dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego tematu - czy rozbiórki dokonać może tylko ten kto dokonał jej zgłoszenia? Mam na myśli sytuację gdy rozbiórkę zgłosił poprzedni właściciel i owe 2 lata jeszcze nie minęły. Czy nowy właściciel może dokonać rozbiórki na podstawie tego zgłoszenia, czy musi zgłaszać rozbiórkę ponownie?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia - przecież nawet jak sam zglaszasz, to możesz zlecić komu innemu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Nie ma znaczenia - przecież nawet jak sam zglaszasz, to możesz zlecić komu innemu.
    Niestety, to nieprawda. Zgłoszenie daje prawo do rozbiórki temu inwestorowi, który zgłosił. Po przeniesieniu własności działki przestaje być aktualne oświadczenie (składane ze zgłoszeniem) o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Przeniesienie praw ze zgłoszenia wymaga decyzji starosty (art. 40 ust. 4 Prawa budowlanego) albo nowy właściciel powinien od nowa zgłosić rozbiórkę. Kwestia kto jest wykonawcą robót rozbiórkowych nie ma nic do rzeczy, ważne jest kto je zleca.
    Ostatnio edytowane przez DziadekT ; 16-03-2016 o 08:42 Powód: uzupełnienie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony