dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie jak stworzyć funkcjonalną kuchnię w małym pomieszczeniu

    Mam problem z kuchnią, jak ustawić szafki gdy jest mało miejsca. Obok będzie spiżarka. Kuchnia ma wymiary 3,80 x 2,04, a spiżarka 1,50 x 3,80, chciałabym aby słupek z piekarnikiem i mikrofalą był ukryty w ścianie, tam gdzie spiżarka, przejście do spiżarki aby było ukryte w szafce, a lodówka ma być podwójna wolnostojąca. Okap bym chciała podszafkowy . Wiem wiem, dużo wymagań a mało miejsca Zamieszczę tak na szybko zaznaczoną kuchnię i spiżarkę oraz podglądowe zdjęcie o cco mi mniej więcej chodzii. Acha i bym chciała mieć między salonem a kuchnią ladę. A może półwysep by się zmieścił na którym by się zmieściła płyta alb zlew.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut emi.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	260096   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xxxxxx.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	259945   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kkkk.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	259946   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nnnn.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	259947   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kkkkl.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	259948  

    Ostatnio edytowane przez mycha.:) ; 14-05-2014 o 19:19

  2. #2

    Domyślnie

    Wklej większy rzut

  3. #3

    Domyślnie

    Kuchnia jest za wąska na wysoką zabudowę przy scianie spizarni i blat naprzeciwko - jeśli taki układ masz na myśli. Optymalna przestrzeń pomiędzy równolegle umieszczonymi szafkami (lub szafkami i ścianą) to 120cm - żeby np. stać przed lodówką i ją otworzyć albo wysuwać szuflady szafek lub schylić się nad zmywarką itp. Weź też pod uwagę że lodówki sbs są głębsze niż szafki kuchenne i albo taka lodówka wystaje z zabudowy albo jak ma być wyrównana to cała zabudowa po bokach musi być głębsza. Z tak szeroką spiżarnią między blatem po jednej stronie kuchni a po drugiej wystającą lodówką o głębokości (przykładowo) 75cm przejscie miałoby ok.69cm czyli raczej za mało.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	260050
    Jeśli planujesz wysoką zabudowę "wciąć" w spiżarnię na głębokość słupków czyli ok.60cm(a lodowka ma wystawać), to część tej spiżarni zrobi się wąska na ok.90cm i przez to raczej mało ustawna - trzeba zostawić dojście do najdalszego kąta min.60cm czyli na długiej ścianie półki albo szafki tylko do 30cm głębokości. Co do półwyspu lub barku - byłby raczej za krótki na zlew albo płytę bo trzeba zostawić wejście ok.90cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	260055

    Przydałoby się znać wymiary i rozmieszczenie okien. Z projektu twojego domu wynika, ze oryginalnie były zaplanowane na elewacji frontowej okna 90 i 180cm oddzielone scianką 30-40cm ale skoro zwęziliście prawa stronę to może i wymiary okien się zmieniły. Z oknem 180cm w kuchni o szerokości 204cm szafki wiszące nad blatem z płytą (chcesz okap wbudowany) nachodziły by na to okno bo pewnie byłyby głębsze niż 24cm. Na moich rysunkach okna maja 60 i 150cm.

    Jeśli sprawa okien i ścian wydzielających kuchnie i spiżarnię jest jeszcze otwarta to można zrobić tak:
    Kuchnia ma 190cm szerokości(do frontów wysokiej zabudowy) i w niej jest okno 150cm odsunięte o 40cm od sciany na której będą wisiały szafki i okap. Okno w spiżarni 60cm, w odległości 40cm od okna w kuchni, a między nimi wnęka na płytką(ok.30cm) szafkę dostepną od strony kuchni.Obok tej szafki zlicowane z nią drzwi łamane do spiżarni(ok.100cm) a dalej lodówka(90x75cm) w głębszej wnęce i dwa słupki w płytszej(120x60cm).Przestrzeń za wysoką zabudową podzielona na spiżarnię o powierzchni ok.3m2(kubatura wyjdzie powyżej 6,5m3 - jeśli chcesz tam umieścić piecyk) i schowek na niekuchenne graty dostępny od strony holu/salonu. Wszystkie ścianki cienkie na 6cm - planowane chyba były 12cm więc przyjęłam, że cała część przeznaczona na kuchnie i spiżarnię ma 366x380cm. Wnęka na lodówkę na rysunku jest "na styk" ale pewnie trzeba by zostawic jakis luz po bokach lodówki - zależy od producenta i konkretnego modelu sprzętu - więc jeden słupek może być węższy niż 60cm, np.cargo 30-40cm a w razie potrzeby też węższe drzwi do spiżarni(90-80cm). Od strony jadalni raczej wąski murek z półką zamiast barku-półwyspu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	260057

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Wklej większy rzut
    nie wiem czemu taki mały wyszedł, na kompie mam duży, zaraz zobaczę.

    edit: no i nie potrafię dać większego zdjęcia, nie wiem czemu.

    Alicyja już zabieram się za czytanie Twojego postu, bo tak pobieżnie przejrzałam póki co.

    edit:musiałam kilka razy czytać Co do okien to okna mają 90 i 180, ale można śmiało zmiejszyć na 150, będą takie akurat. Acha i w spiżarce pieca nie będzie, piec będzie w całkiem innym miiejscu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut emi - Kopia.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	260099  
    Ostatnio edytowane przez mycha.:) ; 14-05-2014 o 19:34

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem co się dzieje, że rzuty wchodzą takie małe. Tak jeszcze patrząc na projekt, nie wiem czemu projektant zamienił nam kuchnię ze śpiżarką, mogło zostać jak było , fakt, musieliśmy skrócić dom, bo nie wszedł nam na działkę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastanawiam się jak chcecie w salonie zmieścić stół?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem Elfir, nie wiem już nic, ale na rzucie jest wyrysowany stół, dom zwęził się nam o 90cm. Od razu piszę , że zamierzeniem nowego domu jest to, że ma być mały, jak mieszkanie w bloku, tyle, że mamy podwórko do tego.
    Nie wiem teraz jak rozwiązać te dwa pomieszczenia, czy zamienić z powrotem je, może by było lepiej jak po lewej będzie spiżarka.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem nieptrzebnie zrobiliście tak wielką spiżarkę - chcecie domek jak mieszkanie, ale z wygodami dużego domu jednorodzinnego - nie da się

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  10. #10

    Domyślnie

    Elfir spiżarka tak mi się narysowała, ona nie musi być taka duża. My chcemy w spiżarce mieć z dwie półki szersze na drobny sprzęt agd , te szersze półki na węższej ścianie a półki na przetwory i produkty mają mieć głębokość zaledwie 15 cm i być na dłuższej ścianie. Więc jak myślisz jakie wymiary zrobić tej spiżarki? No i mam pytanie, a tam gdzie zlikwidowałaś szafę i zrobiła się wnęka to co tam by miało być? No i jeszcze pytanie jedno, czy da się zrobić zabudowane słupki tak jak pokazywałam na zdjęciu trzecim?tylko co wtedy z lodówką podwójną wolnostojącą? Podoba mi się bardzo Twój plan, bo tak myślałam, żeby przenieść na drugą stronę spiżarkę.

  11. #11

    Domyślnie

    Chyba coś źle podajesz, że dom się zwęził o 90cm - pewnie mieszasz wymiary wewnętrzne z zewnętrznymi.Sami wyliczyliście szerokość kuchni czy tak jest na poprawionym przez architekta rzucie? Na oryginalnym projekcie część kuchenno-spiżarniana ma szerokość 516cm(wewnątrz) -są to zsumowane wymiary zaznaczone na rzucie na czerwono - spiż.246cm +scianka 12cm +kuchnia 256cm.
    a) Jeśli zlikwidowaliście tylko ten wystający fragment i cała ściana jest prosta(żółta na rysunku) a szerokość salonu nie zmieniła się to część kuchenna jest węższa o 120cm i ma 396cm.Te 120cm wzięło się z zazaczonych na rysunku na niebiesko wymiarów: 95cm(znajdzie się poza domem) i 25cm(będzie tu ściana czyli nie liczy się do szerokości wewnętrznej) Chyba tak właśnie wyrównałaś ścianę na swoim rysunku i dlatego wydaje się, że w kuchni jest więcej miejsca.
    b)Jeśli część kuchenna ma 366cm (czyli te 150cm na spiżarnię, 12cm na sciankę i 204cm na kuchnię) to znaczyłoby, że zostala zwężona o 150cm. A jeśli cała ściana boczna jest prosta (zielona na rysunku) to i salon sie zwęził o ok.30cm.
    c)Jeśli zwęziliście część kuchenną o 90cm a boczna ściana jest prosta(różowa) to znaczy, że salon został poszerzony o ok.30cm a kuchnia ma 426cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary..jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	260228
    Nie wiem jak to przejrzyściej opisać i narysować ale to ważne żeby znać dokładne wymiary bo 30cm w jedną czy w drugą strone ma tu znaczenie.

    Rysowanie projektów na małym (i prawdopodobnie niedokładnym) rzucie jaki zamieściłaś jest bez sensu.
    Planujecie jakieś okno na bocznej ścianie(tam gdzie ma być stół)?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tam nie ma być wnęki, tylko szybkie przejście do kuchni a drzwi od wiatrołapu odwrócić na ścianę wc

  13. #13

    Domyślnie

    Spojrzałam na projekt, to całe pomieszczenie kuchnia i spiżarka ma wymiar 420x380. Okna na boku nie będzie, bo od sąsiadów mamy dom 3 metry, tam będą luksfery albo szklana ściana, będziemy szukać takiego rozwiązania czy można. A okna z przodu są o wymiarach 90/145 i 180/145, jeśli spiżarka będzie tak jak narysowała Elfir, a raczej tak, to okna będą zamienione i to mniejsze będzie w spiżarce. Ale z 90 jeszcze zwęzimy na 60.

    edit:Alicyja masz całkowitą rację, w ten sposób to wygląda jak napisałaś to:"b)Jeśli część kuchenna ma 366cm (czyli te 150cm na spiżarnię, 12cm na sciankę i 204cm na kuchnię)". Tylko, ta pani napisała 367cm.
    i jeszcze jedno, na projekcie mam ścianę wyrównaną tak jak narysowałaś kolorem żółtym, nic więcej się nie skróciło, więc nie wiem skąd nagle wymiar 150 o 204.
    Ostatnio edytowane przez mycha.:) ; 15-05-2014 o 18:49 Powód: dopisek

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post

    Jeśli sprawa okien i ścian wydzielających kuchnie i spiżarnię jest jeszcze otwarta to można zrobić tak:
    Kuchnia ma 190cm szerokości(do frontów wysokiej zabudowy) i w niej jest okno 150cm odsunięte o 40cm od sciany na której będą wisiały szafki i okap. Okno w spiżarni 60cm, w odległości 40cm od okna w kuchni, a między nimi wnęka na płytką(ok.30cm) szafkę dostepną od strony kuchni.Obok tej szafki zlicowane z nią drzwi łamane do spiżarni(ok.100cm) a dalej lodówka(90x75cm) w głębszej wnęce i dwa słupki w płytszej(120x60cm).Przestrzeń za wysoką zabudową podzielona na spiżarnię o powierzchni ok.3m2(kubatura wyjdzie powyżej 6,5m3 - jeśli chcesz tam umieścić piecyk) i schowek na niekuchenne graty dostępny od strony holu/salonu. Wszystkie ścianki cienkie na 6cm - planowane chyba były 12cm więc przyjęłam, że cała część przeznaczona na kuchnie i spiżarnię ma 366x380cm. Wnęka na lodówkę na rysunku jest "na styk" ale pewnie trzeba by zostawic jakis luz po bokach lodówki - zależy od producenta i konkretnego modelu sprzętu - więc jeden słupek może być węższy niż 60cm, np.cargo 30-40cm a w razie potrzeby też węższe drzwi do spiżarni(90-80cm). Od strony jadalni raczej wąski murek z półką zamiast barku-półwyspu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	260057
    tak się przyjrzałam temu projektowi i chyba podoba mi się rozwiązanie spiżarki i schowka osobno, ale bym połączyła to z pomysłem Elfir, żeby skrócić z prawej strony kuchnię, aby stół się zmieścił. Sprawa okien i ścianek jest otwarta, a w spiżarce półki mają mieć 15 cm głębokości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony