dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ricko

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    1

    Domyślnie Izolacja dachu z pełnym deskowaniem i membraną paroprzepuszczalną Dörken Delta Vent S

    Witam,

    Mam kilka pytań odnośnie poprawnej izolacji poddasza w moim domu.
    Na ten moment patrząc od środka w moim domu są: Krokwie ->deski->Membrana wysoko-paroprszepuszczalna Dörken Delta Vent S -> łaty/kontrłaty -> dachówka cementowa Braas.

    Chciałbym wykonać następującą izolację. Podaję warstwami idąc od zewnątrz domu:

    1)Wełna pomiędzy krokwie (w płaszczyźnie z krokwiami)
    2)Stelarz
    3)Druga warstwa wełny ułożona w stelarzu, prostopadle do krokiew (aby wyeliminować mostki termiczne - szczególnie na krokwiach)
    4)Folia paroizolacyjna układana z odpowiednimi zakładkami
    5)Płyta G-K
    Aha na jętki od góry chcę dać płytę OSB 26mm, a wełnę włożyć między jętki (sufit poddasza) i wykonać warstwy ocieplenia tak jak wcześniej wypisałem. Sam strych chcę zostawić nieocieplony - z tego co wiem nie ma sensu ocieplać nieużytkowanego strychu na którym nie bedzie opcji nawet się wyprostować.


    Moje pytania bardzo mnie nurtujące:
    1)Czy robić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskami a wełną? Konsultowałem to z kilkoma sklepami/składami itp. Ogólnie wniosek był taki, że szczelina wentylacyjna nie jest potrzebna, ponieważ membrana jest wysoko-paroprzepuszczalna a deski (drzewo) są materiałem również paroprzepuszczalnym.
    2)Gdzie ułożyć paroizolację - mięszy warstwami wełny - łatwo przymocować folię do krokiew - nie jest narażona na dziurawienie wkrętami od montażu G-K, czy może po drugiej warstwie wełny?
    3)Jeśli paroizolacja po drugiej warstwie wełny (czyli zaraz przed G-K) to czy zostawiać szczelinę pomiędzy płytą G-K a folią paroizolacyjną? Tzn czy folia paroizolacyjna może przylegać do płyty G-K?

    Bardzo proszę o porady...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Ad.1 tak zrób. Mam nadzieję, że o wlocie i wylocie powietrza pamiętasz.
    Ad.2. Najlepiej przykleić do stelaż. Ponieważ jeśli dasz między warstwy musisz zachować stosunek 2/3 izolacji między krokwie / paroizolacja / 1/3 izolacji pod krokwie.
    Ad.3. może.

    Życzę powodzenia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Szanowny przedmówca powiedział wszystko! Pozwolę sobie tylko dodać, że wentylując warstwę izolacji cieplnej tak naprawdę chronimy konstrukcję drewnianą przed trwałym zawilgoceniem. Deska stawia opór parze wodnej a wilgotne deski się zacisną likwidując szpary i przepływ pary wodnej będzie dość skutecznie zablokowany. Montaż desek był zbyteczny. Jak folia to nie deski. Tak więc szczelina pomiędzy deskami a warstwą izolacji cieplnej jak najbardziej wskazana żeby nie powiedzieć niezbędna. Można w warstwie pomiędzy krokwiami a stelażem zamiast wełny zastosować styropian. Wówczas pomiędzy nim a wełną można bezpiecznie zastosować paroiizolację (styropian dość skutecznie stawia opór parze wodnej) pamiętając o tej proporcji czyli np. 5 cm styropianu w stgelażu do 15 cm wełny pomiędzy krokwiami. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 18-02-2014 o 20:19
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Witam i zgadzam się z przedmówcą. Szczelina wentylacyjna stworzona między membraną a dolną płaszczyzną płyty pozwala na odprowadzenie pary wodnej z warstwy izolacji termicznej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony