dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie kuchnia co by tu jakby tu w 83m2

    Witam, chcę prosić o pomoc w aranżacji mieszkania. Na tę chwilę najważniejsza tzn najbardziej spędzająca sen z powiek, jest dla mnie kuchnia.
    Według m nie będzie stanowiła jej funkcjonalna aranżacja nie lada orzech do zgryzienia, ale ja nawet nie umiem tego wrysowac w jakimś programie, dlatego może się mylę.
    Stąd moja prośba o pomoc w wymyśleniu jakby tu najlepiej ją ustawić. Stołu, jak na planie nie planuję. Raczej myślę o czymś typu barek na ze 2 krzesła może takie wyższe lub blat na tym samym poziomie co szafki.
    Pasowałby mi słupek tam w tej lekkiej wnęce lodówka+obok zmywarka a nad nią piekarnik i mikrofala. Ale się nie zmieści, więc trzeba by przesunąć ścianę w stronę korytarza. Jeżeli nie tu, to zmywarka może być 45cm. Z drugiej strony tam mi się marzy ten piekarnik wyżej...ale może nie ma co się przy nim upierać?
    Generalnie dopuszczam również myśl przesunięcia ściany w głąb salonu aby zrobić lepszą kuchnię.
    Mogą byc szafki do sufitu na tej ściance między salonem a kuchnią.
    Kuchnia na 99% byłaby z Ikea.

    Mogę liczyć na jakieś pomysły?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	83.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	250659  
    Ostatnio edytowane przez justynna ; 25-03-2014 o 12:50

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła tak, przy czym ściana os strony okna od tarasu to byłby niski murek, żeby nie zasłaniać światła



    http://www.urzadzamy.pl/galeria/jasn...90/6222/42101/

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję, jednak w tej wersji miałabym zbyt mało blatów roboczych. W obecnej mam dokładnie tak i denerwujące jest takie poprzecinanie blatów sprzętami. Potrzebuję ciągłej powierzchni na długość minimum ok 100cm.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja bym zrobiła tak, przy czym ściana os strony okna od tarasu to byłby niski murek, żeby nie zasłaniać światła



    http://www.urzadzamy.pl/galeria/jasn...90/6222/42101/

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Jednakże w pierwszej wersji stworzył się zbyt długi korytarz od wejścia, taki jamnik.
    A druga to otwarcie kuchni na salon ,czego właśnie chcę uniknąć. Chcę zachować ścianę która jest na oryginalnym projekcie i zresztą już fizycznie stoi. Jedyne co to dopuszczam jej przesunięcie ciut w głąb salonu.

    Na tę chwilę muszę się wbić do mieszkania i zrobić dokładne pomiary ścian. A następnie po proszę o wizualizacje lub sama będę musiała się naumieć...


  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kisiel.g

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-344
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynna Zobacz post
    Dziękuję.
    Jednakże w pierwszej wersji stworzył się zbyt długi korytarz od wejścia, taki jamnik
    Fajnie zaaranżowany jamnik nie jest zły...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kisiel.g Zobacz post
    Fajnie zaaranżowany jamnik nie jest zły...
    Oczywiście, ale dodatkowo zależy mi jednak na oddzieleniu kuchni od pokoju dziennego/salonu. Czyli ściana powinna być jednak jak w oryginale.

  8. #8

    Domyślnie kuchnia który wariant z dwóch

    Mam zagwostkę nadal i liczę na pomoc który wariant kuchni wybrać.
    Szerokość 2,2 m w węższym miejscu, w szerszym +17cm.
    Szerokość wnęki prawie metr, dlatego dwa słupki lodówka+piekarnik+mikrofala tam
    odpadają.
    Długość kuchni do drzwi pod oknem 287cm.
    Po prawej stronie od wejścia do kuchni jest salon. Oczywiście na wizualizacjach brak wiszących szafek, które będą.

    Rozważam dwie opcje:
    Układ nr 1 jak na rysunku, tylko lodówka we wnęce a obok niej wysoka szafka cargo 40cm. Dalej wąska
    szafka o głębokości 37cm (Ikea Metod).
    Układ nr 2 jak na obrazku

    Ewentualnie całośc wydłużona w stronę krzeseł o dodatkowe 20 cm szafek przed blatem ze zmywarką i zlewem.
    Blat ten ze zmywarką i zlewem szerszy od standardowego 60cm o ile? 30cm?

    Pytanie która realizacja będzie bardziej funkcjonalna, przyjazna użytkownikom, która
    będzie lepiej wyglądała i nie wiem co jeszcze...

    W wersji bez piekarnika w słupku jest 20 cm więcej blatu roboczego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad nr 1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	258467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad nr 2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	258468  

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja 2, przy czym nie musisz trzymać się sztywno 60 cm przy płycie - szerszy blat będzie wygodniejszy (czyli równaj do linii otworu drzwiowego)

  10. #10

    Domyślnie układ nr 2

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wersja 2, przy czym nie musisz trzymać się sztywno 60 cm przy płycie - szerszy blat będzie wygodniejszy (czyli równaj do linii otworu drzwiowego)

    tak, ale martwi mnie, że nie powiesze nad plytą i szafką 40 obok żadnych wiszących szafek, bo wyglądałyby głupio vs szafki wiszące na tej wysuniętej ścianie
    musialabym chyba zamontować okap wiszący, a nie podobają mi się

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba masz zbyt konserwatywny pogląd na całosc swojej kuchni

    Przecież we wnęce możesz mieć płytkie szafki nastawne (20 cm) na przyprawy, oleje, mąkę, cukier itp.), a górną linię poprowadzić jedną linią mieszając szafki płytkie i gębokie




  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chyba masz zbyt konserwatywny pogląd na całosc swojej kuchni

    Przecież we wnęce możesz mieć płytkie szafki nastawne (20 cm) na przyprawy, oleje, mąkę, cukier itp.), a górną linię poprowadzić jedną linią mieszając szafki płytkie i gębokie



    szafka dolna poza wnęką musi być głeboka na max 40cm, czyli szafka z płytą + boczna głębokie na standardowe 60cm
    także ja nie wiem jakby mi się miały za płytą zmieścić jeszcze jakies górne stojące za płytą
    jedynie dałoby radę wiszące nad płytą tz okapem i druga obok, gdyby były głębsze o 17cm od standardowych hmmmmm

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego "musi"?
    Cały czas proponuję, by fragemnt blatu z płytą zrobić szerszy niż 60 cm, a tam, gdzie "musi" być 40 cm zrobić 60 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony