dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 38
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 745
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał uwaga_groźnyinwestor Zobacz post
    Było złośliwie, fakt. Prawdziwie już nie: Strolbud Włoszczowa.
    Wśród tych 20 firm to kto był tańszy od nich?

  2. #42

    Domyślnie

    Jestem inwestorem świadomym swojej małej wiedzy na temat okien, oczywiście wciąż czytam, pytam rozmawiam i wiedze poszerzam ale kogoś kto siedzi w tym na co dzień raczej szybko nie dogonię. Mimo to udało mi się znaleźć firmę która pomiar okien rozpoczęła od spojrzenia w projekt, ustalenia razem ze mną i jeszcze potwierdzenia położenia tzw pkt zero. Mierząc sami nanieśli swój pkt zero który pokrywał sie z wcześniej naniesionym. Dalej w skrócie, dali wycenę ja ją zaakceptowałem po małych negocjacjach i co najważniejsze udało mi się znaleźć firmę która bierze 100% kasy po odbiorze stolarki przeze mnie i kierownika budowy, bez zaliczek. Więc drodzy inwestorzy warto szukać, pytać i negocjować.Piszę to na razie może troche na wyrost bo okna dopiero będą w lipcu ale... W gąszczu partaczy są jeszcze dobre firmy okienne. Są też oczywiście i tańsze... Ale stracone nerwy na przykładzie UGI nie odkupi się za żadne pieniądze...
    Ostatnio edytowane przez CzarnyIwan ; 09-06-2014 o 08:53

  3. #43

    Domyślnie

    Dlaczego inwestorka unika pytania o montaż okien przed wykonaniem tynków ? co Stolbud Włoszczowa na taki montaż (przed tynkami) ??

    Moim pytaniem bynajmniej nie próbuje zwalić winy na inwestorkę

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeszcze ktoś pomyśli, że probujemy zwalić całą sprawę na brak tynków A to nie one są winne.
    Ale dla postronnych obserwatorów na pewno to jest pewien fakt, który pokazuje że jednak nie wszystko jest takie idealne jak tu się opisuje.

    Mi jest przykro, że doszło do takiej sytuacji na budowie i wpadka konkurencji wcale mnie nie cieszy. Ale tez nie mogę się pogodzić z tym, ze w pierwszym poście ja - wykonawca poczułem się także obrażony i nawyzywany od partaczy jak i cała branża. Stąd ta reakcja..

    UwagaGI,
    to nie jest tak, że my na Ciebie naskakujemy by bronić nieznany nam salon. Ale tam gdzie masz rację to masz, ale nie wszędzie jest to takie oczywiste. Rzucasz cień na całą branżę i to przed tym się bronimy.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-06-2014 o 21:11

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Czyli nie wszystkie zamówione okna zostały zainstalowane?
    Wszystkie są zamontowane, nie jest oszkolona góra zestawu witryn.
    A dlaczego są zamontowane? Podczas montażu widziałam wiele sytuacji, które mi sie nie podobały, od razu to zgłaszałam, pytałam, na budowie jestem od przyjazu do wyjazdu ekipy.
    Niestety udzielano mi (jak sie pozniej okazało) błędnych informacji na temat tego jak powinno być i jak bedzie ostatecznie. Każda moja wątpliwość była zaraz rozwiewana mądrym wywodem montażysty. Zgubiło mnie zaufanie, które pokładałam w firmowym salonie Stolbud i rzekomo przeszkolonych przez sam Stolbud montazystach. W salonie nawet wiszą dyplomy...

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Pisząc konsultacje ma Pani na myśli pobyt specjalistów na budowie, pisemne opinie techniczne, czy... wypowiedzi na podstawie zdjęć i Pani relacji?
    Ogledzin na budowie było do dzisiaj 5, poza tym były konsultacje pisemne, telefoniczne i emailowe. Skąd pytanie?

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    przeszacowała Pani poziom swojej okiennej wiedzy i tyle, a przy okazji trafiła na kontrahenta, który zrobił to samo.
    Sprzedawca z pewnoscia przeszacował swoj poziom wiedzy okiennej, szkoda ze moim kosztem.
    Natomiast stwierdzenie, ze ja przeszacowałam jest cokolwiek zastanawiajace, czyli twierdzi Pan ze inwestor ma znac sie na pomiarach i montazach okien lepiej niz sam sprzedawca i montazysta?

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A jak nie wiesz o co pytać, to konsultuj się ze specjalistami przed faktem
    To juz ewidentna bzdura.
    Ja kupuje okna. Wiem czego chce i mowie o tym sprzedawcy. To on ma pytac o szczegoły jak ma wykonac całe "dzieło".
    Jak zamawiałam okna zadałam tysciace pytan sprzedawcy i na kazde uzyskałam odpowiedz. Naleze do upierdliwych klientów, sprzedawcy w salonie zartowali, ze znow przyjechałam egzamin przeprowadzac.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Ale stracone nerwy na przykładzie UGI nie odkupi się za żadne pieniądze...
    Dokładnie. Co z tego ze w koncu otrzymam to, za co zapłaciłam, albo zwrot pieniedzy. Zdrowia i czasu nikt mi nie odda.

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    udało mi się znaleźć firmę która bierze 100% kasy po odbiorze stolarki przeze mnie i kierownika budowy, bez zaliczek.
    Tak powinno byc u kazdego sprzedawcy. Widze co kupuje i płace. Uczciwy sprzedawca chyba nie ma sie czego bac.



    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oczywiście że kąty skosów są niewłaściwe. Czy były mierzone na gotowym otworze? To jest pomyłka,
    Do pomiarów wszystkie oscieza były przygotowane, heb rowniez był zamontowany, nic sie nie zmieniło od pomiarów do montazu.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dobre firmy używają odpowiednich urządzeń (tu widać były) ale czemu nie zgadza się z założeniemi?
    No własnie. Niwelator kazdy potrafi sobie kupic. Sedno w tym czy potrafi sie go obsługiwac... Z moich doświadczeń montazowo-okiennych wynika, ze nie zawsze sie potrafi...


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    okna nie były najtańsze ?Sosna na mikrozłączach i trzyszybówka bez ciepłej ramki??
    Jasne, ze były najtansze, przeciez ten producent to własnie robi najtansze okna...


    finlandia - alergii juz sie nabawiłam i owszem.
    Skoro słysze od ponad połtora miesiaca od sprzedawcy:
    wszystko jest dobrze,
    Pani robi afery,
    o co Pani chodzi,
    to bedzie trwało
    + bezczelne kłamstwa, ze inaczej było ustalane
    +okresy milczenia.
    Własciwie sam sprzedawca nie pofatygował sie do tej pory ani razu zeby skontaktowac sie ze mna i probowac cokolwiek wyjasnic.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi jest przykro, że doszło do takiej sytuacji na budowie i wpadka konkurencji wcale mnie nie cieszy. Ale tez nie mogę się pogodzić z tym, ze w pierwszym poście ja - wykonawca poczułem się także obrażony i nawyzywany od partaczy jak i cała branża.
    Nie wiem skąd takie Twoje odczucie. Nie wyzywałam nikogo, nawet sprzedawcy, dzieki któremu budowa stoi, ja mam zszarpane zdrowie, a wydatki plyna, plan przeprowadzki przed zima odplywa w siną dal, a mieszkac mam gdzie tylko do grudnia.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    to nie jest tak, że my na Ciebie naskakujemy by bronić nieznany nam salon. Ale tam gdzie masz rację to masz, ale nie wszędzie jest to takie oczywiste. Rzucasz cień na całą branżę i to przed tym się bronimy.
    Duzo w tym wątku było niestety tych ataków na mnie, a juz ataków mam dosc po kilkutygodniowej walce ze sprzedawca. To nie jest w porzadku by firma, taka jak Stolbud Włoszczowa dopuszczała do takich sytuacji. A salon rowniez powinien dbac o klienta, chocby po to by nie stracic umowy na sprzedaz z producentem.

    Moze nie wszystko jest dla Ciebie tak oczywiste, bo nie byłes na budowie, nie widziałes wszystkiego na własne oczy. Zapewniam Ciebie, ze gdybys był błedy pomiaru i montazu okazałyby sie zupełnie oczywiste i jak to powiedział mi jeden ze specjalistów, karygodne.

    Cienia nie rzucam. Po prostu zgłaszam fakty i mowie, ze tak byc nie powinno.
    Firma, która podejmuje sie okreslonego zlecenia powinna umiec je wykonac. Jesli sie pomyli, bo rozumiem, ze takie rzeczy sie zdarzaja, nikt nie jest nieomylny, to po prostu przyznaje sie do tego bledu, do swojej niewiedzy, przeprasza i wykonuje to co powinna by bład naprawic.

    Niestety moje doswiadczenia z budowania sa takie, ze naprawde wiele firm bierze pieniadze, ale o tym jak wykonac zlecenie nie ma zielonego pojecia. Cierpia zawsze inwestorzy, który zapozyczyli sie do konca zycia, by mieszkac w swoim wymarzonym domku. Ale moze tego domku nie bedzie, bo po drodze natrafia na nieodpowiednie firmy...
    Ostatnio edytowane przez uwaga_groźnyinwestor ; 19-06-2014 o 22:28

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Forum nie da Ci ukojenia. Co najwyżej dalej podniesie ciśnienie. Od wykonawcy - sama lub z pomocą sądu- wyegzekwujesz co najwyżej poprawki.
    Rekompensatę za stracone zdrowie musi Ci wycenić firma zajmująca się odszkodowaniami (mówię całkiem poważnie).
    Sorry za kilka kąśliwych uwag, w obliczu przedtawionych tu informacji nie mam wiele więcej do powiedzenia, tylko jeszcze raz podkreślę to co zostało powiedziane: stroną jest salon a nie producent. Rozumiem że go w to angażujesz, by "wzmocnić rangę" swojej sprawy, ale tak jak TY uważasz, że jesteś przez niego pokrzywdzona, tak samo on może się poczuć że traci na tym swoje dobre imię.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rozumiem że go w to angażujesz, by "wzmocnić rangę" swojej sprawy, ale tak jak TY uważasz, że jesteś przez niego pokrzywdzona, tak samo on może się poczuć że traci na tym swoje dobre imię.
    Zgadzam się z Fin że ukojenia forum nikomu nie da ale w tej chwili rozdmuchanie sprawy na łamach np tego forum może przynieść wymierny efekt . Śledząc temat okien natrafiłem na długo omawiany temat okien famix avante i Pana który sprzedał komuś okna nie zgodne z zamówionymi. Nie wchodząc w szczegóły akurat ten człowiek trafił na moją budowę i oferował okna, dzwonił do mnie aż mnie zaczął irytować aż w końcu zapytałem go o historie opisaną na forum. Na wstępie oczywiście się wyparł, potem tłumaczył że to jakiś głupi, zawzięty klient co sam nie wie czego chce. Przy ostatniej rozmowie gdzie już wyraźnie dałem mu do zrozumienia że skoro tak określa i traktuje swoich klientów to ja nawet nie chce ryzykować choć by jego okna były najlepsze na świecie i w najlepszej cenie słychać było wyraźnie że się wściekł i nie wiedzieć czemu zaczął mi się odgrażać że zrobi z tym porządek, że pozwie muratora i klienta za zniesławienie itd.. Ergo takie historie prędzej czy później trafią do sprzedawcy i odbiją mu się mocną czkawką. Stara zasada mówi że zadowolony klient siedzi cicho i przyprowadzi nie wielu nowych ale już rozczarowany odbierze ich co najmniej 20.. Ludzie z branży nie musicie się tu burzyć że my inwestorzy wkładamy wszystkich do jednego worka tzw partaczy. Sami wiecie jak jest, jest ich bardzo wielu. To formum świeciło by pustkami gdyby wszyscy robili wszystko dobrze. Nikt nic nie robi by te chwasty usunąć z rynku, co jakiś czas wychodzą podobne kwiatki więc nie widzę powodów do bycia podirytowanym. Jeżeli jesteście dobrzy i uczciwi w tym co robicie (a wierzę że tak jest bo sam jestem wam wdzięczny za wiele porad jakie tu otrzymałem mimo że nic od was nie kupuje ) to nic wam nie grozi. Ja nikomu nie ufam, wszystkich wykonawców biorę z polecenia ale mimo to i tak nie mam do nich zaufania. Często się ze mnie śmieją że latam za nimi ze swoją miarką, niwelatorem itp ale nie przeszkadzam im w pracy i jeżeli wszystko jest ok płace ustaloną kwotę i wszyscy są zadowoleni. Ze swojej budowy już wyprosiłem jedną firmę od okien, nie będę pisał jaką ponieważ mimo że jestem bardzo nie zadowolony z ich usług(usług- nie samych okien) zachowali się dobrze, zwrócili $ za powstałe opóźnienie, 2 krotnie musieli do mnie przyjechać (ok 300km) by zamontować 4 okienka (130x50) w świetliku. Nie miał bym zbyt wiele do powiedzenia gdyby $ była już zapłacona...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    J....i co najważniejsze udało mi się znaleźć firmę która bierze 100% kasy po odbiorze stolarki przeze mnie i kierownika budowy, bez zaliczek. Więc drodzy inwestorzy warto szukać, pytać i negocjować......
    Może masz okna typowe? wtedy można zrobić bez zaliczki, ale jeżeli nie to jakiś samobójca ten sprzedawca. Nie słyszałem o firmach, które robią okna na zamówienie bez zaliczek.
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 10-06-2014 o 21:20

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Może masz okna typowe? wtedy można zrobić bez zaliczki, ale jeżeli nie to jakiś samobójca ten sprzedawca. Nie słyszałem o firmach, które robią okna na zamówienie bez zaliczek.
    To teraz wyjaśnij co to w dzisiejszych czasach jest okno typowe i kto obecnie takie montuje w nowych domach
    Ostatnio edytowane przez CzarnyIwan ; 11-06-2014 o 10:16

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    To teraz wyjaśnij co to w dzisiejszych czasach jest okno typowe i kto obecnie takie montuje?
    Chyba tylko okna w starych blokach zostały
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Okno typowe to takie jak na zdjęciu. Zdjęcie jest przykładem ze dobry montażysta wybrnie z każdej sytuacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0bc4c44d257df1900d316a9f06a8e0a1.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	264921  
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    To teraz wyjaśnij co to w dzisiejszych czasach jest okno typowe i kto obecnie takie montuje
    Okna Typowe mają stałe rozmiary a stosowane są w budownictwie wielkopłytowym.
    W okresie wymian tego typu okna producenci produkowali na magazyn. W tej chwili tego już się nie praktykuje bo okna w blokowiskach zostały już wymienione. Jedynie tego typu konstrukcje można kupić w marketach budowlanych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rekompensatę za stracone zdrowie musi Ci wycenić firma zajmująca się odszkodowaniami (mówię całkiem poważnie).
    Możesz mi przybliżyc ten temat?
    Zastanawia mnie również kwestia odszkodowania za przestój na budowie, ekipy, utracone terminy kolejnych robót itd.
    Z góry dziekuje

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Prawnik zajmujący się taki sprawami powie co i jak.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #56

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Okno typowe to takie jak na zdjęciu. Zdjęcie jest przykładem ze dobry montażysta wybrnie z każdej sytuacji.
    Cos niesamowitego. Wyglada na to, ze inwestor kupil okno w promocji, moze z drugiej reki i postanowil sam zamontowac.
    Wiezyc mi sie nie chce, ze jakas firma zaryzykowalaby tak zamontowac okno.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Cos niesamowitego. Wyglada na to, ze inwestor kupil okno w promocji, moze z drugiej reki i postanowil sam zamontowac.
    Wiezyc mi sie nie chce, ze jakas firma zaryzykowalaby tak zamontowac okno.
    Prawdopodobnie ktoś walnął się z wymiarem a montażyści zapomnieli o pierwszej, zasadniczej czynności przy wymianie okna - zweryfikowaniu wymiarów przed wyrwaniem (zniszczeniem) starego okna. Pewnie wstawili to na sztukę by zatkać dziurę do czasu wykonaniu okna o właściwych wymiarach.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    To teraz wyjaśnij co to w dzisiejszych czasach jest okno typowe i kto obecnie takie montuje w nowych domach
    Wiadomo, że nikt. Dlatego nie wierzę, że znalazłeś firmę, która zrobi to bez zaliczki. Jeżeli się mylę to podaj mi ich nazwę.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Wiadomo, że nikt. Dlatego nie wierzę, że znalazłeś firmę, która zrobi to bez zaliczki. Jeżeli się mylę to podaj mi ich nazwę.
    Mylisz się. Po co Ci taka informacja i po co miał bym kłamać? Z twoich wpisów wynika że raczej jesteś konkurencją tej firmy a nie zagubionym inwestorem szukającym dobrej oferty?? Nie robią tego na pewno dla każdego klienta, ale w moim przypadku był to jeden z ważniejszych warunków ew współpracy, zgodzili się. Tyle. Gość nie wyglądał na samobójcę. Z radością to zrobię, ale wstrzymam się z tym do montażu. Nie jeden spec tutaj twierdzi że montaż to połowa sukcesu. Nie chcę teraz tu ich reklamować a za 3 tygodnie założyć podobny watek do tego jak to coś spier... im nie wyszło. Jak by moja historia się nie skończyła na pewno wspomnę o jej zakończeniu na tym forum, mam nadzieje że równie pozytywnie co do tej pory.
    Ostatnio edytowane przez CzarnyIwan ; 12-06-2014 o 09:08

Strona 3 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony