dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie czy przyłącze wewnętrzne prądu, może znajdować się w garażu?

    witam
    z wielu powodów nie poprowadziłem rurki na przewód elekktryczny do budynku. Chciałbym, aby biegł on od ogrodzenia do garażu przyklejonego do boku domu. Czy moge zainstalować tam przyłacze i licznik?(garaż nie posiada wewnątrz przejścia do części mieszkalnej). Czy muszę teraz przebijać się przez ścianę fundamantową i chudziak, wychodząc z rurką np w kotłowni?
    Cezar

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dlaczego nie wywalczys skrzynki w granicy działki (w płocie)?
    Tak to inkasent będzie musiał włazić do ciebie na działkę, a tak to zostawi wydruk w skrzynce na listy i styk dystrybutor klient jest bezobsługowo-bezkontaktowy.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #3

    Domyślnie

    ja licznik radzilby umiescic jak najblizej furtki ( a najlepiej za nia), ostatecznie gdzies na elewacji budynku aby nie rzebabylo wpuszczac inkasenta do domu.
    szafke elektryczna nie musi rzucac sie w oczy ale trzeba miec do niej latwy dostep w razie "awarii"

    ja w moim remontowanym domu zrobilem szafke razem z licznikiem w piwnicy, do ktorej wejscie jest z werandy. (niestety nie moglem liczyc na umieszczenie licznika w linii ogrodzenia po rozsadnych kosztach)
    - wyremontowałem 50letni dom -

  4. #4

    Domyślnie

    nie zrozumielismy się. liczników jeszcze nie mam, ale widzę, że chyba będę mógł go zainstalować przy ogrodzeniu. Zgadza się?Sadziłem, że musi on być w domu, nie chciałem go w domu, więc myslałem o garażu, ale jeśli będzi mógł byc przy ogrodzeniu, to moge z tamtąd póścić kabel do domu przez garaż?
    Cezar

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Czemu nie?
    Planuję tak samo. W garazu do tego małą rozdzielnica do obsługi zagrody i zasilanie do parteru, a na pietrze jeszcze jedna, żeby po schodach nie biegać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6

    Domyślnie

    W GZE S.A. nie dostaniesz możliwości zainstalowania licznika w mieszkaniu, garazu, itp. Szafka z licznikiem ponieważ jest własnościa ZE jest albo w granicy posesji, albo na nabliższym słupie energetycznym, skąd klient musi sobie sam poprowadzić WLZ.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony