dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 97
  1. #61

    Domyślnie

    Witam,
    Widzę że nie jestem pierwszy który ma problem z wkładem kominkowym Hajduka Volcano 1V. Obecnie jest nie zabudowany. Mój kominek prawie non stop cyka i strzela. Jednak po dłuższym paleniu strzela dość mocno z górnej części (zwężającej się). Do tego stopnia, mocno potrafi strzelać że nie idzie przy nim zasnąć. Przy rozpalaniu i w początkowym etapie palenia cyka i wydaje odgłosy dość ciche które nie przeszkadzają i są dość znośnie. Nagrałem dwa filmy obrazujące jak potrafi strzelać nasz kominek. Czy mógłbym prosić forumowiczów o ocenę i stwierdzenie czy to się mieści w ogóle w normie. Może po prostu te wkłady mają taką naturę.
    Pierwszy film jest nagrywany około 4 godziny od rozpalenia. Około 10 minut przed nagraniem filmu dodawałem drewno.

    https://vimeo.com/197963914

    Drugi film przedstawia kominek około godziny od rozpalenia(dźwięk jest słabszy - nagrywane aparatem).

    https://vimeo.com/197964761

    Tutaj włącza się orkiestra.

    Pisałem do producenta. Poproszono aby złożyć reklamację u sprzedawcy wraz ze skanem karty gwarancyjnej.
    Ostatnio edytowane przez hh2 ; 11-01-2017 o 08:49

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszM

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    O c.h.o.l.e.r.a.... ...a ja właśnie zamówiłem Hajduka Volcano 2PTH. No to pięknie. Tyle kasy w błoto
    Rzeczywiście taka kakofonia dźwięków jak u hh2 całkowicie dyskwalifikuje ten wkład. Przecież to się wysiedzieć przy tym kominku spokojnie nie da. No nieźle producent nas wykiwał. A Pan Urbański w sponsorowanym filmiku tak zachwalał, że taki ładny... amerykański Szkoda tylko, że nie reklamował kominka, który był już rozpalony
    Niestety ale forumowi zduni i inni forumowi sprzedawcy kominków, nie powinni tak bagatelizować problemu, bo nawet jeśli kominek to nie telewizor, to także nie jest to jak to się przyjęło w tym wątku określać - "szafą grającą". Nie po to człowiek wywala na wkład z zabudową po 10-12 tysięcy (niektórzy znacznie więcej za sam wkład) aby przy rozpaleniu słuchać bicia dzwonów. Mówcie sobie co chcecie ale jeśli firma Hajduk twierdzi, że takie strzelanie, a raczej walenie - jak ma to miejsce u forumowicza hh2 jest normalne, to w takim razie świętym prawem konsumenta jest uzyskać na ten temat informację, że istnieje taka niedogodność, czy wręcz wada. I nie ma się co tutaj odwoływać do praw fizyki, bo jak się okazuje jedne wkłady sobie radzą z tym lepiej, a inne gorzej. Skoro Hajduk wyśrubował normy emisyjne i sprawnościowe, to niech przy okazji tłustym drukiem nadmienia, że odbyło się to kosztem komfortu użytkowania wkładu. Naprawdę jeśli klienci znaliby te dane wcześniej, to dwa razy zastanowiliby się nad zakupem tego wkładu. Ooggrroommnyy minus dla firmy HAJDUK.
    A teraz praktyczne, choć nieco wybiegające w czasie pytanie - jeśli mój kominek również będzie młodszym bratem Dzwonu Zygmunta, to czy nie lepiej dla wygłuszenia tych stuków obłożyć go zabudową z wełny, a nie z płyt (na które raczej byłem do tej pory zdecydowany)?
    Wiem, wiem - wełna to zło, ale moi drodzy zdunowie, jeśli mam być szczery to wolę obłożyć kominek wełną i być narażonym (pewnie w całokształcie sporadycznie - bo palenie będzie docelowo sporadyczne) na pylenie materiału, niż słuchać rezonansu i kakofonii dźwięków przy paleniu. Ewentualnie, tak sobie myślę, że rodzaj obudowy może nie mieć większego znaczenia w sytuacji gdy planuje się całkiem sporą ilość kratek wentylacyjnych, przez które dźwięk i tak się będzie swobodnie przenosił.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał hh2 Zobacz post
    Witam,
    Witam!

    Złóż reklamację - pismo zawierające formułę "składam reklamację".
    Firma ma 14 kalendarzowych na przyjęcie lub odrzucenie.

    To jest wada wykonawcza - da się to naprawić.
    W technice nazywa się to slip-stick - dwie dociśnięte blachy przemieszczają się względem siebie. Trzeba tam dołożyć parę "heftów"



    ŁukaszM, Twój wywód nie zawiera jakiejś większej logiki.
    Dlaczego sądzisz, że wełna lepiej tłumi hałas od płyty krzemianowej?
    Widziałeś wyłożenia dźwiękochłonne w studiach nagraniowych, na autostradach itp. wykonane z wełny?

    Lekka obudowa działa jak pudło rezonansowe. Będzie słychać jeszcze lepiej, nieważne z czego ona będzie.

    Dobrze, że hh2 ma to nieobudowane. Firma musi to odebrać i naprawić.

    Pozdrawiam

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Witam!



    ŁukaszM, Twój wywód nie zawiera jakiejś większej logiki.
    Dlaczego sądzisz, że wełna lepiej tłumi hałas od płyty krzemianowej?
    Widziałeś wyłożenia dźwiękochłonne w studiach nagraniowych, na autostradach itp. wykonane z wełny?

    Pozdrawiam
    Drogowe ekrany akustyczne wykonuje się z przezroczystych lub półprzezroczystych płyt szklanych, głównie z poliwęglanu lub szkła akrylowego (ich działanie polega zwykle na odbijaniu fali dźwiękowej) oraz z materiałów odbijająco-pochłaniających, takich jak np. beton, drewno, różne odmiany trocinobetonu, keramzytobetonu itp., z ceramiki, wreszcie ze specjalnych kaset akustycznych wypełnionych wełną mineralną umieszczoną między siatkami stalowymi (tzw. zielona ściana), wewnątrz perforowanej blachy lub panelu PCW
    Nie sądzisz chyba, że płyta silca ma większe zdolnośći tłumienia dźwięków niż wełna ?
    We wszystkich "domowych" i półprofesjonalnych studiach nagrań do wygłuszenie stosuje się wełnę (Isower PT-80, Rockwool Rockton).
    http://studiotecza.com/studio-5/
    https://nagrywamy.com/2013/02/17/ada...ny-mineralnej/
    Nie zdziwiłbym się, gdyby była tez częścią składową paneli stosowanych w profesjonalnych studiach.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-01-2017 o 11:31
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Witam!

    Złóż reklamację - pismo zawierające formułę "składam reklamację".
    Firma ma 14 kalendarzowych na przyjęcie lub odrzucenie.

    .....
    Dobrze, że hh2 ma to nieobudowane. Firma musi to odebrać i naprawić.

    Pozdrawiam
    Witam drodzy forumowicze. Tak się właśnie spodziewałem podobnego problemu. Logika tak mi to podpowiadała. Kolejne pytania zadam celowo na forum a nie prywatnie aby kolejni forumowicze wiedzieli jak działać w tym kierunku. Czy powinniśmy pismo przesłać emailem czy papierowo lepiej z potwierdzeniem odbioru i czy w przypadku Hajduka do producenta czy sprzedawcy/dystrybutora. Po kontaktach z producentem zakładam iż wszystkie reklamacje i tak przechodzą przez sprzedawców. Nasz sprzedawca na prawdę jest miły i dotychczas nie mieliśmy z nim problemów.

    Dodatkowo nadmienię iż kominek ma dodatkowo następujące usterki (zużycie eksploatacyjne?) :
    - z krawędzi szczytu czopucha oraz z tyłu kominka łuszczy się farba
    - palimy w kominku od października, zauważyliśmy dwa miesiące temu iż po stronie od zawiasów drzwiczek sznur już nie w pełni uszczelnia, przy cofce spalin przepuszczał dym ( z tego względu na prośbę żony zamontowałem nad kominkiem czujnik dymu)
    - oczywiście strzelanie - mamy odczucie iż z czasem strzelanie się nasila.
    - niedawno zauważyliśmy pęknięte dwie dolne płyty szamotu(wermikulit?). Generalnie szamot nie podlega gwarancji i może popękać nawet przy pierwszym paleniu. W naszym przypadku jest wciąż funkcjonalny i spełnia swoją funkcję.

    pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez hh2 ; 11-01-2017 o 08:52 Powód: poprawki

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszM

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał hh2 Zobacz post
    Czy powinniśmy pismo przesłać emailem czy papierowo lepiej z potwierdzeniem odbioru i czy w przypadku Hajduka do producenta czy sprzedawcy/dystrybutora. Po kontaktach z producentem zakładam iż wszystkie reklamacje i tak przechodzą przez sprzedawców. Nasz sprzedawca na prawdę jest miły i dotychczas nie mieliśmy z nim problemów.
    W zasadzie droga mailowa jest równie skuteczna prawnie jak papierowa, choć na maila mogą ci nie odpowiedzieć tłumacząc, że nie otrzymali , a papier za potwierdzeniem odbioru to zawsze dowód, że informacja do nich dotarła. Myślę, że najlepiej będzie jak do prowadzenia procesu reklamacji zatrudnisz ich przedstawiciela czyli "autoryzowanego" sprzedawcę od którego zapewne kominek zakupiłeś, jeśli nie był to ich przedstawiciel, możesz też bezpośrednio do producenta - nie mają prawa cię wówczas nigdzie odsyłać. Można też skorzystać z trybu reklamacji towaru wprost u sprzedawcy w związku z niezgodnością towaru z umową (moim zdaniem jest to niezgodność, choć pewnie zaraz zduni się zaśmieją lub oburzą, że to przecież normalna rzecz), ale z uwagi na to, że lubisz swojego sprzedawcę, to raczej skorzystaj z gwarancji.

    Cytat Napisał hh2 Zobacz post
    Dodatkowo nadmienię iż kominek ma dodatkowo następujące usterki:
    - z krawędzi szczytu czopucha oraz z tyłu kominka łuszczy się farba
    - palimy w kominku od października, zauważyliśmy dwa miesiące temu iż po stronie od zawiasów drzwiczek sznur już nie w pełni uszczelnia, przy cofce spalin przepuszczał dym ( z tego względu na prośbę żony zamontowałem nad kominkiem czujnik dymu)
    - oczywiście strzelanie - mamy odczucie iż z czasem strzelanie się nasila.
    - niedawno zauważyliśmy pęknięte dwie dolne płyty szamotu(materiału imitującego szamot )
    Weź mnie już chłopie nie dobijaj...., po tak krótkim czasie tyle przypadłości ?! Rozumiem, że część z tych elementów to materiały eksploatacyjne - podlegające zużyciu, ale na litość boską, po 3 miesiącach palenia?! ... a miałem taki piękny sen o hajdukowej jakości i solidności. I w dodatku ten sztuczny szamot - jeśli nie zmyślasz - to okazuje się, że przedstawiciel Hajduka ordynarnie mnie okłamał twierdząc, że wkładają do kominków najlepszy szamot w Polsce.
    Zanim go w poniedziałek rozpakuję, zawczasu w niedzielę już sobie pismo reklamacyjne przygotuje, to od razu kurier mi z powrotem do Gorzowa zawiezie
    Ostatnio edytowane przez ŁukaszM ; 06-01-2017 o 20:22

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Fotohobby, jak wyrywasz część mojej wypowiedzi z kontekstu, przez co nadajesz jej nieco głupawego charakteru, to przynajmniej użyj jakichś znaków ([...]).

    Ja tylko zapytałem, skąd kolega ma tę pewność, że wełna lepiej tłumi od płyty cementowo włóknistej, jaką jest płyta krzemianowo-wapniowa.

    Napisałem potem, że niezależnie od użytego materiału, lekka obudowa stworzy pudło rezonansowe. Wiem to z doświadczenia.
    A napisałem to, by ostrzec kolegę przed zabudowaniem wkładu, - bo może będzie mniej słychać - nie będzie.

    Dopiszę jeszcze, że sądy często pochylają się nad tzw. skutecznym doręczeniem pisma reklamacyjnego czy odpowiedzi nań. Najskuteczniejsze jest: do rączki z potwierdzeniem odbioru.
    Prawo jest tu akurat po stronie konsumenta. Ten 14-dniowy termin na odpowiedź jest czasem nie do dotrzymania dla gwaranta. Wystarczy wybrać sprytnie moment dostarczenia reklamacji - przed jakimś długim weekendem na przykład.


    Pozdrawiam

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Witam!

    Fotohobby, jak wyrywasz część mojej wypowiedzi z kontekstu, przez co nadajesz jej nieco głupawego charakteru, to przynajmniej użyj jakichś znaków ([...]).
    Napisałeś gdzie się NIE stosuje wełny w celach wygłuszających, ja pokazałem Tobie ze właśnie TAM się ją stosuje.
    Dlaczego w budownictwie szkietetowym w scianach działowych umieszcza się wełnę ? Chyba nie w celu izolacji termicznej ?
    Właśnie po to, by nie rezonowały

    Lekka obudowa z płyt krzemianowych+np k-g będzie rezonowała bardziej, niż z wełny+kg.
    Osobiście, jeśli wkładu nie można byłoby naprawić zastowowałbym obudowę warstwową, czyli od wewnątrz płyta krzemianowa, później wełna, k-g
    Osłona z płyty krzemianowej zapobiegnie pyleniu wełny i przegrzewaniu jej lepiszcza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Napisałeś gdzie się NIE stosuje wełny w celach wygłuszających, ja pokazałem Tobie ze właśnie TAM się ją stosuje.
    Dlaczego w budownictwie szkietetowym w scianach działowych umieszcza się wełnę ? Chyba nie w celu izolacji termicznej ?
    Właśnie po to, by nie rezonowały

    Lekka obudowa z płyt krzemianowych+np k-g będzie rezonowała bardziej, niż z wełny+kg.
    Osobiście, jeśli wkładu nie można byłoby naprawić zastowowałbym obudowę warstwową, czyli od wewnątrz płyta krzemianowa, później wełna, k-g
    Osłona z płyty krzemianowej zapobiegnie pyleniu wełny i przegrzewaniu jej lepiszcza.
    Pan Bóg jak chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera...

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiedziałem, że kawaleria nadciągnie z odsieczą

    Biorąc pod uwagę co TY i inni pisali o moje obudowie i kominie, utwierdzam się w przekonaniu, że jeśli zagadnienie wykracza poza zakres stricte zduński, to błądzicie w mroku....
    Jak widać akustyka jest tu dobrym przykładem.

    I oczywiście - można wybudować obudowe z cegieł szamotowych, albo silikatowych (tak, tak ) ale nie każdy ma na to miejsce. Poza tym ze względów akustycznych dobrze jest, jeśli przegroda składa się z przynajmniej dwóch materiałów o różnej właściwościach akustycznych.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-01-2017 o 11:14
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Kolego co to jest płyta k-g???
    Jak udajesz eksperta to pisz jak ekspert.
    K-g to mogą być rury odpływowe,ale nie o to ci chodzi.
    Pozdrawiam.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiedziałem, że kawaleria nadciągnie z odsieczą

    Biorąc pod uwagę co TY i inni pisali o moje obudowie i kominie, utwierdzam się w przekonaniu, że jeśli zagadnienie wykracza poza zakres stricte zduński, to błądzicie w mroku....
    Nie tylko rozum, ale i pamięć Ci odebrał...Sprawdź, co ja pisałem o Twoich poczynaniach kominkowych.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No faktycznie Ty napisałeś, że skoro komin jest chwycony na poddaszu, to cię nie przewróci, to pamiętam
    Natomiast co do groźby załamania sie, czy wyskoczenia z betonu prętów zbrojenia płyty, czy też oddzielenia sie konstrukcji od ściany, ogólnego Armageddonu i "paszkwila", reszta towarzystwa była zgodna.

    W takim razie zaproponuj coś w tym temacie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Kolego co to jest płyta k-g???
    Jak udajesz eksperta to pisz jak ekspert.
    K-g to mogą być rury odpływowe,ale nie o to ci chodzi.
    Pozdrawiam.
    Jeśli nie wiesz, co za skrót, wpisz sobie w google. A google na to:
    https://www.google.pl/search?q=p%C5%...EMuv8weotr_wBw
    Mało tam o rurach odpływowych...

    Twoja propozycja rozwiązania tematu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No faktycznie Ty napisałeś, że skoro komin jest chwycony na poddaszu, to cię nie przewróci, to pamiętam
    Natomiast co do groźby załamania sie, czy wyskoczenia z betonu prętów zbrojenia płyty, czy też oddzielenia sie konstrukcji od ściany, ogólnego Armageddonu i "paszkwila", reszta towarzystwa była zgodna.

    W takim razie zaproponuj coś w tym temacie ?
    Czep się więc reszty, bo mącisz każdy temat. W tym temacie jest forumowicz - przedstawiciel producenta. Z nim możesz ćwiczyć swoją pokrętną retorykę....

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zauważyłem (nie tylko ja zresztą), że ostatnio Twoja aktywność polega na snuciu się po kominkowej części Forum i wytykaniu "ciemnogrodu" i "braku rozumu".
    Konstruktywnych porad niewiele, no, ale stopkę widać....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zauważyłem (nie tylko ja zresztą), że ostatnio Twoja aktywność polega na snuciu się po kominkowej części Forum i wytykaniu "ciemnogrodu" i "braku rozumu".
    Konstruktywnych porad niewiele, no, ale stopkę widać....
    Muszę Ci przyznać rację! Przesadzam z tym reagowaniem na głupotę....

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Muszę Ci przyznać rację! Przesadzam z tym reagowaniem na głupotę....
    Jakbyś jeszcze zdobył się na to, żeby mającemu problem koledze cos doradzić, to można by powiedzieć, że na cos się w tym wątku przydajesz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79

    Domyślnie

    Witam drogich forumowiczów.
    Co do odchodzącej farby zrobiłem kilka zdjęć. Czy to waszym zdaniem są nasze błędy użytkowe, jeśli tak to jakie?

    http://pasteboard.co/ksO3pt0jG.jpg
    http://pasteboard.co/ksOKPpGKj.jpg
    http://pasteboard.co/ksP1fn0Bw.jpg
    http://pasteboard.co/22SJ09XtQ.jpg
    http://pasteboard.co/ksPvXsCjT.jpg
    http://pasteboard.co/ksPKDKnCH.jpg
    http://pasteboard.co/ksPYUHTPq.jpg
    http://pasteboard.co/22SOPXWwo.jpg

    Ewentualna odpowiedź Hajduka bez jakiejkolwiek mojej oceny na pewno się tutaj znajdzie.


    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez hh2 ; 10-01-2017 o 17:56

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Robertmmz, post o Volcano 2Lh pisałeś 02.01, czy sprzedawca z montażystą mieli być w poniedziałek właśnie 02.01. czy też w kolejny 09.01? Czy już byli u Ciebie i czy są jakieś ustalenia?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony