dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 82
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Najprostsze z czego robiłem to miedź. Nie robiłem PEX'ów ale chyba jeszcze prostsze od miedzi.
    Z PP nie tylko chodzi o to by miało miejsce ale też aby jeden uchwyt był na sztywno a reszta na tej samej linii wydłużania była uchwytami "luźnymi" czyli iz rura może się w nich przesuwać.
    Przy zgrzewanym PP uważajcie na kolejność zgrzewów abyście nie zapędzili się w kozi róg bez możliwości podejścia zgrzewarką - ja tylko raz ciałem i mufę wstawiałem.
    Jak będziecie kupowali kształtki to wszystko jak sobie policzycie ale kolanka to pomnóżcie przez 2 to co naliczycie i tak zbraknie.
    Rury bierzcie z liniami po długości - lepiej się kształtki ustawia pod właściwym kątem.

  2. #622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A jakieś średnice odpowiednie? Do kuchni miałem zalecone fi16 żeby szybko ciepła woda była bez cyrkulacji, a reszta chyba na fi 20. Niemniej jednak do domu mam podprowadzoną rurę fi 40, a dalej wodomierz. Od tego wodomierza mam wyjść jakąś większą i zrobić rozdział i redukcję na bojler i zimną?

    Co według Ciebie powinno się znaleźć w grupie wodomierzowej? Filtr? Reduktor ciśnienia? Zawór antyskażeniowy to wymóg.

    Czy rury w kotłowni wpuszczać w ścianę, czy lepiej puścić po wierzchu?

    No i odnośnie kanalizacji, bo jeszcze jej nie mam. Konkretnie to nieszczęsne odpowietrzenie. Myślisz, że wystarczy jedno w najwyższym punkcie instalacji, czy też muszę robić drugie w WC. Najwyższy punkt instalacji to u mnie wanna w łazience i tam chcę wyprowadzić odpowietrzenie na górę, ale trochę bliżej wylotu ścieków z domu mam WC, a jeszcze bliżej kuchnię. Czy jeden odpowietrznik wystarczy? Nie mam pionów, bo to parterówka.

    Sorry że tyle pytań, ale już masz to za sobą, więc proszę o pomoc doświadczonego hydraulika - kanalarza

  3. #623
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zestawu wodomierzowego jeszcze nie mam ale będzie chyba tylko antyskażeniowy choć chyba nie mam tego w warunkach przyłączenia.
    Filtr sobie odpuszczam. teraz też nie ma i jest ok.
    Jeśli chodzi o średnice to u mnie jest tak.
    Od licznika do pierwszego trójnika 32 dalej 25 do kotłowni łazienek i kuchni same podejścia są 20. W projekcie były 16 ale dla amatorów to dość mała i łatwa do zatkania średnica podczas zgrzewania więc dałem 20. Cyrkulacja 20.
    Jeśli chodzi o kanalizację to bez dodatkowego odpowietrzenia możesz podłączać WC na odcinku 1 m od rury z odpowietrzeniem a umywalki i inne chyba 3 m.
    Jeśli masz wszystko w miarę koło siebie to jeden pion jeśli nie to więcej - patrz wyżej.

  4. #624
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja tak samo jak Aiki z tymi średnicami. Z tym, że za wodomierzem (tylko dla mnie bo nie chce mi się do studzienki latać) i antyskażeniowym zejde już do fi25 i to pociągne przez cały dom, a'la magistrala i od tego trójnikami na fi20 do punktów poboru. Wyjątkowo dam do pralki fi25 no i może do prysznica bo kiedyś może jakieś biczowanie albo inne wodotryski mi się zamarzą.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #625
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do pralki niepotrzebnie 25 i tak zawór przed pralka to zdławi. Ale do prysznica i wanny też mam na 25 no i do kotłowni.

  6. #626
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Przemek jeszcze się nie pochwaliłeś wynikiem finansowym za tynki... - tak przypominam

  7. #627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    O jakim PUR piszecie? Ja mam od Pigeona i jest leciutki.
    proszek od Pigeona to nie PUR. To zmielony pumeks. Proszek PUR jest ok. 3x lżejszy do proszku pigeona. Wiem, bo mam oba.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ja tak samo jak Aiki z tymi średnicami.
    Ja tak samo. Główną rurę przyłączeniową mam fi 40. Do łazienki - do miejsca rozdziału - puściłem PEX'a fi25. Od miejsca rozdziału do poboru puściłem PEX'y fi 20 (4 rurki). Wszystko w połowie 30cm izolacji podłogowej. To na ciepłą wodę. Zimną puszczę w wylewce.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Przemek jeszcze się nie pochwaliłeś wynikiem finansowym za tynki... - tak przypominam
    Pochwaliłem się kilka postów wyżej. Chłopaki przyjechali o ogolili te chropowate ściany o których pisałem. Nawet nie będę się pierdzielił z finiszem, bo podkład i 2 warstwy farby to zakryją. Pytałem też wstępnie o wylewki - około tygodnia czekania i 27zł na gotowo z materiałem (piach, cement, plastyfikator, zbrojenie, dylatacja), ale niestety woda moja - na tynki poszło 4m3, a tu?

    Co do tych rur to też zastosuję fi 25 w całym pomieszczeniu technicznym, w którym mam licznik, będzie pralka, bojler i może wyjście na kran zewnętrzny, oraz wejdę tym do łazienki. Cała łazienka na fi 20 i chyba pociągnę fi 16 do kuchni żeby mieć szybko ciepłą wodę. Na cyrkulację chyba się nie zdecyduję, choć o niej myślałem. Łazienkę mam przez ścianę z bojlerem i woda ciepła będzie szybko, a w kuchni żona ma zamiar spokojnie te 15-20 sekund poczekać. Jaśnie Pani życzy, uniżony sługa musi...

    Powiedzcie mi jeszcze czy owijaliście te swoje rury tymi otulinami czerwonymi i niebieskimi? To chyba tylko żeby nie rosiły w ścianie, bo termiczna izolacja z tego żadna.

  9. #629
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Z cyrkulacją to zależy gdzie będziesz kładł rury - jeżeli pod styro podłogowym to będzie miało gdzie się ochładzać a jeżeli w górnej warstwie izolacji to będzie woda w temperaturze "pokojowej". Ja będę miał wariant nr 2 więc cyrkulacja według mnie zbedna

    Przemek a skąd wyszło 570 m2 ścian ? Coś dobudowałes w miedzy czasie ? Z drugiej strony jak policzysz na dniówki to niexle wychodzi na jednego tynkarza - co się dziwić na budowie tynkarz najlepiej zarabia...

  10. #630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cyrkulacja byłaby w kanapce, pośrodku styropianu podłogowego - 15cm pod i 15cm nad. Jeszcze mam chwilkę na namysł.

    Tynków wyszło więcej, bo mnie naciągnęli na otynkowanie ciut niżej niż będą wylewki. Miało być zostawione półtora pustaka od dołu, ale mówią:

    "Panie, to będzie lepiej jak niżej, bo lepiej widać jak mamy tynkować i nie wyjedziemy niechcący powyżej wylewki, a jak Pan będziesz kładł styropian, to będzie dolegał do gładkiego tynku i będzie lepiej".

    Zgodziłem się i tak mam. Wcześniej nie liczyłem dokładnie, tylko tak mniej - więcej, niemniej jednak te pół pustaka na dole to prawie 20m2 dodatkowych tynków i wyszło 570 (to nie ściany, tylko razem z sufitem).
    Co do zarobku tynkarzy, to materiał kosztował ich około 4,5 tyś złotych, więc za robotę wyszło 9 klocków. Trzech gości po 6 dni + 1 gość 2 dni. Razem 20 dniówek, czyli 450zł dniówka. Da się żyć.

  11. #631
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No dodaj jeszcze dojazdy, koszt sprzętu (te maszyny do tynku nie są tanie) i troche wychodzi. Moja ekipa dostaje coś koło 9zł/m^2 na 3 osoby. A robią 5 dni np 300m^2 czyli wychodzi po 180zł/dzien na głowę, resztę czyli 5zł/m^2 bierze szef. Ale jego sprzęt itp.
    Widzę że wszyscy rezygnują z tej cyrkulacji. Ale kurde ja od zbiornika do punktów poboru w łazience mam 8-10m.. czyli trochę tej wody będzie musiało upłynąć
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1Tm5, 17)

    A teraz coś z zupełnie innej beczki. Otóż około tygodnia temu, podczas jednej z podróży służbowych (konkretnie porannego siedemnasto kilometrowego dojazdu do pracy) postanowiłem sprawdzić, czy czasem w eterze nie rozbrzmiewa jakiś inny przekaz, niż uparcie lansowane dwugodzinne playlisty, które słyszę na okrągło w robocie. Jedną piosenkę słyszę po 4 razy dziennie, więc głowa od tego boli, a i wracając do domu nic w tym radio innego nie słyszę. Postanowiłem zatem wcisnąć przycisk odpowiadający za funkcję szukaj i dusiłem go do chwili, kiedy usłyszałem to:

    https://www.youtube.com/watch?v=aMVk...ature=youtu.be

    Potem było trochę rozmowy, co też trafiło w moje gusta. Rozmowa! Taka zwyczajna, na jakiś konkretny temat (zabijcie - nie pomnę jaki!), ale nic o dupie Maryny, gwiazdkach jednego sezonu, czapce idioty, ani przebierańcach z piórem w dupie. Byłem uradowany, że jest jeszcze odrobina normalności, a potem okazało się, że to pierwszy program polskiego radia. O rzesz ja ciebie! Pomyślałem, że jestem stary, bo zawsze I PR kojarzyła mi się z tą muzyczką z Watykanu, albo Latem z Radiem, a Lato z Radiem było zawsze "hujowe jak przeciąg". Starość nadciąga...

    Szukając tego kawałka zauważyłem, że chyba wszystkie utwory emitowane na ich antenie są polskimi produkcjami. Spójrzcie:

    http://www.polskieradio.pl/7,Jedynka/19,Playlista

    Zadziwiające, że są tam świetne utwory, które z jakiś powodów nie są emitowane na pozostałych antenach. Brzmią trochę inaczej, ale czy to nie jest ciekawe?

    https://www.youtube.com/watch?v=SBFG...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=rgFi...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=sfcS...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=Xnn7...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 22-05-2015 o 17:00

  13. #633
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    ja większość czasu słucham na budowie czwórkę polskiego radia Puszczają też zagraniczne kawałki ale i maja duzo programów tematycznych. Nie ma słowa o polityce (oprócz programu o UE i namawiania do pójścia na wybory prezydenckie). Polecam. Kawałek z pierwszego linku też tam puszczają Jak się staro poczułeś to odpal czwórkę, jest najbardziej młodzieżowa z tego całego "Polskiego" towarzystwa

    Uwaga to jedna z moich ulubionych polskich piosenek
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Co do jedynki, mają teraz akcję, chyba do końca maja, puszczania tylko polskich utworów. Swoją drogą, radio jedne z lepszych, zdarzają się im gorsze audycję i lepsze. Ale nic nie pobije nocnych audycji antyradia, ja nie wiem co oni tam biorą ale jest to mocne

  15. #635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A mi sie na budowie radio spsuło chyba od mrozu. i jakoś jestem bzzzz.

  16. #636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Bzzz radia to bida z nędzą. Dopiero mam od lutego, a wcześniej robiłem bez, bo i prądu nie było. Miałem taki chiński wynalazek na baterie, ale trzymał strój przez 15 minut i chyba się cewka rozmagnesowywała od temperatury, albo elektrolit gotował w kondensatorze. Albo coś innego się działo i stopniowo ucichało. Dopiero kiedy wzionem z domu haj endowy sprzęt typu Samsung mm-29:



    moje ściany nasiąkać zaczęły dźwiękiem, który wydobywał się z tych znamienitych, markowych głośników. Antena zrobiona z drutu zwiniętego w spiralę i nasuniętego na ten bolec w gniazdku antenowym nie pozwala wprawdzie na odbiór przekazów z odległych nadajników i działają tylko te z czterema gwiazdkami:

    http://radio.nadaje.com/pl/transmitt...ty/205/mielec/

    ale zawsze to milej jak nie ma do kogo gęby otworzyć. Może przerobię sobie antenę i złapię czwórkę, ale Antyradio to chyba przez internet.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    jJak się staro poczułeś to odpal czwórkę, jest najbardziej młodzieżowa z tego całego "Polskiego" towarzystwa
    Młodzieżowo mówisz?

    Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży
    To, że już więcej do niej nie należę

  17. #637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    ...... Byłem uradowany, że jest jeszcze odrobina normalności, a potem okazało się, że to pierwszy program polskiego radia. O rzesz ja ciebie! Pomyślałem, że jestem stary, bo zawsze I PR kojarzyła mi się z tą muzyczką z Watykanu, albo Latem z Radiem, a Lato z Radiem było zawsze "hujowe jak przeciąg". Starość nadciąga...
    byl taki moment w moim zyciu ze przez 4 lata mialem co chwile fuchy wyjazdowe - taka niby robota fizyczna ale mial i przyjemna za niezla kase
    spedzalismy na wyjezdzie w pracy 4-7 dni i robilismy po 12 h z przerwami tylko na 1,2 sniadanie, obiad , i kolacje - chodzilo oto ze jak juz wyjedziemy to by skonczyc jaknajszybciej - na pierwszych wyjazdach fajnie sie robilo przy RMF itp ... ale tak jak mowisz - poszczegolne utwory , reklamy , jingle - glowa napier...... pozniej sluchalismy juz tylko PR1 - poniewaz my koncentrowalismy sie na pracy - milo bylo gdy ktos o czym pogadal i to calkiem sensownie i do tego jakas spokojnijsza ambitna muzyka

  18. #638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Praca wre, poniedziałek, nowa rzeczywistość uśmiecha się budyniowato. Nadzieja wstąpiła w ten smutny naród, a przynajmniej w tę jego ćwierć, która akurat znalazła się po odpowiedniej stronie. Koniec.

    Pracując pracowicie od rana znalazłem schemat grupy wodomierzowej:



    Zastanawia mnie to naczynie przeponowe, bo nie widziałem w pobliżu bojlerów elektrycznych takich urządzeń. Może jednak trzeba zastosować, bo bojler będzie 200L, grzany w nocy do wysokich temperatur?

    Oprócz tego tutaj:

    http://www.karbon.com.pl/pompy-ciepa...rinverter.html

    znalazłem instalację grzewczo-chłodzącą podobną do mojej przyszłej. Chcę zastosować kanały z ocynku izolowane wełną Ventilam:



    a całość obudowane będzie styropianem 30cm i zalane betonem.

    Tymczasem ciągle nie ma kasy z banku, ale jestem spokojny. Inspektor zrobił swoje i lada moment biorę się za instalacje i wylewki.

  19. #639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wrzucam fotki tynków. Powoli schną, okna uchylone, ale zejdzie chwilę, bo wilgotność spora. Gdzieniegdzie jakby pustaki suchsze czy coś i widać miejscowe przesuszenia.

















    Miejscami tynku jakby więcej, więc będę musiał pomyśleć o jakiś przedłużkach puszek.




  20. #640

    Domyślnie

    te tynki to na gotowo czy jeszcze będziesz to gładził?
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

Strona 32 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony