dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Dokosy słupków a podmurówka

    Witam
    Mam zamiar zabrać się za montaż ogrodzenia siatka słupek i mam pytanie odnośnie dokosów. Jak zamontować podmurówkę taką standardową (250cm) w miejscach dokosów ? Są jakieś gotowe łączniki ukośne ?
    Oraz mam pytanie odnośnie samych dokosów. Czy na tak krótkiej odległości potrzeba dokosów zaznaczonych na czerwono ?


    foto miejsca gdzie ma powstać ten krótki odcinek siatki



    Czy jest możliwość rozłożenia siatki bez robienia "kaskady" na tym krótkim odcinku (po ukosie od słupka do słupka) czy musi wyglądać jak na rysunku poniżej



    ogrodzenie będzie tak ułożone

    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 13-06-2014 o 22:58

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Nikt się nie wypowie ?

  3. #3
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Witam,
    jaką chcesz zastosować podmurówkę: prefabrykowana czy wylewaną? W przypadku wylewanej słupek podporowy jest zabetonowany razem ze słupem naciągowym bezpośrednio w betonie. Natomiast w przypadku prefabrykowanej (deska + łączniki) słup podporowy jest puszczony obok deski betonowej, tuż przy niej.

    Łączniki występują jako: początkowy (końcowy), pośredni i narożny. Podpory (odkosy) stosuje się średnio co 25m w linii prostej ogrodzenia, w narożach oraz w miejscach odejścia od linii prostej. W tym wypadku odkos powinien być na początku i na końcu tego krótkiego odcinka. Siatki z reguły nie kaskadujemy. „Puszczamy” zgodnie z ukształtowaniem terenu - po spadku.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał owczarek Zobacz post
    Witam,
    jaką chcesz zastosować podmurówkę: prefabrykowana czy wylewaną? W przypadku wylewanej słupek podporowy jest zabetonowany razem ze słupem naciągowym bezpośrednio w betonie. Natomiast w przypadku prefabrykowanej (deska + łączniki) słup podporowy jest puszczony obok deski betonowej, tuż przy niej.

    Łączniki występują jako: początkowy (końcowy), pośredni i narożny. Podpory (odkosy) stosuje się średnio co 25m w linii prostej ogrodzenia, w narożach oraz w miejscach odejścia od linii prostej. W tym wypadku odkos powinien być na początku i na końcu tego krótkiego odcinka. Siatki z reguły nie kaskadujemy. „Puszczamy” zgodnie z ukształtowaniem terenu - po spadku.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

    Bardzo dziękuje za odpowiedz

    ja chcę zastosować tak zwaną "pływającą" z prefabrykowana

    tu fotka może komuś się przyda




Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony