położona płyta szamotowa i na niej dopiero wkład ? a może jakieś inne rozwiązanie ???

    sam wkład będzie obudowany płytami szamotowymi, zastanawiamy się co z czopuchem ... trzeba go obudować również szamotem, czy może być płyta G-K z izolacją lub płyta izolacyjna ??? łączenia dwóch róznych materiałów nie będą pękać ???

    co na ścianę za wkładem ??? płyta szamotowa czy płyta izolacyjna ( typu Varmsen lub Silca) ???

    wiem, że zarzucam pytaniami, ale nie chcę popełnić fundamentalnych błędów na wstępie ...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Witam. Skoro tak wysoko ma być wkład, to najlepiej wymurować ścianki z cegły czerwonej pełnej albo z szamotu....oczywiście szamot się nie nagrzeje. Na tych ściankach postawić stojak. Ścianki winny być tak wymurowane, aby nóżki stojaka stały idealnie po środku ścianki. Ścianki powinny być murowane prostopadle do frontu kominka, tak aby była przestrzeń do wentylacji wkładu i obudowy ( konwekcja ). Musicie to zrobic przynajmniej tydzień przed przywiezieniem wkładu aby zaprawa porządnie stężała.
    Jeżeli tak bardzo chcecie ciepłą obudowę to cały kominek proszę zrobić z płyt akumulujących ciepło. Oczywiście do tego odpowiedni klej, siatka i tynk...
    Izolacja za wkładem najlepiej z płyt wermikulitowych ewentualnie varmsen. Proszę wziąć pod uwagę jednak, że taka zabudowa bedzie droższa od zimnej.
    pzdr i powodzenia.
    Tu była reklama...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał LauLau Zobacz post
    Witam ...



    ze względu na małe dzieci chcemy, aby wkład znajdował się na wysokości min. 80 cm ... ale nie chcę popełnić fundamentalnych błędów na wstępie ...
    A co będzie jak dzieci podrosną ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony