dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 261
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheila Zobacz post
    Ale czad! Sheila, jak zwykle zachwycasz, a najbardziej ujmuje to ciepło w Waszym Domu, takim wyjątkowo Waszym, tworzonym przez Was, którego jesteście częścią!
    Pisz, proszę, możesz rzadziej, ale pisz, nie przestawaj!

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    świetny klimat <3 kinkiety najlepsze
    ten patent na lustro widziałam, ale nie sądziłam, że faktycznie można zrobić w warunkach domowych, pardon, stodołowych
    uwielbiam Wasz holl!
    Dzięki! Lustro robiło się łatwo - polecam spróbować, fajna zabawa.

    To się pochwalę jeszcze, że tę tablicę korkową też robiłam sama - wieki temu (8 lat?), ale sama - najwięcej czasu zabrało mi zbieranie korków (chyba ze 2-3 lata zbierałam po ludziach, bo sama raczej niewiele wina piję.

    nk - Będę się starała pisać - lubię wracać do tych moich zapisków, po czasie zapomina się jakie to są emocje, dylematy.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lustro jest ekstra wyszło bardzo profesjonalnie. Pokazuj swoje dzieła Ja czekam na pokoje dzieci

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    To i ja się wpiszę do dziennika, który czytam już od dłuższego czasu Gratuluję domu! Oprócz wielu innych rzeczy podoba mi się Wasza podłoga - czy jest to jakiś rodzaj parkietu przemysłowego? Jaką ma grubość, a co za tym idzie jak się sprawuje podłogówka pod nim. Obecne mrozy są chyba dobrym testem
    Pozdrawiam, kemot z pobliskiej Owczarni [za kilka latek].

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    To i ja się wpiszę do dziennika, który czytam już od dłuższego czasu Gratuluję domu! Oprócz wielu innych rzeczy podoba mi się Wasza podłoga - czy jest to jakiś rodzaj parkietu przemysłowego? Jaką ma grubość, a co za tym idzie jak się sprawuje podłogówka pod nim. Obecne mrozy są chyba dobrym testem
    Pozdrawiam, kemot z pobliskiej Owczarni [za kilka latek].
    Witaj kemot!
    Nasza podłoga to w istocie parkiet przemysłowy - dębowy. Podłogówka sprawuje się bardzo dobrze - podłoga drewniana jest przyjemna w dotyku, taka po prostu miła, nie czuć żeby była rozgrzana (ustawiliśmy kocioł tak, żeby temperatura wody w rurkach była poniżej 25 stopni).
    Grubość lamelek to 16 mm.

    Jeśli masz jakieś jeszcze pytania, to wal śmiało.

    Pozdrawiam!

  6. #206
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheila Zobacz post

    Jeśli masz jakieś jeszcze pytania, to wal śmiało.

    Pozdrawiam!
    Przy obecnych mrozach i takiej grubości klepek wpuszczacie w rurki wodę o temperaturze 25 st? Jaką macie temperaturę pomieszczeń?
    To brzmi fajnie, zwłaszcza, że my też chcemy mieć podłogówkę, ładną drewnianą podłogę i ciepło w domu...
    Jak masz linka do strony tego parkietu to będę wdzięczny za podesłanie.
    Pozdrawiam.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Przy obecnych mrozach i takiej grubości klepek wpuszczacie w rurki wodę o temperaturze 25 st? Jaką macie temperaturę pomieszczeń?
    To brzmi fajnie, zwłaszcza, że my też chcemy mieć podłogówkę, ładną drewnianą podłogę i ciepło w domu...
    Jak masz linka do strony tego parkietu to będę wdzięczny za podesłanie.
    Pozdrawiam.
    Kemot - sprostowanie - źle męża zrozumiałam - wpuszczamy 35 stopni, w rurkach jest już trochę niższa. Te 35 st. to było to, co nam producent podłogi zalecał - twierdził, że we Francji układa się od lat parkiety drewniane, głównie właśnie mozaikę i nic się z nią nie dzieje właśnie dzięki temu, że oni nie przegrzewają pomieszczeń. W Polsce ludzie lubią walnąć tak na maksa - 38 - 40 st a to dla drewna już niezbyt dobrze.

    A temperaturę w pomieszczeniach mamy 21 st - dzięki temu że ciepło idzie od podłogi to wydaje mi się jeszcze cieplej, nawet zastanawiam się czy nie skręcić ale mamy małe dzieci, które ciągle gołe/ bose latają i trochę się waham...

    Parkieciarza polecam z całego serca - ma nawet swój wątek na naszym forum - Parkiety Zadobrze http://www.parkietownia.pl/ - właściciel jest bardzo pomocny a pracownicy dokładni, sumienni i terminowi. Nic złego nie mogę o nich powiedzieć.

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    @sheila
    Dziękuję za odpowiedź, tak coś podejrzewałem, że z tymi 25 stopniami to pomyłka
    Rzeczywiście również słyszałem opinie, że dąb i inne gatunki krajowe nie lubią przegrzewania, dla osób ciepłolubnych natomiast są parkiety z drewna egzotycznego, czy deska warstwowa, która znoszą wyższe temperatury.
    Pozdrawiam.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    @sheila
    Dziękuję za odpowiedź, tak coś podejrzewałem, że z tymi 25 stopniami to pomyłka
    Rzeczywiście również słyszałem opinie, że dąb i inne gatunki krajowe nie lubią przegrzewania, dla osób ciepłolubnych natomiast są parkiety z drewna egzotycznego, czy deska warstwowa, która znoszą wyższe temperatury.
    Pozdrawiam.
    Kemot - przepraszam za to zamieszanie.
    Chciałabym tylko podkreślić, że mamy naprawdę ciepło - nic a nic nie marzniemy więc jeśli Ci się drewno podoba, to atakuj. Moim zdaniem nie ma piękniejszej podłogi.

    A skoro już zajrzałam, to wkleję jeszcze swoje najnowsze dzieło - szafka nocna dla męża, kompletnie śmieciowa tzn. wszystkie elementy znalezione bądź odzyskane (poroże jelenia było korkiem do wina, który został ukręcony przez moją wielce zdolną mamę):



    Oraz kilka fotek z postępu prac - działamy teraz w pokojach dzieci i dążymy do zabezpieczenia antresol oraz schodów, tak żeby mogli już z nich w pełni korzystać. Póki co gotowy jest pokój synka:







    U dziewczynek będzie trudniej - trwają narady jaki wybrać kolor linek, bo niestety wszystkich zastosowanych na schodach nie ma...

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajne dziewczynki pewnie chcą różowe? Widzę że nie tylko moja Młoda ma gigantyczną ilość rzeczy

  11. #211

    Domyślnie

    Stuknęło nam już 150 dni w Nowym Domku a w związku z tym króciutki update:

    linki u dziewczynek gotowe - wreszcie dzieciarnia biega po antresolach a ja nie mam ataków paniki.





    Zabrałam się też w końcu za romby w pokoju małej księżniczki - przyjechali przyjaciele na weekend, zagoniłam ich do rysowania/ wyklejania i jakoś wspólnymi siłami zaczęliśmy. W tej chwili jest już bardziej zaawansowany etap niż na zdjęciu - jak skończę, to pokażę co mi z tego wyszło. Niestety roboty jest z tym więcej niż bym chciała, bo przy zrywaniu taśmy odchodzi niekiedy farba (biała) a poza tym mimo zastosowania taśmy do zadań specjalnych ("ultra sharp edges" ) to jednak szara farba podcieka...



    A na koniec prawie skończone schody - w końcu! Została już tylko zjeżdżalnia oraz LED pod listwą poręczy.






  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Bardzo ładne schody, dokładnie takie się i nam podobają Z czego wykonany jest podstopień - to jest tynk, czy jakieś białe drewno?

  13. #213

    Domyślnie

    omg, cudownie wyszły dziewczyńskie schody & linki na antresolę! chcę być Twoją córką
    romby wyglądają profesjonalnie, przynajmniej z daleka

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Bardzo ładne schody, dokładnie takie się i nam podobają Z czego wykonany jest podstopień - to jest tynk, czy jakieś białe drewno?
    Podstopnie są z lakierowanego na biało MDFu - tynk się bardzo brudzi, widzę co się dzieje na ścianach obok schodów, masakra!
    A drewno było droższe na pewno. MDF jest fajny - łatwo się czyści, nie widzę póki co żadnych uszkodzeń (gruba warstwa lakieru).

    Dziękuję za dobre słowo!

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    omg, cudownie wyszły dziewczyńskie schody & linki na antresolę! chcę być Twoją córką
    romby wyglądają profesjonalnie, przynajmniej z daleka
    Niechaj, dziękuję! Córki zadowolone, zresztą cała trójka lubi swoje pokoje - starsi pamiętają jeszcze bardzo dobrze ten ścisk w poprzednim loku i cieszą się jak głupi że mogą teraz hasać i ganiać.

    A romby, no cóż... z daleka ok. Ale ja im pokażę jeszcze! Może nawet dzisiaj.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No tak, szczególne przy dzieciach tynk w tym miejscu nie sprawdziłby się. A pomysł z MDF rzeczywiście bardzo dobry - wizualnie i praktycznie.
    Korzystając z okazji chciałbym zapytać o 2 rzeczy. Widzę, że macie garaż 37 mkw. Parkujecie 2 auta? Jak z miejscem ma przechowywanie innych rzeczy? Pytam, bo w większości przeglądanych projektów garaż dwustanowiskowy ma 32-33 mkw i skłaniam się do powiększenia go właśnie do około 38-40 mkw.
    A druga kwestia to ekipa, która wykonywała Wam SSZ - czy możesz ją polecić, czy możesz podesłać kontakt na priv? Co prawda jeszcze nie wybraliśmy projektu - ale powoli, równologle robię rozpoznanie ofert wykonawców.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No tak, szczególne przy dzieciach tynk w tym miejscu nie sprawdziłby się. A pomysł z MDF rzeczywiście bardzo dobry - wizualnie i praktycznie.
    Korzystając z okazji chciałbym zapytać o 2 rzeczy. Widzę, że macie garaż 37 mkw. Parkujecie 2 auta? Jak z miejscem ma przechowywanie innych rzeczy? Pytam, bo w większości przeglądanych projektów garaż dwustanowiskowy ma 32-33 mkw i skłaniam się do powiększenia go właśnie do około 38-40 mkw.
    A druga kwestia to ekipa, która wykonywała Wam SSZ - czy możesz ją polecić, czy możesz podesłać kontakt na priv? Co prawda jeszcze nie wybraliśmy projektu - ale powoli, równologle robię rozpoznanie ofert wykonawców.
    Parkujemy 2 auta - mąż ciągle narzeka że mu za mało miejsca zostawiam i pewnie w końcu namaluje mi na ścianie jakiś celownik czy cóś, żebym stawała w odpowiednim miejscu.
    Miejsca do przechowywania jest niewiele - z jednego boku mieszczą nam się drewna do kominka (mąż je tak ułożył, że jak stanę to moje drzwi otwierają się ponad nimi), z drugiego boku mamy jeszcze dość dużo pobudowlanych śmieci (w sensie wiadra z farbą, jakieś rynny czy insze metalowe ustrojstwa, plus łopata do śniegu). Drzwi od samochodów jak są oba zaparkowane otwieramy ale nie na pełną szerokość - tak powiedzmy w 75%, wystarczająco żeby dzieci zapiąć do fotelików, ale gdyby ktoś miał większe problemy ruchowe i potrzebował szerzej otwartych, to niestety się nie da.
    Aha - z przodu mamy przejście ok. 80 cm, z tyłu - prawie nic, ledwo ledwo, jakieś 20-30 cm, bagażnika nie otworzysz...
    Tak więc jak dla mnie to jest absolutnie minimalny rozmiar garażu dwustanowiskowego - wolałabym większy.
    Ale na pewno, NA PEWNO, nie rezygnowałabym z garażu połączonego z domem. To jest w naszym klimacie rzecz idealna, zwłaszcza gdy ma się małe dzieci.

    Co do ekipy, to my mieliśmy jedną od stanu surowego otwartego, a potem kolejną - która ocieplała i wykańczała (poza tynkami wewnętrznymi, instalacjami i podłogami). Obie mogę polecić - chcesz?

    I skoro wybieracie projekt, to podzielę się jeszcze 2 fuckupami z naszego:
    - przejście między garażem a pom. gospodarczym mamy na 90 cm, a to za mało, żeby spokojnie przejechać przyczepką rowerową. Taczką też nie jest łatwo...
    - wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe a teraz gdy dzieci wracają do domu z mokrymi ubraniami/ butami to chciałabym mieć w szatni grzejnik, żebym mogła im te ciuchy rozwiesić. Niestety jedyny grzejnik na parterze mam w dolnej łazience, tej reprezentacyjnej z założenia, więc słabo w niej się prezentują te stosy rękawic, skarpet i spodni zimowych... No ale nic, zima na szczęście nie trwa cały rok.

  18. #218

    Domyślnie

    Schody piękne, a galeria nad nimi imponująca! Dzieciowa zabudowa schodowo-szafkowa wyszła pierwszorzędnie Romby też wyglądają bardzo ładnie, ale skoro uważasz, że trzeba je okiełznać, to bierz je za rogi! Wszytko super, sheila

  19. #219

    Domyślnie

    Romby gotowe! Jeszcze nieidealne (i już raczej nie będą ) ale wystarczająco dobre. Druga taka porcja poczeka na koniec ferii - tam się muszę bardziej postarać, bo ściana jest bardziej wyeksponowana.
    Aha - te takie jakby białe plamy na górze po prawo, to świecące się fragmenty z niedoschniętą jeszcze farbą.

    Ostatnio edytowane przez sheila ; 28-01-2016 o 22:47

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Schody piękne, a galeria nad nimi imponująca! Dzieciowa zabudowa schodowo-szafkowa wyszła pierwszorzędnie Romby też wyglądają bardzo ładnie, ale skoro uważasz, że trzeba je okiełznać, to bierz je za rogi! Wszytko super, sheila
    Dzięki Tomkowa!

    Powoli zbieram się w sobie za ogarnięcie części kanapowej przestrzeni dziennej - wkleję wkrótce rzuty i zdjęcia, bo potrzebuję pomocy w lepszym roplanowaniu tej przestrzeni, na razie nie jest idealnie. :/ Będę Ci wtedy bardzo wdzięczna za rady i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez sheila ; 28-01-2016 o 22:57

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony