dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Łóżko w stylu minimalistycznym

    Witam,

    chcę zrobić samodzielnie łóżko do naszej sypialni. Będzie ono wyglądać mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_2_0_0.jpg
Wyświetleń:	732
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	252069

    Będzie zrobione z płyty wiórowej laminowanej i wewnątrz kantówki drewniane.
    Proszę o poradę czy standardowa płyta 18mm wystarczy? Dzwoniłem o firmy w okolicy sprzedającej takie płyty i niestety grubszych nie posiadają. Można dublować 2x18 ale efekt będzie słaby :/
    Jaki jest sposób dobrego połączenia kantówki bocznej (podtrzymującej stelaż) z płytą laminowaną tak aby było to solidne?
    Ostatnio edytowane przez maggikk ; 31-03-2014 o 09:18

  2. #2

    Domyślnie

    W domowych warunkach, to starannie dobrane długości wkrętów (aby wchodziły w płytę na te 15-16 mm) i odpowiednia ich liczba. Ja w łóżku dla dzieci dałem na wylot, ale tam pasowały mi łby śrub do drewna do estetyki całości, tobie by to pewnie zepsuło efekt.
    Płyta 18mm wystarczy.
    Czy pod łóżkiem coś planujesz (miejsce na pościel)?
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli mają tam spać (i nie tylko) dwie dorosłe osoby, to zrobiłbym łóżko z kantówki jako stelaż i całość dopiero obiłbym płytami dla estetycznego wykończenia całości. Do tego stelaż na materac możesz kupić gotowy np. w Ikei.

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałem użyć kantówki 40x40. Wychodzi na to, że będę musiał dobrać wkręty o długości 55 mm tak, żeby te 15-16 mm wchodziły w płytę ale nie przechodziły na jej wylot. Tak jak pisze kolega m.k.k zepsuło by to efekt.
    Środek chcę zrobić tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bett_im_Minimaldesign1_434x321_434_321.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	252119
    w środku 3 kantówki + noga dla podparcia w środku i na to stelaż.
    W przyszłości będę chciał dorobić szuflady pod łóżko na kółkach, dlatego bok będzie miał wysokość 20 cm i umieszczę go na wysokości również 20 cm nad podłogą.
    Proszę o dalsze opinie i wskazówki

    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    Boję się tylko o zagłówek z płyty 18-ki. Na pierwszym zdjęciu jest, na drugim go niema.
    Dodatkowo do łączenia kantówki z płytą dałbym klej. Tak dla świętego spokoju.

  6. #6

    Domyślnie

    z euro palet łóżka sa modne teraz
    Nie jest łatwo ale się staram.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Robiliśmy podobne łóżko wykonane z profili stalowych. Całosć ocynkowana i malowana proszkowo. Jedyna róznica polega na tym że z tyły byla ozdobna rozeta. W profilach wykonane były otwory na przelot z powiększeniem wewnętrznego. Płyty mocowane na wkręty.

  8. #8

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam o koszty takiego przedsięwzięcia (bez materaca ale ze stelażem pod sam materac). Wyjdzie sporo taniej czy raczej kombinujesz aby Tobie się podobało i miało odpowiednie wymiary?

  9. #9

    Domyślnie

    @ theme:
    Pierwsze zdjęcie przedstawia łóżko w takiej formie jak ma wyglądać finalnie, z tą różnicą, że u mnie płyta przy nogach nie będzie wystawać ponad boki. Drugie zdjęcie wkleiłem tylko aby pokazać jak chcę zrobić środek. Łóżko będzie z wezgłowiem o wysokości 65 cm od podłogi.
    Klej również dam między kantówkę a boki + wkręty. Mam nadzieję, że wytrzyma

    @Kubencki:
    Mógłbyś wstawić zdjęcie swojego łóżka? Profile metalowe to dobry pomysł

    @theme:
    Płyty zaokrąglając to 2,5m2, z docięciem i oklejeniem boków koszt 100 zł, do tego kantówki, kątowniki, wkręty itp. Bez stelaża w 250 zł powinienem się zamknąć. Stelaże dokupowane oddzielnie są w różnych cenach (od 200 zł w górę). Ja zdecyduję się pewnie na prosty stelaż z litego drewna łączony taśmą, zamówiony u stolarza więc będzie taniej niż te gotowe.
    Robię sam gdyż nie znalazłem takiego łóżka w kolorze białym (a takie małżonka sobie zażyczyła) ) Do tego proporcje elementów dobieram jak chcę a na dokładkę wyjdzie sporo taniej niż gotowiec

  10. #10

    Domyślnie

    Sorry za off t., ale czytając temat wątku zobaczyłem w wyobraźni materac na podłodze.

  11. #11

    Domyślnie

    Drobna uwaga. Jak będziesz brał kantówkę 4 na 4 cm, to ją dokładnie zmierz. Moje doświadczenia z kilku składów drewna są takie, że centymetr w tartaku ma 9 mm metrycznych, a to spora różnica.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Maggikk, zajrzyj na stronę ikea - łózko Malm białe. Bardzo podobne, proste. Cena od 529 (szer. 140cm) z najprostszym dnem z listew.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Łóżko o którym wspominałem robiliśmy dla klienta, niestety nie posiadam zdjęć.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mayonaka

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    w sumie jeśli ściany będą bogato strojne to takie łóżko dobrze stonuje przepych

    [Nie reklamujemy się na forum - moderator]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-06-2014 o 12:54

  15. #15

    Domyślnie

    wypadało by kupić stelaż

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony