dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sztabanew

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    2

    Domyślnie Ściany pomalowane farbami Majic - tragedia - prośba o pomoc

    Witajcie,

    Pomalowalismy mieszkanie farbami Majic Kidproof i wszystko było by pięknie oprócz tego, że ciemne kolory na ścianach nic nie pokryły, tzn. widać strasznie wszystkie łączenia. Kolor jaśniejszy wygląda idealnie. Ściany umyte, oczyszczone, pomalowane farba podkładową Majic i dwa razy farba ostateczna. Nie wiem co teraz mam robić ;( czy znów wydawać z bólem pieniądze i przemalować 3 raz czy może efekt tragicznego krycia zależy w tym przypadku od zepsutj farby czy coś innego. Wydałem prawie 1500 zł na bardzo polecane farby z uwagi na dzieci a tutaj taka niespodzianka. Dzięki za pomoc.

    Tragedia nr 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0055.jpg
Wyświetleń:	854
Rozmiar:	108,8 KB
ID:	258376

    Tragedia nr 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0053.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	109,2 KB
ID:	258378

    Rewelka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0058.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	122,4 KB
ID:	258379

  2. #2

    Domyślnie

    Może jeszcze raz, ja własnie jestem po przemalowaniu dość ciemnej szarej Tikkurili, biała Tikurilla i malowaliśmy spokojnie 3x a miejscami nawet 4 żeby pokryło. Na szczęście nie ta półka cenowa

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sztabanew

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    Może jeszcze raz, ja własnie jestem po przemalowaniu dość ciemnej szarej Tikkurili, biała Tikurilla i malowaliśmy spokojnie 3x a miejscami nawet 4 żeby pokryło. Na szczęście nie ta półka cenowa
    Akurat półka cenowa podobna wyszła mi wycena 100 xl wyższa bo teraz jest promocja na ta farbę

  4. #4

    Domyślnie

    zouza. Może to kwestia podkładu albo wałka. Też mam ciemną tikkurille - Y500 i już po pierwszym malowaniu było ok. Pomalowałam drugi raz proforma.
    Żadnych pasków od walka czy prześwitów nie było.

  5. #5

    Domyślnie

    salik, ale malowałeś/ łaś na ciemny czy z ciemnego na jasny?

  6. #6

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Pomaluj jeszcze raz. Jak nic nie da to masz problem.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ściana ścianie nie równa, poza tym wszystko zależy od tego co obecnie się na niej znajduje. Różnica pomiędzy stanem deweloperskim a świeżą gładzią polega na „zabieleniu/nałożeniu” farby podkładowej na świeżą zagruntowaną gładź. Niestety, sama zagruntowana gładź, czy też bardzo matowa biała farba (deweloperska), nie będą dawały takiego odbicia światła, które pozwoliło by to ocenić. Zarówno przy jednym jak i drugim zalecamy zagruntowanie powierzchni gruntem szczepnym po czym użycie farby podkładowo gruntującej (Majic PVA Primer). Będzie ona spełniać dwie istotne rzeczy: ustabilizujemy chłonność podłoża i przygotujemy odpowiednią powierzchnię dla farb nawierzchniowych. Jakość krycia farby zależy od wielu czynników - w ogólnym podsumowaniu będzie to jej jakość - na którą składają się komponenty m.in takie jak żywica czy biel tytanowa.
    Jeśli jeden kolor wyszedł dobrze to drugi również powinien (to nie wina farby, że ściana stawia opór ) Musimy mieć na uwadze że farba (jako sam produkt) smug nie robi, dopiero po nałożeniu np: na ścianę wychodzą "niespodzianki" Ale przy źle ustabilizowanej chłonności podłoża takie rzeczy mogą mieć miejsce.
    Liczę na to że w chwili obecnej farba spełnia swoje parametry i cieszy nawet najmłodszych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony