dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    karcia600
    Guest
    karcia600

    Domyślnie Brzydki grzejnik

    Witam
    Mam pytanie, ponieważ mam w pokoju bardzo szpecący, stary grzejnik. Na nowy mnie nie stać,a obudowy też nie są tak tanie co najmniej 200 zł a jeśli są to nie przepuszczają one powietrza. Zastanawiam się na przemalowanie go w kolorze ściany taki jak na zdjęciu, ponieważ chciałabym mieć krótkie firanki , ale nie wiem czy to będzie ładnie wyglądać Jeśli tak to należy mieć jakieś specjalne farby czy taka do ściany będzie się nadawać.
    Proszę o wszelkie rady
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030819.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	241937
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030820.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	241938

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Farba do ścian się nie nada, co więcej pomalowanie takiego grzejnika na jakikolwiek kolor nie sprawi, że będzie on ładniejszy
    Ja bym to zrobił dużo prościej - grzejnik jest we wnęce, warto to wykorzystać - "zamykasz" wnękę płytą K/G, w płycie robisz ze 20 otworów o średnicy 5cm, w otwory pakujesz przelotki takie jak do kabli i na koniec płytę malujesz w kolorze ściany - ładnie i skutecznie - koszt <>50zł. Pozdrawiam

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    A gdzie on brzydki? Nie widać rdzy, zadbany, NOWOCZESNY!
    Pomaluj tło ściany za grzejnikiem w kolorze grzejnika i rurki, a wtedy nie będzie rzucał się w oczy. Jak dla mnie, to można by go tak zostawić, byleby się zlewał z tłem.
    Ewentualnie można go jeszcze zamaskować jakimiś fajnymi badylami (długimi, suchymi prostymi gałęziami (umocowanymi "trytkami") do grzejnika, pomalowanymi gałęziami w kolorze ściany i grzejnika), wtedy ciepło będzie oddawane, jak należy. Nie przykrywaj grzejnika żadną płytą!
    Kombinuj! Zajebiście by to wyglądało!
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 10-02-2014 o 20:22

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Farba do ścian się nie nada, co więcej pomalowanie takiego grzejnika na jakikolwiek kolor nie sprawi, że będzie on ładniejszy
    Serio? Ja pomalowałam kaloryfer Tikkurilą taką samą jak ściany bardzo ładnie pokryło i bez problemu trzyma, w drugim pokoju Beckersem i podobnie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    Serio? Ja pomalowałam kaloryfer Tikkurilą taką samą jak ściany bardzo ładnie pokryło i bez problemu trzyma, w drugim pokoju Beckersem i podobnie.
    Moi rodzice za komuny też malowali olejną - razem z drzwiami, oknami i ścianami ale chyba nie o to chodzi
    Mamy XXI wiek i specjalne farby do grzejników Samochód też można pomalować lakierem do paznokci, a drewno farbką plakatową - robisz tak?

  6. #6

    Domyślnie

    Może i mamy, ale nie pisz, że się nie sprawdza, idealnie kryje, po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej niż "specjalną farbą" a dla mnie ma jeszcze tą zaletę, że szybko schnie i jest idealnie w kolorze ściany.
    Te ściany olejną to chyba nie w pokoju?

  7. #7

    Domyślnie

    Najtaniej białą farbą,albo srebrzanką.
    Możesz tez zrobić sama osłoną np:
    siatka ogrodzeniowa i listewki:

    Kawałek materiału+listewki

    filcu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    Może i mamy, ale nie pisz, że się nie sprawdza, idealnie kryje, po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej niż "specjalną farbą" a dla mnie ma jeszcze tą zaletę, że szybko schnie i jest idealnie w kolorze ściany.
    Te ściany olejną to chyba nie w pokoju?
    Jak to jest z wami babami, że kremem do d...y pod oczami się nie posmarujecie, a przecież
    po paru latach nic się nie łuszczy i nie wygląda nic gorzej
    , ale już grzejnik to można wszystkim pomalować, aby taniej było

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jak to jest z wami babami, że kremem do d...y pod oczami się nie posmarujecie, a przecież , ale już grzejnik to można wszystkim pomalować, aby taniej było
    hmm a wiesz, że na moim ulubionym blogu babka chemiczka poleca pomadkę (taką odżywczą, nie mylić ze szminką) do ust jako odżywkę do rzęs? Taniej sraniej jak się coś sprawdza po co kombinować, a farby do metalu długo schną i śmierdzą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony